Ron Hacker & The Hacksaws

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Ron Hacker & The Hacksaws

Postautor: F.H.Johnson » września 30, 2004, 12:25 pm

Witam Wszystkich!
Chcialem sie podzielic moimi wrazeniami o plycie ktora mam juz w sumie chyba od roku,plycie ktora jest jak wino.Gentleman ktory na niej gra tez nie jest pierwszej mlodosci dobiega 60-tki.Okladka czarno biala a na niej pan z wiekowym Gibsonem,rece w tatuazach.zdaloby sie powiedziec.. wyglada to niezle!.
No i tu zaczyna sie!Juz pierwszy numer Big Brown Eyes zapowiada ze tu sie bedzie dzialo..akustyczne boogie grane solo na dobro, piekny slide.No i wokal,chrypa swiadczaca ,ze pan juz w swoim zyciu niejednego bluesa zaspiewal.Druga kompozycja Hackera to Two Timin Woman, tez ozywcze boogie tym razem w wersji elektrycznej z sekcja rytmiczna. Kolejny,tytulowy numer Back Door Man Willie Dixona..wbija w fotel.Piekne "nosowe",mieciutkie brzmienie stratocastera rozpoczyna riff ktory gleboko drazy mozg.Wokal Hackera na prawde intrygujacy.no i kilka pieknych rasowych solowek w ktorych slychac ,ze on ma cos do powiedzenia bez zadnej zbednej kokieterii."Mambo for Albert" to instrumentalny utwor o przewrotnej rytmice.Kolejny wizerunek Hackera to "Ax sweet Mama".Rozwalajacy sie ganek,stolek i pudlo na kolanach ,czysta delta pierwszej wody!.To tylko kilka numerow z plyty zawierajacej 13 utworow,gdzie nie ma slabszego fragmentu.Mistrzostwo swiata.Ron Hacker rownie swobodnie gra technika slide,jak tez czaruje wysmakowanymi dzwiekami bez rury.Rzadkosc dzisiaj grac tylko "te"dzwieki a zostawiac daleko w tyle gitarzystow ktorzy maja olsniewajaca technike ale i grafomanskie zapedy.
"Back Door Man" to plytka ktora zadowoli najbardziej wysmakowane gusty bluesmanow.A to wszystko tylko w trio!
Niedawno ukazala sie jego kolejna plyta "burnin". Az strach pomyslec co sie tam bedzie dzialo!

Pozdrawiam !
Awatar użytkownika
F.H.Johnson
blueslover
blueslover
 
Posty: 513
Rejestracja: września 18, 2004, 11:50 pm
Lokalizacja: Wroc?aw

Ron Hacker & The Hacksaws

Postautor: StS » lutego 28, 2006, 5:13 pm

Uwa?am, ?e Burnin' to jedna z najlepszych p?yt roku 2003 - ko?ysze mnie do dzisiaj. Nie b?d? teraz rozwija? tematu - polecam przeczytanie recenzji Przemys?awa Draheima w pi?mie Tw?j BLUES nr 14. P?yt? oczywi?cie r?wnie? polecam.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: rockenroller » marca 30, 2006, 6:27 pm

Panowie, a gdzie ten Burnin' kupi?? Bo to, ?e facet mocny jest nie tylko wizualnie to zaprzecza? nie mam zamiaru:)
rockenroller
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: lipca 12, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: StS » marca 30, 2006, 9:00 pm

Najkorzystniej chyba tu:
http://cgi.ebay.pl/HACKER-RON-HACKSAWS-
BURNIN-NEW-CAIMAN_W0QQitemZ4823464224QQcategoryZ307QQss
PageName
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » grudnia 8, 2006, 8:09 pm

Koncertowe wersje kilku kawałków z płyty Burnin'TUTAJ.
Ostatnio zmieniony czerwca 12, 2011, 12:25 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » września 22, 2008, 7:41 pm

Tym razem będzie mało tekstu i duże obrazki.

Kiedy Ron Hacker stawał się hippisem, wyglądał tak:
Obrazek

Po burzliwych latach młodości wydał trochę płyt: . . . ObrazekObrazek


oraz autobiografię, której tytuł świadczy, że artysta potrafi spojrzeć na siebie z dystansem:
Obrazek


Książki jeszcze nie przeczytałem.

W sierpniu tego roku Ron Hacker wydał kolejną płytę:
Obrazek
Nie jest to zwykła płyta - na okładce, pod imieniem i nazwiskiem wykonawcy, znowu napisano: White Trash Bluesman. Ten dopisek nawiązuje oczywiście do autobiografii wydanej w 2006 roku, a płyta zawiera 13 kompozycji Rona Hackera wybranych z ostatnich 20 lat. Dla słuchaczy, którzy poznali jego wcześniejsze nagrania (w tym chyba najbardziej znaną płytę Back Door Man i ewentualnie świetną Burnin') większość nagrań nie będzie nowością:
Obrazek

Jestem zaniepokojony takimi podsumowaniami.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: StS » czerwca 30, 2011, 3:44 pm

Nie ma powodu do niepokoju. Ron Hacker nagrał kolejną płytę.
Obrazek
Oficjalna premiera "Filthy Animal" zapowiadana jest na 16.08.2011., ale płyta już jest dostępna poprzez stronę internetową artysty.
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 20, 2012, 8:19 pm

Podczas "Wieczoru Bluesowego" u Wiesia Chmielewskiego "natrafiono" na to interesujące "wykopalisko":

StS pisze:Ron Hacker używa kilku instrumentów.
Obrazek
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: StS » czerwca 20, 2012, 8:38 pm

A to te same instrumenty w stanie spoczynku:
Obrazek
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » czerwca 21, 2012, 6:00 am

Wygląda na to, ze Ron od swych lat młodzieńczych nigdzie się nie rusza bez swoich instrumentów ;)
Obrazek
StS, ciekawa i warta przypomnienia była ta Twoja historia wymiany korespondencji z muzykiem, rzucająca światło na to jakim człowiekiem jest Ron. Czy mógłbyś skreślić parę słów na ten temat ?
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: StS » czerwca 25, 2012, 9:00 pm

Chyba jesteś w błędzie. Napisałem niewiele.
Kilka lat temu wymieniłem z Ronem Hackerem korespondencję, po której próbowałem zainteresować tym artystą pewną specjalistyczną krajową agencję - celem było zorganizowanie trasy koncertowej. Bezskutecznie. Pozostają płyty.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » czerwca 25, 2012, 10:08 pm

StS pisze:Chyba jesteś w błędzie. Napisałem niewiele.
Kilka lat temu wymieniłem z Ronem Hackerem korespondencję, po której próbowałem zainteresować tym artystą pewną specjalistyczną krajową agencję - celem było zorganizowanie trasy koncertowej. Bezskutecznie. Pozostają płyty.
:lol: Uwielbiam jak cytujesz samego siebie. Rzeczywiście, trochę inaczej sobie to zapamiętałem, pewnie dlatego, ze użyłeś wtedy wyrażenia "wymienić korespondencję". Ludzka pamięć jest zawodna, a wyobraźnia czasem bez granic. Jakoś sam sobie te klocki w głowie poukładałem - dobroduszny wyraz twarzy Rona, szczere, aczkolwiek dość skąpe w słowa wypowiedzi na temat jego lat młodzieńczych no i wreszcie otwartość i pokora przejawiająca się w chęci korespondowania z jednym z wielu fanów. Ale nie przyszło mi do głowy, żeby przekopywać pół forum celem sprawdzenia, co dokładnie wtedy napisałeś. Ok, zostawmy to, powklejajmy jeszcze trochę zdjęć :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Roj » czerwca 26, 2012, 8:28 am

Blues uratował mi życie. Gdybym nie znalazł sposobu, aby wyrazić swój ból, mój ból by mnie zabił, a gdyby Yank Rachell nie powiedział mi, że Blues to Prawdziwa Rzecz, nie grałbym go przez 40 lat swojego życia..

Obrazek
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: StS » października 1, 2012, 10:31 pm

Niebawem oficjalnie ukaże się kolejna koncerowa płyta Rona Hackera:
Obrazek
Jest już do nabycia poprzez stronę internetową artysty.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Idee Fixe » października 2, 2012, 6:33 am

Mając taką sekcję niejeden z nas zrobiłby oszałamiającą karierę :)
http://www.youtube.com/watch?v=wG9My2CN ... re=related

ech.. dają czadu :)
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 138 gości