Paweł Ostafil

Są osoby wśród nas o których warto napisać, które tworzyły i tworzą historie bluesa w Polsce.

Moderator: mods

Postautor: agrypa » stycznia 13, 2010, 10:12 pm

Male sprostowanie, to jeszcze bylo w czasach rozglosni na Szlaku,wiec nie byla to
sala koncertowa, tylko tkzw. amfiteatr. Sorry.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: kanczenconga » stycznia 19, 2010, 10:35 pm

Bożenka, Domi, Danusia, Stanley, Gabryś, Jerzy, bandzior, Guzik, Derf - znają Pawła Ostafila osobiście.

a, i jest okładka, ino powoluśku
Obrazek
Awatar użytkownika
kanczenconga
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1730
Rejestracja: maja 31, 2006, 9:24 pm

Postautor: obywatelpp » listopada 17, 2010, 11:31 am

Dolaczam się z propozycja odnalezienia wszelkich sladow zwiazanych z Pawlem Ostafilem (i jego samego oczywiscie) i stworzenie jakiejs strony o nim. Pamietam go z Rawy...gdzies tak w polowie lat 80, na Jesieni z Bluesem w Bialymstoku tez chyba byl...to bylo cos innego, cos nowego, co moje (mlode wtedy) uszy jeszcze nie slyszaly. Niesamowity klimat... Strasznie jestem ciekaw, co sie z Nim dzieje...
Awatar użytkownika
obywatelpp
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: grudnia 13, 2008, 7:34 am
Lokalizacja: Radom

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 17, 2010, 3:05 pm

Z okazji zbliżającego się festiwalu zasłużonego Jesień z Bluesem w niedzielę w audycji Blues Wieczorową Porą postaram się wypuścić jakieś nagrania Pawła Ostafila zagrane kiedyś właśnie w Białymstoku :)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: karambol » listopada 17, 2010, 6:07 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Z okazji zbliżającego się festiwalu zasłużonego Jesień z Bluesem w niedzielę w audycji Blues Wieczorową Porą postaram się wypuścić jakieś nagrania Pawła Ostafila zagrane kiedyś właśnie w Białymstoku :)

A skąd je masz?
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Stan.Antoskiewicz » listopada 17, 2010, 9:53 pm

karambol pisze:
Stan.Antoskiewicz pisze:Z okazji zbliżającego się festiwalu zasłużonego Jesień z Bluesem w niedzielę w audycji Blues Wieczorową Porą postaram się wypuścić jakieś nagrania Pawła Ostafila zagrane kiedyś właśnie w Białymstoku :)

A skąd je masz?
Cześć Karambolu Sympatyczny :D
Dostałem tę płytkę od Pawła Szymańskiego w geście przyjaźni i do wykorzystania na chwałę :)
Nie znam za bardzo jej historii, jedynie opisanie na krążku " Paweł Ostafil - Jesień z Bluesem 1983.."
Myślę, że uda się właśnie ..na chwałę przywołać dobre wspomnienia przed nobliwym festiwalem nr. XXVI :D

Nie wiem, czy wiesz, ale moje dziecko Blues Na Dołku pojawi się już w sobotę 20 listopada po raz XXIX :D
Z tym, że my zaczęliśmy nieco później, bo 2 maja 1984 .. :)
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Postautor: Dziadek Władek » listopada 17, 2010, 10:34 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:Z okazji zbliżającego się festiwalu zasłużonego Jesień z Bluesem w niedzielę w audycji Blues Wieczorową Porą postaram się wypuścić jakieś nagrania Pawła Ostafila zagrane kiedyś właśnie w Białymstoku :)

Chwała Ci, Stanisławie, za takie postanowienie :)
Chętnie posłucham Pawła... Znam go tylko z jednego koncertu, gdzieś na Śląsku, z lat osiemdziesiątych (może późnych siedemdziesiątych - pamięć szwankuje nieco ;) ) - czyli na żywo - od razu zapadł mi w pamięć.
Kilku YouTube'owych kiepskiej jakości filmików, które ostatnio oglądałem nie liczę, aczkolwiek obejrzałem je z zainteresowaniem i... wzruszeniem... :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: karambol » listopada 17, 2010, 10:55 pm

Stan.Antoskiewicz pisze:
karambol pisze:
Stan.Antoskiewicz pisze:Z okazji zbliżającego się festiwalu zasłużonego Jesień z Bluesem w niedzielę w audycji Blues Wieczorową Porą postaram się wypuścić jakieś nagrania Pawła Ostafila zagrane kiedyś właśnie w Białymstoku :)

A skąd je masz?
Cześć Karambolu Sympatyczny :D
Dostałem tę płytkę od Pawła Szymańskiego w geście przyjaźni i do wykorzystania na chwałę :)
Nie znam za bardzo jej historii, jedynie opisanie na krążku " Paweł Ostafil - Jesień z Bluesem 1983.."
Myślę, że uda się właśnie ..na chwałę przywołać dobre wspomnienia przed nobliwym festiwalem nr. XXVI :D

Nie wiem, czy wiesz, ale moje dziecko Blues Na Dołku pojawi się już w sobotę 20 listopada po raz XXIX :D
Z tym, że my zaczęliśmy nieco później, bo 2 maja 1984 .. :)

Bardzo interesująco brzmi. To już pewnie pytanie do Pawła skąd ma te nagrania i czy aby nie ma innych z tej edycji "Jesieni z bluesem". Był to bowiem wyjątkowy festiwal. W jego ramach odbył się bowiem koncert "Pozostał po nim blues", poświęcony zmarłemu 4 czerwca 1983 Ryszardowi Skibińskiemu. Wzięli w nim udział : Ireneusz Dudek, Paweł Ostafil, Jan Izbiński, Jan Błędowski, Leszek Winder i Kasa Chorych. Wykonawcy przeznaczyli swoje honoraria na płytę nagrobkową "Skiby". Może nagrania i z tego wydarzenia gdzie ktoś ma?
Do zobaczenia i usłyszenia podczas "Jesieni z Bluesem".
P.S. Piszesz że twoje dziecko czyli Blues Na Dołku pojawi się już w sobotę 20 listopada po raz XXIX. Zobacz jaki zbieg okoliczności tego samego dnia dziecko moich rodziców czyli ja też mam urodziny tyle że nie potrafię tego zapisać rzymskimi cyframi :lol: (za dużo tego po prostu)
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: karambol » listopada 18, 2010, 6:00 am

Kolejne zdjęcie Pawła Ostafila z mojego archiwum. Zrobione bodaj na Jesieni z Bluesem 1979.
Obrazek
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Spaniel » listopada 18, 2010, 12:24 pm

Może to mało istotny szczegół, ale w 1995 roku Paweł Ostafil został zaproszony przez Andrzeja Sikorowskiego do nagrania płyty grupy Pod Budą - Tokszoł. Gra tu na harmonijce w dwóch utworach m.in. w tytułowym.
źródło: http://www.podbuda.pl/p.php?zaw=kompone ... d_plyty=10
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Postacie Bluesa w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości