Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Nowości, ciekawostki i fascynacje muzyczne z bliższych i dalszych okolic bluesa

Moderator: mods

Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: rocken » stycznia 23, 2014, 11:35 am

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: Roj » stycznia 25, 2014, 3:10 pm

Z tych linków co podałeś to strasznie jacyś tacy smutni. Szału ni ma, tym bardziej, że to ewidentna kopia zi zi
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: rocken » stycznia 26, 2014, 12:36 pm

Smutni, bo nie mają różowych gitar z futerkiem. 8)
Co do muzyki trudno nie mieć skojarzeń z ZZ Top. Jednak to, co dla mnie jest szalenie istotne i ważne, to brak gitar z futerkiem i choinkowych łańcuszków. Natomiast w nagraniach komputerowej perkusji i ogólnie produkcji muzycznej wywodzącej się z lat 80., której nie trawie. W przypadku ZZ Top niestety duża część dyskografii jest tym skażano, co powoduje, że mnie odrzuca. To, co przesłuchem i zobaczyłem na filmikach Swamp Cabbage w moim mniemaniu nie jest "kopią" a przynajmniej w pejoratywnym znaczeniu.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: Roj » stycznia 27, 2014, 6:43 am

Oczywiście w swoim poprzednim wpisie odniosłem się tylko do warstwy muzycznej. Szarość kompozycyjna, brak tak nieodłącznego dla muzyki pierwowzoru pazura,wigoru, polotu, energii i co tam jeszcze chcesz. Gdy słucha się ZZ Top nawet i w tych produkcjach z lat 80 o których piszesz, to w człowieku wyzwalają się niesamowite pokłady energii i chęci do życia. Jest radość grania i jest radość słuchania. A tutaj można sobie jeno gustownie popstrykać paluszkami i delikatnie potupać modnym sandałkiem bez skarpetki. Obrazu you tube z linków które podałeś za bardzo nie śledziłem, bo i nie było co śledzić - ale swoim wpisem powtórnie zmusiłeś mnie do uruchomienia tuba. I wiesz co ci powiem? Image tych gości jest całkiem podobny do ZZ Top. Zwróciłeś uwagę na ten olbrzymi cylinder perkusisty w jednym nagraniu ? To ta sama bajka co różowe gitary z futerkiem, tylko widocznie na razie brak środków a może i odwagi dla użycia większej gamy scenicznych gadżetów ;)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: rocken » stycznia 27, 2014, 12:21 pm

Roj pisze:Gdy słucha się ZZ Top nawet i w tych produkcjach z lat 80 o których piszesz, to w człowieku wyzwalają się niesamowite pokłady energii i chęci do życia. Jest radość grania i jest radość słuchania.

W tym przypadku u mnie tak to nie działa. Styl jest dla mnie ważny.

ps. Wolę posłuchać smutasów, że im źle i niedobrze. Jak przystało na prawdziwego Polaka, liczę na to, że mają gorzej ode mnie 8) tylko wówczas mam radość słuchania i chęci do życia :D
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: Roj » stycznia 27, 2014, 1:02 pm

Jestem pewien, że gdyby Billy czytał to forum, przy okazji kolejnego swojego koncertu pokusiłby się o występ w sandałach ze skarpetkami i to w dodatku w niemodne wzorki ;)
Autoironia i dystans wobec samego siebie to fajna sprawa :)
Rocken, wszystko zależy od podejścia do tematu. Ty z obrzydzeniem piszesz o kiczu, plastiku i braku stylu, ja zawsze traktowałem te przebieranki chłopaków z zi zi jak żart i mrugnięcie okiem w kierunku publiki.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: B&B » stycznia 27, 2014, 1:58 pm

O co wy się spieracie - te brody was zmyliły, to nie ZZ 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: Roj » stycznia 27, 2014, 3:20 pm

Zaiste :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Swamp Cabbage - ZZ Top bez plastiku i kiczu

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 27, 2014, 4:10 pm

Trochę posłuchałem Swamp Cabbage, a tę płytę ze świnką na okładce postanowiłem sobie zamówić. Bardzo solidne blues - rockowe granie. Oczywiście przywodzi nieodparte skojarzenia z wczesnym ZZ TOP, ale w tym przypadku to raczej zaleta niż wada.
Tak na marginesie to ZZ TOP apogeum kariery osiągnęli w latach 80-tych gdy przyoblekli się się ten "dyskotekowy" puder i kicz. Dorzucili też trochę z punka i tzw. New Wave. Wtedy dopiero stali się międzynarodową gwiazda rocka, wcześniej to był zaś t "little, old band from Texas". Był to z resztą zabieg dokonany z pełną premedytacją. Dla mnie w każdym swoim wcieleniu są absolutnie akceptowani, ale jak wyskakują z gitarami obitymi różowym futerkiem to jest naprawdę odjazd :) Myślę, że chłopaki ze Swamp Cabbage też w końcu znajdą swój własny styl.
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odkrycia i niespodzianki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości

cron