Aynsley Lister "Home"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Aynsley Lister "Home"

Postautor: posener » sierpnia 31, 2013, 4:13 pm

Miałem dwie płyty tego artysty reprezentującego młodą falę brytyjskiego bluesrocka. "Tower Session" nadal posiadam i powiedziałbym, że podobały się umiarkowanie. Biorąc pod uwagę powyższe nie oczekiwałem cudów po nowym krążku i zostałem bardzo pozytywnie zaskoczony. Lister zaprezentował ponad 50 minut bardzo dobrego materiału jeszcze lepiej wykonanego przez siebie i kolegów. Rzadki przypadek płyty niemal bez słabych punktów (na 12 kawałków mniej mi się podobają najwyżej dwa). Stylistycznie jest to raczej rock z ewidentnym backgroundem bluesowym niż bluesrock. Kłania się tutaj brytyjska szkoła, bo odniesienia do bluesowych korzeni nie są tak dosłowne, jak często u amerykańskich wykonawców. Zwraca uwagę melodyjność zarówno kompozycji, jak i gitarowego grania Aynsleya, co dla niektórych jest powodem do zarzutów o "popowość" muzyki. Dla mnie takie podejście jest zupełnym nieporozumieniem, bo melodię uważam za jeden z podstawowych składników dobrej kompozycji. Wydaje mi się, że w porównaniu z poprzednimi płytami Lister podciągnął się w grze na gitarze, co nie znaczy, iż przedtem grał słabo. Na tej płycie jego gitary brzmią znakomicie, śpiewnie, ale nie lukrowato.Fantastyczną robotę wykonala sekcja rytmiczna, co przy odsłuchu z kompa może nie rzuca się w uszy, ale na normalnym zestawie jest oczywiste. Bluesowi puryści nie znajdą na tym krążku zbyt wiele dla siebie, ale jak dla mnie, to jest to jedna z najlepszych płyt jakie słyszałem w tym roku.
1. Home 6:31
2. Broke 3:36
3. Insatiable 4:20
4. Inside Out 4:55
5. Free 5:37
6. Sugar 4:05
7. You Make It Real 4:30
8. Feeling Good 4:52
9. Possession 5:21
10. Hyde 2612 3:57
11. Impossible 3:13
12. Straight Talkin' Woman 4:14

http://www.youtube.com/watch?v=uuE7FTiQmOk

Obrazek
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 512 gości