Lista 500 Rolling Stone

Nowości, ciekawostki i fascynacje muzyczne z bliższych i dalszych okolic bluesa

Moderator: mods

Lista 500 Rolling Stone

Postautor: bartic » października 27, 2012, 2:11 pm

Cześć.
Krótka historia, bo każdy czasu ma mało.

Od dawna nie doświadczyłem takiej przygody. Wydarzenia, które wzbogaca i zmienia patrzenie na świat. I w cale nie musiałem udawać się w tym celu na pielgrzymkę do Indii, czy dać się porwać w Pakistanie.

Mając teraz trochę więcej czasu dla siebie zacząłem przesłuchiwać utwory z listy 500 najlepszych wg czasopisma The Rolling Stone.

Obrazek

I nawet nie chodzi o to, czy jakiś utwór znałem lub słyszałem, choć wiele z tej listy to dla mnie 'nowość'. Chodzi o to, że do każdego utworu jest dopisana jego historia. I tak siedząc w fotelu, wsłuchując się w słowa i czytając kontekst (a łatwo zacząć szukać dodatkowych informacji), przeżyłem ostatnie 60 lat na nowo. Poczułem się mały i głupi, zawstydzony swoją arogancją. Po ponad tygodniu, kończąc przesłuchiwać tę listę, zdałem sobie sprawę, że świat wokół mnie jest bogatszy. I tak jak z każdą wiedzą, tak i z tą przyszły obciążenia i wyzwolenia, to cieszę się, że wyszedłem z tego silniejszy.

Polecam. Przede wszystkim mojemu pokoleniu.

Zacznijcie od pierwszego. Po zjedzeniu kotleta można już się tylko cieszyć wisienkami.

500 GREATEST SONGS OF ALL TIME by The Rolling Stone

Bartic
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Robert007Lenert » listopada 5, 2012, 10:20 pm

Fajnie, ze dales tutaj info na jej temat. Czesc juz przegladnalem /przesluchalem. Masz racje sporo wspomnien wraca.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Re: Lista 500 Rolling Stone

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » listopada 5, 2012, 10:43 pm

bartic pisze:Polecam. Przede wszystkim mojemu pokoleniu.
Bartic

I za to Cię właśnie kocham Chopie!!! :)
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Odkrycia i niespodzianki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości