Scott Holt

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Scott Holt

Postautor: RafałS » września 2, 2009, 7:06 pm

Słucham sobie ostatnio Scotta Holta i zachodzę w głowę, dlaczego gość się bardziej nie przebił. Tak, wiem, że w USA są setki znakomitych gitarzystów, a w latach 80-tych co piąty nastolatek wylatywał z liceum, bo ćwiczył palcówki SRV zamiast się uczyć. Mimo to, uważam, że Holt powinien był się oderwać od peletonu, a nie nagrywać kolejne płyty dla kompletnie nieznanych wytwórni. Zaczął może przeciętnie - od fascynacji Hendriksem, ale już 10-letni staż u Buddy Guya to nie byle co. Na bazie tych i innych gitarzystów wyrobił sobie styl, który nie jest jakąś prostą krzyżówką, mam wrażenie, że rożne wpływy ciekawie się u niego przegryzły. Nie szpanuje solówkami, fantastycznie dawkuje napięcie i stopniowo uwalnia emocje. Do tego ma mocny, ciepły baryton i jest chyba nawet dość przystojny, choć moja żona twierdzi, że zbyt gładki i kotletowaty. Mniejsza o prezencję. Odkąd się przeniósł do Tennessee nasycił swoją muzykę większą niż przedtem ilością country, co daje ciekawy efekt i teoretycznie - większy potencjał komercyjny. Mimo, że na jego muzykę składają się miedzy innymi blues, rock, boogie i właśnie country, czyli razem ciasto w sam raz na southernowy placek, Holt nie ociera się nawet o southern rocka. Do spółki z niejakim Flemingiem pisze dobre własne numery (pełno ich np. na płycie "Revelator"), zdarzają się też im pomysłowe teksty ("Computer Baby", "Give Up Drinkin'") i ogólnie nie ma słabych punktów. Do tego zdaje się nie nadużywa, pielęgnuje wartości rodzinne i skupia się na tym, na czym powinien. Mam trzy jego płyty (Dark of The Night, Chipped Front Tooth i rzeczonego Revelatora) i raczej na tym nie poprzestanę. Czyżby problemem Scotta był nadmiar spokoju i skromności? Bo talentu mu moim zdaniem nie brak. Kto jeszcze lubi Holta - wystąp. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Matragon » września 3, 2009, 7:34 am

Nie znam :( Masz jakiegoś linka do muzyczki ... ?
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: RafałS » września 3, 2009, 10:12 am

Michał, to jest prosta muzyka odwołująca się do bardzo prostych emocji - obawiam się, że taki muzyczny erudyta jak Ty, będzie rozczarowany... :wink:

Link też jest prosty: http://www.scottholt.com/music.html :D
Ale on dość niefortunnie, moim zdaniem, dobrał utwory na stronę, w zasadzie tylko "Civil War" ma się jakoś do tego, za co go lubię najbardziej.

A przed chwilą próbowałem odpalić ten kawałek i coś mi nie działa...

Jeśli rzeczywiście jesteś ciekaw, to podaj mi na priva adres email - wyślę Ci jakiś kawałek, tylko zaznacz, czy wolisz się pośmiać słuchając, czy raczej przeciwnie... :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: RafałS » września 3, 2009, 10:19 am

Jest jeszcze trochę na myspace, ale też nie to, co lubię najbardziej.

http://www.myspace.com/scottholt

Holt jest najlepszy w swoich autorskich numerach, których tu brak. :(
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Scott Holt

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 3, 2009, 4:03 pm

RafałS pisze: Kto jeszcze lubi Holta - wystąp. :)


Bardzo trafna ta Twoja recenzja. Ja jakoś tak uzurpowałem sobie prawo do krążka "Angels In Exile" i właśnie po niego sięgam najczęściej.
Aż 8 utworów jest autorstwa Scotta. Polecam! Wyborny longplay!!! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Scott Holt

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » września 3, 2009, 4:06 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:
RafałS pisze: Kto jeszcze lubi Holta - wystąp. :)


Bardzo trafna ta Twoja recenzja. Ja jakoś tak uzurpowałem sobie prawo do krążka "Angels In Exile" i właśnie po niego sięgam najczęściej.
Aż 8 utworów jest autorstwa Scotta. Polecam! Wyborny longplay!!! :D


....................................................
cóż..nie lubię..ale cieszę sie że Wy lubicie... :D :D :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Re: Scott Holt

Postautor: RafałS » września 3, 2009, 6:07 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze: Ja jakoś tak uzurpowałem sobie prawo do krążka "Angels In Exile" i właśnie po niego sięgam najczęściej.
Aż 8 utworów jest autorstwa Scotta. Polecam! Wyborny longplay!!! :D


Dla mnie ta płyta jest trochę za gładka, ale parę numerów rzeczywiście wybornych. No i chyba jest tam Bill Payne na klawiszach, jeśli mnie pamięć nie myli (nie mam tej płyty na własność). :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Scott Holt

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » września 3, 2009, 6:35 pm

RafałS pisze: No i chyba jest tam Bill Payne na klawiszach, jeśli mnie pamięć nie myli (nie mam tej płyty na własność). :)


W rzeczy samej! :D
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 302 gości

cron