Neil Young - surowe piekno

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Neil Young - surowe piekno

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 11:47 am

Od lat zastanawiam sie na czym polega jego fenomen. Nie mozna go nazwac dobrym wokalista, nie mozna powiedziec, ze jest wirtuozem, czy to jako gitarzysta czy harmonijkarz. Natomiast bezsprzecznie jest jednym z najwazniejszych, wspolczesnie dzialajacych artystow na scenie umownie zwanej rockowa. Jego muzyka czerpie z folku, bluesa, country i rock&rolla. Jego ballady ujmuja delikatnym pieknem. Jego rockery powalaja pierwotna sila. Ciekaw jestem opinii innych uzytkownikow. Co powiecie o Kanadyjczyku z najdziwnieszymi oczami jakie widzial swiat rock&rolla?
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: lauderdale » maja 25, 2010, 12:36 pm

Troche taka meska Joni Mitchell a troche "amerykanski" ( cudzyclow bo to kanadyjczyk) Bulat Okudzawa. Tak czy inaczej jego popularnosc opiera sie , zwlaszcza w Ameryce bardziej na tekstach niz na warstwie muzycznej utworow. np Philadelfia.
Niektorymi jego utworami zainteresowali sie inni wykonawcy i to jest kolejne "niewytlumaczalne " zrodlo jego "miedzynarodowej popularnosci". Przy czym "international popularity" to troche jak "international mail" w Stanach. Zapytany przez pania czy przesylka ma byc lokalna czy international, odpowiadam intrnational ... na co pani pyta "Which state? Czyli: Do jakiego stanu?

Wielbiciele muzyki "bialego poludnia" beda sie nim zachwycac, dla mnie - przepraszam jesli ranie czyjes uczucia - nudny jak flaki z olejem.
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: kazek » maja 25, 2010, 12:56 pm

Słucham wszystkiego co wydaje.
Napewno rzeczy bliższe country są u mnie na końcu listy.
Wolę ten brud, rzężenie i szczerość.
Obserwowałem jego www gdy Bush był prezydentem 8)
Lubię gościa .Często wracam do solowych , do nagrań z Crazy H , koncertów.
Z nim to trochę jak z Dylanem.
Czytałem kiedys sporo o Nim.Łatwo w życiu to nie miał...

Laudi,
męska Joni M. ????
nie rozumiem...
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: agrypa » maja 25, 2010, 1:03 pm

Obrazek

Tutaj oczu nie widac :)
Ja miarodajny byc nie moge. Nadal posiadam tylko jedna plyte. I przy plytowych zakupach jakos o Neilu Youngu zapominam. :oops: Dziwic to moze, bo plyty slucham chetnie. Zachwyca mnie jej naturalnosc. Prostota pieknej muzycznej opowiesci. Nie ma wirtuozerii. Ale nie ma tez zadnego epatowania. Jest szczerosc i bardzo cieple poczucie bycia w tej muzyce razem z Youngiem.

Obrazek

A tutaj utwor z tej plyty, ktory znacie napewno w innych, bardzo odmiennych wykonaniach.
http://www.youtube.com/watch?v=_m4H77z3fJE

i jeszcze jeden
http://www.youtube.com/watch?v=JtXseHaL ... re=related

Robert juz od dawna zacheca do muzyki Younga. Chyba dokupie pare plyt. Tylko ktore :?:
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: B&B » maja 25, 2010, 1:26 pm

Joni Mitchell znam wiele "na pamięć" a poznałbym nawet w nocy po północy.
A Neil Young? Nie kojarzę nic konkretnego, oprócz nazwiska. Pewnie jestem za mało amerykański albo za mało poetycki :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 1:28 pm

Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 1:32 pm

Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 1:35 pm

B&B pisze:Joni Mitchell znam wiele "na pamięć" a poznałbym nawet w nocy po północy.
A Neil Young? Nie kojarzę nic konkretnego, oprócz nazwiska. Pewnie jestem za mało amerykański albo za mało poetycki :lol:
Nieprawda. Znasz wiele jego utworow z wykonan innych :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: agrypa » maja 25, 2010, 1:38 pm

Dzieki :)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: B&B » maja 25, 2010, 1:53 pm

