Prośba o ocene kawałka - All right now

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Prośba o ocene kawałka - All right now

Postautor: bartolomeus » lutego 23, 2008, 11:46 am

Witam.

Mam taką małą prośbe do braci gitarzystów i nie tylko. Prosiłbym o ocene brzmienia i ogólnego odbioru tego kawałka. Licze przede wszystkim na konstruktywną krytyke i wskazanie na blędy wszelkiej maści.

http://igraszka83.wrzuta.pl/audio/xsjRO ... _right_now

Jest to nagranie koncertowe więc wiadomo, są wpadki, czasami słychać jak wytwornica dymu pracuje i takie tam :]

I wiem że nazwa zespołu troche taka sobie, ale to jeszcze nazwa robocza :]

Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » lutego 23, 2008, 12:27 pm

jeśli chodzi o brzmienie to mi się podoba, chociaż jest za ciężkie do tego kawałka...
a jeśli chodzi o samo wykonanie to utwór niestety się nie "buja". musicie popracować nad rytmiką bo na razie to są są same ćwierćnuty i ósemki, żadnych synkop, które nadają muzyce lekkości. już w samym riffie wstępnym jest mocno kiepsko z rytmem. wokal - ok chociaż bez większych rewelacji. solo gitarowe słabe. bardzo. bez polotu, prawie jakby nie w tonacji. rozumiem że brakuje ogrania.
odnoszę ogólne wrażenie jakby to był wasz pierwszy publiczny występ, bo słychać u wszystkich mocną tremę. ale idziecie w dobrym kierunku i oby tak dalej.
pozdrawiam

sorry jak za mocno pojechałem :) nie zniechęcajcie się :)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: leszekblues » lutego 23, 2008, 12:58 pm

Ja lubie takie wokale kierunek dobry faktycznie mniej ognia klawisz jednak mi nie pasuje w tym numerze wiadomo oryginał tylko gitarka i starczy
Ogólnie jest ok ale moze bycx lepiej i bedzie !!!!!
leszekblues
 

Postautor: bartolomeus » lutego 23, 2008, 1:01 pm

Nie musisz przepraszać, bo sam prosiłem przecież o wskazanie słabych punktów.

Brzmienie w nagraniu jest faktycznie za ciężkie i brakuje mu dynamiki, choć na scenie wydawało się być ok (szczególnie gitary i wokal). Myśle że to troche wina mixu - za duża kompresja i obcięcie góry.

Co do rytmiki to mam właśnie świadomość prostoty i braku pewnej fantazji - wg mnie pierwszy element do poprawy, co juz fishbone zauważył.

Solówk - to wiem że nie równo, bez polotu i że jeszcze sporo pracy pzrede mną. Ale obiecuje ciężko ćwiczyć :]

I masz w sumie rację fiszbone. Nie gramy ze sobą za długo, bo jakieś pół roku z haczkiem. A w tym składzie to w sumie pierwszy raz po 2 próbach. Z podstawowego składu było tylko 2 gitarzystów i pałker, bo basista bawił na półmetku a wokalistka na studniówce.

Dzięki za sumienną odpowiedź

Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: bartolomeus » lutego 19, 2009, 5:14 pm

Witam!

Tak się składa, że na dniach mija rok od założenia tego wątku i chciałbym się podzielić nowszym nagraniem, prosząc o ocenę, sugestie i naturalnie porównanie z poprzednim.

http://www.youtube.com/watch?v=qsXjmLCR ... re=channel

Z góry dzięki za poświęcenie chwili czasu.

Pozdrawiam
bartolomeus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: czerwca 1, 2006, 3:57 pm
Lokalizacja: Lubaczow/Krakow

Postautor: MuZzY-k » lutego 20, 2009, 11:16 am

Jestem po przesłuchaniu numeru pt.Ona jest tak młoda.
musze szczerze powiedziec, ze cosik tu nie buja.Rytmicznie jakos nie sprawia ze noga chodzi, wiec nie jest dobrze.
Solo klawisza nawet nawet... mnie sie widzi.
Solo Budynia stonowane bez fajerwerków ale nie o to chodzi. Poprawnie ale pracy by sie wiecej przydało nad sobą.
Solówki drugiego gitarzysty nie bede komentował bo nie zakumałem o co chodzi i jaka to tonacja.
Co do All right now, jakoś specjalnie dużej róznicy nie ma.
Jest dobry kierunek natomiast praca, praca, praca.
Znów sekcja nie buja (sorry strasznie zwracam na to uwage jako basista).
Przepraszam za tak ostry komentarz ale prosiliscie o ocene, a nie o słodzenie.

Zycze najlepszego i powodzenia, a wokalistka ma fajna barwę :)
Awatar użytkownika
MuZzY-k
bluesman
bluesman
 
Posty: 327
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 6:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: korczynski » lutego 20, 2009, 3:51 pm

Jako, że jeden OSIOŁ już się wypowiedział to ja też chcę i coś dorzucę ;)

Panowie. Robicie krzywdę Waszej wokalistce każąc jej śpiewać All Right Now. To świetny ale 'męski' numer. Może gdyby totalnie zmienić aranżację, ale... Nic nie pomaga tu zmiana tekstu na 'żeński' choć słyszałem już panienki, które śpiewały z 'lesbijskiego' punktu widzenia ;) Do tego ten klawisz :? To może już lepiej jakieś brzmienie hammonda?

Tak poza tym - Muzzy już wszystko napisał.

Pozdrawiam i powodzenia!
Awatar użytkownika
korczynski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 39
Rejestracja: października 19, 2007, 10:12 am
Lokalizacja: Silesia, Poland

Postautor: przemak2 » lutego 20, 2009, 6:23 pm

Fakt, nie buja...
Dla mnie wazne, ze gracie, ale... szczerze mowiac nie widac i nie slychac powodu wyjscia na scene - tak byc nie moze... Jak ktos wychodzi, zeby grac, to wychodzi i gra - i daje z siebie wszystko. Na pol gwizdka, "moze nie zauwaza" - nie da sie, po prostu. Kazdy musi na 150%.
Awatar użytkownika
przemak2
blueslover
blueslover
 
Posty: 656
Rejestracja: lutego 16, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Poznan

Postautor: zadra » lutego 22, 2009, 10:23 am

Posłuchałam obu kawałeczków przy porannej kawie :wink:

Pulsik
dla wokalistki.Chłopców goń do roboty, a sama nigdy nie przestawaj być kobietą :) Co męskie niech takim zostanie :wink:
Szkoda podporządkowywać takiego wokalu...
... podporządkujcie raczej tonację:)
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości