Jesień, kontemplacja i jazz

Piszcie tu o swoich fascynacjach tą muzyką, informujcie o koncertach, piszcie o swoich ukochanych płytach. Jazz w szerokim pojęciu tego słowa.

Moderator: mods

Jesień, kontemplacja i jazz

Postautor: xenex » października 2, 2014, 4:56 pm

Po wiosenno-letnim okresie słuchania zupełnie innych gatunków nagle wróciła mi wielka ochota na jazz. Z tym, że nie chce odgrzebywać swoich ulubionych płyt, a wolałbym sięgnąć po coś nieznanego (niekoniecznie nowego datą).

Najchętniej dużo brzmień saksofonu i trąbki, jak perkusja to delikatna, tak samo pianino.
Coś takie bardziej 'kontemplacyjnego', przy czym można się wyciszyć, ale i skoncentrować.
Hmm.. Jan Garbarek takie rzeczy grywał swego czasu (jak jeszcze go słuchałem). I Michael Brecker z tego co kojarzę też mi kiedyś podszedł pod taki klimat (to znaczy któraś z jego płyt, teraz nie kojarzę która).

Moglibyście polecić coś interesującego? :)
xenex
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 15
Rejestracja: sierpnia 31, 2009, 12:26 pm

Re: Jesień, kontemplacja i jazz

Postautor: JazzowyDarek » października 3, 2014, 11:17 pm

Awatar użytkownika
JazzowyDarek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 176
Rejestracja: października 5, 2011, 7:41 am
Lokalizacja: ZG

Re: Jesień, kontemplacja i jazz

Postautor: smokeyjoe » grudnia 30, 2016, 2:48 pm

Najprawdopodobniej najbardziej perfekcyjnym przykladem takiego grania jest Kind Of Blue albo cos z Brubecka (tyle, ze bez trąbki) ;) Z nowszych rzeczy to ostatnie płyty Stanki maja w sobie dużo pierwiastka kontemplacyjnego. Jest w tym tez troche free, ale nie wszędzie, polecam plyte Dark Night (chociaz tam akurat gra gitara) :) Moze tez Marcin Wasilewski Trio albo Wacław Zimpel?
smokeyjoe
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 13
Rejestracja: listopada 17, 2016, 1:54 pm
Lokalizacja: Suwałki


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Jazz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości

cron