List otwarty Zarz?du Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

List otwarty Zarz?du Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego

Postautor: Zarząd PSB » lutego 1, 2007, 9:12 am

LIST OTWARTY
ZARZ?DU
POLSKIEGO STOWARZYSZENIA BLUESOWEGO


Do Wszystkich, kt?rym dobro polskiego bluesa le?y na sercu.

Mi?o nam poinformowa?, i? Polskie Stowarzyszenie Bluesowe, rozpoczyna nowy rozdzia? w swojej dzia?alno?ci.
Nadzwyczajne Walne Zebranie Cz?onk?w 16 grudnia 2006 doprowadzi?o do reorganizacji PSB. Zosta?y powo?ane nowe w?adze stowarzyszenia i wprowadzono zmiany daj?ce nadziej? na promocj? i rozw?j Bluesa w Polsce. Efektem tych zmian ma by? o?ywienie dzia?alno?ci statutowej Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, kt?re ma s?u?y? Nam wszystkim i muzyce, kt?r? kochamy.

Przed nowym Zarz?dem stoj?, donios?e zadania, kt?re b?dzie realizowa? z pasj? i zaanga?owaniem.
Priorytetem, jest nawi?zanie ?cis?ej wsp??pracy ze ?rodowiskiem bluesowym, szczeg?lnie z bluesmanami oraz z muzykami, mediami i organizatorami koncert?w oraz festiwali.
Zale?y nam, aby PSB sta?o si? si?? nap?dow? bluesa w Naszym kraju, aby pomaga?o propagowa? Nasze wsp?lne zainteresowanie t? muzyk? w ka?dej jej odmianie, wspiera?o tw?rc?w i fan?w.

Kulminacj? naszych dzia?a? w roku 2007 b?dzie druga edycja Polskiego Dnia Bluesa, 16 wrze?nia.

Jako Zarz?d PSB niniejszym pragniemy zaprosi? Was wszystkich do wsp??pracy.
Dla realizacji plan?w rozwoju i promocji Bluesa w Polsce konieczna jest Wasza pomoc, pomoc szeroko rozumianego ?rodowiska tw?rc?w, sympatyk?w i fan?w Bluesa.

Liczymy na to, ?e efekty Naszych wsp?lnych dzia?a? b?d? niebawem odczuwalne i widoczne:
 - po?rednio przez rozbudzenie zainteresowania bluesem w?r?d jak najszerszego grona odbiorc?w;
 - bezpo?rednio przez wsparcie finansowe i promocyjne cennych inicjatyw.
Zapraszamy do wsp??pracy wszystkich, kt?rzy wyra?aj? ch?? dzia?ania na rzecz promocji bluesa, czy to w strukturach PSB, czy poza nimi. Czekamy na sugestie, a tak?e konkretne inicjatywy. Niew?tpliwie cel mamy wsp?lny i tylko wsp?lnym dzia?aniem mo?emy uzyska? namacalne efekty.


?yczmy Sobie aby w Nowy 2007 Rok by? rokiem rozkwitu Bluesa w Polsce, a nasze wsp?lne dzia?ania dostarczy?y nam wszystkim wiele rado?ci i satysfakcji.

Z Bluesowym pozdrowieniem

Zarz?d
Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego
www.blues.org.pl
    Zarząd PSB
    bluesgość
    bluesgość
     
    Posty: 3
    Rejestracja: lutego 1, 2007, 12:34 am

    Postautor: StS » lutego 1, 2007, 11:04 pm

    Dlaczego zarz?d nie powiadomi? (np. e-mailem) wszystkich posiadaczy legitymacji Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego o zwo?aniu tego (jak si? p??niej okaza?o - prze?omowego) zebrania?
    StS
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 3545
    Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

    Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 2, 2007, 12:17 am

    Wydaje mi sie, ze stary Zarzad to uczynil. Wszyscy czlonkowie ktorych znam otrzymali zawiadomienie.
    POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
    WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
    Piotr Łukasiewicz
    bluesman
    bluesman
     
    Posty: 373
    Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

    Postautor: lauderdale » lutego 2, 2007, 4:31 am

    Na poczatek mysle ,ze byloby w interesie Towarzystwa zadbanie o to zeby firmowa strona internetowa wygladala w miare sensownie nie tylko w IE Microsoftu ale takze w innych przegladarkach, a tak niestety nie jest.
    Nie wszyscy internauci uzywaja IE ...

    hej.
    Lauder Dale

    ...zeby grac, trzeba grac ...
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

    STOLEN BLUES
    lauderdale
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 3392
    Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
    Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

    Postautor: Robert007Lenert » lutego 2, 2007, 5:48 pm

    lauderdale pisze:Na poczatek mysle ,ze byloby w interesie Towarzystwa zadbanie o to zeby firmowa strona internetowa wygladala w miare sensownie nie tylko w IE Microsoftu ale takze w innych przegladarkach, a tak niestety nie jest.
    Nie wszyscy internauci uzywaja IE ...

    hej.

    Opisz prosze problem.
    Awatar użytkownika
    Robert007Lenert
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7074
    Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
    Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

    Postautor: lauderdale » lutego 3, 2007, 5:40 am

    Obrazek lepszy bedzie od slow.
    Tu masz obrazek jak wygladacie np w operze 8.

    hopla
    Lauder Dale

    ...zeby grac, trzeba grac ...
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

    STOLEN BLUES
    lauderdale
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 3392
    Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
    Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

    Postautor: sedit » lutego 4, 2007, 12:07 pm

    Mnie si? nigdy nie podoba?y takie Stowarzyszenia.
    Niech ka?dy robi dla muzyki tyle dobrego ile sam umie, ja nie umiem wsp??pracowa? w takich zbiorowo?ciach i wiem z do?wiadczenia, ?e opr?cz dobrego, wychodzi z tego zawsze jakie? z?o (Z tego, mam na my?li ze WSZELAKICH, a nie konkretnego, Stowarzysze?)
    Dla mnie Blues jest spontaniczny, jest improwizacj?, nie pasuj? mi do niego urz?dowe has?a, j?zyk statut?w i program?w rozwoju.

    Poza tym, mimo, ?e to z to moja pierwsza styczno?? z Polskim Stowarzyszeniem Bluesowym i nie chcia?bym urazi? kogo?, kogo dzia?alno?ci przecie? nie znam, to chcia?bym zaznaczy?, ?e dla mnie w og?le nie jest wiarygodnym posuni?ciem dodanie takiej informacji pod "nickiem" : Zarz?d PSB.
    Nawiazuj? do tego, ?e nie budzi zaufania co? co nie jest powi?zane z fizyczn? osob?, a jest jedynie uniwersalnym ?rodkiem przekazu Zarz?du, kt?ry si? mo?e przecie? zmienia?.


    pozdrawiam serdecznie,
    Micha? "Sedit" Kowalik
    Я - солдат, недоношеный ребенок войны
    www.guitarheaven.pl
    Awatar użytkownika
    sedit
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 1589
    Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
    Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

    Postautor: bohdan » lutego 4, 2007, 12:39 pm

    sedit pisze:Mnie si? nigdy nie podoba?y takie Stowarzyszenia.
    Niech ka?dy robi dla muzyki tyle dobrego ile sam umie, ja nie umiem wsp??pracowa? w takich zbiorowo?ciach

    Je?eli nie umiesz wsp??pracowa? to si? nie zapisuj - proste.
    i wiem z do?wiadczenia, ?e opr?cz dobrego, wychodzi z tego zawsze jakie? z?o (Z tego, mam na my?li ze WSZELAKICH, a nie konkretnego, Stowarzysze?)

    Rozwi? temat, podaj 10 przyk?ad?w - to i tak ma?o je?eli piszesz, ?e ze wszystkich. Z do?wiadczenia? A piszesz, ?e nie umiesz wsp??pracowa?. Mo?e to Twoja wina, ?e wychodzi jakie? z?o?
    Dla mnie Blues jest spontaniczny, jest improwizacj?, nie pasuj? mi do niego urz?dowe has?a, j?zyk statut?w i program?w rozwoju.

    Przykro mi, ?e organizacja pracy nie pasuje ci do bluesa. Nie wiem jak bez dobrej organizacji mo?e odby? si? porz?dny koncert. A przecie? nawet sol?wka - dobrze u?o?ona - brzmi lepiej ni? spontaniczna improwizacja.
    Poza tym, mimo, ?e to z to moja pierwsza styczno?? z Polskim Stowarzyszeniem Bluesowym i nie chcia?bym urazi? kogo?, kogo dzia?alno?ci przecie? nie znam, to chcia?bym zaznaczy?, ?e dla mnie w og?le nie jest wiarygodnym posuni?ciem dodanie takiej informacji pod "nickiem" : Zarz?d PSB.

    A moim zdaniem to du?o m?wi o osobie kt?ra si? przedstawia. Ta informacja jest na tyle wa?na, ?e publikuje j? zarz?d - co w tym dziwnego?
    Nawiazuj? do tego, ?e nie budzi zaufania co? co nie jest powi?zane z fizyczn? osob?, a jest jedynie uniwersalnym ?rodkiem przekazu Zarz?du, kt?ry si? mo?e przecie? zmienia?.

    Nie rozumiem, ale nie musz?.


    Opr?cz tego, proponuj? nie dyskutowa? na temat sensowno?ci PSB tutaj. Za??? nowy temat.
    Ostatnio zmieniony lutego 4, 2007, 1:46 pm przez bohdan, łącznie zmieniany 1 raz
    bohdan
    bluesHealer
    bluesHealer
     
    Posty: 1295
    Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

    Postautor: sedit » lutego 4, 2007, 12:59 pm

    Ja nie mam zamiaru w og?le dyskutowa? na temat s?uszno?ci istnienia PSB, wyrazi?em swoje zdanie i nie podlega ono dyskusji, bo nie zostanie zmienione.
    Poza tym! Nie jest ono ani istotne, ani obra?liwe, ani nie celuje w zarz?d PSB, kt?rego nie znam, nie mam na celu te? przedstawienia wszelakich Stowarzysze? ze z?ej strony, je?li Pa?stwu z PSB wyjdzie wszystko dobrze i nie zacznie si? rozpada?, oraz nie b?dzie nieprzyjemnych roz?am?w, b?d? tak samo szcz??liwy jak jego Tw?rcy, bo mo?e to przynie?? wiele pozytyw?w, z kt?rych skorzystaj? wszyscy.
    A, ?e ja nie umiem tak wsp??pracowa?, to jak wida? o "legitymacj?" si? nie staram :]

    Odniesienie do cytatu nr 2, uwa?am za nadinterpretacj?, nie trzeba siedzie? w chlewie, by wiedzie?, ?e tam ?mierdzi, czy? nie?

    Odniesienie do cytatu nr 3, zosta?em odwrotnie zrozumiany, nie chodzi mi o organizacj? pracy, nie napisa?em, ?e jest czym? z?ym. Nie reprezentuj? anarchizmu. Napisa?em tylko, ?e oczy mnie bol? gdy czytam taki tekst o urz?dowej formie na temat bluesa. Czy on (blues) nie mo?e ju? istnie? bez sztucznego podtrzymywania ?ycia?

    pozdrawiam serdecznie,
    Sedit

    ps. ?yczy?bym sobie, ?eby Pan, Panie Antoni nie wyt?uszcza? element?w moich wypowiedzi, bo to mo?e (ale nie m?wi?, ?e musi) wskazywa? na wyrwane z kontekstu interpretacje moich s??w.
    A ja - ich autor, m?wi?, ?e ?adnych tekst?w podprogowych tam nie ma, i co za tym idzie, nie ma tu nic do interpretowania. Moje zdanie ot co.
    Я - солдат, недоношеный ребенок войны
    www.guitarheaven.pl
    Awatar użytkownika
    sedit
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 1589
    Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
    Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

    Postautor: Krzysztof Gadomski » lutego 4, 2007, 1:37 pm

    siedze i mys?e co by tu napisa?,ka?dy kto sie przyczyni w jaki kolwiek spos?b i istnienia bluesa w polsce wielkie usciski dla nie go.dlatego zk?adajmy stowarzyszenia ??czny sie, by chwali? muze bluesow?,namawiajmy puby,knajpy samorz?dy by organizowa?y koncerty z tak? muz?. po to s? stowarzyszenia .A POZATYM W KUPIE CIEPLEJ HEJJJJJJJJJJJJJ
    W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
    www.kielpiniec.pl
    www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
    Krzysztof Gadomski
    blueslover
    blueslover
     
    Posty: 692
    Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
    Lokalizacja: Józefów

    Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 4, 2007, 5:39 pm

    sedit pisze:Mnie si? nigdy nie podoba?y takie Stowarzyszenia.
    Niech ka?dy robi dla muzyki tyle dobrego ile sam umie, ja nie umiem wsp??pracowa? w takich zbiorowo?ciach i wiem z do?wiadczenia, ?e opr?cz dobrego, wychodzi z tego zawsze jakie? z?o (Z tego, mam na my?li ze WSZELAKICH, a nie konkretnego, Stowarzysze?)
    Dla mnie Blues jest spontaniczny, jest improwizacj?, nie pasuj? mi do niego urz?dowe has?a, j?zyk statut?w i program?w rozwoju.

    Poza tym, mimo, ?e to z to moja pierwsza styczno?? z Polskim Stowarzyszeniem Bluesowym i nie chcia?bym urazi? kogo?, kogo dzia?alno?ci przecie? nie znam, to chcia?bym zaznaczy?, ?e dla mnie w og?le nie jest wiarygodnym posuni?ciem dodanie takiej informacji pod "nickiem" : Zarz?d PSB.
    Nawiazuj? do tego, ?e nie budzi zaufania co? co nie jest powi?zane z fizyczn? osob?, a jest jedynie uniwersalnym ?rodkiem przekazu Zarz?du, kt?ry si? mo?e przecie? zmienia?.


    pozdrawiam serdecznie,
    Micha? "Sedit" Kowalik


    Witam
    Bardzo ciesze sie, ze opisales swoje spojrzenie na sprawe. Ciesze sie poniewaz wiem ze sporo osob ma podobne spojrzenie na sprawe jak ty i mamy teraz okazje podyskutowac.
    Chcialbym nieco szerzej wyjasnic pewne kwestie.

    Zaczne moze od konca.
    W imieniu zarzadu ja wkleilem tu List Otwarty, ktory zostal rozeslany do srodowiska bluesowegow Polsce w ostatnich dniach.
    Dlaczego pod nickiem Zarzad PSB? Proste. jest to list Zarz?du, wiec uznalem za stosowne wstawic to w tej formie mowiacej znacznie wiecej niz moje nazwisko.
    Teraz wracam i osobiscie wlaczam sie w dyskusje i to jest chyba OK.

    Masz sporo racji mowiac: "Niech ka?dy robi dla muzyki tyle dobrego ile sam umie". tak sie poniekad dzieje od wielu lat w Polsce i m.in. dla tego blues jest na coraz wezszym marginesie.
    W zamysle PSB jest organizacja zrzeszajaca wszytskich ktorzy bezinteresownie chca sprawic aby o blues przesytal byc skansenem, aby poprzez promocje bluesa pomoc wszystkim kt?rzy "robia dla muzyki tyle dobrego ile sami potrafia".

    Przykladem niech bedzie Dzien Bluesa 2006. Byl to niesmialy ruch w tym kierunku ale efekt byl widoczny o bluesie pisalo sie w Neesweeku, Polityce, Ozonie, mowilo sie w Trojce i sieci stacji radiowych w calym kraju.
    To byl drobny kroczek. Wiecej takich dzialan a wtedy nam wszystkim bedzie latwiej. Kolejna edycja Dnia Bluesa ma byc bardziej zdecydowanym krokiem o szerszym zasiegu.

    Cel jest jeden: promocja bluesa i wszelkich dzialan majacych na celu rozpowszechnianie mucyki i wiedzy o muzyce bluesowej.W
    tym celu jako PSB wystapimy o dotacje rzadowe, samorzadowe i unijne.

    Nikogo na sile nie uszczesliwimy.

    Zapraszamy wszystkich chcacych zrobic cos dla poprawy kondycji bluesa do wspolpracy poniewaz bez wsparcia srodowiska to wszystko nie bedzie mialo sensu.
    POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
    WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
    Piotr Łukasiewicz
    bluesman
    bluesman
     
    Posty: 373
    Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

    Postautor: sedit » lutego 4, 2007, 7:29 pm

    Panie Piotrze!

    Na wst?pie bardzo dzi?kuj? za rzeczow?, kulturaln? i wyczerpuj?c? odpowied?, ale o tym ostatnim dalej.

    Bardzo mnie cieszy, ?e istnieje kto? fizyczny, kto jest autorem tej publikacji na blues.com.pl, my?l?, ?e w tej kwestii problemu nie ma ju? ?adnego, jest konkretna osoba, do kt?rej mo?na si? kierowa? i ciesz? si?, ?e jest ni? kto? tak kompetenty jak Pan.

    Dzie? Bluesa by? pomys?em, musz? przyzna?, bardzo trafionym i je?li dzia?alno?? PSB b?dzie oscylowa?a wok?? takich, akcji to ja, od swojej skromnej osoby kieruj? wielkie b?ogos?awie?stwo, chwa?a Pa?stwu za to.

    Natomiast je?eli z tych dotacji r??norakich wyjdzie co? ?atwego do odczucia dla ludzi kochaj?cych bluesa, to przecie? zn?w b?dzie wszystko na odpowiednim miejscu. Niezale?nie od tego jak? form? owa pomoc przybierze, czy b?dzie to ogromny festiwal, czy pomoc dla m?odych muzyk?w, czy po prostu promocja wspania?ego zjawiska jakim jest blues.
    Pozostaje mi wierzy? w to, ?e kiedy pojawi? si? wi?ksze pieni?dze, nie pojawi? si? problemy.

    Dop?ki z Pa?stwa strony wszystko b?dzie wygl?da?o jasno i klarownie, tak d?ugo ?rodowisko b?dzie powierza? PSB swoje zaufanie. R?czy? za wszystkich nie mog?, bo jak jest wiemy wszyscy, ale je?li Stowarzyszenie zas?u?y sobie na powszechn? akceptacj?, to, jestem pewien, ?e j? otrzyma, niezale?nie od tego czy jest grup? nieformaln?, czy zalegalizow? prawnie. Bo sympatie, a raczej ich brak, do takich organizacji nie odgrywaj? wi?kszej roli. S? personalne i oscyluj? wok?? w?sko poj?tego marginesu.

    Ze swojej strony ?ycz? PSB powodzenia i wi?cej tak ?wietnych dyplomatycznie ludzi jak Pan Piotr ?ukasiewicz.
    pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz za odpowied?, dzi?kuj?.
    Sedit
    Я - солдат, недоношеный ребенок войны
    www.guitarheaven.pl
    Awatar użytkownika
    sedit
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 1589
    Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
    Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

    Postautor: Michał » lutego 4, 2007, 7:54 pm

    a ja bym ch?tnie wst?pi?bym do PSB, tylko co bym tam robi? ? :cry:
    Michał Orłowski
    "Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
    www.MusicSerwis.com.pl
    Awatar użytkownika
    Michał
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7127
    Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
    Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

    Postautor: Sław » lutego 4, 2007, 10:55 pm

    Cze??!
    Micha?, musisz sobie najpierw odpowiedzie? na pytanie, co chcia?by? robi?. Bo nikt ci nic nie narzuci, a nawet jakby si? uda?o to pod pr?d nie ma co p?yn??. Wa?ne, by nie by? z za?o?enia na "nie" jak Sedit, tylko robi? to co si? lubi i czuje.
    Ja wci?? sobie zadaje tego typu pytania. I wiem, ?e realizuj? si? najlepiej w przekazywaniu wiedzy i to lubi?. A tu jest do zrobienia po prostu bezmiar.
    Tak jak bezmierna jest ilo?? stereotyp?w bluesowych z kt?rymi m.in. Stowarzyszenie musi walczy?.
    Te? jestem zwierz?ciem lubi?cym tryb osobniczy, ale wyra?aj?c poparcie dla PSB wyra?am te? swoj? postaw? wobec bluesa.
    Pozdrawiam S?awek
    https://www.facebook.com/feelintheblues1
    R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
    Sław
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 2606
    Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

    Postautor: Michał » lutego 4, 2007, 11:13 pm

    Wiesz S?awku, osoby co mnie znaj? bli?ej chyba nie maj? w?tpliwo?ci, staram si? jak mog? prowadzi? audycje w radiu, uruchamiamy serwis informacyjny, w Gorlicach koncert?w za du?o nie ma, ale zawsze mam jaki? wp?yw kto zagra, by?am 'troszk?' na koncertach itp. jeszcze ale wymienia? nie b?d?.

    Ja jestem osob? ch?tn? i chcia?bym dzia?a?, tylko w por?wnaniu z lud?mi z zarz?du PSB to jestem nikim ! a moim zdaniem nie ma sensu by? biernym cz?onkiem stowarzyszenia i p?aci? tylko sk?adk?, jak ju? mia?bym by? to chcia?bym co? robi? niedu?o w miar? swoich umiej?tno??, ale aktywnie dzia?a?.

    Nie m?wi? ?eby si? pcha? do w?adzy, ?eby mnie kto? ?le nie zinterpretowa?, po porostu dzia?a?, tak jak powinien ka?da zarejestrowany.
    Michał Orłowski
    "Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
    www.MusicSerwis.com.pl
    Awatar użytkownika
    Michał
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7127
    Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
    Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

    Postautor: B&B » lutego 5, 2007, 8:11 am

    Micha? pisze:Ja jestem osob? ch?tn? i chcia?bym dzia?a?, tylko w por?wnaniu z lud?mi z zarz?du PSB to jestem nikim...

    Michal, zaloz beskidzko-bieszczadzki oddzial PSB i juz nie bedziesz nikim tylko bedziesz szefem Oddzialu :)
    Piotr na pewno ci podpowie i pomoze jak to zrobic bo zakladal o. mazowiecki.

    Czy kazdy zarejestrowany musi 'dzialac'? Zarejestrowanie, czyli np. tylko oplacenie skladki to tez forma dzialania choc wlasciwsza nazwa jest 'wsparcie'. Wsparcie zawsze pozytecznym jest, o ile w slusznej sprawie, a to kazdy sam musi rozwazyc...
    Awatar użytkownika
    B&B
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7225
    Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
    Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

    Postautor: B&B » lutego 5, 2007, 8:15 am

    lauderdale pisze:Na poczatek mysle ,ze byloby w interesie Towarzystwa zadbanie o to zeby firmowa strona internetowa wygladala w miare sensownie nie tylko w IE Microsoftu ale takze w innych przegladarkach, a tak niestety nie jest....

    Hmm, w Mozilli 1.6 oraz w Firefox 1.0.7 wszystko jest OK. Moze ta Opera jakas niedorobiona?
    Awatar użytkownika
    B&B
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7225
    Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
    Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

    Postautor: Michał » lutego 5, 2007, 9:20 am

    B&B pisze:
    Micha? pisze:Ja jestem osob? ch?tn? i chcia?bym dzia?a?, tylko w por?wnaniu z lud?mi z zarz?du PSB to jestem nikim...

    Michal, zaloz beskidzko-bieszczadzki oddzial PSB i juz nie bedziesz nikim tylko bedziesz szefem Oddzialu :)
    Piotr na pewno ci podpowie i pomoze jak to zrobic bo zakladal o. mazowiecki.

    Czy kazdy zarejestrowany musi 'dzialac'? Zarejestrowanie, czyli np. tylko oplacenie skladki to tez forma dzialania choc wlasciwsza nazwa jest 'wsparcie'. Wsparcie zawsze pozytecznym jest, o ile w slusznej sprawie, a to kazdy sam musi rozwazyc...


    jak mia?bym kilku ch?tnych z Ma?opolski i Podkarpacia to czemu nie ;)

    zobaczymy. W ka?dym razie, chcia?bym dzia?a?. :)
    Michał Orłowski
    "Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
    www.MusicSerwis.com.pl
    Awatar użytkownika
    Michał
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7127
    Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
    Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

    Postautor: bohdan » lutego 5, 2007, 11:21 am

    B&B pisze:
    lauderdale pisze:Na poczatek mysle ,ze byloby w interesie Towarzystwa zadbanie o to zeby firmowa strona internetowa wygladala w miare sensownie nie tylko w IE Microsoftu ale takze w innych przegladarkach, a tak niestety nie jest....

    Hmm, w Mozilli 1.6 oraz w Firefox 1.0.7 wszystko jest OK. Moze ta Opera jakas niedorobiona?

    Na Firefoksie 2 spod Linuksa te? niczego sobie ;)

    #Edit do S?awka
    Zaczyna si? offtop robi? ;)
    Ostatnio zmieniony lutego 5, 2007, 12:17 pm przez bohdan, łącznie zmieniany 1 raz
    bohdan
    bluesHealer
    bluesHealer
     
    Posty: 1295
    Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

    Postautor: Sław » lutego 5, 2007, 12:02 pm

    Korzysta?em kiedy? z opery przez kilka dni i wyrzuci?em do kosza. Tragedia. Po?owa stron si? wy?wietla?a jako? inaczej. Firefox rules :)
    Sław
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 2606
    Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

    Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 5, 2007, 3:19 pm

    S?awek Turkowski pisze:Korzysta?em kiedy? z opery przez kilka dni i wyrzuci?em do kosza. Tragedia. Po?owa stron si? wy?wietla?a jako? inaczej. Firefox rules :)


    Mam potwierdzenie, ze strona dzial juz tez w Operze
    POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
    WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
    Piotr Łukasiewicz
    bluesman
    bluesman
     
    Posty: 373
    Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

    Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 5, 2007, 3:34 pm

    Micha? pisze:Wiesz S?awku, osoby co mnie znaj? bli?ej chyba nie maj? w?tpliwo?ci, staram si? jak mog? prowadzi? audycje w radiu, uruchamiamy serwis informacyjny, w Gorlicach koncert?w za du?o nie ma, ale zawsze mam jaki? wp?yw kto zagra, by?am 'troszk?' na koncertach itp. jeszcze ale wymienia? nie b?d?.

    Ja jestem osob? ch?tn? i chcia?bym dzia?a?, tylko w por?wnaniu z lud?mi z zarz?du PSB to jestem nikim ! a moim zdaniem nie ma sensu by? biernym cz?onkiem stowarzyszenia i p?aci? tylko sk?adk?, jak ju? mia?bym by? to chcia?bym co? robi? niedu?o w miar? swoich umiej?tno??, ale aktywnie dzia?a?.

    Nie m?wi? ?eby si? pcha? do w?adzy, ?eby mnie kto? ?le nie zinterpretowa?, po porostu dzia?a?, tak jak powinien ka?da zarejestrowany.


    Micha?
    Nie chodzi tu o statuty, zarzady, struktury. Nie chodzi tu o to czy jestes kims.
    Chodzi po prostu o chec dzialania a z tym z moich obserwacji jest najtrudniej.
    Oczywiscie mozna stwierdzic ze do tego nie jest potrzebne Stowarzyszenie. Moim zdaniem nie jest to prawda. Aby nie teoretyzowac podam ci swoj przyklad.

    4 lata temu w Warszawie, bluesa bylo co kot naplakal. Od czasu do czasu odbywaly sie jakies koncerty ale rzadko i malo kto o nich slyszal. Fani bluesa, pochowani gdzies po katach. Jednym slowem pustynia bluesowa. Jako przyjezdny nie moglem sie temu nadziwic. Skorzystalem wiec z okazji gdy powstalo PSB.
    Dzieki PSB poznalem wiele osb ktore chcialy cos zrobic. Bez PSB pewnie nie poznalbym m.in. Witka Frankiewicza, Slawka Turkowskiego i Marcina Zr?d?.
    Z Marcinem i S?awkiem postanowilismy zorgnizowac Warsaw Blues Night i tak przez te lata zrobilismy 28 edycji i planujemy nastepne a na koncerty przychodzi coraz wiecej osob.
    To nie wydarzyloby sie bez PSB.

    Rozmawiajac z klubami, sponsorami, mediami i innymi organizacjami powolanie sie na fakt dzialania w PSB zupelnie inaczej stawia sprawe. Malo kto chcialby rozmawiac z Piotrem ?ukasiewiczem o powaznych sprawach a jesli powo?uje sie na to ze WBN jest organizowany przez PSB to zupelnie cos innego.

    Moze troche za duzo napisalem ale chcilem zobrazowac po co jest PSB.
    Szyld Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego ulatwia wiele spraw.

    Tak wiec Twoje obawy sa bezpodstawne :-)
    POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
    WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
    Piotr Łukasiewicz
    bluesman
    bluesman
     
    Posty: 373
    Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

    Postautor: lauderdale » lutego 5, 2007, 8:24 pm

    Piotr ?ukasiewicz pisze:
    S?awek Turkowski pisze:Korzysta?em kiedy? z opery przez kilka dni i wyrzuci?em do kosza. Tragedia. Po?owa stron si? wy?wietla?a jako? inaczej. Firefox rules :)


    Mam potwierdzenie, ze strona dzial juz tez w Operze


    Dzieki bo juz chcialem panu Slawkowi bajke o baletnicy opowiedziec...choc pewnie zna. :)
    Zreszta bylo zle nie tylko w Operze. JEST dobrze.
    Dzieki za szybka i profesjonalna reakcje panie Piotrze.
    Lauder Dale

    ...zeby grac, trzeba grac ...
    Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

    STOLEN BLUES
    lauderdale
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 3392
    Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
    Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

    Postautor: Michał » lutego 5, 2007, 8:32 pm

    Dzi?kuje Piotrze ?e napisa?e? ten post,

    Chcia?bym dzia?a?, ale musz? to przemy?le? wszystko, plusy i minusy, bo dla mnie nie jest takie proste, zobaczymy.
    Michał Orłowski
    "Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
    www.MusicSerwis.com.pl
    Awatar użytkownika
    Michał
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7127
    Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
    Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

    Postautor: Arczi » lutego 6, 2007, 8:30 pm

    Micha? pisze:Dzi?kuje Piotrze ?e napisa?e? ten post,

    Chcia?bym dzia?a?, ale musz? to przemy?le? wszystko, plusy i minusy, bo dla mnie nie jest takie proste, zobaczymy.


    Michale tu sie nie ma nad czym zastanawiac, tu trzeba dzialac. Wiem ze checi posiadasz :)

    Tez zamierzam wstapic do PSB (mam nadzieje, ze sie do czegos przydam), przeciez im nas bedzie wiecej, tym bedziemy silniejsi i wiecej zdzialamy!!!

    Cieszy mnie natomiast fakt, ze zarzad zamierza sie wziac do ostrej pracy.

    Pozdrawiam
    Arczi
    Arczi
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 1679
    Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

    Postautor: eBlues » lutego 13, 2007, 11:19 am

    Optymistyczne jest to, ?e PSB podnios?o si? z marazmu. Nale?y mie? nadziej?, ?e nie jest to tylko chwilowe.

    Chyba si? jeszcze troch? poprzygl?dam i mo?e te? si? zapisz?. Ale... jeszcze poczekam.

    W?a?nie mia?em napisa? co? niezbyt pochlebnego o stronie www PSB a tu patrz? zmiany, zmiany, zmiany...
    W ostatnich dniach strona www.blues.org.pl russzy?a z z miejsca po nijakim debiucie :-)
    Wida?, ?e Zarz?d nie ?pi.

    POWODZENIA!!!!
    eBlues
    bluesmaniak
    bluesmaniak
     
    Posty: 12
    Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 12:08 pm

    Postautor: Sław » lutego 18, 2007, 7:52 pm

    Witam!
    Zapraszam na jutrzejsz? audycj? Feelin' The Blues w Jazz Radio, godz. 20.00
    Dyskutujemy tu: http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=142561#142561 - czyli w zak?adce audycji.
    Moimi go??mi b?d? cz?onkowie Zarzadu PSB - Piotr ?ukasiewicz i Marcin Zr?da. S?dz?, ?e poruszymy kilka wa?nych temat?w.
    Pozdrawiam S?awek T.
    https://www.facebook.com/feelintheblues1
    R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
    Sław
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 2606
    Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

    Postautor: Marek Wojtowicz » lutego 23, 2007, 3:27 pm

    Tak sobie my?l?: nowy zarz?d, ale stary prezes, zatem jak chcecie po??czy? stare my?lenie z nowym ?. A mo?e to nie jest nowe, tylko upudrowane, wyszminkowane i pokazane w nowych kolorach jako nowe.
    To przypomina chowanie nieboszczyka jeszcze raz, po co ta ca?a maskarada? On umar? i nie nale?y juz go chowa?! To proste.

    Kto? wcze?niej mia? racj? m?wi?c, po prostu blues nie znosi urz?d?w, bo to miejsca, w kt?rych si? go zabija. Poetyka bluesa to nie piecz?tki, znaczki, pi?ciu prezes?w, baza danych itp. Zwr??cie uwag? nik?e jest zainteresowanie, je?li to idzie w tym kierunku. Ja nie zauwa?y?em jeszcze wyj?cia z marazmu przesz?o?ci PSB. Co ma niby ?wiadczy? o tym ?. Ton listu PSB, kt?ry przeczyta?em jest w starym stylu. ?eby zmienia? ?wiat (m?wi stare powiedzenie) trzeba zacz?? od siebie (osobowo nie urz?dowo), czego zarz?dowi i prezesowi ?ycz?. Mam na my?li konkretne osoby a nie suchy tw?r o nazwie PSB. Czy kto? w PSB we?mie odpowiedzialno?? za cokolwiek osobowo ? Sobie te? oczywi?cie jak najbardziej ?ycz? wielu zmian , oby sz?o ku dobremu. Jeszcze jedno, ?eby przyznawa? znak jako?ci - PSB rekomenduje trzeba mie? samemu jako?? i presti?. A on przecie? w PSB upad? kompletnie. Czy wy sobie za du?o nie pozwalacie w tym co sie nazywa bluesem.

    PS. Tak mnie jeszcze nasz?o. Czy stary zarz?d ma wog?le ochot? powiedzie? jak dosz?o do marazmu, co si? do tego przyczyni?o ? Kto jest za to odpowiedzialny? itp. itp. itp.
    Forum Okolice Bluesa jest otwartym forum, dlatego przyjmuje r??ne, czasami skrajne wypowiedzi.

    Pozdrawiam z Bogiem
    Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

    www.marekwojtowicz.eu
    www.gospelblues.eu
    Marek Wojtowicz
    bluesman
    bluesman
     
    Posty: 373
    Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

    Postautor: Piotr Łukasiewicz » lutego 23, 2007, 3:50 pm

    Witam Panie Marku
    Dziekuje za wyrazenie swojej opinii. Oczywiscie kazdy ma prawo do wyrazania swojej opinii i to jest piekne. Szanuje Pana stanowisko i postaram sie w miare klarownie odpowiedziec na poruszone tematy.

    Mam wrazenie, ze traktuje Pan PSB personalnie, kojarzac z osoba Prezesa. NIeslusznie, poniewaz Stowazyszenie to nie Prezes czy nawet Zarzad. To ludzie, ktorzy zdecydowali sie dzialac na rzecz naszej wspolnej sprawy jaka jest promocja bluesa.

    To nie jest urzad, jak Pan to okreslil. To jest jedynie srodek aby polaczyc sily osob ktore chca aktywnie dzialac, aby bylo wiecej bluesa w kazdej miescinie, aby ulatwiac muzykom dotarcie do ludzi.

    Moze trudno w to uwierzyc ale sa w miedzy nami ludzie, ktorzy bezinteresownie chca sprawic aby nam wszystkim bylo latwiej. PSB jest po to by laczyc sily wlasnie takich osob. NIe od dzis wiadomo ze razem mozna zdzialac wiecej.

    To ze przez ostatnie lata PSB niewiele zdzialalo nie oznacza ze nie moze sie to zmienic. Zmiany zaczely sie w styczniu, wiec na efekty proponuje zaczekac. Tego nie zminia sie w ciagu kilku dni.

    W Pana poscie wyczulem nawet nie tyle brak zaufania, co nieprzyjazne nastawienie. Sk?d takie podejscie do sprawy?
    POLSKIE STOWARZYSZENIE BLUESOWE www.blues.org.pl
    WARSAW BLUES NIGHT www.blues.waw.pl
    Piotr Łukasiewicz
    bluesman
    bluesman
     
    Posty: 373
    Rejestracja: stycznia 20, 2005, 9:51 am

    Postautor: Michał » lutego 23, 2007, 3:57 pm

    Czytaj?c Tw?j post Marku tak naprawd?, nie wiem o czym Ty piszesz.
    Czy PSB umar?o? nie... nikt nie rozwi?za? stowarzyszenia i nikt go na nowo nie za?o?y?. S?awek Wierzcholski jest osob? w ca?ej Polsce nie tylko przez bluesman?w kojarzona z bluesem i jak jeszcze przed wst?pieniem do PSB jaki i teraz (od tygodnia jestem w PSB) akceptuj? S?awka. On mi nic z?ego nie zrobi?, r?wnie? nie zrobi? nic z?ego dla innych ludzi /no, przynajmniej mi o tym nie wiadomo/, ale dla bluesa robi bardzo du?o. R?wnie? akceptuj? nowy zarz?d PSB.

    W dzisiejszych czasach wszystko 'przechodzi przez urz?dy'. Je?li ma to pom?c komu? w organizowaniu koncert?w, festiwali itp imprez. Jeste?my r?wnie? w Unii Europejskiej jest to ogromna instytucja, kt?ra ma we w?adaniu 'kilka euro', i chyba ch?tnie przeka?e to osobie, organizatorowi imprez, kt?ra b?dzie mia?a poparcie stowarzyszenia.

    PSB Rekomenduj? - to logo b?dzie pojawia?o si? na p?ytach, ksi??kach stronach internetowych, jest to symbol. Czy PSB ma presti? ...?
    Gdy postanowi?em przyst?pi? do stowarzyszenia, zastanawia?em si? jak? decyzje podj??, nie ukrywam ?e pomoc kilku ludzi, pozwoli?a mi podj?? tak? decyzje. Uwierz mi ?e PSB wzi??o si? do roboty, ale chyba doskonale wiesz ?e to nie jest takie proste. Dla mnie PSB zaczyna rosn?? i w moich oczach ca?y czas ro?nie szacunek, dla zarz?du i dla cz?onk?w.

    cyt.:
    Czy wy sobie za du?o nie pozwalacie w tym co sie nazywa bluesem.
    Tego to ja nie rozumie,

    Tak mnie jeszcze nasz?o. Czy stary zarz?d ma wog?le ochot? powiedzie? jak dosz?o do marazmu, co si? do tego przyczyni?o ? Kto jest za to odpowiedzialny? itp. itp. itp.


    w PSB nast?pi?y zmiany, pod koniec roku odby?o si? spotkanie zorganizowane przez stary zarz?d, w?a?nie tam postanowiono wybra? nowe w?adze.


    Dodam jeszcze, s? w Polsce ludzie, kt?rzy za propagowanie bluesa, nie oczekuj? nawet dzi?kuj?, Oni walcz? z ca?ych swych si?,aby jak najwi?cej ludzi s?ucha?o 'dobrej muzyki', do takich ludzi mo?na zaliczy? pan?w: Andrzeja Matysika, S?awka Wierzchowskiego czy pana Andrzeja Jerzyka /kt?ry nie jest zwi?zany z PSB/ i wielu, wielu innych. Ale ja tylko s?ysz? ?e Oni robi? ?le powinno by? inaczej, ale co najciekawsze s?ysz? to z ust ludzi , kt?rzy maj? r?ce za?o?one i nic nie robi? /nie jest to aluzja do Ciebie Marku, bo nie znam Ci?/

    I jeszcze jedno blues musi si? rozwia?, gdyby Muddy nie wzi?? elektryka to do dzi? wszyscy graliby akustycznego bluesa i tyle pi?knych d?wi?k?w nie us?yszeliby?my.
    Michał Orłowski
    "Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
    www.MusicSerwis.com.pl
    Awatar użytkownika
    Michał
    bluespatronize
    bluespatronize
     
    Posty: 7127
    Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
    Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

    Następna

    nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

    Wróć do Muzykowanie

    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości