Jak? obra? koncepcj? w zespole blues-rock-funky;)?

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Jak? obra? koncepcj? w zespole blues-rock-funky;)?

Postautor: Admirał Hammond » lutego 25, 2005, 2:54 pm

Gram od kilku lat, jestem klawiszowcem (gram te? na gitarce i basie;)), posiadam wykszta?cenie muzyczne i spory warsztat. Gra?em troszk? jazzu, rocka, du?o klasyki:P (ale to w szkole), ostatnio gram w kapeli prog-rockowej (przewa?nie covery Dream Theater , Floydzi e.t.c. no i kawa?ki w?asne). Zawsze jednak uwielbia?em blues'a. Ostatnio zebra?em kilku ludzi i z?o?yli?my kapelk? z nastawieniem na blues i rock. Niemniej, nasze fascynacje si? nie ko?cz? tylko na tym, gdy? w gr? wchodzi?aby muzyka elektroniczna hyhy, funky, troszk? z progrocka (inspiracje takie jak DT, Floydzi, YES:))))))) i inne. Czy by?by sens tworzenia takiej hybrydy gatunkowej;)? Nikt nie m?wi oczywi?cie o totalnej przer?bce i tworzeniu nowych zasad na rynQ:P, ale o wpleceniu pewnych rzeczy, swoistym przemeblowaniu troszk? ju? zakurzonego bluesika;). Nie mia?oby to by? tworzenie remix?w:P:P ani ?adne tam disco-rusko, jeno inteligentna w miar? zabawa;). Nasz squad na dzie? dzisiejszy - elektryk (nie za dobry;)), bass (Ibanez:)), perka (przyzwoity Sonor), wokal (klimaciarz;) z dobrym g?osem i niez?? skal?) i syntezatorek Rolanda nie za dobry;) oraz dziadek Roland VK-09 (najlepsze organy analogowe Rolanda hyhy). Planujemy rozbudowa? kapelk? o wokal ?e?ski (czy warto/niewarto?), gitarzysta planuje si? troszk? pobawi? efektami, a ja z kolei planuj? wdro?enie takich "zabawek" jak jaki? porz?dny Workstation ORAZ porz?dny analog - tak konstrukcej starsze (np. seria Juno, mo?e Jupiter, Moog) jak i nowsze, np. Alesis Andromeda A6:))))))))). Intrumenty takowe nie pasuj? raczej do klasycznej konwencji bluesowo rockowej, ale przecie? nikt nie zabroni ich wykorzysta? i by? nowatorskim:P. Podkre?lam tutaj fascynacje muz? funky jak i tak? elektronik? kt?ra ma powi?zanie z bluesem ("od bluesa wszystko wysz?o";)). Pr?by realizacji tego projektu by?yby przynajmniej p??profesjonalne, jako ?e ka?dy z nas ma do?wiadczenie, a i pomaga?oby nam kilka os?b, m.in. autorytety w dziedzinie bluesa i jazzu jak i naprawd? profesjonalni muzycy:). Taaa....
Moja pytanie jest raczej do os?b kt?re chcia?yby us?ysze? co? nowego oraz znaj? si? dobrze na tym (g??wnie zale?y mi na opiniach muzyk?w) i odpowiedzia?y mi czy warto co? takiego realizowa?;)? Mo?e jakie? sugestie, konkretne porady, kontakty do os?b kt?re co? na ten temat mog?yby powiedzie?;)? Podkre?lam ?e nie jeste?my jakimi? tam super bluesmanami:P, jeno grup? student?w kt?ra ma ambicje stworzy? co? ciekawego, a koncepcja kt?r? tu wy?o?y?em jest tylko pomyslem i nie jest jeszcze realizowana;)).
Za wszelkie porady, sugestie, konstruktywn? krytyk? i.t.p. bardzo dzi?kuj?:). Pozdrawiam wszystkich na forum;)!
"Niewazne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Ważniejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogoś, kto jest odbiorcą a nie to, jak genialny jesteś w tworzeniu kolejnych numerów, które mało kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"
Awatar użytkownika
Admirał Hammond
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: lutego 25, 2005, 2:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: _Yard » lutego 25, 2005, 6:42 pm

wszystko zale?y nie od tego co zrobicie ale jak to zrobicie :) mo?na ??czy? wszystko po warunkiem ?e jeste?cie w stanie odnale?? w tym wasz g?os a nie dowolne pomieszanie gatunk?w. Im bardziej co? odleg?e od siebie tym trudniej to z sensem o?eni?. powiedzmy ?e lubisz czekolade zupe pomidorow? jogurty malinowe i schaboszczaka - czy twoj? ulubion? potraw? b?dzie breja z?ozona z kawa?k?w kotleta i kostek czekolady p?ywaj?cych w zupie pomidorowej zaprawionej jogurtem malinowym? pewnie nie :) no i chyba podobnie jest z muzyk?. co ciekawe podobnie jest te? z kolorami - im odleglejsze na palecie kolory pomieszasz tym mniej ciekawe i charakterystyczne powstaj? mieszanki... ale to nie znaczy ?e wasz projekt nie ma sensu.. . wszystko zale?y od was...

pzdr!
jarek
www.scigani.art.pl
_Yard
 

Postautor: Admirał Hammond » lutego 26, 2005, 10:12 am

Hehe, zgadzam si? z tym, aczkolwiek... Nie chcemy stworzy? pomieszania, lecz po?yczy? kilka charakterystycznych motyw?w z wymienionych przeze mnie gatunk?w;). Przyk?adowo - funky=fajny, lekko discowy klimat z dynamiczn? lini? basu (mo?e bardziej muza klubowa;)?). Prog-rock - nie teksty ?e id? do pubu czy dreszcz min?? (thrill is gone;P);), lecz jaki? kawa?ek poezji - jednak pasuj?cy do numeru. Do tego dochodzi jeszcze przek?r wobec klasycznej formy bluesa - nie tonika/subdominanta/dominanta i ma?e dodatki:P (cho? tak nie jest oczywi?cie zbudowany ka?dy numer - jednak to podstawa;)) oraz nie do ko?ca skala bluesowa:P, lecz troszk? chromatyki, sol?weczki po tzw. patentach (nie po skali, aczkolwiek nie wszystkie;)), a do tego zagrane nie klasycznym pianem/rhodes/hammondzikiem, a np. jakim? brzmieniem w stylu Clavia Nord (ciep?e Elec Piano) czy jakim? delikatniejszym SynthLeadem;). Pomys??w jest du?o, ale nie chcemy tych gatunk?w ??czy?, jeno troszk? od?wie?y? ju? leciwy bluesik, dodaj?c malutkie szczeg?liki. Sama forma b?dzie zachowana, ale diabe? tkwi w szczeg??ach jak powiadaj?:>, i w?a?nie o te szczeg??y chcemy zadba?;). Czyli b?dzie najpierw zupka, potem schabowy ze s?odk? przypraw?, po kt?rym zjemy sobie d?ogurta;) - danie b?dzie konkretne i przemy?lane (tak przynajmniej si? postaramy ?eby by?o;)), lecz o ciekawym smaku. Generalnie b?dzie to klasyczny obiad, ale nie ka?dy jada obiad z dw?ch da?, a mi?so mo?na czasami przyprawi? na s?odko no nie;)? Dlatego muzyka te? nie b?dzie si? stara?a wszystkiego zawrze? w jednym kawa?ku, a po prostu rozbi? fajne motywy kt?re mo?na wpasowa? tu czy ?wdzie do wielu numer?w;). A mam jeszcze pytanie - czy warto wykorzystywa? dwa wokale czy lepiej jeden:P? Mam wprawdzie koncepcj? na wykorzystanie obydwojga, lecz nie mam do?wiadczenia w "dowodzeniu" dwoma frontmanami:P. Nom... to tyle;).
"Niewazne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Ważniejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogoś, kto jest odbiorcą a nie to, jak genialny jesteś w tworzeniu kolejnych numerów, które mało kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"
Awatar użytkownika
Admirał Hammond
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: lutego 25, 2005, 2:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: bartic » lutego 26, 2005, 12:05 pm

Ay Admiral... przypomnia? mi si? taki tekst: "wymarzony idea? m??czyzny przez kobiet? to - ...zimny,ale ciep?y... twardy,ale mi?kki..." itd. i to w?a?nie mi przypomina to wymienianie Admirale, ale jako zwyk?y bosman nie powiem, czy to ?le czy dobrze :) Je?li mog? si? wtr?ci?, jako zwyk?y s?uchacz muzyki wszelakiej... muzycy nie powiedz? Ci, ?e to dobry pomys?, Admirale, bo mo?esz by? zagro?eniem :) Admirale, ci?zko oceni? co?, czego jeszcze nie ma... wszystko mo?e by? dobre i z?e, to zale?y od wykonania. Osobi?cie radz? Wam nie pyta? si?, a zbiera? do?wiadczenie. A! I jestem za wokalem ?e?skim. ?ycz? Wam powodzenia z tym miusic-filing-miks i jak co? nagracie, to dajcie linka! Ay?
Admirale, pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 26, 2005, 1:43 pm

Posluchajcie kapel w rodzaju PHISH , GALACTIC ,Moe. czy MAKTUB...
Tam byc moze uslyszycie To co chodzi Wam gdzies tam w zakamarkach duszy..
I jeszcze solowy Trey Anastasio - album Plasma..no i moze jeszcze OZRIC TENTACLES..
Pozdrawiam
Zycze wytrwalosci i szczescia
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: _Yard » lutego 27, 2005, 2:28 am

Pawe? ju? mnie skutecznie zarazi? Galactic i Moe - czasami jest tak ?e s?yszysz jak?? muzyke w wyobra?ni i wydaje ci sie ?e ona nie mo?e istnie? naprawd? a potem s?uchasz czego? i okazuje si? ?e jednak mo?e...

Bartic w ka?dym muzyku czasami zasypia obrzydliwa pr??na bestia i budzi sie cz?owiek ;) chodzi?o mi o to ?e maria? bluesa z jak?? elektronik? i psychodeli? jest mo?liwy ale to trudny i g??boki temat - ma drugie dno... trudno to wyt?umaczy ale wystarczy pos?ucha? tego co sugeruje Pawe?...
_Yard
 

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 27, 2005, 11:56 am

Dzieki Yardzie
Mysle sobie rzeczywiscie ze w tej muzyce Chlopaki znajda To czego szukaja. Reszta nalezy do nich.
Pozdrawiam
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Admirał Hammond » marca 14, 2005, 1:23 pm

Troszeczk? tego s?ucha?em co??ie ch?opaki polecili, ale to jest NIE DO KO?CA to co mam w g?owie;) :P. Jak wszystko, wiadomo;). Pewne elementy s?, aczkolwiek ja chcia?em ugry?? temat od innej strony...hym:> Nie ma co gada?, trzeba dzia?a?, Tyle ?e pewne rzeczy nie pozwalaj? (teraz nam odszed? pa?ker i musimy szuka? nowego, ja mam dylemat co kupi? - jak kto? si? zna to niech mi powie co lepiej:P:P:P -> Kurzweil K2600, Yamaha Motif ES7, GEM SK880, Andromed? A6 + k2000 (?eby si? uzupe?nia?y) CZY zbiera? walutk? na KORGa OASYS (wiem ?e kosmiczna cena ale...:P) - no to tyle, jakby si? kto? zna? i umia? doradzi?;)). C??... jak b?dziemy mieli co? nagranego to za?o?? site'a i dam linka;) albo waln? na wp.mp3. Ewentualnie ch?tni jak chc? to mog? pos?ucha? jakich? moich mid?wek/mp3 nagranych np. pod Cubase VST z pluginami jakich? synth?w (dlaczego? Bo nie mam na razie ?adnego konkretnego instrumentu i musz? u?ywa? wirtualnych;)). Hym, to tyle... lec? zaraz wpisy kolekcjonowa? do szko?y hyhy:). pozdrawiam wszystkich!
"Niewazne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Ważniejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogoś, kto jest odbiorcą a nie to, jak genialny jesteś w tworzeniu kolejnych numerów, które mało kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"
Awatar użytkownika
Admirał Hammond
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: lutego 25, 2005, 2:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » marca 14, 2005, 1:47 pm

..."Niewa?ne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Wa?niejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogo?, kto jest odbiorc? a nie to, jak genialny jeste? w tworzeniu kolejnych numer?w, kt?re ma?o kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"..."
..........................
NO WLASNIE!!!
POZDRAWIAM
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Admirał Hammond » marca 15, 2005, 11:50 am

?ci?gn??em sobie numer Ozric Tentacles - Aura Borealis i qrcz?, ca?kiem fajne to jest;). Teraz ?ci?gam na pr?b? ca?y album - Spirals In Hyperspace. Ale klimacik ca?kiem, ca?kiem... Jak przes?ucham to dam zna? czy ta kapelka nie pokrywa si? z moj? koncepcj?;)!
"Niewazne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Ważniejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogoś, kto jest odbiorcą a nie to, jak genialny jesteś w tworzeniu kolejnych numerów, które mało kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"
Awatar użytkownika
Admirał Hammond
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: lutego 25, 2005, 2:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Hm

Postautor: boony » marca 15, 2005, 12:24 pm

A jakby?cie tak obrali koncepcje blues-rock-funkow? ? co wy na to? I tej linii sie trzymac. :). No ja mysle ?e to strza? w dzi?si?tke.
Powodzenia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: Admirał Hammond » marca 15, 2005, 12:28 pm

W?a?nie funky mnie kr?ci;) i te? my?la?em o tym... W sumie taka nazwa tematu nie:P? A mo?e jakie? konkretne kapelki kto? mo?e poleci?? ?ebym mia? jaki? wzorzec jak to wygl?da;)... Bo na razie to tylko si? chce zrobi? co? fajnego, ale to musi mie? sens, r?ce i nogi... hyhy. Okiej, zmykam na wyk?ady, bo ile mo?na m?czy? syntha i gitark?:P.
"Niewazne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Ważniejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogoś, kto jest odbiorcą a nie to, jak genialny jesteś w tworzeniu kolejnych numerów, które mało kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"
Awatar użytkownika
Admirał Hammond
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: lutego 25, 2005, 2:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » marca 15, 2005, 1:45 pm

"Defunkt Special Edytion", "Hardware" oczywi?cie np.....
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Admirał Hammond » marca 16, 2005, 11:14 pm

Ok, co? znalaz?em;), ale jeszcze mi si? ?ci?ga (eMule jak to osio? - powooooli;)) no i zobaczymy. Dzi?ki za cyn
"Niewazne co grasz - czy jazz, ska czy blues'a... Ważniejsze jest to, jak Twoja muzyka dociera do kogoś, kto jest odbiorcą a nie to, jak genialny jesteś w tworzeniu kolejnych numerów, które mało kto zrozumie... Bo ile jest warta sztuka dla sztuki;)?"
Awatar użytkownika
Admirał Hammond
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: lutego 25, 2005, 2:11 pm
Lokalizacja: Kwidzyn

Postautor: Gość » kwietnia 11, 2005, 11:07 pm

[mam dylemat co kupi? - jak kto? si? zna to niech mi powie co lepiej:P:P:P -> Kurzweil K2600, Yamaha Motif ES7, GEM SK880, Andromed? A6 + k2000 (?eby si? uzupe?nia?y) CZY zbiera? walutk? na KORGa OASYS (wiem ?e kosmiczna cena ale...:P) - no to tyle, jakby si? kto? zna? i umia? doradzi?;)). C??... jak b?dziemy mieli co? nagranego to za?o?? site'a i dam linka;) albo waln? na wp.mp3. Ewentualnie ch?tni jak chc? to mog? pos?ucha? jakich? moich mid?wek/mp3 nagranych np. pod Cubase VST z pluginami jakich? synth?w (dlaczego? Bo nie mam na razie ?adnego konkretnego instrumentu i musz? u?ywa? wirtualnych;)). Hym, to tyle... lec? zaraz wpisy kolekcjonowa? do szko?y hyhy:). pozdrawiam wszystkich![/quote]
Wszystkie te instrumenty to dobry wybor, ale czytajac wczesniejsze Twoje posty wspomniales cos o starszych instrumentach typu moog. Polecam Korga Polysix, mozna go kupic za ok 1800PLN. Swietny analog, wiele obwiedni, pamiec ga?ek i zrobi to wszystko w prostrzy sposob niz te cholerne cyfry. Do tego jakis modulik midi ale z gornej polki (moze cos yamahy, ma dobre piana i rodhesy i te Twoje organy analogi co masz jako hammond i do tego zwykle Leslie. Czyms takim zagrasz wszystko i za rozsadna cene
Gość
 

Postautor: sir_kaczka » kwietnia 22, 2005, 11:53 am

w dzisiejszej dobie usilnej promocji badziewia na rynku muzycznym jest tylko jedna opcja - nie liczy? na sukces, tylko gra? dok?adnie to co ci si? podoba i dok?adnie tak jak ci si? podoba. Jak w muzyce jest szczero?? i ?wie?o?? to kapela si? sprzeda. Przynajmniej na rynku lokalnym. Je?li chodzi io start w stron? wytw?rni to kwestia szcz??cia, najlepiej samemu si? pyprodukowa? w profesjonalnym studio, a potem szuka? wydawcy dla gotowego materia?u.
Inaczej w procesie produkcji wytn? wam ca?y miodzik z materia?u i pozostaie tylko bana?.
Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Postautor: nord384 » kwietnia 30, 2005, 12:29 am

Admira? Hammond pisze:Troszeczk? tego s?ucha?em co??ie ch?opaki polecili, ale to jest NIE DO KO?CA to co mam w g?owie;) :P. Jak wszystko, wiadomo;). Pewne elementy s?, aczkolwiek ja chcia?em ugry?? temat od innej strony...hym:> Nie ma co gada?, trzeba dzia?a?, Tyle ?e pewne rzeczy nie pozwalaj? (teraz nam odszed? pa?ker i musimy szuka? nowego, ja mam dylemat co kupi? - jak kto? si? zna to niech mi powie co lepiej:P:P:P -> Kurzweil K2600, Yamaha Motif ES7, GEM SK880, Andromed? A6 + k2000 (?eby si? uzupe?nia?y) CZY zbiera? walutk? na KORGa OASYS (wiem ?e kosmiczna cena ale...:P) - no to tyle, jakby si? kto? zna? i umia? doradzi?;)). C??... jak b?dziemy mieli co? nagranego to za?o?? site'a i dam linka;) albo waln? na wp.mp3. Ewentualnie ch?tni jak chc? to mog? pos?ucha? jakich? moich mid?wek/mp3 nagranych np. pod Cubase VST z pluginami jakich? synth?w (dlaczego? Bo nie mam na razie ?adnego konkretnego instrumentu i musz? u?ywa? wirtualnych;)). Hym, to tyle... lec? zaraz wpisy kolekcjonowa? do szko?y hyhy:). pozdrawiam wszystkich!


Mo?esz kupi? Andromede A6 z czystym sumieniem- znajomy posiada i jest bardzo zadowolony. Do tego mo?esz K2600 jako dope?nienie do pian, hammondo podobnych barw itp. Oba instrumenty polecam z czytsym sumieniem. Zapedy to ty masz takie jak ja :) Ja r?wniez gram blues rocka i techno bluesa. M?j obecny sprzent: Hammond XB1, A-33, JX-8P, JP-8000. Oberheim Matrix-1000. Pozdrawiam nord384@wp.pl
nord384
 


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości