Black Country Communion "Afterglow"

Wszelkie informacje o nowych płytach, zapowiedziach i planach wydawniczych.

Moderator: mods

Black Country Communion "Afterglow"

Postautor: posener » sierpnia 25, 2012, 6:09 pm

Trzecia płyta ma się ukazać 30 października.

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... fDppDzLXA#!
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 27, 2012, 8:33 am

Nie ma co! Goście jadą z koksem... :D :D :D Oby tak dalej!
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Sergiusz » sierpnia 27, 2012, 5:46 pm

Rock-A-Billy pisze:Nie ma co! Goście jadą z koksem... :D :D :D Oby tak dalej!


... aż zaczną kopiować sami siebie...
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2118
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Rock-A-Billy » sierpnia 27, 2012, 6:53 pm

Sergiusz pisze:
Rock-A-Billy pisze:Nie ma co! Goście jadą z koksem... :D :D :D Oby tak dalej!


... aż zaczną kopiować sami siebie...


No więc najlepiej niech przestaną nagrywać cokolwiek...albo jedna płyta na 10 lat. Wtedy uczucie autokopiowania nie będzie może tak dokuczliwe.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Sergiusz » sierpnia 27, 2012, 9:49 pm

Rock-A-Billy pisze:
Sergiusz pisze:
Rock-A-Billy pisze:Nie ma co! Goście jadą z koksem... :D :D :D Oby tak dalej!


... aż zaczną kopiować sami siebie...


No więc najlepiej niech przestaną nagrywać cokolwiek...albo jedna płyta na 10 lat. Wtedy uczucie autokopiowania nie będzie może tak dokuczliwe.


Dla mnie mogą nagrywać co tydzień.
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2118
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: posener » września 5, 2012, 6:07 pm

Aby nie było zbyt entuzjastycznie, G.Hughes własnie podzielił się z prasą swoją frustracją. Chodzi o to, że członkowie zespołu nie mogą się zobowiązać do regularnego koncertowania, a głównie dotyczy to Bonamassy. Rzeczywiście, nie ma się Glennowi co dziwić. Co to za hard rockowy band, który nie daje czadu na scenie?! Hughes zasugerował także, że może to być ostatni album grupy. Wygląda na to, iż zaczyna się to, co niektórzy z nas przewidywali na forum jakiś czas temu. Jeżeli mam być szczery to zaangażowanie Bonamassy w ten projekt dla mnie było bardziej realizacją jego ścieżki biznesowej i modelowania kariery, niż spontaniczną chęcią grania w prawdziwym bandzie. A szkoda, bo z punktu widzenia jakości muzyki, uważam płyty BCC za ciekawsze niż ostatnie propozycje samego JB. Mogłem być na ich koncercie. Nie pojechałem bo mi się nie chciało w krótkim odstępie czasu jechać dwa razy do Berlina. Teraz szlag mnie trafia :evil:
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » września 5, 2012, 9:01 pm

Padną śmiercią naturalną...
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2118
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Marek-Browarek6 » września 5, 2012, 9:40 pm

posener pisze:Aby nie było zbyt entuzjastycznie, G.Hughes własnie podzielił się z prasą swoją frustracją. Chodzi o to, że członkowie zespołu nie mogą się zobowiązać do regularnego koncertowania, a głównie dotyczy to Bonamassy. Rzeczywiście, nie ma się Glennowi co dziwić. Co to za hard rockowy band, który nie daje czadu na scenie?! Hughes zasugerował także, że może to być ostatni album grupy. Wygląda na to, iż zaczyna się to, co niektórzy z nas przewidywali na forum jakiś czas temu. Jeżeli mam być szczery to zaangażowanie Bonamassy w ten projekt dla mnie było bardziej realizacją jego ścieżki biznesowej i modelowania kariery, niż spontaniczną chęcią grania w prawdziwym bandzie. A szkoda, bo z punktu widzenia jakości muzyki, uważam płyty BCC za ciekawsze niż ostatnie propozycje samego JB. Mogłem być na ich koncercie. Nie pojechałem bo mi się nie chciało w krótkim odstępie czasu jechać dwa razy do Berlina. Teraz szlag mnie trafia :evil:


Jest płyta więc prawdopodobnie będzie też jakaś trasa (traska) koncertowa. Jeszcze nie wszystko stracone.
Nie przesadzaj z tymi pozamuzycznymi zarzutami o biznesie i karierze. To nie jest w stylu Joe ale to może być w stylu podejrzanego Kevina S. :lol:
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » września 5, 2012, 9:56 pm

Marek-Browarek6 pisze:Nie przesadzaj z tymi pozamuzycznymi zarzutami o biznesie i karierze. To nie jest w stylu Joe ale to może być w stylu podejrzanego Kevina S. :lol:

Nie wnikam w czyim stylu. W sumie średnio istotne. Swoją drogą ciekaw byłbym płyty JB zrobionej z innym producentem. Jezeli to prawda, ze dobry producent potrafi wydobyć z artysty jakieś nowe pokłady, których sam zainteresowany nawet sobie nie uświadamiał, to już chyba powoli czas na eksperyment.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » września 5, 2012, 11:17 pm

posener pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Nie przesadzaj z tymi pozamuzycznymi zarzutami o biznesie i karierze. To nie jest w stylu Joe ale to może być w stylu podejrzanego Kevina S. :lol:

Nie wnikam w czyim stylu. W sumie średnio istotne. Swoją drogą ciekaw byłbym płyty JB zrobionej z innym producentem. Jezeli to prawda, ze dobry producent potrafi wydobyć z artysty jakieś nowe pokłady, których sam zainteresowany nawet sobie nie uświadamiał, to już chyba powoli czas na eksperyment.


Dla mnie takim dobrym producentem jest Shirley. To co zrobił dla Joe to naprawdę wielka rzecz (oczywiście z mojego punktu widzenia). Od płyty "You & Me" poczułem , że Joe gra właśnie dla mnie. Nie da się też przecenić jego udziału w świetnych płytach BCC. Wydaje nam się , że Joe mógłby poeksperymentować z innymi producentami ale chyba jeszcze nie jest gotowy.
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » września 6, 2012, 6:58 am

Z punktu widzenia komercyjnego niewątpliwie Shirley przyczynił się do tego, że JB jest na całkowicie innej półce, niz w czasach gdy rozpoczęli współpracę. Przy okazji mozna się pocieszyć, że coś się kończy, ale coś się zaczyna, bo Glenn pozytywnie wypowiada się o projekcie Kings Of Chaos (Matt Sorum, Duff McKagan, Gilby Clarke, Joe Elliott, Glenn Hughes, Sebastian Bach, Steve Stevens), który chciałby kontynuować. Ja wolę BCC, ale dobre i to.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Rock-A-Billy » września 6, 2012, 9:09 am

BCC będzie grało dalej, co najwyżej bez J. Bonamassy. To oczywiście rewelacyjny gitarzysta, ale na nim muzyczny świat się nie kończy. Ten zespół to projekt Glenna Hughesa, z którym odniósł sukces jakiego nie doświadczył od lat. Dlatego wątpliwe wydaje mi się, by tak po prostu to zostawił z powodu problemów z Bonamassą.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: RafałS » września 6, 2012, 3:39 pm

A ja bym nie miał nic przeciwko temu, żeby Hughes wrócił do około-purplowego hardrocka, jaki uprawiał z Joe Lynnem Turnerem na płytach HTP i HTP 2. Szczególnie podobała mi się ta druga, na której korzystnie pokazał się gitarzysta Hughesa - JJ Marsh.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: posener » września 14, 2012, 8:21 pm

Aby było zabawniej, Hughes i Coverdale potwierdzili reunion w przyszłym roku, aby uczcić 40 rocznicę wydania Burn. Jak twierdzą, pracowali nad tym projektem z J.Lordem, ale nie zdołali przekonać Blackmore'a. Należy mieć tylko nadzieję, ze skonsultują swoje terminy z legalnym Deep Purple, aby w jakimś miejscu nie doszło do sytuacji, podobnej do pojawienia się na tej samej imprezie dwóch dam w identycznych sukniach.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: RafałS » września 14, 2012, 11:54 pm

posener pisze:Aby było zabawniej, Hughes i Coverdale potwierdzili reunion w przyszłym roku, aby uczcić 40 rocznicę wydania Burn. Jak twierdzą, pracowali nad tym projektem z J.Lordem, ale nie zdołali przekonać Blackmore'a.


Byłoby miło, gdyby reunion poskutkowało płytą studyjną duetu. Ale tu dochodzimy do punktu krytycznego: kto miałby grać na klawiszach, jeśli nie Lord? Airey jest już przecież zajęty. Derek Sherinian? A co do Blackmore'a, to bywa nieprzejednany. Joe Lynn Turner koncertował z jego synem pod szyldem "Son of Rainbow" (:lol: ). Ponoć Richie nie dał się im namówić na wspólny występ. Nie chce wracać do rockowej przeszłości nawet dla najbliższej rodziny.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: TITO » września 15, 2012, 7:57 am

Marek-Browarek6 pisze:
Dla mnie takim dobrym producentem jest Shirley. To co zrobił dla Joe to naprawdę wielka rzecz (oczywiście z mojego punktu widzenia). Od płyty "You & Me" poczułem , że Joe gra właśnie dla mnie. Nie da się też przecenić jego udziału w świetnych płytach BCC. Wydaje nam się , że Joe mógłby poeksperymentować z innymi producentami ale chyba jeszcze nie jest gotowy.


Wszystko o.k., z tym że "You & Me" została akurat nagrana dla mnie!!! :wink:
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: posener » września 15, 2012, 8:09 am

TITO pisze:Wszystko o.k., z tym że "You & Me" została akurat nagrana dla mnie!!! :wink:


I dla mnie. Ostatnia płyta JB, którą bez zastrzeżeń akceptuję w całości.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » września 17, 2012, 1:32 pm

5 stycznia 2013 BCC zagrają jeden koncert w Wolverhampton i może to być ich pożegnalny koncert. Miejsce koncertu chyba nieprzypadkowe, ponieważ Hughes i Bonham pochodzą z Black Country

Impreza odwołana “due to unforeseen circumstances.”
Ostatnio zmieniony września 20, 2012, 7:22 pm przez posener, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » września 20, 2012, 7:11 pm

http://www.youtube.com/watch?v=lnN5XRrxClI

Można sobie ten kawałek ściągnąć bezpłatnie ze strony kapeli (ale czy warto?).
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: irimi » września 21, 2012, 10:02 am

Przyzwoity, hardrockowy numer, ale fakt - szału nie ma. Obawiam się, że AFTERGLOW będzie słabsze niż poprzednia płyta BCC, ale nie dzielmy skóry na niedźwiedziu i dajmy chłopakom szansę.
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: Rock-A-Billy » września 21, 2012, 10:30 am

Świetny utwór. Mi się podoba i to nawet bardzo :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: irimi » października 22, 2012, 11:24 am

Czy są już pierwsze wrażenia z odsłuchu? Płyta chyba od dziś dostępna. Nie jestem pewien czy kupować w ciemno, ale pewnie i tak to zrobię...
"It's not a race - it's a journey" RUSH, "Out of the cradle"
Awatar użytkownika
irimi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: marca 5, 2012, 8:14 pm

Postautor: RafałS » października 22, 2012, 12:15 pm

Im więcej słucham BCC tym bardziej męczy mnie głos Hughesa. Naprawdę podobały mi się obie płyty HTP i do pewnego stopnia jego solowa "First Underground Nuclear Kitchen". Ale w tym zespole jego śpiewanie drażni mnie i odbieram je jako najsłabszą część całości. Zastanawiam się jak brzmiałaby ta kapela, gdyby Hughes tylko grał na basie a wokalista był bardziej rockendrolowy, bez tych soulowych naleciałości, które są tu ni przypiął ni przyłatał. Ten nowy numer (Confessor) nie jest zły, ale jak go posłuchałem dwa razy, to stwierdziłem, że nie tylko nie kusi mnie "Afterglow", ale zastanawiam się czy nie sprzedać swojego egzemplarza BCC 2. Najbardziej zniechęca mnie myśl, że po ewentualnym kupieniu tego Afterglow musiałbym go jeszcze potem sluchać.
Ostatnio zmieniony października 22, 2012, 12:25 pm przez RafałS, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: B&B » października 22, 2012, 12:24 pm

To jak się zastanowisz i zastosujesz jakąś promocyjna cenę to ja poproszę o BCC2 - dla mnie najlepsza hardrockowa płyta jaką słyszałem w ostatnich latach 8)
Co do nowej to mam tylko obawy co do tego, jak dużo będzie tam śpiewał niejaki Joe :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: posener » października 22, 2012, 12:43 pm

Ja już nie mam nadmiernych oczekiwań wobec tej kapeli. Widać już wyraźnie, że to od początku był projekt biznesowy niejakiego Shirleya korzystny z punktu strategii marketingowych Bonamassy i Hughes'a, ponieważ pierwszego pasował na prawdziwego rockera, a drugiemu wyraźnie zrestartował karierę. Nie ma tutaj ducha prawdziwego zespołu, pasji i chęci rozpieprzania kolejnych sal koncertowych, czy wręcz stadionów. Bez tego możemy dostać od BCC tylko mniej lub bardziej solidnego hard rocka i cieszmy się tym, bo wcale tak dużo porządnej muzyki w tym genre'u się nie pojawia.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » października 23, 2012, 10:40 am

No nie wierzę ! płyta na rynku a tu nadal tylko same domysły 8)

RafałS, Twój doradca finansowi wydał Ci rekomendację co do akcji giełdowych spółki J.B. Construction "redukuj" ? 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » października 23, 2012, 12:14 pm

Jak na rynku? Toż premiera dopiero za tydzień :lol: :
http://www.empik.com/afterglow-black-co ... 1,muzyka-p
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: posener » października 23, 2012, 12:17 pm

B&B pisze:Jak na rynku? Toż premiera dopiero za tydzień :lol: :


Różne są rynki :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » października 23, 2012, 12:22 pm

B&B pisze:Jak na rynku? Toż premiera dopiero za tydzień :lol: :
http://www.empik.com/afterglow-black-co ... 1,muzyka-p


Być może szczerze mówiąc mało mnie to interesuje :lol: Moja wiedza opierała się tylko na tym wpisie na forum 8)

irimi pisze:Czy są już pierwsze wrażenia z odsłuchu? Płyta chyba od dziś dostępna.


ps. bardziej mnie zmartwiło, że premiera Gary Clarka jr. 22 października, wydaje Warner, a w empiku za tydzień ma być.
Ostatnio zmieniony października 23, 2012, 12:28 pm przez rocken, łącznie zmieniany 2 razy
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » października 23, 2012, 12:23 pm

A co - na Rynku w Poznaniu już sprzedają?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Nowe płyty, zapowiedzi wydawnicze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości