['60] Polanie i inni prekursorzy

...czyli nasze muzyczne tematy monograficzne

Moderator: mods

Bracia Bernolakowie

Postautor: Spaniel » września 12, 2010, 7:41 pm

Wiesław Bernolak (ur. 21 września 1941 w Łucku(dzisiaj Ukraina)) – polski kompozytor, muzyk, gitarzysta, pianista i keybordzista w zespołach Czerwono-Czarni, Polanie, Quorum , oraz grupach jazzowych Władysława Jagiełły i Leszka Dudziaka. Od 1971 roku mieszka w Szwecji - Malmo. W kwietniu 2009 ukazała się jego książka Bernolak Boogie.
Zbigniew Bernolak - gitarzysta basowy w zespołach Niebiesko-Czarni, Polanie, Quorum i ABC. Akompaniował Czesławowi Niemenowi na płycie Sen o Warszawie. Od wielu lat mieszka w Chicago.
źródło: Wikipedia.
O muzycznej rodzinie Bernolaków -->CZYTAJ TUTAJ
-->Polanie-Please don't let me be misunderstood-Mołtawa beat live-15.10.2009<--
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » września 13, 2010, 11:23 am

Jako że ABC z Polanami mają bardzo wiele wspólnego, to tu zwracam się z prośbą do starszaków.
Przypadkiem wpadłem na te nagranie:
http://ubupopland.com/lp_mp3/franckowia ... u_viel.mp3
jakże różne od oryginału (i jakże mnie zachwycające!) Pochodzi to z płyty nagranej dla Amigi w 1972 "Hallo Nr. 2"
Obrazek
Może ktoś wie, jak do tego doszło? A może ktoś ma tę płytę lub te nagrania?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 13, 2010, 1:18 pm

No, to niezłego klina zabiłeś Wieśku "starszakom" :)
Spróbuję choć częściowo odpowiedzieć.
1. Płyty nie mam
2. Jak doszło do jej nagrania ... hmmm w tych czasach to był dla PRL "zachód" wielu polskich wykonawców było tam b.popularnych(pamiętasz zapewne S.Krajewskiego śpiewającego na potrzeby tego rynku po niemiecku :)). Faktem jest, że jeśli chodzi o możliwości tech.studia to DDR biło nas na głowę. To chyba odpowiedź jak doszło do nagrania.
Nagranie : wydaje mi się , że dokonane już z obsługującym klawisze Marianem Zimińskim "... (ur. 20 stycznia 1945 roku w Warszawie, zm. 24 grudnia 1997 roku tamże), kompozytor, aranżer, pianista i organista. Występował w zespołach: Chochoły, Niemen i Akwarele, ABC. Tworzył muzykę filmową , a także piosenki, m.in. "Jaki kolor wybrać chcesz"; "Żyj mój świecie". Do historii polskiej muzyki przeszła stworzona i wykonywana przez niego solówka organowa, rozpoczynająca i kończąca utwór "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena."
źródło:Wikipedia
Tym tłumaczę sobie te rzeczywiście super brzmienie organów :)
Wiele wyjaśnia, wydaje mi się ta strona, w necie : CZYTAJ TU
Sam jestem ciekaw innych "wykopalisk" na zadany przez Wiesława temat
:D
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Oldjazzman » września 13, 2010, 2:46 pm

Zaryzykuję odpowiedzieć "B&B" na to karkołomne pytanie.
Jak sobie z trudem przypominam, w pewnym okresie "demoludów" telewizja DDR miała cykl audycji, zdaje się pod tytułem "Hallo..." gdzie występowali zaproszeni artyści z tego obozu. Oglądałem te koncerty transmitowane przez nasza TV, okraszone baletem z Friedrich Stadt Palast (coś takiego chyba). Na potrzeby tego widowiska nagrywano więc w studio DDR te kawałki i dlatego chyba jest takie nagranie.
Muszę się pokłonić nisko organiście. Alan Price by się nie powstydził takiej solówki.
A tak na marginesie to okres współpracy Haliny Frąckowiak z ABC bardzo miło wspominam, gdyż było czego słuchać. Dziewczyna miała dobrego czuja w takich klimatach.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Postautor: B&B » września 14, 2010, 2:32 pm

Dziękuję za konstruktywne podjęcie wątku ubocznego.
Podany link dobry, szczególnie że można odsłuchać tam cały utwór będący sprawcą zamieszania - no i słychać, że do końca jest dobrze, gitarowa solówka niczego nie zepsuła a nawet wręcz przeciwnie - ma swój urok, aż szkoda że nie pociągnęli tematu jeszcze ze 2 minuty :)
Reasumując stan na dzisiaj, czyli podsumowując moje aktualne pytania:
- nie wiadomo kto grał w tym nagraniu, w szczególności kto na klawiszach (tylko domysły)
- nie wiadomo, czy pozostałe utwory są równie interesujące (z pewnych opisów wynika, że niektóre piosenki były zaśpiewane po niemiecku, co mogło odbić się negatywnie na całokształcie wykonania)
- płyta jest właściwie niedostępna, w żadnej, nawet elektronicznej formie, choć widziałem na ebay-u (ale już sprzedana za 9,99GBP) a gdzieś nawet jest, ale po około 75EUR!
Obrazek

Jeśli ktokolwiek dokopie się czegoś interesującego w ww. sprawie - proszę o info :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 14, 2010, 7:48 pm

Zabawię się Wieśku w dyrektywa E. Mocka - bohatera moich ulubionych kryminałów autorstwa Marka Krajewskiego (polecam). Otóż jestem pewien, że na płycie Amigi gra na organach Marian Zimiński. Ciekawa rzecz przy okazji ta wersja utworu musiała być nagrana specjalnie na potrzeby tej DDR-owskiej płyty :)
Zawróć uwagę na okładkę CD ABC wydanego w 2003r. Gdzie jest utwór "Za dużo chcesz" , ale w wersji z jedynego winila Grupy ABC
Obrazek
Tu wyraźnie rozpoznaję Halinę :), za nią Nebeski, w okularach właśnie Zimiński. W żaden sposób nie pasuje mi to zdjęcie do opisu płyty, który znalazłem, pasuje natomiast do tej okładki :)
Obrazek
TU OPIS PŁYTY CD2003
Wniosek: Zdjęcie na CD z 2003 nie pasuję do zwartości płyty i grających na niej muzyków. Tutaj na klawiszach gra człowiek z pierwszego składu Andrzej Mikołajczak. Kolejny dowód to nagranie utworu z Youtube z CD jakże różne od odkrytej przez Ciebie wersji.
->ZA DUZO CHCESZ<-
Wersja Amigi jest moim zdaniem cennym dokumentem grania w ABC Mariana Zimińskiego.
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Spaniel » września 14, 2010, 10:00 pm

"One of the best bands from Poland, this was recorded in 1971, for the East Germany label Amiga. It's tittle is in German but they sing in Polish. This song was issued first in Poland in their 1st LP from 1969, but here was re-recorded with a much better instrumental background, giving the song a kind of Julie Driscoll Brian Auger and The Trinity meeting Affinity feeling."
-->HALINA FRACKOWIAK & ABC - Du willst zu viel<--
Grupa ABC - Andrzej Nebeski-drum, Mirek Męczynski - guitar, Marian Zimiński -keyboard, Marek Mataczyński- bass i naturalnie HALINA FRĄCKOWIAK.
:D
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dziadek Władek » września 14, 2010, 10:27 pm

Włodku, imponujesz - chyba nie tylko mnie :) Piękny wątek...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Spaniel » września 14, 2010, 10:51 pm

Dziadek Władek pisze:Włodku, imponujesz - chyba nie tylko mnie :) Piękny wątek...

Szykuj Władku harmoszkę Jaromi marzy o zagraniu w ASK-u jakiegoś duetu z Tobą :D .... a ja się chętnie wsłucham się w wydawane dźwięki :) ... to dopiero będzie cudny wątek :lol:
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dziadek Władek » września 14, 2010, 10:55 pm

:o To będzie dla mnie zaszczyt :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: B&B » września 16, 2010, 1:47 pm

Spaniel pisze:Zabawię się Wieśku w dyrektywa E. Mocka - bohatera moich ulubionych kryminałów autorstwa Marka Krajewskiego (polecam). Otóż jestem pewien, że na płycie Amigi gra na organach Marian Zimiński. Ciekawa rzecz przy okazji ta wersja utworu musiała być nagrana specjalnie na potrzeby tej DDR-owskiej płyty :)

Szczerze mówiąc, to się dyrektyw(?) Mock nie spisał. Oczywistym jest, że to wersja specjalna, ale to niczego nie dowodzi jeśli chodzi o skład. Słusznie jednak Mock zauważył, że w Polskich Nagraniach panował (panuje) pewien bajzel i to co na okładce nie zawsze zgadza się z zawartością merytoryczną :lol:

Spaniel pisze:-->HALINA FRACKOWIAK & ABC - Du willst zu viel<--
Grupa ABC - Andrzej Nebeski-drum, Mirek Męczynski - guitar, Marian Zimiński -keyboard, Marek Mataczyński- bass i naturalnie HALINA FRĄCKOWIAK.

I to już jest coś, ale nasuwa się pytanie - skąd ta informacja??? Teraz ja zabawiłem się w detektywa Holmesa i sądzę, że to jest info wpisane jako komentarz na YouTube. Wpisane przez użytkownika mcmirco, który jak podejrzewam jest Mirkiem Męczyńskim! Jak podaje internet mieszka on obecnie w Niemczech w Bielefeld. Może uda mi się go namierzyć, w końcu wpis pochodzi sprzed zaledwie 3 miesięcy. To byłoby znakomite źródło danych a może i muzyki z tej płyty :D

Ale to jeszcze nie wszystko. Na jakiejś japońskiej (albo chińskiej - nie rozpoznaję krzaczków) stronie znalazłem 2 fragmenty z płyty. Są to "Idę dalej" i w wersji niemieckiej nie znana mi piosenka "Weiße Wolke Am Himmel". Cisną sie kolejne pytania i tajemnice do odkrycia, ale to juz może jutro - dziś Polski Blues przecież 8)

ps. Czy Polanie wybaczą mi te zamieszanie, czy powinienem przenieść się do innej zakładki?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 17, 2010, 9:30 am

B&B pisze:Szczerze mówiąc, to się dyrektyw(?) Mock nie spisał.

Spisał się , spisał :) postawił hipotezę , wskazał trop , którym reszta zespołu śledczego najwyraźniej już podążą. Tak trzymać :)
PS. 1. B&B bardzo ładna porcelana bolesławiecka, ma ona długą i godną uwagi tradycję :)
2. Zapraszam na szlak Mock'a :) http://www.um.wroc.pl/m46357/p84235.aspx
i stronę www.marek-krajewski.pl
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » września 17, 2010, 9:57 am

Spaniel pisze:PS. 1. B&B bardzo ładna porcelana bolesławiecka, ma ona długą i godną uwagi tradycję :)
Wiem, wiem, 20-letnią :lol:

Zanim ruszę śledztwo dalej ponawiam pytanie - kontynuować tu (i ew. dopisać w tytule "ABC") czy założyć nowy wątek? I oczywiście pojawi się pytanie, czy ABC jest postacią bluesa 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 17, 2010, 10:18 am

B&B pisze:Zanim ruszę śledztwo dalej ponawiam pytanie - kontynuować tu (i ew. dopisać w tytule "ABC") czy założyć nowy wątek? I oczywiście pojawi się pytanie, czy ABC jest postacią bluesa 8)

Decyzja należy do ciebie Wieśku :) ja nie widzę problemu, żeby tu umieścić jeszcze kilka postów dotyczących ABC. Sądzę po wczorajszej rozmowie w Częstochowie z Władkiem, że mamy na to błogosławieństwo również Admina, który okazuje się z wypiekami i zapartym tchem śledzi wartko rozwijający się wątek. Czego chcieć wiecej ? :) Ojciec Dyrektor też pobłogosławił ...:) ABC nie jest postacią bluesa, ale pewne wykazane przez Ciebie wcześniej związki z POLANAMI miało, dlatego nie widzę przeciwwskazań, aby tu się nad grupą Nebeskiego nieco się pochylić . To jest moje subiektywne oczywiście odczucie :lol: . Ba, może z czasem wspomnimy również krótko, o dokonaniach Haliny Frąckowiak z SBB .... kto to wie :?: :D
Pozdrawiam :)
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » września 17, 2010, 10:38 am

