Harmonijkowe KNOW HOW

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: Corvus » stycznia 15, 2006, 2:59 pm

Virgin + Doda czyli "Znak pokoju" - a co??!! :D

3 6 5
3 6 5
-4 3 4 -4 7 -6
6 6 3 -5 -5
-4 4 -4
3 6 -5
3 6 -5
-4 6 6 3 -5 -5
-4 4 -4

Drodzy Bluesmani - nie elitaryzujmy si? przesadnie ;) Niech wiedz? ?e umiemy gra? wszystko :D
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Robert007Lenert » stycznia 15, 2006, 3:32 pm

A ten "Znak pokoju"... to jakos dziwnie Bryanem Adamsem zalatuje :) Plagiat czy co???
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: bigZbig » stycznia 15, 2006, 6:01 pm

Co by temat nie zacz?? si? roz?azi? :

-3-4 5-4-3-3'-2-2-2
-3-4 5-4-3-3'-3-2-3'-3-3'-2
6 5-4 4 3-3-2-3'-3-3'-2
-2-3'-3-3'-2 2-2-2-2-2-2

-3-4 5-4-3-3'-2
-3-4 5-4-3-3'-3-2-3'-3-3'-2
6 5-4 4 3-3-2-3'-3-3'-2
-2-3'-3-3'-2 2-2-2-2-2-2

-2-2''-2-3'-2 5-4-3-2
5-5 5 4-4-4-4'-4 4-3
-2-2''-2-3'-2 5-4-3-2
5-5 5 4-4-4 5-4 5-4

-3-4 5-4-3-3'-2
-3-4 5-4-3-3'-3-2-3'3-3'-2
6 5-4 4 3-3-2-3'-3-3'-2
-2-3'-3-3'-2 2-2-2-2-2-2

Charlie Musselwhite,p?yta "The Harmonica According To",utw?r "Hard Times",s? to moje rozpiski sprzed dobrych kilku lat.Nie napisa?em improwizacji,bo bez podawania warto?ci to troch? bez sensu...Ale je?li kto? ma p?yt? i chcia?by,to meldowa
czas spoważnieć by - już ten wiek...
bigZbig
blueslover
blueslover
 
Posty: 666
Rejestracja: marca 4, 2005, 5:58 pm
Lokalizacja: SouthPyrland

Postautor: Corvus » stycznia 15, 2006, 6:02 pm

No nie, Robercie - "Znak pokoju", nawet je?li w tej rozpisce mo?e Ci si? jako? z "Heaven" kojarzy?, to ja m?wi? ?e nie ma powod?w. "Znak pokoju" defenitywnie jest bardziej lekki i nie powiem: nie wiem co macie do Dody - fakt ?e wykreowano j? sztucznie i komercyjnie, ale g?os ma bardzo przyjemny... ?eby nie powiedzie? ?e nasza scena muzyczna mia?a swego czasu graj?cych w podobny spos?b kt?rzy dorobili si? statusu kultowych zespo??w. Ja ?ycz? jej jak najlepiej - bo wol? s?ucha? Virgin ni? Blue Cafe, Mandaryny, czy ?ez.

A tutaj co? co ju? absolutn? komerch? i do tego jest tak dra?ni?ce ?e a? mi si? nie chcia?o my?le? jak dalej leci :D No i ?eby w pe?ni odda? charakter tego "utworu" podaj? go w wysokim rejestrze, ?eby by? denerwuj?co piskliwy :D
Crazy Frog: "Popcorn" :D
-8 7 -8 -6 -5 -6 -4
-8 7 -8 -6 -5 -6 -4
-8 8 -9 8 -9 -9 -8 8 -8 8 8 7 -8 7 -6 7 -8
-10 9 -10 -9 7 -9 -6
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Tomiszon » stycznia 15, 2006, 9:41 pm

Corvus, bardzo Ci za t? szk??k? dzi?kuj?. Od jakiego? czasu nozs? si? z zamiarem zakupu harmonijki, i zdaje si? ?e zrobi? to ju? we wtorek. I b?d? mia? przynajmniej jakie? zaplecze do tego, ?eby nie uczy? si? w ciemno. (szczeg?lnie dobrze ?e zacza?em czyta? wcze?niej - tak bym sobie kupi? harmonijk? w tonacji A zamiast C)

I w zasadzie czym? chcia?bym si? przed Wami pochwali?... to harmonijka polskiej firmy Nokturn w tonacji G. po?owa kana??w nie dzia?a w og?le, druga po?owa daje d?wi?k jak klaksony w kresk?wkach. ch?tnie pokaza?bym wam zdj?cia jej rozkr?conej - sama rdza ;) ) Ale zabytek to zabytek. szkoda ?e nie mam cierpliwo?ci ?eby na niej odby? nauk? gry, wtedy m?g?bym si? chwali? przed innymi przez jakie ja trudy przeszed?em :D
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Corvus » stycznia 15, 2006, 10:01 pm

Ja mam w kolekcji Nokrurna i Menuet i Walca i Melodie z tego typu, o Hero, Country&Western nie wspominaj?c ;)
Old, old blues :P :D
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Bart Łęczycki » stycznia 16, 2006, 12:22 am

Witam!

Zdaje si? ze luty b?dzie miesi?cem warsztat?w harmonijkowych w Polsce :)

3-5 luty odb?d? si? warsztaty harmonijkowe w Sopocie w Daily Blues.
www.dailyblues.com.pl jak by kto? nie zna?... ;)

Prowadz?cy: Jacek Urlik oraz Bartosz ??czycki

Przewidywane s?:
= 2 grupy zaawansowania (pocz?tkuj?ca i bardziej zaawansowana)
= udzia? w jam session oraz koncert fina?owy z udzia?em Warsztatowicz?w
= wyk?ady i projekcje film?w o bluesie (tak?e koncer?w)
= mo?liwo?? testowania wzmacniaczy lampowych, mikrofon?w i efektu POD 2.0
= wiele unikalnych materia??w edukacyjnych (CD, taby itd)
= opr?cz tego nowe zagrywki, nowe standardy i du?o dobrej zabawy !!!

Oto strona poprzednich warsztat?w, kt?re zebra?y bardzo dobre opinie w?r?d
Uczestnik?w !!!
http://www.warsztatydailyblues.kisa.pl/

Oczywi?cie wymagane s? sprawne harmonijki 10-cio kana?owe w tonacji C,przybory do pisania (opcjonalnie dyktafon)

Kontakt z Organizatorem:
Katarzyna Werbi?ska
kom: 0-604 817 547
email: warsztaty@dailyblues.com.pl

Pozdrawiam swinguj?co i mam nadzieje ?e do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
Bart Łęczycki
bluesman
bluesman
 
Posty: 238
Rejestracja: czerwca 1, 2004, 12:43 am

Postautor: Tomiszon » stycznia 16, 2006, 3:45 pm

AAAARGH ZASTRZELCIE MNIE! Znowu mnie nie b?dzie, a to dwie stacje kolejk? de mnie!

:evil: :x :evil: :x

kiedy nast?pne? ;)
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: Bart Łęczycki » stycznia 16, 2006, 4:44 pm

Szkoda ?e Ciebie nie b?dzie, no ale mo?e nast?pnym razem...
Przysz?e warsztaty b?d? pewnie w sierpniu! ZAPRASZAM !!!
Pozdrawiam pentatonicznie!
Awatar użytkownika
Bart Łęczycki
bluesman
bluesman
 
Posty: 238
Rejestracja: czerwca 1, 2004, 12:43 am

Postautor: Rzeszot » stycznia 17, 2006, 11:02 am

Mo?na mie? pro?b? (w sprawie KNOW HOW)?
Ot?? chodzi mi o to, ?eby umie?ci? nagranie, d?wi?ku "podci?gni?tego" wraz z normlanym na danym kanale, gdy? problem tkwi w tym, ?e np. "Bendometer" pokazuje mi, ?e mam dobry d?wi?k, podczas gdy mi si? si? on za bardzo nie podoba, a takie nagranie pozwoli?oby na por?wnanie jako?ci mojego (s?abego) podci?gu, z dobrym podci?giem.

By?aby taka mo?liwo???

