Mastering (raczej amatorski) nagrań koncertowych...

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Postautor: przemak2 » kwietnia 22, 2009, 8:31 pm

bluesman1 pisze:Wtyczek Waves jest cala masa. Ja mowie o m. in. x-noise etc.


Jezeli m. in. to o czym jeszcze, konkretnie? Bo X-noise taki se jest niestety, zwlaszcza w porownaniu z tym:

http://www.voxengo.com/product/redunoise/


Obrazek

Jezeli nie znasz, polecam. Zreszta wszystkie wtyczki tego goscia sa naprawde wysokiej klasy, a cenowo o zero mniej niz waves ;)

Natomiast darmowy reafir z reapera - mozna sie zdziwic!
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: bluesman1 » kwietnia 22, 2009, 8:44 pm

Wiec widocznie znalazles juz program, o ktorym marzyles. Wez jednak pod uwage, ze z nagrania robionego amatorsko naprawde niewiele da sie wycisnac, nawet w super-profesjonaklnym studiu. Mowie Ci - pojdz z ciekawosci do jakiegos studia, zaplac te 50 czy 100 zeta i zobacz, czy mastering jest lepszy od tego, co robisz ty sam. Wtedy bedziesz mial pewnosc.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: przemak2 » kwietnia 22, 2009, 8:50 pm

bluesman1 pisze:Wiec widocznie znalazles juz program, o ktorym marzyles


To prawda, redunoise to jedno z podstawowych moich narzedzi.

bluesman1 pisze:pojdz z ciekawosci do jakiegos studia, zaplac te 50 czy 100 zeta i zobacz, czy mastering jest lepszy od tego, co robisz ty sam. Wtedy bedziesz mial pewnosc.


Daj spokoj - znajdz studio, ktore za 50PLN robi lepszy master niz ja - zwracam podwojna stawke plus piwo ;)
Moge nawet wywalic wavesy z katalogu plug-ins przed zawodami ;)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: bluesman1 » kwietnia 22, 2009, 8:58 pm

OO, widze, ze jednak troch proznosc cie rozpiera - cos, widac bedziesz musial sie troche jednak jeszcze pomeczyc zanim bedziesz sklonny posluchac czyichs rad.
W takim razie proponuje, abys nie zawracal glowy tutaj na forum skoro od zawsze wiedziales, ze znasz sie na tym lepiej niz ktos inny.

Pzdr
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: przemak2 » kwietnia 22, 2009, 9:28 pm

Tej, ale o jakich radach mowisz? Jakie rady w tym watku? Wydaje mi sie, ze sie nie do konca rozumiemy. Kiedy ma mnie "proznosc rozpierac", jak nie teraz, gdy emerytura za rogiem? Za to, o czym piszesz, biore kase od cwierc wieku. Jak sie jeszcze troche pomecze, to nie bede sklonny sluchac niczyich rad, bo z moimi wnukami bedziesz dyskutowal, a ja spokojnie na rowerku w Bieszczadach ;) Ja sprawdzilem Twoja stopke, Ty sprawdz moja. Podtrzymuje propozycje - lepszy master niz moj za 50PLN - znajdz, to zapewnie im od cholery roboty i jeszcze na tym zarobie, bo biore wiecej. Mam isc do innego studia - po co? Zeby mnie koledzy tam wysmiali albo co gorsza zaczeli mnie podejrzewac o jakies dziwne kombinacje? Przeciez to oni przychodza w tym celu do mnie? No, chyba, ze na piwo, to OK, tez zapraszam ;)
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: bluesman1 » kwietnia 22, 2009, 9:42 pm

Stary, czego ty oczekujesz? Ze jak zrobisz nagranie na badziwnym sprzecie, to wyjdzie ci z tego nagranie jakosci super-audio? Chyba troche sie przeliczyles. Jak masz skopane nagranie na wejsciu to juz lepiej kup oficjalna koncertowke albo sciagaj bootlegi co ludzie robia na high-endowym sprzecie. Innej rady nie ma...z takimi amatorskimi nagraniami bedziesz sie grzebal latami a i tak z rezultatow nie bedziesz zadowolony. Powinienes to wiedziec, skoro pracujesz w branzy. A kwoty ot tak sobie strzelilem - licho wie, ile biora dzis za to.
Moja rada: przerzuc na dysk, odszum w miare przyzwoicie, zrob ogolny retusz i koniec, a reszte wypoziomoj na wzmacniaczu, wglednie korektorze graficznym a i tak rezultaty beda podobne do tego, co bys zrobil w studio bo itak jakosci za bardzo nie polepszysz.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: przemak2 » kwietnia 22, 2009, 10:06 pm

Ja juz nie rozumiem, z kim Ty dyskutujesz i o czym... Nie ja zakladalem ten watek, on jest dosc stary, to nie ja mam problemy z odszumianiem nagran, ja staram sie w miare mozliwosci wskazac niezbyt kosztowne rozwiazania, o ile pamietam to na priv z autorem wymienialem pare uwag ku obopolnemu zadowolenieu...
Jak sobie "ot tak strzelasz kwoty" to wybacz, ale mozna przypuszczac, ze i wszystko inne w Twoich wypowiedziach jest podobnej jakosci - wiec dopraszam sie o konkrety, co oprocz X-noise jest takie rewelacyjne, ze nie ma odpowiednika w realnym swiecie? Ja pisalem, ze dla mnie nadal wazny jest rencomp, a reszta juz niestety blednie i traci argumenty na rzecz ich zakupu. Na razie to wyglada, ze Ty nie chcesz sluchac niczyich rad, a nawet niezyt uwaznie czytasz watek, w ktorym sie udzielasz... Jakos argumentow poza inwektywami nie widze... Moze nie wiesz, ze wiele studiow (nie u nas, tylko Tam, u nas wiadomo, ze wavesy sa z osiolka) rezygnuje z wtyczek waves ze wzgledu na debilne restrykcje licencyjne (WUP - Waves Upgrade Plan) oraz ze wzgledu na polityke firmy - troche mi szkoda, bo za L1 w wersji na SDII kiedys (1996 chyba) zaplacilem cale 700 dolarow i bylem pierwszy w Poznaniu, ale teraz rzeczywiscie poza sentymentem i nachalnym marketingiem niewiele zostaje... Jedno dobre, ze wavesy na cubase dzialaj po wyjeciu iloka ;) Jak dobrze policzyc, to nawet niezle wtyczki Waves SSL sa drozsze niz takie same albo nawet lepsze "oryginaly", przy czym te oryginaly SSL Duende sa sprzedawane od razu z "dopalaczem" dsp... Ale to temat na inny watek i inne forum...
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: bluesman1 » kwietnia 22, 2009, 10:19 pm

Mnie po prostu smieszy to, ze ludzie nie rozumieja, ze nawet zaawansowane programy nie zrobia z byle czego czegos co bedzie o krocie lepsze. I tyle. A kwot nie znam na dzis, wiec strzelilem. I tyle. Nie musisz sie tlumaczyc poniewaz rozumiem o co ci chodzi i przynaje racje.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: przemak2 » kwietnia 22, 2009, 10:23 pm

No dobra, niech bedzie, nadal nie wiem, co chiales w tym watku wykazac, ale dobra - moze gdybys tak szybko nie zmienial zdania i jakies konkrety podal to byloby latwiej ;)
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: Jurek Muszynski » kwietnia 23, 2009, 8:43 am

Po prostu Bluesman, pomyliłeś Przemaka z autorem wątku...
Awatar użytkownika
Jurek Muszynski
bluesman
bluesman
 
Posty: 202
Rejestracja: grudnia 30, 2008, 9:47 am
Lokalizacja: Watford

Postautor: bluesman1 » kwietnia 23, 2009, 10:15 am

Nom.hehehehe
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Postautor: B&B » kwietnia 23, 2009, 1:04 pm

Czytałem sobie te wasze techniczne przekomarzania i nie chciałem wam przeszkadzać - zawsze się człek czegoś dowie, nawet jeśli dyskusja przekroczyła poziom "bootlegowy" :D
Po pozaforumowej wymianie myśli z Przemkiem stanęlo u mnie na Adobe Audition (3.0) z jego wbudowanymi narzędziami oraz kilkoma wtyczkami VST z Kjaerhus Audio (EQ, compressor, master limiter) i mimo że bicza z piasku nie ukręcę (jakoś tak to bluesman1 stwierdził) i że czasami chciałoby się, żeby było lepiej, to pewnie musi mi to wystarczyć.
W przypadku bootlegowych nagrań, gdy mówimy o koncertach blues(-rockowych), odszumianie nie jest najważniejsze, czasami wręcz pomijalne. Ważniejsze są właśnie kompresja i ew. korekty charakterystyki częstotliwościowej (o ile coś dają na danym materiale). Eksperymentuję nadal, bom ciągle nie zadowolny...
A jak kto coś dorzuci do powyższych rozważań, to chętnie poczytam :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości