Kompendium gitarzysty

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Kompendium gitarzysty

Postautor: Kronos6 » grudnia 14, 2008, 9:04 pm

Witam,
mam wyzywanie dla doświadczonych gitarzystów, a wiem że tacy na forum są. Chciałbym wiedzieć jak powinna wyglądać nauka gitarowania tak żeby być dobrze wyszkolonym gitarzystą. W sensie czego uczymy się na początku, co potem a co jeszcze dalej.

np. ja zaczynałem oczywiście od prostych akordów grając na klasyku, potem barowe (skala chromatyczna itd.)...

Zróbmy taką liste, ułatwi to napewno życie wielu młodym grajkom w tym i mnie.

Z góry dzięki za wysiłek ;)
Awatar użytkownika
Kronos6
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 20
Rejestracja: grudnia 4, 2008, 7:14 pm
Lokalizacja: Gorlice / Biecz

Postautor: Black_Beauty » grudnia 14, 2008, 11:34 pm

Moje zdanie.
1.Trzeba to kochac i czuć ,że to jest w tobie.
2.Słuchajcie różnej muzyki prawie 24 na dobe ,wczuwajcie się w muzykę , łapcie rytm później sami będziecie latać.
3.Grajcie z ludźmi.
4.Doświadczenie życiowe i charakter.
5.Nie piszcie na forum "jaka jest różnica między les paulem a sg tylko złapcie za jedną i druga.Zamiast popisywać się ww takich tematach jakim to sie nie jest znawca i odpisywać ze ta z takiego drewna a ta ma takie pikapy a co najgorsze ta nada się do tego a tamta do tamtego złapcie wiosło i pograjcie sobie.
6.Jeśli już ćwiczysz mieszaj to z muzyką ,twórczością jeśli rozumiesz o co mi chodzi.
Mniej więcej to tyle.Podkreślam ,że to tylko moje zdanie i nie mam zamiaru sie tu z nikim wykłócać.Chcecie to piszcie swoje nawet w 100% różniące się teorie od moich a młodzi muzycy sami sobie wybiorą coś z tego tematu.
a i jeszcze jedna zasada - to serce ma ci mówić jaką iść droga by być muzykiem a nie napisane przez kogoś zasady :] choć rada starszego często bywa przydatna.
Pozdrawiam
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: Matragon » grudnia 15, 2008, 8:37 am

Black_Beauty pisze:2.Słuchajcie różnejmuzyki (...)


To jest NAJWAŻNiEJSZE ...

nigdy nie będziesz dobrym gitarzystą - jeżeli nie bedziesz dobrym muzykiem ... :)

A nie zostaniesz nim dopóki nie usłyszysz Coltrane'a, Miles'a, Paganiniego, Mozarta, Beatelsów ... :) itd.
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: krak68 » grudnia 16, 2008, 9:35 am

...Znaczy się, polskich wykonawców nie mamy na wysokim poziomie? ;)
...Dzisiaj miałem piękny sen...
Blues Drive
Awatar użytkownika
krak68
bluesman
bluesman
 
Posty: 240
Rejestracja: marca 28, 2007, 7:18 am
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Matragon » grudnia 16, 2008, 9:47 am

krak68 pisze:...Znaczy się, polskich wykonawców nie mamy na wysokim poziomie? ;)


Nie czepiaj się :) Mamy ...

Z Polskich obowiązkowo : Niemen, Seifert, Skrzek, Stańko, Apostolis, Chopin, Śmietana, Raduli, Urbaniak, ... itd. itp. długo by wymieniać ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: jomm » grudnia 16, 2008, 11:16 am

Do niewątpliwie słusznego zdania poprzedników dołożyłbym jeszcze podstawowe ćwiczenia warsztatowe.......

żadne serce nie pomoże, gdy nie wiadomo jak pewne rzeczy zagrać.
I nie ważne czy potrafi się nazwać to co się gra, ale WAŻNE jest to, aby to umieć zagrać......

Cytat :
" Najpierw zagraj dokładnie, potem dobrze, potem zagraj pięknie - a na końcu dodaj serce" - tym zdaniem pewien facet całkowicie zmienił moje podejście do grania.

Zastosowałem się i jest znacznie lepiej niż gdy grałem DUSZĄ.....

A muzyki trzeba słuchać każdej i jak najwięcej........

:wink:
Awatar użytkownika
jomm
blueslover
blueslover
 
Posty: 649
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 12:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: ddblues » grudnia 16, 2008, 11:53 am

JOMM - to szczera prawda!
ddblues
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 36
Rejestracja: lutego 3, 2008, 5:37 pm
Lokalizacja: Świebodzice


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 159 gości

cron