Blues i Zaiks

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Blues i Zaiks

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 28, 2006, 8:43 am

Pozdrowienia dla Zaiksu, kt?ry wzi?? pieni?dze za to, ?e zagramy w?asne kawa?ki, ale nic z tego nie dostaniemy. Zastanawia mnie, czy oni nie powinni p?aci? odszkodowania za bezprawny obr?t finansami z praw autorskich, na kt?rych ochron? nie maj? ?adnego mojego zezwolenia. A o ile pamietam autor nabywa praw autorskich z chwil? pierwszego wykonania publicznego lub edycji p?yty. A pierwsze publiczne wykonanie nastapi?o juz jaki? czas temu. *

Tak sie zastanawiam, czy nie mo?naby stwozry? jakiego? bluesowego stowarzyszenia chroni?cego prawa autorskie polskich bluesman?w.



*To tekst , kt?ry zamie?ci?em w zak??dce koncerty (Leszno Czuje Bluesa), ale stwierdzi??m, ?e ten temat jest dla mnie na tyle istotny, i? musz? go upubliczni? bardziej, st?d poruszenie sprawy i w tym dziale
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Basman » kwietnia 28, 2006, 11:14 pm

Wystarczy zarejestrowa? numery w Zaiksie, i b?dziecie mieli ochron? i kas? z tytu?u praw autorskich.

:twisted:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: PaniMecenas » kwietnia 29, 2006, 2:31 pm

8) sternie kohany jesli tylko chcesz mge pomoc.zniszczymy zaiks 8)
PaniMecenas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: marca 31, 2006, 11:31 pm
Lokalizacja: Krak?w

Postautor: PaniMecenas » kwietnia 29, 2006, 2:32 pm

oczywiscie mialo byc kochany :lol: palec mi sie omsknal
PaniMecenas
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: marca 31, 2006, 11:31 pm
Lokalizacja: Krak?w

Postautor: Stanley-1 » kwietnia 29, 2006, 7:13 pm

mysle ?e logika powina mie? zastosowanie...oczywiscie tantiemy od ludzi wykozystuj?cych utwory w celach zarobkowych..jak wesela..masowe imprezy..a nie od wykonawc?w...autor?w...czy male?kich klub?w..ciekawe jak to jest w innych pa?stwach...ktore taka reform? maja za soba i gdzie to sie najlepiej sprawdza....i funkcjonuje...
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 2, 2006, 1:31 pm

Drogi Basmanie, a co je?li ja nie chc?, ?eby ta monopolistyczna potwora z?era?a jak?kolwiek cz??? mojego tzw. dorobku. M?wi? tu o utworach, kt?re nigdy nie stan? si? na tyle znane (bo nie maj? ku temu ?adnych znamion), bym m?g? si? cieszy? jakimkolwiek wp?ywem z tantiem, jednak sa to kawa?ki, kt?re grane na zywo spotykaj? sie z dobrym odbiorem. Konkluduj?c, zapytam jeszcze raz: czy maj?c utw?r ledwie poprawny i nie chc?c go rejestrowa? w Zaiksie musz? sie godzi? na to, ?eby oni zarabiali na ka?dorazowym publicznym jego wykonaniu, podczas gdy ja z tego nic nie mam ( i nie chodzi mi o to, ?ebym mia? co? z tego, tylko, ?eby nikt inny nie ?erowa? na moim poletku)? To jest bez sensu.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krzysztof Gadomski » kwietnia 12, 2007, 2:06 pm

chcia?bym powr?ci? na temat zaix i p?atno?ci.chodzi mi o stowarzyszenia kt?re nie prowadz? dzi??alnosci gospodarczej...czy stowarzyszenie jako organizator koncert?w powinien p?acic zaixowi gdy zaproszony zasp?? gra tylko utwory w?asne.by?a wypowiedz w anty radio zbigniewa ho?dysa ?e zaix nie mo?e pobierac ?adnych pieniedzy. podpar? si? jaka? ustaw?. co kto wie na ten temat. mo?e co? zle zrozumia?em....czy jest jaki? radca prawny ?eby wyja?ni? sprawe do ko?ca.
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: bartic » kwietnia 12, 2007, 5:07 pm

stern! mia?e? nagra? 'antyzaiksowy' kawa?ek i podes?a? im do rejestracji... jak tam idzie?
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Maniol HIGHWAY » kwietnia 12, 2007, 6:35 pm

z tego co wiem, to organizator koncertu nie ma obowi?zku p?acenia Zaiksu za koncert wykonawcy, kt?ry wykonuje w?asny autorski repertuar.
Oczywi?cie je?li wykonawca ten nie jest zarejestrowany w Zaiksie.
Tak mi si? wydaje.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 13, 2007, 6:12 am

Krzysztof Gadomski pisze:chcia?bym powr?ci? na temat zaix i p?atno?ci.chodzi mi o stowarzyszenia kt?re nie prowadz? dzi??alnosci gospodarczej...czy stowarzyszenie jako organizator koncert?w powinien p?acic zaixowi gdy zaproszony zasp?? gra tylko utwory w?asne.by?a wypowiedz w anty radio zbigniewa ho?dysa ?e zaix nie mo?e pobierac ?adnych pieniedzy. podpar? si? jaka? ustaw?. co kto wie na ten temat. mo?e co? zle zrozumia?em....czy jest jaki? radca prawny ?eby wyja?ni? sprawe do ko?ca.


Zdrowy rozsadek podpowiada?by, ze p?acenie zaiksu za to, z? sie zorganizowa?o zespo?owi (grajacemu autorski materia?) koncert, zap?aci?o z bilet?w, pokry?o koszty nag?o?nienia i zakwaterowania zespo?u, jest bezsensowne.
W przypadku naszego stowarzyszenia koszt koncertu zamykamy biletami (tzn tyle ile uzieramy od sponsora + bilety) je?li zostanie co? to zwykle musimy to wyda? na zaleg?y zaiks!!!. NIkt nie pyta ile mnie kosztuj? rozmowy telefoniczne.
Poza tym kiedy umowa z artyst? obejmuje tak?e koszty jego przyjazdu, bilet?w lotniczych itp, to te sumy r?wnie? s? "opodatkowane" zaiksem. A kt?ra usatwa m?wi o tym,z e za bilety lotnicze czy paliwo nale?y p?aci? zaiks?

Czekam na jaka? furtk?, o kt?rej wspomnia? Ho?dys.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 13, 2007, 6:16 am

bartic pisze:stern! mia?e? nagra? 'antyzaiksowy' kawa?ek i podes?a? im do rejestracji... jak tam idzie?



no pisze si? pisze, ale mia?em ostatnio (od grudnia) sporo innych zaj?? - studia koncerty w?asne i lcb i bardzo mi?o by?o w mojej pracy i wog?le. W ka?dym razie muzyka jest gotowa i cze?? 1 zwrotki.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 13, 2007, 6:17 am

Maniol HIGHWAY pisze:z tego co wiem, to organizator koncertu nie ma obowi?zku p?acenia Zaiksu za koncert wykonawcy, kt?ry wykonuje w?asny autorski repertuar.
Oczywi�cie je�li wykonawca ten nie jest zarejestrowany w Zaiksie.
Tak mi si? wydaje.


Tak -JE?LI NIE MA ZAREJESTROWANYCH UTWOR?W W ZAIKSIE!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krzysztof Gadomski » kwietnia 16, 2007, 11:43 am

stern pisze:
Maniol HIGHWAY pisze:z tego co wiem, to organizator koncertu nie ma obowi?zku p?acenia Zaiksu za koncert wykonawcy, kt?ry wykonuje w?asny autorski repertuar.
Oczywi�cie je�li wykonawca ten nie jest zarejestrowany w Zaiksie.
Tak mi si? wydaje.


