LED ZEPPELIN "Celebration Day"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Postautor: Rock-A-Billy » grudnia 3, 2012, 3:26 pm

Wszystkie wersje wydawnicze, w tym i wersja 2 CD bez problemu do dostania w Media Markt.
Rockserwis też ma je aktualnie w stałej sprzedaży
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: irimi » grudnia 7, 2012, 1:43 pm

Świetne wydawnictwo z pewnymi... mankamentami. Jak dla nie brzmienie bębnów zdecydowanie za bardzo przytłaczjące resztę, nieco zbyt dominujące i nachalne, a gra Page'a niezbyt przekonująca, no ale co z tego - to w końcu LED ZEPPELIN. Kiedy człowiek puści "Whole lotta love", to chałupa musi się trząść i o to w tym chodzi.
W zestawieniu zabrakło mi "Kiedy pęka tama", ale nie można mieć wszystkiego...
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: ref » grudnia 7, 2012, 10:03 pm

irimi pisze:Świetne wydawnictwo z pewnymi... mankamentami. Jak dla nie brzmienie bębnów zdecydowanie za bardzo przytłaczjące resztę, nieco zbyt dominujące i nachalne, a gra Page'a niezbyt przekonująca, no ale co z tego - to w końcu LED ZEPPELIN. Kiedy człowiek puści "Whole lotta love", to chałupa musi się trząść i o to w tym chodzi.
W zestawieniu zabrakło mi "Kiedy pęka tama", ale nie można mieć wszystkiego...


Hehe, perkusja przytłaczająca... :)

To może zacytuję:

"Aż do pojawienia się Led Zeppelin na większości albumów perkusji przypada rola służebna. Na wielu płytach z lat 60. ledwie słychać wielki bęben, nie mówiąc o reszcie zestawu perkusyjnego. Wyjaśnić to można rozmaicie. Po pierwsze, ograniczeniami narzucanymi przez technikę nagrywania. Po drugie, niekompetencją techników. I po trzecie - kto wie, czy nie najważniejsze - przekonaniem o takim a nie innym status quo. Page dążył do zmaksymalizowania zespołu, spojrzał więc po nowemu na nagrywanie bębnów.

Wyniki akustycznych i technicznych poszukiwań okazały się imponujące i dziś Page zarejestrowaną grę Johna Bonzo Bohnama uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć producenckich i akustyczno-technicznych.

[...]

Po nagraniu płyty Led Zeppelin II zespół nie dopuszczał myśli o powrocie do muzyki pop. Page i Bohnam otwarli perkusyjną puszkę Pandory. Po wydaniu obu albumów rola bębnów i zajmowane przez nie miejsce nieustannie ewoluowały. Poczynając o nasyconych ponadnaturalnym dudnieniem tom-tomów popowych ballad lat 80., po nakręcane bębnem wielkim i werblami hiphopowe brzmienie Bestie Boys', a na grzmiącym trashu Metalliki kończąc, niemal każdy współcześnie nagrywający artysta winien jest wdzięczność Page'owemu zacięciu w utrwalaniu perkusyjnych klimatów."

Brad Tolinski, "Światło i cień. Jimmy Page w rozmowach"

Także, nie wyobrażam sobie, żeby syn brzmiał ciszej :)
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: irimi » grudnia 9, 2012, 10:29 am

Nie chodzi mi o to, że bębny są głośne - one za bardzo dudnią (jakość nie ilość). Sądzę, że to specyfika "koncertowości" brzmienia.

irimi, "niedzielne słuchanie Led Zeppelin" :wink:

Wyobrażam sobie, że bębny syna mogą brzmieć czyściej :)
PS. He he :)
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: posener » grudnia 9, 2012, 10:52 am

U mnie nie dudnią. Może to kwestia sprzętu?
Wreszcie dobrze nagłośnione i nagrane, normalne koncertowe bębny. W realu stopa przyjemnie masuje żołądek, niestety w warunkach domowych jest to nie do osiągnięcia :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: irimi » grudnia 9, 2012, 1:11 pm

Możliwe, że to kwestia sprzętu, ale rzadko na tym sprzęcie jest taki efekt. W sumie im dłużej słucham, tym bardziej się do tego przekonuję, bo to masowanie daje się odczuć także w domu :mrgreen:
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: Rock-A-Billy » grudnia 9, 2012, 2:11 pm

Na tej płycie wszystko gra tak jak trzeba. Niektórzy uwielbiają doszukiwać się przysłowiowej dziury w cały... 8)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: irimi » grudnia 10, 2012, 9:44 am

Albo zwyczajnie mają swoje spojrzenie na sprawę 8)
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: posener » grudnia 10, 2012, 7:40 pm

To było dokładnie 5 lat temu :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: irimi » grudnia 10, 2012, 9:27 pm

No to świętujemy! :mrgreen:


Obrazek
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: Perfect Stranger » grudnia 11, 2012, 4:01 pm

tylko nie Jaskiem Wedrowyczem...
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Postautor: rocken » grudnia 18, 2012, 12:20 pm

Mam nadzieje, że mimo emocji w temacie ktoś z fanów LZ na spokojnie mi opisze własne odczucia co do kwestii czasem pojawiających się przy okazji twórczości LZ.

Jak na przykład w przypadku tego:

http://www.youtube.com/watch?v=czfI66yQUkk

Z tego co słyszałem LZ razem koncertowało z tym bandem i Page bardzo podobał się ten utwór.

ps. mam tylko nadzieje że nie zostanę wychłostany, że pozwoliłem sobie podnieść ten temat na plenum 8)

jest jeszcze coś takiego na YT

http://www.youtube.com/watch?v=JyvLsutfI5M

http://www.youtube.com/watch?v=zThdTAWQFAQ

http://www.youtube.com/watch?v=K5uMQDlKn8g
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: rocken » grudnia 18, 2012, 12:23 pm

Tu również materiał filmowy temu poświęcony:
(pierwszy filmik poświęcony LZ)
http://www.everythingisaremix.info/watch-the-series/
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: posener » grudnia 19, 2012, 10:34 am

Wracając do "Celebration Day" i wątku dotyczącego jakości nagrania, muszę stwierdzić, iż wreszcie miałem okazję odsłuchać na moim zestawie samochodowym, a skromnie powiem, że jest niezłej jakości. W samochodzie mogę posłuchać naprawdę głośno i z czystym sumieniem powiem, iż jest to jedno z lepiej zrealizowanyc nagrań koncertowych jakie posiadam.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » stycznia 5, 2013, 11:53 am

agrypa pisze:Moja propozycja, o ile zalozyciel tematu sie zgodzi. To co tu mozna przeczytac daleko wykracza poza tytul tematu. Proponuje zmienic tytul[lub pozostawic fen sam] i przeniesc do zakladki "Na jeden temat" Bardzo fajnie tu piszecie. Temat sie zapewne rozwinie.
Pozdrawiam serdecznie fanow Led Zeppelin.


Przyszedł czas, aby wrócić do tej propozycji. Od wydania Celebration Day trochę czasu minęło, kto miał kupić pewnie kupił, kto miał dostać na Gwiazdkę, mam nadzieję dostał. Tym samym mógł także wyrazić swoją opinię w niniejszej zakładce. Tak więc walor aktualności nie jest już tak istotny i rzeczywiście idea przeniesienia do zakładki "Na jeden temat" wydaje się sensowna. Szczególnie sensowna gdyby udało się jakoś zgrabnie połaczyć wpisy z tej zakładki z wpisami z recenzji "Celebration Day" i zakładki ZEP News, wtedy stanowiłoby to już zwartą i całkiem obszerną całość. Nie wiem jakie są mozliwości techniczne i ile wymaga to pracy moderatorów, więc sygnalizuję tylko, że jako założyciel tych tematów nie miałbym nic przeciwko temu. Gdyby rzecz była wykonalna proponuję tytuł zakładki "ZEP Celebration"
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 6, 2013, 12:32 am

posener pisze:
agrypa pisze:Moja propozycja, o ile zalozyciel tematu sie zgodzi. To co tu mozna przeczytac daleko wykracza poza tytul tematu. Proponuje zmienic tytul[lub pozostawic fen sam] i przeniesc do zakladki "Na jeden temat" Bardzo fajnie tu piszecie. Temat sie zapewne rozwinie.
Pozdrawiam serdecznie fanow Led Zeppelin.


Przyszedł czas, aby wrócić do tej propozycji. Od wydania Celebration Day trochę czasu minęło, kto miał kupić pewnie kupił, kto miał dostać na Gwiazdkę, mam nadzieję dostał. Tym samym mógł także wyrazić swoją opinię w niniejszej zakładce. Tak więc walor aktualności nie jest już tak istotny i rzeczywiście idea przeniesienia do zakładki "Na jeden temat" wydaje się sensowna. Szczególnie sensowna gdyby udało się jakoś zgrabnie połaczyć wpisy z tej zakładki z wpisami z recenzji "Celebration Day" i zakładki ZEP News, wtedy stanowiłoby to już zwartą i całkiem obszerną całość. Nie wiem jakie są mozliwości techniczne i ile wymaga to pracy moderatorów, więc sygnalizuję tylko, że jako założyciel tych tematów nie miałbym nic przeciwko temu. Gdyby rzecz była wykonalna proponuję tytuł zakładki "ZEP Celebration"


Daj spokój nie można żyć przeszłością....2 tygodnie minęły i zero wpisów. To tylko niektórych tak nawiedziło. Zeppelin na tym forum jest traktowany (na szczęście nie przez wszystkich) jak "cienkie mało bluesowe Bolki" nie dorastające do pięt naszym rodzimym gwiazdorom. Tacy chłopcy jak Joe czy Jimmi mogą się wiele nauczyć od naszych rodaków (lista nauczycieli i cennik dostępny u Kory)
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 8, 2013, 2:44 am

:wink:
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » stycznia 8, 2013, 9:50 am

Marek-Browarek6 pisze: Zeppelin na tym forum jest traktowany (na szczęście nie przez wszystkich) jak "cienkie mało bluesowe Bolki" nie dorastające do pięt naszym rodzimym gwiazdorom.


Eee... Przesadzasz.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: B&B » stycznia 8, 2013, 5:39 pm

Marek-Browarek6 pisze:Daj spokój nie można żyć przeszłością....2 tygodnie minęły i zero wpisów. To tylko niektórych tak nawiedziło. Zeppelin na tym forum jest traktowany (na szczęście nie przez wszystkich) jak "cienkie mało bluesowe Bolki" nie dorastające do pięt naszym rodzimym gwiazdorom. Tacy chłopcy jak Joe czy Jimmi mogą się wiele nauczyć od naszych rodaków (lista nauczycieli i cennik dostępny u Kory)

Bzdury piszesz - Zeppelini na forum cieszą się wyjątkowym poważaniem, również wśród polskich muzyków bluesowych.
A Kora... Kora jest wyjątkowa, ale to niczego nie zmienia w tym temacie 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kora » stycznia 8, 2013, 6:01 pm

Marek-Browarek6 pisze: Tacy chłopcy jak Joe czy Jimmi mogą się wiele nauczyć od naszych rodaków (lista nauczycieli i cennik dostępny u Kory)


Nie wiedziałam,ze jestem znawczynią polskich muzyków,
którzy mogliby instruować powyżej wymienionych panów :lol:
Ot! człek całe życie się uczy - kim tak naprawdę jest :lol: :lol:

Płytę, o której w tym temacie mowa posiadam, a jakże !

p/s Browarek Ty lepiej uważaj :lol: Ja z Tobą mogę muzycznie pokłócić się tylko i wyłącznie w jednym temacie ,ale póki co, cisza ...aż dziw bierze ,ze nie ma zwiastuna nowej płyty :roll:

Pozdrawiam serdecznie wszystkich dyskutantów :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 9, 2013, 3:08 am

kora_ pisze: ...aż dziw bierze ,ze nie ma zwiastuna nowej płyty :roll:


Jak nie ma jak jest:
http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=21624
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 340 gości