Pianinko i blues

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Pianinko i blues

Postautor: Luxsus » grudnia 2, 2005, 6:35 pm

Witam wszystkich.

Temat jest znany i pewnie dla Was dojrza?ych bluesmaniak?w nudny ale jak tu gra? jak nie ma z czego tzn. ci?g?y brak nut. Jak na amatora -- muzyka zgromadzi?em ju? sporo materia?u ale ci?gle brak cukierk?w.
Nie my?lcie ,?e nie zada?em sobie trudu poszukiwania nut.Pro?b? swoj? kieruj? przede wszystkim do cz?onk?w zespo??w bo chyba nie wszyscy grali na poczatku z g?owy. Szczeg?lnie zale?y mi na Sweet home Chicago The blues Brothers , wspania?ego D?emu itp. Je?eli posiadacie te nutki to prosz? o przes?anie na adres konbur@icpnet.pl

PS. :oops: To moja pierwsza wizyta na tym forum.
Pozdrawiam wszystkich!!!
Luxsus
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: grudnia 2, 2005, 6:02 pm
Lokalizacja: wielkopolska

Postautor: jurek87 » grudnia 2, 2005, 10:22 pm

Je?eli jeste? z Poznania to zapraszam w poniedzia?ki do ZAK-a (ul. Szyperska) na bluesowe jam sessions. Lechu Malicki na parapecie - mo?esz podpatrze? troch? patent?w, pogada? z nim. Osobi?cie sugeruj? popr?bowa? skali bluesowej i po prostu du?o d?emowa? z p?ytami.

Pozdrawiam
Jurek
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Washington Irving » grudnia 4, 2005, 12:31 am

ja r?wnie? polecam przede wszystkim skal? bluesow?. Albo pentatonik?. I sobie improwizowa?

----> bluesowa Cm: C, D#, F, F#, G, A#
-----> pentanonika Am: A, C, D, E, G

jedno i drugie to w sumie to samo (tzn nie m?wi? o tonacjach, tylko og?lnie interwa?ach), tylko bluesowa ma 1 dodatkowy d?wi?k.


poza tym, druga sprawa - gra? ze s?uchu. Super rzecz. Je?li b?dzie si? robi? tak d?ugo i g?sto, to po jakim? czasie b?dziesz umia? jamowa? do utw. s?yszanych pierwszy raz w ?yciu nie przejmuj?c si? ?adn? teori?. Granie prosto z serca :)
(ja osobi?cie dopiero nad tym pracuj?, ale pierwsze efekty s? :) )
wymieni? gryfowego Seymoura SH-1 '59 na gryfowego Seymoura SH-2 Jazz
Awatar użytkownika
Washington Irving
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 87
Rejestracja: czerwca 22, 2005, 9:59 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości