Blues rock, rock 'n' roll, rock

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Blues rock, rock 'n' roll, rock

Postautor: makooo » stycznia 8, 2008, 1:33 pm

Witam.

Poszukuję, jakichś godnych polecenia zespołów blues rockowych, rockn'rollowych, rockowych, z bujającymi riffami w stylu np. ZZ Top ( Sharp dressed man, Tush ), Walking by myself Moore'a , niektórych rockowych piosenek Kravitza ( Rock n Roll is dead ), Stonesów ( Satisfaction ), I love rock n' roll, czy coś bardziej rockowego w stylu GnR, czy VR. Słyszałem ostatnio Sunshine of Love w świetnej rockowej aranzacji, uwazam, ze mimo ponadczasowości tego riffu, orginalne nagranie i brzmienie, nie wyraza takiej ekspresji i nie wykorzystuje potencjału jaki drzemie w tego typu kawałkach.

Mam nadzieję, ze mi pomozecie, bo strasznie jara mnie takie 'zywe' granie, w którym czuć cholerną radość z muzyki. Takze, mozecie podawać jakieś stare utowry, w które mozna by wcielić nowego, bardziej rockowego ducha, ale zarówno i takie które mają dostatecznie duzo werwy w sobie od razu . Myślę , ze zrozumiecie o co chodzi.
makooo
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: stycznia 3, 2008, 3:32 pm

Postautor: remek4blues » stycznia 8, 2008, 1:59 pm

ja Ci moge doradzić jedno :) poczytaj forum :D w postach kryje się kupa nazw, tytulów, nazwisk itd sam nie jedno wynalazłem :)
Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Postautor: Basman » stycznia 11, 2008, 9:27 am

No, albo sobie wrzuć sieciowe radyjko jakieś. Belly up 4 blues, albo Derfa, albo Chojnackiego, i tam się wiele dowiesz :).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Marciniasty » stycznia 25, 2008, 6:38 pm

ja polecam planet rock - tam dużo klasyków leci, ale ok 20ej naszego czasu najlepiej zacząć.pozdr
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: TexasSulband » stycznia 31, 2008, 9:48 am

Ja polecam Joe Bonamasse i Kenny W. Sheparda i oczywiście Texas Sulband ;))))))))))) www.texassulband.freehost.pl
8)
Musisz mieć marzenia. Jeśli nie masz marzeń to jak zamierzasz je zrealizować?
Awatar użytkownika
TexasSulband
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: listopada 29, 2007, 9:10 pm
Lokalizacja: Lublin

blues-rock

Postautor: Krajcar » stycznia 31, 2008, 5:47 pm

Ja bym polecił ZZ Top, Garry'ego Moore'a i Leszka Cichońskiego :) Leszek jest znakomitym polskim gitarzystą i polecam posłuchania jego muzyki :) http://www.cichonski.art.pl
Tomasz Krajcarski
gg 5506922
www.thanksjimi.cba.pl
Awatar użytkownika
Krajcar
blueslover
blueslover
 
Posty: 785
Rejestracja: stycznia 30, 2008, 1:09 pm
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 439 gości