100 gitarzystów wszechczasów według Rolling Stone

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: posener » marca 14, 2013, 10:10 am

Roj pisze:
posener pisze:

No to odniosę się jeszcze do tego dopisanego fragmentu.
Nie masz ochoty, ale walczysz i opowiadasz się zdecydowanie po tej konkretnej stronie. I o to chodzi. Ja rozumiem, z e to forum muzyczne.Tak jak napisałem wyżej - to forum tworzą konkretni ludzie i moim zdaniem płonne są obawy, ze nagle zaczną pisać w większości na tematy nie związane z muzyką. Ale i czasami muzyk musi pogadać o czym innym. Co by szkodziło np dać możliwość wygadania się np muzykowi Wojtusiowi Młynarczykowi o polityce , jak on to lubi i bez tego nie może żyć.


Nie mam ochoty i robię to wyjątkowo. Gdyby trzeba było częściej, to zlikwidowałbym konto, bo nie po to się tutaj zarejestrowałem. Powtórzę po raz n-ty. Są dziesiątki miejsc w internecie, w których mozna dać upust swoim pasjom. Na tym między innymi polega wolność - na różnorodność i swobodzie wyboru. Ja jak mam ochotę pogadać o polityce to idę na forum polityczne. Naprawdę nie trzeba wszystkich swoich potrzeb załatwiać w tym samym miejscu, między innymi dlatego ludzie wymyślili ubikacje (to tak mi się jakoś skojarzyło z polityką). Poza tym akceptując regulamin forum zgadzamy się na pewne zasady. DOBROWOLNIE. A zasad należy przestrzegać.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Roj » marca 14, 2013, 10:18 am

posener pisze:
Roj pisze:
posener pisze:

No to odniosę się jeszcze do tego dopisanego fragmentu.
Nie masz ochoty, ale walczysz i opowiadasz się zdecydowanie po tej konkretnej stronie. I o to chodzi. Ja rozumiem, z e to forum muzyczne.Tak jak napisałem wyżej - to forum tworzą konkretni ludzie i moim zdaniem płonne są obawy, ze nagle zaczną pisać w większości na tematy nie związane z muzyką. Ale i czasami muzyk musi pogadać o czym innym. Co by szkodziło np dać możliwość wygadania się np muzykowi Wojtusiowi Młynarczykowi o polityce , jak on to lubi i bez tego nie może żyć.


Nie mam ochoty i robię to wyjątkowo. Gdyby trzeba było częściej, to zlikwidowałbym konto, bo nie po to się tutaj zarejestrowałem. Powtórzę po raz n-ty. Są dziesiątki miejsc w internecie, w których mozna dać upust swoim pasjom. Na tym między innymi polega wolność - na różnorodność i swobodzie wyboru. Ja jak mam ochotę pogadać o polityce to idę na forum polityczne. Naprawdę nie trzeba wszystkich swoich potrzeb załatwiać w tym samym miejscu, między innymi dlatego ludzie wymyślili ubikacje (to tak mi się jakoś skojarzyło z polityką). Poza tym akceptując regulamin forum zgadzamy się na pewne zasady. DOBROWOLNIE. A zasad należy przestrzegać.
Jeszcze jestem. A mnie się marzy, aby na tym forum udzielało się więcej jak trzydzieści osób. Chciałbym móc tu np przeczytać swobodne wypowiedzi Jerzyka, Skrzeka, Młynarczyka itd na dowolny temat. Nie chce łazić na jakieś forumy nie wiadomo jakie, żeby sobie móc napisać to i owo, o polityce czy dupie Maryni, bo tutaj jest moje miejsce. Tak to czuję i tak bym chciał , żeby było :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 10:47 am

Po pierwsze chyba górnicy ze Śląska np z Katowic gdzie od x lat odbywa się Rawa Blues pomylili koncerty rockowe z tymi bluesowymi? Może i faktycznie dzięki temu kundlowi muzycznemu Claptonowi macie dziś swojego blues-rocka po którego sięgają teraz już nawet czarni np Michael Burks. Po drugie nie ja mam problem z pisaniem poprawnym w języku polskim i czytaniem ze zrozumieniem ale widać Wy skoro dalej do Was nie dociera fakt że film nagrywany był w 2002 roku a R.L Burnside umarł w 2005 roku. Po trzecie film mało że widziałem ale posiadam go od prawie 10 lat do tego i jeżeli posiłkujecie się internetem zamiast np wiarygodnym pismem muzycznym o tematyce bluesowej np. Blues Revue Magazine albo filmem pt. " HILL STOMP HOLLAR" to już macie zryte i to konkretnie widze banie :lol: :lol:

P.S kora może uchodzić za wyrocznie w sprawie bluesa tylko na tego typu forach dla blues-rock-manów i rockman-blues-manów :-)
Ostatnio zmieniony marca 14, 2013, 12:18 pm przez MaciejSubocz, łącznie zmieniany 1 raz
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: kora » marca 14, 2013, 11:04 am

Macieju :wink: co Ty się mnie tak uczepiłeś ? :lol: :lol: :lol:


Możemy się kłócić w sprawach muzycznych i udowadniać wyższość swojego zdania ,chętnie z Tobą podyskutujemy ,ale rzeczowo ,bez personalnych docinek ( specjalnie dla Ciebie usunęłam swój avantar :lol: aby Ci nie mącił w głowie i nie dawał dodatkowych powodów do ubliżania mi :wink: )

Kliknij w poniższy link ( ten temat założyłam kilka lat temu) i podziel się z nami swoją wiedzą

http://www.blues.com.pl/viewtopic.php?t=12373

p/s Nie traktuj nas jak wrogów, skoro się na tym forum zarejestrowałeś, to na pewno przyświecał Ci jakiś wyższy cel .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: posener » marca 14, 2013, 11:05 am

Roj pisze: Tak to czuję i tak bym chciał , żeby było :)


A ja bym nie chciał. Jednak gdyby jednak tak było, to po prostu poszukam miejsca, które bardziej mi odpowiada. Proste.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Yaniu » marca 14, 2013, 11:07 am

MaciejSubocz pisze:Po pierwsze........ rockman-blues-manów :-)


Po cóż ta zajadłość ?

Toż tu chodzi tylko o pierwszą setkę gitarzystów w/g magazynu Rolling Stone. W dodatku w minionym roku.
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 11:43 am

Czemu na forum bluesowym ranking wg Rolling Stone (rockowego czaopisma jakby nie było) albo pisze się o tym co w trawie piszczy w Living Blues (rockowo-bluesowego) i tacy sami tu ludzie udzialają się na forum w 99%? O to mi chodzi o nic innego i mój wyższy cel nie jest związany z bluesem... kora ponoć jesteś takim wielkim znawcą do spraw Fat Possum Records i R.L Burnside-a? Widziałaś film "HILL STOP HOLLAR" w ogóle? Myśle że ani Ty ani obecni tu forumowicze też nie widzieli go stąd te bezsensowne kłótnie i próby odwrócenia kota ogonem jakobym zachowywał się jak cham i prostak. Mnie tylko śmieszy Wasza "nie-wiedza' i to jak udajecie na forum dla rockmanów wielkich ekspertów :lol:

P.S nie nazywam się Maciej Subocz ale z racji wykonywanego zawodu pozostane anonimowym użytkownikiem tego forum. Dziękuje za troske o moją osobe skromną ale o bluesie pisuje już anglojęzycznie wyłącznie poza granicami Polski :oops:
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: azazzello » marca 14, 2013, 11:56 am

MaciejSubocz pisze: Po drugie nie ja mam problem z pisaniem poprawnym w języku polskim i czytaniem ze zrozumieniem ale widać Wy skoro dalej do Was nie dociera fakt że film nagrywany był w 2002 roku a R.L Burnside umarł w 2005 roku.


Fantastycznie, nadal jednak nie widze zadnej referencji do krynicy wiedzy z ktorej czerpiesz.

Poza tym Twoja odpowiedz ma sie nijak do tego co ja napisalem-jestes niespojny logcznie. Zarowno RL jaK i T-Model predzej przechlaliby Fat Possum nizby bylo ono w stanie ujrzec swiatlo dzienne

Btw. jesli o scislosc chodzi to masz problem z poprawnym pisaniem w jez. polskim-walisz byki ortograficzne- sprawdz :wink: Jesli bedziesz mial klopoty ze zlokalizowanem tychze-pomoge...
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Roj » marca 14, 2013, 12:05 pm

posener pisze:
Roj pisze: Tak to czuję i tak bym chciał , żeby było :)


A ja bym nie chciał. Jednak gdyby jednak tak było, to po prostu poszukam miejsca, które bardziej mi odpowiada. Proste.
Jak widzisz na powyższym przykładzie muzyka wcale nie łagodzi obyczajów. Kulturalnie można rozmawiać na każdy temat, nawet i polityczny. Wszystko zależy od rozmówców :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:11 pm

azazzello pisze:
MaciejSubocz pisze: Po drugie nie ja mam problem z pisaniem poprawnym w języku polskim i czytaniem ze zrozumieniem ale widać Wy skoro dalej do Was nie dociera fakt że film nagrywany był w 2002 roku a R.L Burnside umarł w 2005 roku.


Fantastycznie, nadal jednak nie widze zadnej referencji do krynicy wiedzy z ktorej czerpiesz.

Poza tym Twoja odpowiedz ma sie nijak do tego co ja napisalem-jestes niespojny logcznie. Zarowno RL jaK i T-Model predzej przechlaliby Fat Possum nizby bylo ono w stanie ujrzec swiatlo dzienne

Btw. jesli o scislosc chodzi to masz problem z poprawnym pisaniem w jez. polskim-walisz byki ortograficzne- sprawdz :wink: Jesli bedziesz mial klopoty ze zlokalizowanem tychze-pomoge...


Może przepiłby R.L Burside jakby żył ale nie T-Model Ford bo ten facet ma zmysł biznessmana i głowe na karku. Prosze wskaż mistrzu magistrowi polonistyki te "byki i błędy ortograficzne" zanim ja wytkne Tobie zły szyk zdania, składnie i inne np brak w Słowinku Języka Polskiego słowa "tychże"... Nie kompromituj się i wyjdź stąd sam ok? :-)

P.S jak już to "Krynica wiedzy" a nie "krynica wiedzy" prof. Miodku i jest nia film pt. "HILL STOMP HOLLAR" o którym wspomniałem wyżej (nieumiejętność czytania ze zrozumieniem to objaw wtórnego analfabetyzmu kolego)...:-) W "tymże" filmie T-Model Ford po tym jak Panowie z LBM go wycyckali prosi o pomoc finansową dla FPR, proponuje choć raz w życiu udać się na strone www w/w oficyny żeby nie było "śmiechu na sali" Drogie Panie (kora) i Panowie (cała reszta gamoni które tu pisują)...
Ostatnio zmieniony marca 14, 2013, 12:16 pm przez MaciejSubocz, łącznie zmieniany 1 raz
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: TITO » marca 14, 2013, 12:12 pm

MaciejSubocz pisze:... i rockman-blues-manów :-)



Ooooo! To o mnie! Ale się cieszę, że nie zostałem pominięty! Niech żyje rock-blues! :D :D :D
... i Bonamassa, to oczywiste! :wink:
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: azazzello » marca 14, 2013, 12:14 pm

MaciejSubocz pisze: "HILL STOP HOLLAR" w ogóle?:


STOMP HOLLAR nie STOP- dwukrotnie blednie piszesz tytul filmu wielkimi literami - przypadek??? STOP I STOMP oznacza zupelnie co innego w angielskim

Film widzialem. No i ????....
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:17 pm

...kolejny wtórny analfabeta który ma problem z oczami i czytaniem ze zrozumieniem azazzello? :shock: :shock:
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:20 pm

Poza tym "śmieszny ludku" ..uj wie skąd ale być może z B-B-stoku bo ma w avatarze Ś.P Ryśka Skibe jakbyś widział nie zadawałbyś tych durnych pytań i pisał tych głupot powyżej...ze śmiechu boli mnie już brzuch... :evil:
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: kora » marca 14, 2013, 12:22 pm

MaciejSubocz pisze:Czemu na forum bluesowym ranking wg Rolling Stone (rockowego czaopisma jakby nie było) albo pisze się o tym co w trawie piszczy w Living Blues (rockowo-bluesowego) i tacy sami tu ludzie udzialają się na forum w 99%? O to mi chodzi o nic innego i mój wyższy cel nie jest związany z bluesem... kora ponoć jesteś takim wielkim znawcą do spraw Fat Possum Records i R.L Burnside-a? Widziałaś film


1% to pocieszające :wink: A kogo w tym 1 procencie upatrujesz ?

Nie jestem znawcą FPR, jedynie miłośniczką brzmień, które owa wytwórnia zarejestrowała . Nie interesuje mnie kto, kiedy i dlaczego .
Dla mnie to są marginalne sprawy .
Belfore, Kimbrough ,Burnside, Payton itd - to mnie kręci 8)

p/s R.L Burnside - to mój ukochaniec, mam wszystkie jego płyty :D
Tak samo Juniora Kimbrougha . :D

kocham ich muzykę :D

i żeby nie było - The Black Keys - też są super !
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:23 pm

ERIC CLAPTON BÓG BIAŁYCH BOGATYCH DZIECI Z U.K :mrgreen:
JOE BONAMASSA BÓG BIAŁYCH ROCKMANÓW Z EUROPY :mrgreen:
CZASOPISMA LIVING BLUES I ROLLING STONE BIBLIA TAKICH JAK WY KOŁTUNÓW :mrgreen:

azazzelo patrz. Słownik Wyrazów Obcych PWN "kołtuneria" cha, cha, cha... :idea:
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: azazzello » marca 14, 2013, 12:23 pm

MaciejSubocz pisze:"powieżyli kierownictwo T-Model Fordowi.


Mojej skladni nie musisz analizowac, ja nie chelpie sie swoja wiedza lingwistyczna- Ty owszem.... ale jak mowil Wielki Szu": " Gra Pan dalej panie Janku? Gram !!! Jak TAK -TO TAK ! :wink:
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:25 pm

The Black Keys to mój ulubiony biały band, mimo iż blues-rockowy dają czadu :evil: Tak się składa że jestem teoretykiem bluesa od ponad 30 lat ale ostatnie 10 spędziłem na koncertach bluesowych i w wytwórniach "tak owych" w U.S.A :roll:
Ostatnio zmieniony marca 14, 2013, 12:33 pm przez MaciejSubocz, łącznie zmieniany 1 raz
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: azazzello » marca 14, 2013, 12:25 pm

MaciejSubocz pisze:Poza tym "śmieszny ludku" ..uj wie skąd ale być może z B-B-stoku bo ma w avatarze Ś.P Ryśka Skibe


Kolego Sympatyczny- w avatarze mam siebie :lol:
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:27 pm

azazzello jak skończysz studium informatyczne albo studia o "takim że" profilu nauczysz się pisania bez patrzenia na klawiature i jak ktoś ma "szybkie palce" jak Jimmy Dawkins to robi tak zwane literówki geniuszu... Co do "Wielkiego Szu" to film mojego życia obok "Blues Brothers" i " Grzesiuk, chłopak z ferajny" dlatego Ci daruje głupote :-)
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:31 pm

Jak masz siebie w promieniach niebiańśkich to brakuje Ci jeszcze aureoli...
Harmonijkarzu bluesowy kto dla Ciebie azazzello to guru tego instrumentu?
Charlie Musselwhite a może inny białasek np Sugar Ray Norcia?
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: kora » marca 14, 2013, 12:32 pm

Pewnie Kid Dynamite :lol: :lol: :lol: :lol:
Twój ulubienic :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: azazzello » marca 14, 2013, 12:34 pm

MaciejSubocz pisze:W "tymże" filmie T-Model Ford po tym jak Panowie z LBM go wycyckali prosi o pomoc finansową dla FPR,...


ooo to pewnie na chwile wytrzezwial :lol: :wink: . Szkoda tylko ze nie widzisz ze 100 % jakichkolwiek zrodel podaje inne fakty. Ale to juz Twoj problem. Nie obroniles swojej tezy...robisz duzo zamieszania z ktorego nic nie wynika, zawiodlem sie :wink: Jak dla mnie EOT
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:34 pm

Kid Dynamite to nie jest mój ulubieniec choć daje rade dla mnie był jest i będzie zawsze Sonny Boy Williamson II (Rice Miller) a właściwie ile masz lat kora? :arrow:
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:35 pm

azazzello takich żródel jak oficjalna strona Fat Possum Records i film w/w przeze mnie ale jak masz zrozumieć coś z tej angielskiej mowy biedaku jak masz problem z ojczystym językiem? :?
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: kora » marca 14, 2013, 12:37 pm

MaciejSubocz pisze:Kid Dynamite to nie jest mój ulubieniec choć daje rade dla mnie był jest i będzie zawsze Sonny Boy Williamson II (Rice Miller) a właściwie ile masz lat kora? :arrow:


43.

Na temat harmonijkarzy też chętnie z Tobą podyskutuję .
Dobra harmonijka , nie jest zła :mrgreen:
Brzmienie Cottona zawsze wprawia mnie w dobry nastój :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:41 pm

Cyt. z filmu "HILL STOMP HOLLAR" T-Model Ford po śmierci R.L Burnside-a mówi..."help me a find new way for Fat Possum Records man, i am broke and stroke! You know what i mean bro?"' Słowa te kieruje to perkusisty bluesowego i wnuczka Burnside-a Cerdrica który obecnie ma swój projekt w którym gra na gitarze THE CEDRIC BURNSIDE PROJECT a ten mu odpowiada cyt. " Maybe some things better move on man, You steel a chief here..." Mam cytować dalej czy podać godziny, minuty i sekundy filmu który jak twierdzisz widziałeś? Choć obaj wiemy że w d...e byłeś i g...o widziałeś człowieku :oops:
Ostatnio zmieniony marca 14, 2013, 12:43 pm przez MaciejSubocz, łącznie zmieniany 1 raz
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:42 pm

kora James Cotton w szczytowej formie to lata 60-70 te 20 wieku od końca lat 80 jego brzmienie zmieniło się, szczególnie po przebytej operacji raka kratani stracił moc więc może jakiś bardziej współczesny ale z jajem harmonijkarz?
Ostatnio zmieniony marca 14, 2013, 12:45 pm przez MaciejSubocz, łącznie zmieniany 1 raz
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: MaciejSubocz » marca 14, 2013, 12:45 pm

Może znasz lub słyszałas Orena W. "harmonica man" z Chicago, ponoć to ma być następca Cottona? :D
MaciejSubocz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 9, 2013, 7:45 pm

Postautor: Dziadek Władek » marca 14, 2013, 12:46 pm

MaciejSubocz pisze:[...] magistrowi polonistyki [...]

Jak widać, wykształcenie mądrym nie czyni...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości

cron