Proszę o ocenę zespołu

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Proszę o ocenę zespołu

Postautor: janusz73 » marca 18, 2008, 12:36 pm

Nie ma lepszego miejsca i znawców blesa niż tutaj ::

Proszę oceńcie obiektywnie ten zespół.
Podaję link:
Film na you tube

I nagrania studyjne na stronie:
Strona oficjalna
Ostatnio zmieniony kwietnia 3, 2008, 9:04 pm przez janusz73, łącznie zmieniany 2 razy
janusz73
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: listopada 5, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Pi?a

Postautor: remek4blues » marca 18, 2008, 1:03 pm

jest bardzo pozytywnie :)

mam wrażenie że wokal jest za mocny w stosunku to reszty (jak by odsłuchy nie działały i wokalista musi sobie nadkrzyczeć )

w 2 kawałku gitarzysta po lewej za bardzo szaleje :) ładne kostkowanie ale przecież do tego numeru mozna by było piękną melodie zagrać :)

ogólnie mi się podobało :) może kiedys się spotkamy na jakimś koncercie :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Iskra » marca 19, 2008, 9:39 am

Ode mnie juz na samym poczatku ogromny plus;)To w koncu ze znanych mi okolic pochodza owi Kojoci;)Dodam ze w niedziele,16.03.08r w Pile,odbyl sie ich koncert..Mialam najszczersze intecje aby pojechac ale coz...zabraklo szczescia.W kazdym razie,wokal mocny,mozna powiedziec ze z "jajem",barwa tez mi sie podoba.Wazne tez ze wokalista kocha to co robi,natomiast sekcja rytmiczna....rowniez wystawiam dobra opinie.Nuty mnie porwaly;)Ogolem zrobili na mnie pozytywne wrazenie.A jesli mnie pamiec nie myli,mialam chyba juz okazje byc na ich koncercie i powiem szczerze,jesli to byli faktycznie oni,ze naprawde warto:)Zabawa byla swietna:)
Iskra
bluesman
bluesman
 
Posty: 318
Rejestracja: grudnia 3, 2007, 2:38 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: janusz73 » marca 19, 2008, 4:34 pm

Iskra pisze:Ogolem zrobili na mnie pozytywne wrazenie.A jesli mnie pamiec nie myli,mialam chyba juz okazje byc na ich koncercie i powiem szczerze,jesli to byli faktycznie oni,ze naprawde warto:)Zabawa byla swietna:)


Miałaś chyba w Zakrzewie, o ile dobrze pamiętam...

Dlaczego prosiłem o ocenę.
Po tym nagraniu trudno ocenić w zasadzie całość występu. Chodzi o to, że chłopaki trochę się "zbiesili" na nas, żurnalistów, którzy powytykali im
małe niedoróbki. To fragment opinii Mariusz Szalbierza:

Jednak w tak potężnej dawce muzycznego wykopu aż prosiło się o kilka chwil na oddech, tym bardziej w kontekście nie najlepszego nagłośnienia, które zbytnio wyeksponowało perkusję, a na dalszy plan zepchnęło wokal. Zespół co prawda wplótł do programu dwa, trzy wolniejsze utwory, ale nie o tempo piosenek tu chodzi, a o aranżacyjne niuansiki: zmianę dynamiki, zróżnicowanie akcentów, stonowanie, zastosowanie pauzy. Krótko mówiąc, czasem lepiej zagrać o jeden dźwięk za mało, niż dziesięć za dużo. Tego rodzaju aranżacyjny makijaż na pewno przydałby muzyce ,,kojotów’’ dodatkowych smaków.

Ja napisałem w podobnym tonie. Wasze opinie mogą być dla nich
zupełnie niezależne.

To, że grają taką odmianę blues rocka nie znaczy żeby zapominać
o potencjometrach. Bardzo fajnie tłumaczył te sprawy uczestnikom
wartsztatów bluesowych w Zakrzewie Jacek Jaguś.
Koyoci grają po prostu od początku do końca na max,
a słuchaczy to na dłuższą metę męczy.
W każdym razie dziękuję za wasze wpowiedzi
janusz73
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: listopada 5, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Pi?a

Postautor: remek4blues » marca 20, 2008, 10:24 am

janusz73 pisze:
Iskra pisze:Ogolem zrobili na mnie pozytywne wrazenie.A jesli mnie pamiec nie myli,mialam chyba juz okazje byc na ich koncercie i powiem szczerze,jesli to byli faktycznie oni,ze naprawde warto:)Zabawa byla swietna:)


Miałaś chyba w Zakrzewie, o ile dobrze pamiętam...



Zakrzewo niedaleko Wałcza ?
jak tak to mam niedaleko :D jak Cojoty będą grać gdzieś w Wałczu lub okolicach to napiszcie mi na Priva.

I niech się nie przejmują dyrdymałami żurnalistów, jak jest dobra zabawa już jest sukces :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Iskra » marca 21, 2008, 6:50 pm

remek4blues pisze:
janusz73 pisze:
Iskra pisze:Ogolem zrobili na mnie pozytywne wrazenie.A jesli mnie pamiec nie myli,mialam chyba juz okazje byc na ich koncercie i powiem szczerze,jesli to byli faktycznie oni,ze naprawde warto:)Zabawa byla swietna:)


Miałaś chyba w Zakrzewie, o ile dobrze pamiętam...



Zakrzewo niedaleko Wałcza ?
jak tak to mam niedaleko :D jak Cojoty będą grać gdzieś w Wałczu lub okolicach to napiszcie mi na Priva.

I niech się nie przejmują dyrdymałami żurnalistów, jak jest dobra zabawa już jest sukces :)




To sie okazuje ze miescisz sie bardzo blisko mnie:DJakbys kiedys mial ochote przylaczyc sie do ekipy wyjezdzajacej na koncerty,przylaczaj sie bez skrepowania;)Pozdrawiam!
Iskra
bluesman
bluesman
 
Posty: 318
Rejestracja: grudnia 3, 2007, 2:38 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Subiektywizm

Postautor: lauderdale » marca 22, 2008, 9:42 pm

Poniewaz za znawce sie nie uwazam, a w istnienie obiektywnych opinii nie wierze przyjdzie mi prawdopodobnie napisac cos mniej nacechowanego lokalnym patriotyzmem.
Po trzykrotnym wysłuchaniu tego materialu i jeszcze jednego, ktory rowniez mozna znalezc na Youtube nasunelo mi sie co nastepuje:

Faktycznie wieje nuda, ze az boli patrzec. Jezeli tak wygladal caly wystep to mam nadzieje , ze za bilety nie kasowali. Niestety nie da sie brakow technicznych zastapic zaangazowaniem emocjonalnym. Czesto bywa wrecz odwrotnie, owo zaangazowanie obniza jeszcze i tak niziutkie loty zespolu.

Wokalista moze i lubi to co robi ale potrzasanie glowa nie zastapi dobrej intonacji. Gosc najzwyczajniej w swiecie falszuje! Chociaz sa gorsi.

Obaj panowie gitarzysci powinni naprawde chociaz troszke gamy i pasaze pocwiczyc. Pan gitarzysta z lewej( patrzac od strony widowni ) powinien posluchac i POOGLADAC troche wiecej starych mistrzow bo na razie to mam wrazenie ze jest zafascynowany jakims rosyjskim zespolem mandolinistow czy balalajkarzy.

Basisty prawie nie zapamietalem co jest swego rodzaju zaleta w tym muzycznym balaganie. Bo generalne wrazenie jest takie - za duzo grania a za malo sluchania.

Jednak koniec koncow ..... goscie graja, a to jest plus. Napisalem to co napisalem poniewaz klepanie po plecach facetow dlatego , ze sa z okolic w niczym im nie pomoze.

Maja Panowie potencjal ale MUSZA wiedziec , ze jeszcze sa w lesie.

Pozdrawiam serdecznie.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Do Słuchacza

Postautor: MichaelLandau » marca 28, 2008, 6:47 pm

Zanim ktokolwiek zacznie oceniać jakikolwiek zespół to zalecam posłuchać zespół na żywo, czyli wybierając się na koncert a nie oceniać po nagraniach na You Tube. Ocenianie zespołu jak gra po przesłuchaniu na You Tube to jak ocenianie Mandaryny po występie z 1/2playbacku.
MichaelLandau
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 9:07 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Do Słuchacza

Postautor: lauderdale » marca 28, 2008, 9:57 pm

MichaelLandau pisze:Zanim ktokolwiek zacznie oceniać jakikolwiek zespół to zalecam posłuchać zespół na żywo, czyli wybierając się na koncert a nie oceniać po nagraniach na You Tube. Ocenianie zespołu jak gra po przesłuchaniu na You Tube to jak ocenianie Mandaryny po występie z 1/2playbacku.


Farmazony.

Powiem Ci tak:

1) kamera nie klamie - i mozna posluchac kilka razy.

2) jakos ogladamy na Youtube np BB. Kinga, Hendersona Scotta, Erica Claptona czy Magde Piskorczyk i podoba nam sie to co robią mimo kiepskiej jakosci dzwieku. Czemu niby mialoby to nie dzialac w przypadku zespolu z Pily.

3) chyba nie wierze w to,ze na filmiku gosc falszuje, a na zywca nie bedzie, albo w to, ze gitarzysta , ktory mloci w jednym miejscu jak na mandolinie, na zywca zamieni sie w Alberta Kinga?
Czekaj ...zaaaaraz ....wiec to nie bylo nagrane na zywo???

4) Zreszta.... to co? Wszystkie CD i DVD mam wyrzucic do smietnika bo sa niemiarodajne? To ciekawe jak rosnie popularnosc tych wykonawcow bluesa, ktorzy dawno juz odeszli na lono Abrahama? Niektore stare nagania sa jakosciowo straszne.

5) ludzie wlasnie po to sie nagrywaja, zeby wlasne bledy zobaczyc i uslyszec, albo uslyszec pochwaly..... jak jest za co!

ZOBACZ TU => TRAFOK I WYDERKO ( DAWID WYDRA )

ALBO OSTATNIO TU => PEPE
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Do Słuchacza

Postautor: MichaelLandau » marca 29, 2008, 2:59 pm

Jeżeli już chcemy porównywać zespoły to niestety należy spojżeć także na staż danego zespołu. Co do nagrań to się zgodzę że jest to dobry sposób dla wykonawców na wychwycenie błędów i ich korekcję.
MichaelLandau
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 9:07 pm
Lokalizacja: Piła

Re: Do Słuchacza

Postautor: lauderdale » marca 29, 2008, 3:13 pm

MichaelLandau pisze:Jeżeli już chcemy porównywać zespoły to niestety należy spojżeć także na staż danego zespołu. Co do nagrań to się zgodzę że jest to dobry sposób dla wykonawców na wychwycenie błędów i ich korekcję.


Alez ja ich z nikim nie porownuje! Poza tym napisalem , ze maja moim zdaniem potencjal tylko jeszcze sporo pracy przed nimi. :)
Aaaa i ten kij robiacy za stojak do mikrofonu -- fajny jest. :)

Pozdrawiam serdecznie
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: remek4blues » marca 29, 2008, 3:44 pm

MichaelLandau, Temat jest prosty ""Proszę o ocenę zespołu"" więc oceniamy !! i nie miej pertęsji o to ze poszły baty !! Ciekawe co byś napisał jak by lauderdale, wystawił same pozytywy :?:

i nie obracaj kota ogonem :!: :!:

zgadzam się w 100% z lauderdale

Kapela jest fajna ale musi dopracować sprawy wymienone w tym temacie :)

widze ze panowie z kapeli nie mają po 16lat i potrafią zrozumieć pewne sprawy, stażem też nie czaruj bo widać że chłopaki mają doświadczenie wyjęte z innych kapel !!

Byłem na stronce zepołu. MP3 przesłuchałem i materiał mi się podoba :)
jest potencjał :)
tylko więcej pracy i pokory proponuje :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: pawel210 » maja 15, 2008, 10:31 pm

Potencjał jest, chłopacy czują to co robią, ale brakuje im doświadczenia i wyraźnie to widać, życze powodzenia!
pawel210
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: września 28, 2007, 8:47 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 460 gości