Tadeusz Nalepa - tribute to TN

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Tadeusz Nalepa - tribute to TN

Postautor: mic » maja 16, 2007, 10:48 pm

Zapraszam do przekazywania w tym miejscu informacji o odbiorze tw?rczo?ci Tadeusza Nalepy we wsp??czesnym ?wiecie. Co znaczy ona dla nas? Czy jest aktualna, czy ma odniesienie do naszego ?ycia?

W szczeg?lno?ci, zach?cam do zamieszczania tu informacji o nowych wykonaniach utwor?w Tadeusza Nalepy. Stw?rzmy wsp?lnie na ?amach tego "tematu" baz? informacji o percepcji tw?rczo?ci TN we wsp??czesnym ?yciu muzycznym. Do informacji najlepiej do??czy? link do plik?w ?r?d?owych.



Na dobry pocz?tek przekazuj? namiary na koncertow? wersj? utworu "Daj? Ci pr?g" w wykonaniu zespo?u Clear Water's Band.
Utw?r jest do ods?uchania pod adresem:
http://www.innow.com.pl/muzykadawna/zzz ... ciprog.htm


pozdrawiam
mic
Awatar użytkownika
mic
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 73
Rejestracja: maja 4, 2007, 8:17 am

Postautor: mickiewicz jr. » maja 30, 2007, 9:20 am

nie mozna te? nie wspomnie? o Festiwalu Leszno Czuje Bluesa na kt?rym odbedzie sie koncert Tribute to Tadeusz Nalepa ... wi?cej info w dziale festiwale oraz na stronie www.lcbf.prv.pl

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

TN od 35 lat

Postautor: MK » maja 31, 2007, 9:28 pm

Jestem z wami !
TN towarzyszy mi ju? od 35 lat.
Jako? tak trafia? w sedno przez te lata.
Cz??ciej w mol ni? w dur.
Jestem pewien, ?e na tym fundamencie jest co budowa?.
Leszno - wspania?y pomys?, to tylko 100 km.

P.S.
Zawsze mnie to nurtowa?o - czy TN grywa? standardy ze ?wiata ?
pozdrawiam MK
proponuj? wymian? audio, mp3
MK
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: grudnia 27, 2004, 9:45 am
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: pawel210 » stycznia 7, 2008, 9:01 pm

Mam 19 lat, bluesa fanatycznie słucham od niedawna, dla mnie Nalepa to najlepszy polski bluesman, jest skromny, nie gra żadnych szybkościowych popisówek, ani nie obnosi się swoją grą jak np. SRV. Towarzyszy mi od roku ;)
Oczywiście że jego teksty które śpiewał mimo upływu lat są nadal aktualne.
Tylko że autorem jego tekstów w większości jest Bogdan Leobel. Ma bardzo oryginalny styl gry, nikogo nie naśladuje, wielki autorytet, szkoda że nie ma go już wśród nas. Pozdrawiam!
pawel210
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: września 28, 2007, 8:47 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 454 gości