Pozdrawiam - Rzeszot
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Corvus » stycznia 23, 2006, 11:22 pm

Jestem wolny znowu, zalatwilem wszelakie sprawy bierzace, wiec znowu wezme sie do pracy i postaram sie sprostac Waszym prosbom :)
Pozdrawiam z okolic -30 stopni slupka rt?ci ;)
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: tedek » stycznia 27, 2006, 6:55 pm

To mo?e tak na fali popularno?ci niejakiego Chucka N. kto? zamie?ci tabka do Teksas Rend?era zamiast do Dody :D :D :D
tedek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 5:56 pm

Postautor: tedek » stycznia 27, 2006, 6:56 pm

To mo?e tak na fali popularno?ci niejakiego Chucka N. kto? zamie?ci tabka do Teksas Rend?era zamiast do Dody :D :D :D
tedek
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 5:56 pm

Postautor: Rzeszot » stycznia 31, 2006, 4:56 pm

A jak sie robi overblow i overdraw (chyba dobrze napisa?em)?
A mo?e jeszcze s?owko o wampingu i jaki? przyk?ad w formie tabulatury, ?eby zobaczy? jak to wygl?da i spr?bowa? w?asnymi si?ami?
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: wyderko » stycznia 31, 2006, 10:31 pm

Rzeszot pisze:A jak sie robi overblow i overdraw (chyba dobrze napisa?em)?
A mo?e jeszcze s?owko o wampingu i jaki? przyk?ad w formie tabulatury, ?eby zobaczy? jak to wygl?da i spr?bowa? w?asnymi si?ami?


Wydaj? mi si?, ?e za bardzo galopujesz :), w sensie takim, ?e piszesz ?e chcesz sprawdzi? czy podci?g robisz dobrze, a potem od razu o overblow i overdraw - no, ale to Corvusa dzia? :), ju? si? nie wtr?cam :)

pozdrawiam,
Dawid "wyderko" Wydra
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: Rzeszot » stycznia 31, 2006, 10:54 pm

Je?li chodzi o podci?g to ju?, ?e tak powiem stare dzieje. Wychodzi mi ?rednio-dobrze, a d?wi?k do por?wnania znalaz?em gdzie? w necie.
Pozatym my?l?, ?e odpowiedzi na moje wcze?niejsze zapytania mog? przyda? si? tym, kt?rzy zar?wno dopiero zaczynaj? przygod? z harmonijk?, jak i tym co chc? doszlifowa? swoje umiej?tno?ci.
Nie chc? tu w ?aden spos?b nacika? na Corvusa, gdy? Zdaj? sobie spraw?, ?e jest to cz?owiek zaj?ty.

Pozdrawiam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Rivler » stycznia 31, 2006, 11:22 pm

Corvusie, mo?e by? rozpisa? co? Metallici? :D
ride to live...
Awatar użytkownika
Rivler
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 68
Rejestracja: grudnia 27, 2005, 11:31 pm
Lokalizacja: Bia?ystok

Postautor: Corvus » lutego 1, 2006, 9:47 pm

Tak zwane overblow to typ podci?gu, w kt?rym poruszamy tylko jednym stroikiem, co pozwala na podniesienie d?wi?ku. Mo?na je wykonywa? sukcesywnie na wszystkich harmonijkach, we wszystkich 12 tonacjach.
Jest to skomplikowana i zaawansowana technika kt?ra wymaga od nas opanowania ust, przepony, j?zyka oraz ci?nienia przep?ywaj?cego powietrza. Pami?ta? te? nale?y ?e overblow nie zale?y od mocy dmuchania. Polega na u?o?eniu j?zyka i gard?a w odpowiedni i dok?adnie okre?lony spos?b. Nie ma co my?le? o wykonywaniu overblow i overdraw do chwili w kt?rej w pe?ni panujemy nad podci?gami.
Dzi?ki tej technice zyskujemy nowe d?wi?ki:
- overblow na kana?ach 1, 4, 5 i 6;
- overdraw na kana?ach 7, 9 i 10;
Wiele os?b twierdzi ?e naj?atwiej jest osi?gn?? overblow na 6 kanale.
No ale do rzeczy…
Uk?ad j?zyka przy wykonywaniu overblow powinien by? taki jak przy dokonywaniu podci?gu na 9 kanale. J?zyk oraz podniebienie s? u?o?one podobnie jak w przypadku wymawiania twardej sp??g?oski, takiej jak „K”, powietrze zamiast przechodzi? jedynie przez „jam? g?bow?” ;) powinno lecie? a? z naszych g??bi, z przepony. Problem w wykonaniu overblow polega na tym, ?e nie mo?na w ten d?wi?k wcelowa?, tak jak to ma miejsce w podci?gu. Tutaj po prostu trzeba trafi? w d?wi?k – od razu i bez podchod?w. Spr?buj wi?c najpierw wykona? podci?g na tych kana?ach, a potem, lekko zmieniaj?c uk?ad j?zyka, przej?? od razu do overblow. Reasumuj?c: je?li uwa?asz ?e przedstawiony przeze mnie opis, to teraz powiem tak – mistrzami overblow by?yby koty. Wkurzone koty. Spr?bujcie fukn?? w harmonijk?, tak jak robi? to zdenerwowane koty. Kiedy ju? przyjmiecie odpowiednia pozycje „jam? g?bowo-wylotow?” starajcie si? zmienia? ci?nienie wydychanego powietrza. W pewnym momencie overblow powinien sam wskoczy?. Bo to nie jest d?wi?k do kt?rego mo?na si? zbli?y?, co po raz kolejny podkre?lam. On po prostu musi wskoczy?. Kiedy ju? uda si? wam wykona? overblow, to postarajcie si? go utrzyma? przez d?u?szy czas.
Overdraw najkorzystniej jest wykona? przy kanale 7, jednak to przy 8 wychodzi naj?atwiej. Z kolei – na 8 kanale nie zyskujemy dzi?ki niemu ?adnego nowego d?wi?ku. W ka?dym razie… Jak wykona? overdraw? U??? j?zyk i szcz?k?, tak jak w czasie wykonywania podci?gu na wydechu, np. na kanale 9, ale powietrze wci?gnij w taki sam spos?b jak robisz to przy uzyskiwaniu podci?gu na wdechu. I to takiego g??bokiego podci?gu – jak na przyk?ad na kanale 3, o 3 p??tony. Kolejn? uwag? jest spos?b w jaki powinno si? atakowa? ten d?wi?k. Pocz?tek przypomina uk?adem j?zyka, wymawianie g?oski „T”. Oczywi?cie – w tym przypadku, tak samo jak w przypadku overblow, d?wi?k musi po prostu wskoczy?, a nie mo?na si? na niego w?lizgn??.
Mo?emy dokona? overblow i overdraw na ka?dym kanale, a na niekt?rych nawet o r??ne p??tony. S? tacy, kt?rym na 3 kanale wychodzi overblow nawet o 7 p??ton?w.
Niekt?rzy, ucz?c si? overblow i overdraw zdejmuj? pokrywy z harmonijki i zatykaj? odpowiednie stroiki r?k?.
Kiedy wykonujemy standardowy podci?g, to wysoko?? d?wi?ku jest zas?ug? obydwu stoik?w – ten kt?ry standardowo wywo?uje d?wi?k jest odpowiedzialny za wysoko?? bazow?, a ten kt?ry jest po drugiej stronie, dodaje od siebie wysoko?? powoduj?ca i? efekt naszej pracy, to w?a?nie ten podci?g kt?rego oczekujemy. Inaczej jest z kolei w przypadku overblow i overdraw. Tutaj strumie? powietrza musi zatka? stroik odpowiedzialny za d?wi?k bazowy, a odezwa? si? powinien jedynie stroik pozytywny.
Overblow i overdraw, a w szczeg?lno?ci overdraw, uchodz? za najtrudniejsz? technik? gry na harmonijce. Nie chc? nikogo straszy?, ale tak podobno jest. Bynajmniej – o ile warto jest si? szczyci? t? technik?, nie jest ona niezb?dna, zw?aszcza w graniu bluesa. Technika ta przydaje si? znacznie bardziej je?li gramy jazz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Robert007Lenert » lutego 2, 2006, 5:53 pm

No... wyzej bylo o tym... czego ja nijak nie kumam :) i musze z tym zyc :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Corvus » lutego 2, 2006, 11:20 pm

Polecam jeszcze jedn? stronk? ze szk??k? na harmonij?. Bardzo fachowo przygotowan?, z przy?adami no i po polsku. Autorem jest nasz forumowy kolego Wyderko, kt?ry odwali? kawa? ci??kiej pracy, ale jest skromy i sie nie reklamuje nale?ycie, wi?c pozwole sobie zrobi? to za niego:

http://blues.net.pl/harmonijka/index.php

Szczerze polecam!!
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: wyderko » lutego 3, 2006, 12:03 am

Zareklamowa? bym si?, gdybym mia? to sko?czone - na razie to jeszcze faza projektu - ale co? chyba ju? mo?na z tego wyci?gn?? :)

PS: Moja robota w por?wnaniu do Corvusowej to prawie nic..
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: snb » lutego 3, 2006, 5:43 pm

nieprawda! widzia?em i uwazam ze jest r?wnie wartosciowa... ale i tak flache stawiam temu kto mnie nauczy robic podciagu... juz zaczynam sie zniechecac:/ wszystkie "i", "u", "ju" i machanie jezorem nie daje rezultatu wiec jeszcze troche a dokonam aktu rytualnego zniszczenia mojego folkmastera marki suzuki:>
snb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 8, 2005, 8:00 pm
Lokalizacja: Bia?ystok/gda?sk

Postautor: Corvus » lutego 3, 2006, 6:26 pm

Niczym Lepper, jeszcze raz powtarzam...
SNB - spr?b?j tak wci?gn?? powietrze jakby? ziewa? przez harmonijk?. Bo te ca?e ju, u i i, to owszem mo?e i pomagaj?, ale pami?taj ?e w czasie ziewania, kt?re Ci proponuje, w "otworze g?bowo-wlotnym" mienia si? uk?ad nie tylko j?zyka. Ca?? podniebienie masz inaczej u?o?one, ?e Ci si? robi otw?r rezonansowy ;) ?e tak to ujm?. Jak Ci si? ju? uda... pisz mi na prv, co bym Ci adres wys?ania flachy m?g? poda? :P
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: snb » lutego 3, 2006, 7:17 pm

niestety... na razie bez skutku... takze poczekam jeszcze z t? flach?...:] ale powa?nie... ty mo?e ja ziewam jakos tak inaczej:) byc moze taki los mi jest pisany...w koncu nie kazdy musi grac na tej holernie fajnej harmonijsce...
snb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 8, 2005, 8:00 pm
Lokalizacja: Bia?ystok/gda?sk

Postautor: wyderko » lutego 3, 2006, 7:34 pm

snb pisze:niestety... na razie bez skutku... takze poczekam jeszcze z t? flach?...:] ale powa?nie... ty mo?e ja ziewam jakos tak inaczej:) byc moze taki los mi jest pisany...w koncu nie kazdy musi grac na tej holernie fajnej harmonijsce...


Prosz? wys?a? pr?bk? w mp3 (swoich "pr?b" podci?gowych) i wys?a? na adres redakcji blues.net.pl :P
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: snb » lutego 3, 2006, 8:17 pm

wiesz... ja bardzo chetnie ale nie ma co wysy?ac... dziwe jest ciagle taki sam, niezmiennie od staran...
snb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 8, 2005, 8:00 pm
Lokalizacja: Bia?ystok/gda?sk

Postautor: Rzeszot » lutego 4, 2006, 10:23 am

A spr?b?j zrobi? tak:
Cofaj?c j?zyk powoli, jednocze?nie przesuwaj go powoli do g?ry. Pr?buj narazie na 4 i 6 kanale bo tam naj?atwiej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: snb » lutego 4, 2006, 2:49 pm

powiem tak... jak maksymalnie wychyle jezyk do ty?u i dotkne podniebienia to cos jakby sie zmienia?o... :)
snb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 37
Rejestracja: listopada 8, 2005, 8:00 pm
Lokalizacja: Bia?ystok/gda?sk

Postautor: Rzeszot » lutego 4, 2006, 3:02 pm

no to skoro ju? masz jak?? zmian? d?wi?ku, to pr?buj zmieni? pozycj? j?zyka, a to opuszczaj?c go ciut w d?? lub przesuwaj?c do przodu lub jedno i drugie, do momentu kiedy poczujesz, ?e zmiania jest znacz?ca od normlanego d?wi?ku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Rzeszot
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MarekD » lutego 4, 2006, 7:54 pm

mam bardzo czesty acz powaznyproblem, mianowicie z podci?giem. Nie mam nawet namiastki obni?onego d?wi?ku. Cofam j?zyk, podnosz? podniebienie, ziewam, proboje z przepony, mowic jakies "jujujuju" czu "uji" czy inne i nic (a bez podciagu nie zagram "deszcze niespokojne"). Czy s? mo?e jakies inne sposoby, a moze to harmonijka(mam silverstara kupionego chyba w poprzednie wakacje, mo?e co? mu dolega)
Awatar użytkownika
MarekD
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: lutego 4, 2006, 7:05 pm
Lokalizacja: Bielany (stolica)

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 264 gości