Robert007Lenert pisze:
B&B pisze:Joni Mitchell znam wiele "na pamięć" a poznałbym nawet w nocy po północy.
A Neil Young? Nie kojarzę nic konkretnego, oprócz nazwiska. Pewnie jestem za mało amerykański albo za mało poetycki :lol:
Nieprawda.
Jak nieprawda, jak prawda - chyba wiem co pamiętam 8)

Robert007Lenert pisze:Znasz wiele jego utworow z wykonan innych :)
I o czym to świadczy?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 1:58 pm

Nie od dzis wiadomo Wiesiek, ze jestes milosnikiem audycji Wojciecha Manna. Za sprawa wlasnie pana Wojtka ja zainteresowalem sie dorobkiem artystycznym Neila Younga. Niejednokrotnie muzyka tego artysty goscila w audycjach Manniakalnych. No chyba , ze akurat te liczne audycje omijales :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 2:02 pm

Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Robert007Lenert » maja 25, 2010, 2:11 pm

A teraz dwa razy ta sama piesn:
Tutaj w wykonaniu kompozytora: http://www.youtube.com/watch?v=G8qAYRtP ... re=related
Tutaj w interpretacji Cassandry Wilson: http://www.youtube.com/watch?v=IRsN-VnZwQg
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 2:15 pm

lauderdale pisze:Troche taka meska Joni Mitchell a troche "amerykanski" ( cudzyclow bo to kanadyjczyk) Bulat Okudzawa. Tak czy inaczej jego popularnosc opiera sie , zwlaszcza w Ameryce bardziej na tekstach niz na warstwie muzycznej utworow. np Philadelfia.
Niektorymi jego utworami zainteresowali sie inni wykonawcy i to jest kolejne "niewytlumaczalne " zrodlo jego "miedzynarodowej popularnosci". Przy czym "international popularity" to troche jak "international mail" w Stanach. Zapytany przez pania czy przesylka ma byc lokalna czy international, odpowiadam intrnational ... na co pani pyta "Which state? Czyli: Do jakiego stanu?

Wielbiciele muzyki "bialego poludnia" beda sie nim zachwycac, dla mnie - przepraszam jesli ranie czyjes uczucia - nudny jak flaki z olejem.

..................
Z Południem nie ma Neil absolutnie nic wspólnego.

Surowe , ascetyczne ale potężne brzmienie i "brudne" gitarowe opowieści Neila to absolut. Tak kompozycyjnie jak i tekstowo jest Geniuszem!
jego koncerty to najprawdziwsze muzyczne misterium. Nie plecie glupot , nie przejmuje sie tym że palce gdzies tam sie omskną...GRA i ŚPIEWA niepowtarzalnie. Jedyny w swoim rodzaju . Rockowy Bard z jednym z najlepszych amerykańskich Bandów Crazy Horse...och!!! ..Molina , Talbot i Sampedro graja jak natchnieni ...Zawsze!

I przekaz !! Jeden z najmocniejszych w tej muzyce.

Te wszystkie Nirvany , Pearl Jamy , STP etc... Kopie , bardziej lub mniej udane Mistrza....

Nie ranisz moich uczuc. Swoje slysze!
Geniusz i tyle!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 2:18 pm

jaja sobie niektorzy robia.

Nie znac Neila to jak nie slyszec o The Beatles.

Mam wszystko a ciagle mi malo..

ZUMA to arcydzielo!! Jedno z wielu
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 2:19 pm

Robert007Lenert pisze:Nie od dzis wiadomo Wiesiek, ze jestes milosnikiem audycji Wojciecha Manna. Za sprawa wlasnie pana Wojtka ja zainteresowalem sie dorobkiem artystycznym Neila Younga. Niejednokrotnie muzyka tego artysty goscila w audycjach Manniakalnych. No chyba , ze akurat te liczne audycje omijales :)

.......................................

:shock: :shock: :shock: :shock:

aa teraz sobie przypomniaem...bo ni cholery nie mogłem zajarzyc kto to jest ten Mann. Kaczkowski i owszem. Pózno w nocy powiem co grał w 1975 roku..

no to tera jak jusz wiem to wam powiem że ja gupi myslalem ze u Manna to glownie rock and roll , rockabilly , r and b i country.. :twisted: :twisted: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ostatnio zmieniony maja 25, 2010, 2:51 pm przez Pawel Freebird Michaliszy, łącznie zmieniany 1 raz
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Re: Neil Young - surowe piekno

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 2:48 pm

Robert007Lenert pisze:Od lat zastanawiam sie na czym polega jego fenomen. Nie mozna go nazwac dobrym wokalista, nie mozna powiedziec, ze jest wirtuozem, czy to jako gitarzysta czy harmonijkarz. Natomiast bezsprzecznie jest jednym z najwazniejszych, wspolczesnie dzialajacych artystow na scenie umownie zwanej rockowa. Jego muzyka czerpie z folku, bluesa, country i rock&rolla. Jego ballady ujmuja delikatnym pieknem. Jego rockery powalaja pierwotna sila. Ciekaw jestem opinii innych uzytkownikow. Co powiecie o Kanadyjczyku z najdziwnieszymi oczami jakie widzial swiat rock&rolla?

....................
Ja ????
Dokladnie to samo co Ty Robercie!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:00 pm

Like a hurricane - Neil Young



Once I thought I saw you
in a crowded hazy bar,
Dancing on the light
from star to star.
Far across the moonbeam
I know that’s who you are,
I saw your brown eyes
turning once to fire.

You are like a hurricane
There’s calm in your eye.
And I’m gettin’ blown away
To somewhere safer
where the feeling stays.
I want to love you but
I’m getting blown away.

I am just a dreamer,
but you are just a dream,
You could have been
anyone to me.
Before that moment
you touched my lips
That perfect feeling
when time just slips
Away between us
on our foggy trip.

You are like a hurricane
There’s calm in your eye.
And I’m gettin’ blown away
To somewhere safer
where the feeling stays.
I want to love you but
I’m getting blown away.

You are just a dreamer,
and I am just a dream.
You could have been
anyone to me.
Before that moment
you touched my lips
That perfect feeling
when time just slips
Away between us
on our foggy trip.

You are like a hurricane
There’s calm in your eye.
And I’m gettin’ blown away
To somewhere safer
where the feeling stays.
I want to love you but
I’m getting blown away.


............................................

Cortez The Killer


Nadszedł tańcząc na wodzie...

Ze swymi galeonami i bronią
Szukał nowego świata
W pałacach zbudowanych ze słońca

Wśród liści kakaowca i pereł
Na brzegu leżał Montezuma

W świetle swych sal zwykł zastanawiać się
Nad tajemnicami świata

Jego służba gromadziła się przy nim
Jak liście otaczają drzewo
W swoich ubraniach o wielu barwach
Dla złych bogów, by zobaczyli...

Kobiety były tam piękne
A mężczyźni stali wyprostowani i silni
Oferowali życie w ofierze
Aby i inni mogli trwać

Nienawiść była jedynie legendą
A o wojnie nikt nie słyszał
Ludzie pracowali razem
I razem podnosili ciężkie kamienie

Nieśli je poprzez rozległe niziny
I umierali w tej długiej drodze
Ale zbudowali gołymi rękami coś
Czego my do dziś nie możemy zbudować

....Wiem, że ona tam mieszka
I wiem, że wciąż mnie kocha
Ale wciąż nie mogę sobie przypomnieć, kiedy
I jak zgubiłem swoją drogę.................

Nadszedł tańcząc na wodzie
Cortez Zabójca
Co za zabójca...


tłum. Marta Michaliszyn
Ostatnio zmieniony maja 25, 2010, 3:04 pm przez Pawel Freebird Michaliszy, łącznie zmieniany 1 raz
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: RafałS » maja 25, 2010, 3:02 pm

Jeśli ktoś mówi, że nie lubi Neila Younga, to podejrzewam, że albo nie pasuje mu specyficzna barwa głosu (którą ja akurat lubię bardzo) albo jednak za mało go słyszał. Bo stylistycznie to Neil bardzo różne rzeczy robił i coś dla prawie każdego się znajdzie. Ja poleciłbym na początek dwa skrajnie różne koncerty: "Unplugged" i "Weld". Pierwszy akustyczny, akcentujący wokal i melodie piosenek, drugi - pełen gitarowego piłowania w wykonaniu Crazy Horse'a. Ten drugi to moim zdaniem jeden z ciekawszych rockowych koncertów w ogóle. Teksty - tak, pewnie, że popełnił wiele świetnych, ale te melodie! "Like a hurricane" na przykład to dla mnie jeden z piosenkowych killerów Younga. Wiele lat temu, jak pracowałem krótko w Holandii, to kupiłem sobie "Unplugged" i pewnego dnia rano w pracy zacząłem sobie przy komputerze podśpiewywać właśnie "Like a hurricane". Po godzinie cały pokój nucił ze mną, choć wcześniej na uszy tego nie słyszeli. A swoją drogą trzeba klasy Younga żeby pozornie banalnemu porównaniu: "You are like a hurricane" nadać głębszą treść następnym zdaniem: "There's calm in your eye". Za takie rzeczy Neila uwielbiam, choć rzeczywiście nagrał też trochę rzeczy dla mnie mało strawnych - nudnawych, smętnych itd. Za to jak już trafi melodię, to chwyta mnie za serce, że ojej. :)

Właśnie zobaczyłem, że Frrebird ubiegł mnie o 2 minuty z publikacją tekstu tego numeru. Niesamowite... :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:10 pm

mam ten koncert na DVD . PHISH z Neilem Youngiem...wysadza z butów..
i ten z Davem Matthews Band i Breakfast z Timem Palmieri...

MY GOD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=4YK_XPZ_Xhg
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:16 pm

RafałS pisze:Jeśli ktoś mówi, że nie lubi Neila Younga, to podejrzewam, że albo nie pasuje mu specyficzna barwa głosu (którą ja akurat lubię bardzo) albo jednak za mało go słyszał. Bo stylistycznie to Neil bardzo różne rzeczy robił i coś dla prawie każdego się znajdzie. Ja poleciłbym na początek dwa skrajnie różne koncerty: "Unplugged" i "Weld". Pierwszy akustyczny, akcentujący wokal i melodie piosenek, drugi - pełen gitarowego piłowania w wykonaniu Crazy Horse'a. Ten drugi to moim zdaniem jeden z ciekawszych rockowych koncertów w ogóle. Teksty - tak, pewnie, że popełnił wiele świetnych, ale te melodie! "Like a hurricane" na przykład to dla mnie jeden z piosenkowych killerów Younga. Wiele lat temu, jak pracowałem krótko w Holandii, to kupiłem sobie "Unplugged" i pewnego dnia rano w pracy zacząłem sobie przy komputerze podśpiewywać właśnie "Like a hurricane". Po godzinie cały pokój nucił ze mną, choć wcześniej na uszy tego nie słyszeli. A swoją drogą trzeba klasy Younga żeby pozornie banalnemu porównaniu: "You are like a hurricane" nadać głębszą treść następnym zdaniem: "There's calm in your eye". Za takie rzeczy Neila uwielbiam, choć rzeczywiście nagrał też trochę rzeczy dla mnie mało strawnych - nudnawych, smętnych itd. Za to jak już trafi melodię, to chwyta mnie za serce, że ojej. :)

Właśnie zobaczyłem, że Frrebird ubiegł mnie o 2 minuty z publikacją tekstu tego numeru. Niesamowite... :D


.....................
Kocham- Uwielbiam Neila..

A Like A Hurricane to mój "drugi" Freebird....
zawsze - o kazdej porze - wszędzie...

Live At Massey Hall ,Weld , Live Rust , Year of the Horse i setki Instant ....wszystkie masakrują!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: RafałS » maja 25, 2010, 3:20 pm

Jeszcze coś: jakiś czas temu TVP Kultura puściła "Weld" (niestety nie w całości). Zasadniczo jestem z tych chłodnych typów, ale jak usłyszałem tę muzykę, jak zobaczyłem Neila z gitarą, to jak stawał sie każdą nutą muzyki, którą grał, jak popatrzyłem na tę publiczność różnych ras, pokoleń i grup społecznych, to aż mi się wizja zamgliła. Ten gość to absolutny fenomen. I - jak zauważył Kazek - swoje w życiu przeszedł. Dziś rzadziej go słucham, ale niewielu muzyków umiało mnie do tego stopnia poruszyć, co Neil w swoim czasie.
Ostatnio zmieniony maja 25, 2010, 3:25 pm przez RafałS, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: B&B » maja 25, 2010, 3:24 pm

Robert007Lenert pisze:Nie od dzis wiadomo Wiesiek, ze jestes milosnikiem audycji Wojciecha Manna.
No ale to jest argument poniżej pasa i słabo tutaj trafiony. Zgodność naszych gustów muzycznych nigdy nie przekraczała ~75% i w ostatnich latach ma tendencję malejącą. Ale to normalne, podobnie miałem z Kaczkowskim - w latach '70 niemal 100% a potem zjechało prawie do zera...

Robert007Lenert pisze:Za sprawa wlasnie pana Wojtka ja zainteresowalem sie dorobkiem artystycznym Neila Younga. Niejednokrotnie muzyka tego artysty goscila w audycjach Manniakalnych.
To dziwne, ale zupełnie tego nie pamiętam. Może w jakichś "Tanich graniach" albo innych tego typu mało-manniakalnych audycjach? A może to załapałeś jeszcze wcześniej w latach 80/90?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kazek » maja 25, 2010, 3:30 pm

Są marudy ( nawet wsród fanów) , którzy nie lubia płyty Living with war.
Że polityka i takie tam...
B mi sie podoba ta płyta.
Z ostatnich lat CHROME DAYS II.Na niej 2 długie kompozycje "Ordinary People" i No Hidden Path.

http://www.youtube.com/watch?v=4LMz2H5x ... playnext=1


http://www.youtube.com/watch?v=2yxqx0-S ... re=related
Ostatnio zmieniony maja 25, 2010, 3:46 pm przez kazek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kazek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2825
Rejestracja: lipca 13, 2007, 9:13 pm
Lokalizacja: wola batorska/niepołomice/małopolska

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:30 pm

Robercie Lenercie..

cheba Ci siem popierniczyo..

mozę to był Neil..ale Diamond?? hę??? abo Sedaka??? co? :wink: :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: B&B » maja 25, 2010, 3:31 pm

RafałS pisze:Jeśli ktoś mówi, że nie lubi Neila Younga, to podejrzewam, że albo nie pasuje mu specyficzna barwa głosu (którą ja akurat lubię bardzo) albo jednak za mało go słyszał. Bo stylistycznie to Neil bardzo różne rzeczy robił i coś dla prawie każdego się znajdzie....

Może za mało, ale po tym co w życiu słyszałem tego Pana to dla mnie proste jak drut pop-rockowe ballady (do tych super-rockerów jakoś sie nie dokopałem). I nie będę przepraszał, jak Laudi, że mnie to nudzi - chciał Robert opinii innych użytkowników - to ma 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:31 pm

kazek pisze:Są marudy ( nawet wsród fanów) , którzy nie lubia płyty Living with war.
.


mocna; baardzo mocna i świetna płyta!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:34 pm

Wolę jednak / gdybym mial wybierac / Neila elektrycznego. Czyli np American Stars and Bars czy Harvest / nie mylic z Harvest Moon / anizeli After the Goldrush...

Ale ogólnie kocham..
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » maja 25, 2010, 3:36 pm

a ja widziałem druty mocno pokręcone!!!

i kolczaste i takie jak żyletki tez widziałem :D :D :D :D :D

tak dla padjeżdżania razgawora:

"Rockin' In The Free World"

There's colors on the street
Red, white and blue
People shufflin' their feet
People sleepin' in their shoes
But there's a warnin' sign
on the road ahead
There's a lot of people sayin'
we'd be better off dead
Don't feel like Satan,
but I am to them
So I try to forget it,
any way I can.

Keep on rockin' in the free world,


I see a woman in the night
With a baby in her hand
Under an old street light
Near a garbage can
Now she puts the kid away,
and she's gone to get a hit
She hates her life,
and what she's done to it
There's one more kid
that will never go to school
Never get to fall in love,
never get to be cool.

Keep on rockin' in the free world,


We got a thousand points of light
For the homeless man
We got a kinder, gentler,
Machine gun hand
We got department stores
and toilet paper
Got styrofoam boxes
for the ozone layer
Got a man of the people,
says keep hope alive
Got fuel to burn,
got roads to drive.

Keep on rockin' in the free world,
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: RafałS » maja 25, 2010, 3:41 pm

B&B pisze:(do tych super-rockerów jakoś sie nie dokopałem).


Tu masz próbkę:
http://www.youtube.com/watch?v=0O1v_7T6 ... 1&index=15
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 230 gości

cron