Ha, to jedziemy dalej...
Na tym egzotycznym serwerze (www.soft-tempo.com) jest fragment (półtorej minuty, słaba jakość) piosenki "Idę dalej", fragment podobno pochodzący z omawianej przez nas płyty, zresztą podobne brzmienie organ sugeruje, że tak może być. Na ucho wydaje się także(!), że jest to wersja powszechnie znana - i to jest dla mnie zagadką! Ta piosenka nie występuje przecież w oficjalnym repertuarze ABC!!!???
Otóż utwór ten jest znany z solowej płyty Haliny Frąckowiak "Idę" wydanej w 1974 (Muza SXL1055), a więc co najmniej 2 lata później. Czyżby P.Halina wzięła na płytę solową nagranie zrobione przy okazji sesji dla Amigi!!???

Jest jeszcze nagranie "Weiße Wolke Am Himmel", w wersji niemieckiej. Jakby znane, ale nie mogę skojarzyć - może ktoś z was rozpozna czy jest to wersja niemiecka jakiejś polskiej piosenki?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 21, 2010, 2:34 pm

Pierwszy raz słysze tą piosenkę ona nie ma chyba polskiego odpowiednika. Po polsku tytuł brzmiałby chyba : " Białe chmury na niebie" :?:
Widocznie Marian Zimiński skomponował ją na zamówienie dla ABC, żeby mieli nowy materiał na nagrywkę w NRD trudno powiedzieć to tylko domysły :wink:
Parę razy ją przesłuchałem i nic mi nie przychodzi do głowy ...
Co nie oznacza, że zaprzestajemy poszukiwań :)
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Spaniel » września 21, 2010, 9:20 pm

No i małe przybliżenie do rozwiązania Wieśku :) Otrzymałem właśnie wiadomość od
Mirka Męczyńskiego (pomysł aby zasięgnąć informacji u źródła Ty mi podsunąłeś we wcześniejszym poście). Przesłałem wiec Twój fragment : "Weiße Wolke Am Himmel" oto otrzymane info:
"Włodku, ten utwór nazywa się "Każdą chwilę chwal" - nagraliśmy to w roku 1970 we wschodnim Berlinie, Amiga studio,
grupa ABC
A.Nebeski - perkusja
M.Męczyński - gitara
M.Mataczyński - bas
M.Zimiński - organy
H.Frąckowiak - śpiew"
Jeszcze dodam, że Mirek zamieszkuje obecnie na stałe w Niemczech.
Zaczyna się potwierdzać więc Twoje przypuszczenie : "Czyżby p.Halina wzięła na płytę solową nagranie zrobione przy okazji sesji dla Amigi!? " No tak ...
:?
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » września 22, 2010, 10:02 am

Ha! A to się porobiło :lol:
Ja 3 dni temu znalazłem myspace M.Męczyńskiego i nawet nawiązałem kontakt (chyba?), bo dostałem od niego krótkie info, że podejmuje się opisać jak powstała ta tajemnicza płyta dla Amigi. Oczywiście odpisałem, że to wspaniale i że bardzo chętnie poczytamy taką relację z pierwszej ręki. No i czekam(y)...

Co do "Każdą chwilę chwal" - czyli wiemy że utwór ma polski tytuł, ale nie znamy ani autora polskiego tekstu (jeśli był) ani na jakiej polskiej płycie się ukazał. Duuużo jeszcze tajemnic do odkrycia 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 22, 2010, 10:41 am

B&B pisze:Ha! A to się porobiło :lol:
Ja 3 dni temu znalazłem myspace M.Męczyńskiego i nawet nawiązałem kontakt (chyba?), bo dostałem od niego krótkie info, że podejmuje się opisać jak powstała ta tajemnicza płyta dla Amigi. Oczywiście odpisałem, że to wspaniale i że bardzo chętnie poczytamy taką relację z pierwszej ręki. No i czekam(y)...

Co do "Każdą chwilę chwal" - czyli wiemy że utwór ma polski tytuł, ale nie znamy ani autora polskiego tekstu (jeśli był) ani na jakiej polskiej płycie się ukazał. Duuużo jeszcze tajemnic do odkrycia 8)

To się człowiek zdziwił skąd nagle takie zainteresowanie ich płytą wydaną przez Amigę i jej zawartością :?: :D . Mnie napisał jeszcze, że chętnie służy dalszymi informacyjnymi :). Tak sobie myślę, może nie iść drogą okrężną, podać mu link do tego wątku Mirkowi. Może bezpośrednio, zorientowawszy się w naszych pytaniach bez odpowiedzi zechce osobiście odpowiedzieć :?: Przy okazji zareklamujemy OB i może zyskamy nowego forumowicza :D :?
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » września 22, 2010, 10:45 am

Spaniel pisze:...Tak sobie myślę, może nie iść drogą okrężną, podać mu link do tego wątku Mirkowi.

Ale ja mu podałem ten link tutaj! I opisałem, z grubsza, sytuację, tzn. ciekawskich starszaków :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 22, 2010, 11:07 am

To może ja dziękując Mirkowi za info, które przysłał mi wczoraj wieczorem, jeszcze ponowie prośbę z liną. Niech wie, że ciekawscy wywodzą się z jednego "gniazda" :D
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Spaniel » września 24, 2010, 4:23 pm

B&B pisze:Jako że ABC z Polanami mają bardzo wiele wspólnego, to tu zwracam się z prośbą do starszaków.
Przypadkiem wpadłem na te nagranie:
http://ubupopland.com/lp_mp3/franckowia ... u_viel.mp3
jakże różne od oryginału (i jakże mnie zachwycające!) Pochodzi to z płyty nagranej dla Amigi w 1972 "Hallo Nr. 2"
Obrazek
Może ktoś wie, jak do tego doszło? A może ktoś ma tę płytę lub te nagrania?

Informuję wszystkich zainteresowanych, że dzisiaj otrzymałem od Mirka Męczyńskiego - gitarzysty ABC (ostatni skład). Mp3 + zdjęcia płyty, nad którą debatujemy od pewnego czasu :) . Tych z Was którzy chcieliby "poczęstować się" wyżej wymieniona unikalną płytą ABC proszę o dostarczenie mi swojego adresu mailowego - chętnie znalezisko prześlę :).
Mirosław Męczyński - polski kompozytor i multiinstrumentalista, obecnie mieszkający i tworzący w Niemczech.
Swoją karierę rozpoczynał w zespole Pięciu, później grał na gitarze w zespole Michaja Burano - Burano & Leske Rom, a w latach 1970-1973 w grupie ABC Andrzeja Nebeskiego.
Pracował też z grupą Fantom Quartet grającej muzykę klubową w Szwecji i Danii (pozostałymi członkami grupy byli: Grzegorz Szczepaniak - saksofon i wokal, Jan Knapp - perkusja , Stefan F. - pianino.
Przed wyjazdem do Niemiec w 1985 r. pracował jako DJ oraz muzyk sesyjny w PR i w roku 1982 wraz z Anną Chodakowską, Krzysztofem Bukowskim i Romanem Ziemlańskim, przygotował "Mszę wędrującego" do tekstów Edwarda Stachury.
Obecnie mieszka w Bielefeld w Niemczech, gdzie pracuje jako tłumacz oraz tworzy muzykę do krótkich form muzyczno - teatralnych
źródło: Wikipedia
Muzyka , którą obecnie tworzy tu :
-->Step into my life<--

Mirku bardzo Ci DZIEKUJĘ :D
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Spaniel » września 24, 2010, 9:59 pm

Grupa ABC
A.Nebeski - perkusja
M.Męczyński - gitara
M.Mataczyński - bas
M.Zimiński - organy
H.Frąckowiak - śpiew
Płyta Amigi - okładka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » września 29, 2010, 9:06 pm

Dzięki za przekazanie nagrań!
No i mamy kolejne "kwiatki", czyli tajemnice tamtych nagrań. Cóż to może być "Alle Herrlichkeit des Sommers"? Piękna rzecz swoją drogą... mimo że po niemiecku :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: B&B » września 30, 2010, 8:03 am

Internet jest bezkresny i bezdenny (choć czasami denny :lol: ). Oto kolejne wykopalisko:

Obrazek
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Spaniel » września 30, 2010, 9:24 am

BRAWO WIEŚKU :D Jestem pod wrażeniem :). Tekst polski poety .... , którego wiersze śpiewał Marek Grechuta ..... no, no
http://www.youtube.com/watch?v=WUQoWjYcY_M
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Dziadek Władek » września 30, 2010, 11:34 am

Panowie, imponujecie mi! To najbardziej intelektualnie ekscytujący wątek na forum :o :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Spaniel » września 30, 2010, 3:07 pm

Dziadek Władek pisze:Panowie, imponujecie mi! To najbardziej intelektualnie ekscytujący wątek na forum :o :)

Dziękujemy Władku :) . Tylko zaczynam się martwić czy jesteśmy na swoim miejscu i pod właściwym hasłem :). Bo jak widzisz dotyka się jednego , a otwiera się kilka jakże ciekawych i intrygujących wątków.
Napisałem do Mirka Męczyńskiego-gitarzysty z okresu płyty Amigi ABC i mam nadzieję otrzymać odpowiedź na pytanie o polski tytuł utworu, do którego nuty odnalazł Wiesiek.
Już mamy wątek kolejny teksty Tadeusza Śliwiaka, jakże piękne i mądre. Szukając informacji "o utworze z nut" natrafiłem na informację o tragicznej śmierci poety pod kołami tramwaju w Krakowie.
No i zasłuchałem się w piwniczny hymn do jego wiersza wykonywany przez śp. Halinę Wyrodek
->TA NASZA MŁODOŚĆ<-
Przecież jak skończymy z ABC, to aż się będzie prosić o Niebiesko-Czarnych, Wojciecha Skowrońskiego, Franciszka Walickiego, audycja J.Cegiełki przypomniała mi Dżamble, Soykę itd... , a jest jeszcze pięknie opracowany przez Zbyszka(agrypę) biogram Osjana przywalony gdzieś innymi tematami .... . Wreszcie myślę, że ktoś zdenerwuje się i nas z POSTACI pogoni .... i gdzie się wtedy Władku podziejemy :?
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: StS » września 30, 2010, 4:22 pm

Dziadek Władek pisze:Panowie, imponujecie mi! To najbardziej intelektualnie ekscytujący wątek na forum :o :)
Mimo tego, że mam skromny udział w tym wątku, to cytowaną opinię admina uważam za przesadnie przewartościowaną.
Przerabiamy teraz efekty udanej prowokacji B&B, ale wątek może zboczyć w gąszcza popu i tam utknąć.
P.S. Z nagrań ABC przede wszystkim trzeba przypomnieć Asfaltowe łąki.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Spaniel » września 30, 2010, 4:51 pm

StS pisze:
Dziadek Władek pisze:Panowie, imponujecie mi! To najbardziej intelektualnie ekscytujący wątek na forum :o :)
Mimo tego, że mam skromny udział w tym wątku, to cytowaną opinię admina uważam za przesadnie przewartościowaną.
Przerabiamy teraz efekty udanej prowokacji B&B, ale wątek może zboczyć w gąszcza popu i tam utknąć.
P.S. Z nagrań ABC przede wszystkim trzeba przypomnieć Asfaltowe łąki.

Myślisz, że Wiesiek to prowokator forumowy :?: Nie sądzę :). Władek przecenia :) wartość naszej pracy (również Twojej) .... . Jest rzeczywiście pewne niebezpieczeństwo "utknięcia w gąszczu popu" mam tego świadomość i obawę podobną jak Ty. Czemu dałem wyraz wyżej ...mam nadzieję, ze będziemy się pilnować ! Może to naiwne i utopijne , ale ja przez cały czas wierzę w człowieka .... tyle :)
Myślę, że B&B odpowie Ci osobiście miło i kulturalnie :) ... ponieważ to jest wątek prowadzony przez Panów w wieku mocno średnim bardzo nie chciałbym aby przestało być tu elegancko i szarmancko :wink:
Pozdrawiam :)
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Na jeden temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 226 gości