Tak -JE?LI NIE MA ZAREJESTROWANYCH UTWOR?W W ZAIKSIE!!!
ta a ja p?ece za ka?dy koncert. to znaczy ?e jopiekun z zaixu nie m?wi mi ca?ej prawdy kiedy p?aci? a kiedy nie musze p?aci?..wkurza mnie takie podej?cie do sprawy zaiksu, bo fundusze pozyskiwa? jest bardzo trudo. moim zdaniem takie stowarzyszenia kt?re zajmuj? sie organicacj? i propagowaniem muzyki i nie zarabiaj? na tym kompletnie nic wr?cz dok?adaj? do takich imprez POWINNI BY? ZWOLNIENI Z P?ACENIA ZAIKSOWI.....
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 17, 2007, 6:12 am

Krzysztofie mo?e za?o?ymy wsp?lne Stowarzyszenie Sprzeciwu Wobec Bezdusznych Dzia?a? Zaiksu?
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Krzysztof Gadomski » kwietnia 17, 2007, 5:19 pm

ch?tnie , wiem ze na tym forum zaiks szpieguje gdzie i jakie imprezy si? szykuja by p??niej gnebi? . m?g?by si? kto? z szeregu zaiksowego wypowiedzie? na temat p?atno?ci.bo jak do tej pory to wszystko na krzywy ryjek te p?atno?ci . nie jestem ca?kiem przeciw zaixowi bo wiem ?e jest czasami potrzebny w ochronie naszych muzyk?w a znam taka sytuacje i popieram dzia?ania tej instytucji...CHC? LEGALNO?CIIII W DZIA?ANIACH ZAIKSU
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: Grzegorz Sterna » kwietnia 18, 2007, 6:29 am

Krzysztof Gadomski pisze:CHC? LEGALNO?CIIII W DZIA?ANIACH ZAIKSU


I JA TE?!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Marciniasty » maja 6, 2007, 11:04 am

ja jako s?uchacz zaiksu nie znosze! Przez to, ?e nie ma tej ciulowej nalpki na p?ycie, czesto nie moge pos?uchac muzyki. mam na my?li p?yty wydane w polsce. By nie ryzykowac uszkodzenia drogiego albumu w barze przegrywam p?yte i w barze s? cz?sto problemy natury prawnej z jej odtworzeniem. Ale kiedyprzyniose p?yte wydana w USA lub na Wyspach Brytyjskich, gdzie hologram?w niet, nikt nie robi problem?w, mimo ?e p?yta mo?e by? pi?knym piratem. Dziadostwo ?e hej, albo iheej hheeej! Acha, jeszce jedna ciekawostka. Dowiedzia?em si? o tym od Cejrowskiego. okoazuje sie, ?e wystarczy zna? autora textu, muzyki, wykonawce i date wydania oraz wytw?rnie i mo?na takie mp3 nawet publicznie odtwarza? czy przegrywki!!! Pan Cejrowski ostatnio odtwarza? p?yty z Mexico, gdzie w sklepie z p?ytami jest napis "semi orginal" = pirat, ?e ja pierrrr...i te w?asnie p?yty lecia?y w tr?jce!!!!! Pirackie p?yty, shit! niez?e jaja, co?
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Krzysztof Gadomski » maja 6, 2007, 12:30 pm

to wreszcie jak p?aci? czy nie p?aci? zaixsowi za organizowanie koncert?w .je?eli zaixs spisuje umowe kt?ra jest niezgodna z prawem to to chyba jest przest?pstwo. nadal stawiam pytanie czy s?usznie p?ace zaixsowi za organizowanie koncert?w. pozdrowionko dla ciebie ch?opie z kujaw cz?sto bywam w w?oc?awku i na kowalu
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: Marciniasty » maja 6, 2007, 2:40 pm

sam ju? nie weim...takie mamy prawo zawiniete...
Daj znac jako? kiedy bedziesz we w?ocku, to na jakie pyfko skokniemy :)
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Re: Blues i Zaiks

Postautor: Arczi » maja 8, 2007, 7:28 pm

stern pisze:Pozdrowienia dla Zaiksu, kt?ry wzi?? pieni?dze za to, ?e zagramy w?asne kawa?ki, ale nic z tego nie dostaniemy.

Hehe ja bym kazal by pocalowali mnie w d.... a jakby chcieli sie spotkac w sadzie to prosze bardzo.

Jak placic Zaiksowi za cos co nie jest chroninione ich prawami???
Przeciez to bez sensu.

W naszym kraju podobno nie obowiazuje cos takiego jak podwojne opodatkowanie. Nawet niedawno rozmawialem z pewnym organizatorem koncertow jazzowych w Krakowie. Podobno kiedys wygral z nimi sprawe w sadzie. Trwalo to kilka lat, ale im nie zaplacil.
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: Krzysztof Gadomski » maja 9, 2007, 10:36 am

no to b?de chyba tym nast?pnym kt?ry przestanie p?acic zaiksowi.jest jeszcze dziwna sprawa pieniadze kt?re zosta?y wp?acone na zaiks w roku 2005 sa rozliczane dopiero 2007 roku i co wy na to. arczi je?eli znasz jakiegos prawnika znaj?cy sie na ?eczy to poprosze telefonik
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: lauderdale » sierpnia 17, 2007, 7:08 pm

No i ciekawe czy ta wojna jeszcze trwa.
Przypomnial mi sie film "Underground"
Ostatnio zmieniony sierpnia 18, 2007, 3:21 pm przez lauderdale, łącznie zmieniany 1 raz
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: Krzysztof Gadomski » sierpnia 18, 2007, 10:38 am

jakoś dziwnie wszystko ucichło, ale dam znac jak sie coś ruszy a sie napewno ruszy.......hejjjjjjjj a jeśli ma ktoś jakieś info w tej sprawie no to klikac prosze
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: fred_zg » sierpnia 29, 2007, 7:46 am

...nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć jak mało komercyjnym przedsięwzięciem jest organizowanie koncertów bluesowych, zwłaszcza małych koncertów klubowych. Wiekszość właścicieli klubów robi to z pasji, hobbystycznie dokładając "z baru" i troche z kieszeni żeby cokolwiek grało. Zaiks'owi nie wytłumaczysz. Wystarczy info o koncercie w lokalnej prasie, a już sie zjawia usmiechnięta p..da po haracz i straszy sądem. Z dobrym prawnikiem mozna z tą hieną walczyć,..ale dobry prawnik kosztuje więcej niz zaiks - to i się nikomu nie chce i płacimy tym nierobom kasę, która tak naprawdę do właściwego artysty trafi w procencie lub wcale...eeeh
..co do pytania zasadniczego w tym wątku, pozwoliłem sobie zadać je na internetowym forum prawniczym i na chwilę obecną jest tak...
http://forumprawne.org/o,68587.html
Czyli, że na rzeczy coś jest.......dobrze byłoby mieć podporę jeszcze w orzecznictwie i jakieś precedensy do przytoczenia i może zaczną nas omijać :)
ps....HUEHUE...właśnie sobie zdałem sprawę, że zadając to pytanie na tamtym forum, posłużyłem się cytatem (kapiuj/wklej) jednego z tutejszych forumowiczów bez pytania o zgodę na wykorzystanie osobistej twórczości.........aż sie boję otwierać drzwi :D
fred_zg
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: maja 16, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: ZG/Krk

Postautor: Krzysztof Gadomski » września 13, 2007, 2:59 pm

oj frd,,, masz racje,, jak sie zjawia po kase do mnie to wam skomentuje jak sie rozmówilismy i tak nie mam zamiaru płacić
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: vaciak » września 21, 2007, 11:10 pm

Maniol HIGHWAY pisze:z tego co wiem, to organizator koncertu nie ma obowi?zku p?acenia Zaiksu za koncert wykonawcy, kt?ry wykonuje w?asny autorski repertuar.
Oczywi?cie je?li wykonawca ten nie jest zarejestrowany w Zaiksie.
Tak mi si? wydaje.


napewno nie ma. Jeœli natomiast kapela wykonuje covery zarejestrowane, to tylko od tych numerów.
Wypełnia się specjalnš listę.
11.05.2012 21:00 Kraków, Awaria (ul. Mikołajska)
26.05.2012 20:00 AKUSTYCZNIE Solec-Zdrój, Malinowy Zdrój (ul. Leśna), wstęp 10 zł, wolny dla gości hotelu
http://www.facebook.com/nipuband
Awatar użytkownika
vaciak
blueslover
blueslover
 
Posty: 473
Rejestracja: października 18, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Grzegorz Sterna » września 24, 2007, 6:11 am

no i tu sie mylicie - w myśl przepisów prawa (prawa Zaiksu) każdy organizator ma obowiazek płacenia stawki, jełśi nie zwyczajowej czyli 10 % od umowy z zespołęm , któy ma zarejestrowane u nich utwory, to choćby ryczałt w tej samemj wysokości, a potem Stowarzyszenie łaskawie rozpatruje (około roku) czy tanteimy należa sie autorom czy nie, jełśi organizator ma imprezy ciagle to inegdy nie dostaje zwrotu, bo po co? LCB tak było traktowane, nawet za utewory włąsne Berlinów trzeba było zapłącić, które nigdzie rejestrowane nie były, a ja grosza z tego nie dostawałem, nie mówiąąc juz o zwrocie do DDl-u. (stowarzyszenia naszego)
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: vaciak » września 25, 2007, 1:38 pm

Nie polemizuję z Tobą Sternie, bo ja też dokładnie nie wiem. Ale za każdym razem jak mieliśmy jakiś większy występ, to spisywali na formularzu utwory (covery), nasze jako, że nie są zarejestrowane, to nie wpisywali i od nich nic nie płacili. Podobnie innych kapel.

W pubach płacą ryczałtowo, mieisęcznie.
11.05.2012 21:00 Kraków, Awaria (ul. Mikołajska)
26.05.2012 20:00 AKUSTYCZNIE Solec-Zdrój, Malinowy Zdrój (ul. Leśna), wstęp 10 zł, wolny dla gości hotelu
http://www.facebook.com/nipuband
Awatar użytkownika
vaciak
blueslover
blueslover
 
Posty: 473
Rejestracja: października 18, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Grzegorz Sterna » września 26, 2007, 6:12 am

a wiesz co mówi ustawa o prwach autorskich i prawach pokrewnych, czy jak ona sie nazywa? Ano mówi,z e praw autorskich nabywasz wraz z pierwszym publicznym wykonaniem, innymi słowy grajac swój kawałek np na festiwalu (nie będący zarejestrowanym w zaiksie) już prawnie jesteś jego pełnoprawnym właścicielem. Innymi słowy od wykonań na których ktoś zarabia przysługują Ci tantiemy. Stad ja zawsze!!! wpisywałem swoje kawałki na takie listy i miałem gdzieś,cz y są one zarejestrowane czy nie? To wg ustawy nie ma znaczenia. A Zaiks zawsze brał kasę, której potem ine oddawał. Znaczy sie KRADŁ!!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: vaciak » września 26, 2007, 2:27 pm

Nie oddawał, bo się nie zarejestrowałeś tam. A tantiemy płacić powinien organizator. Skoro płaci za mój występ, to po co ma jeszcze płacić do Zaiksu, w którym nie jestem zarejestrowany i który nic mi z tego nie wyśle. Dopiero gdy się zarejstruję to zapłaci, ale to też trwa i trwa zanim przeleją pieniądze. Potrafią i dwa lata się spóźniać. Mam paru ludzi, któzy mają zarejestrowane utwory i najszybciej Zaiks kasę wypłacił im po pół roku od występu.
11.05.2012 21:00 Kraków, Awaria (ul. Mikołajska)
26.05.2012 20:00 AKUSTYCZNIE Solec-Zdrój, Malinowy Zdrój (ul. Leśna), wstęp 10 zł, wolny dla gości hotelu
http://www.facebook.com/nipuband
Awatar użytkownika
vaciak
blueslover
blueslover
 
Posty: 473
Rejestracja: października 18, 2006, 9:40 pm
Lokalizacja: Kraków

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: melomaniak i 178 gości