Jaki przester do grania bluesa

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: Mr.Luke » lipca 14, 2005, 3:28 pm

Hryniu... Czy ty masz combo lampowe, kt?re rozkr?casz na 3/4 mocy, ?eby uzyska? zadowalaj?ce Ci? brzmienie??? Idole... Ilu gitarzyst?w na ?wiecie u?ywa TS'?w, a ilu kostek BOSS'a? Wejd? na oficjalne strony producent?w i przekonaj si? o wyniku... Bior? pod uwag? tera?niejszy stan rzeczy, nie secandheand'y, kt?re od lat s? w obiegu... TS9 nie jest jakim? wyj?tkowym produktem, ?ebym mog? si? nabra? na legend? jego poprzednik?w... Pozatym cena 500pln za analogowy overdrive to jeszcze sporo za du?o dla przeci?tnego zjadacza chleba. Jestem za inwestycj? w ta?szego BOSS'a gdy? uwa?am, ?e jest to dobry stosunek jako?ci do ceny. Je?li kto? woli wyda? pieni?dze dla zwyk?ej ideologii i kultu... jego sprawa!!! Poprostu uwa?am, ?e mo?na dokona? zakup?w bezbole?nie dla portfela.
Mr.Luke
 

Postautor: Leszek Jakubczak » lipca 14, 2005, 4:34 pm

Ja opisuje stan obecny - wi?kszo?? gitarzytst?w na ca?ym ?wiecie u?ywa Ts-?w, a informacje zawarte na stronach producent?w traktuj z przymr??eniem oka. Pami?taj, ?e SD-1 jest produkowany mniej wi?cej tak samo d?ugo jak Ts-9, wi?c jakby kto? go wola?....? Po za tym mia?em okazj? posiada? lub gra? na wi?kszo?ci uznanych overdrive'?w (od Ts-808, Ts-9, Boss Blues Drive, Sd-1, Fulltone Full-Drive, Maxon itp.) i jest to moje obiektywne (lub subiektywne - jak kto woli) zdanie, ?e nic lepszego nie wymy?lono (nie dlatego, ?e gra? na tym m?j jaki? idol).
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Mr.Luke » lipca 14, 2005, 5:05 pm

Okey!!! Odpu??my temat Idola, bo zaczyna to przypomina? Polsat... Nie chc? si? z Tob? k?uci? o to co jest "lepsze"... Nawet przez my?l mi to nie przesz?o! S? gusta i gu?ciki, osobi?cie wog?le nie u?ywam ?adnej kostki analogowej... Jak wiem, ?e nie b?d? gra? na swoim wzmacniaczu, to zabieram ze sob? lampowy preamp pod?ogowy. Staram si? jednak unika? takich sytuacji i zazwyczaj nie rozstaj? si? ze swoim Chubster'em. Wspominaj?c o kostkach BOSS'a mia?em na my?li dobr? alternatyw? dla nowego, dost?pnego w sklepach TS9, kt?ry jako?ciowo znacznie nie odbiega od szlagrowego SD-1, cenowo... niestety tak... TS808 nie bior? wog?l? pod uwag?, gdy? jest to klasyk zupe?nie innej p??ki. POZDRAWIAM
Mr.Luke
 

Postautor: Leszek Jakubczak » lipca 14, 2005, 8:30 pm

Nie chcia?em sie k??ci?, tak tylko podyskutowa? o gratach, a przy okazji co? doradzi?, szczeg?lnie, ?e Chrynio chcia? brzmienie D?emu, a ostatnio mia?em okazj? zobaczy? pod?og? Jurka Styczy?skiego. A najwa?niejsze i tak s? g?owa i palce! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Krzysiek101 » lipca 29, 2005, 10:15 am

Z tego co czytalem na stronce Jurek ma do?? sporo kosteczek :) i z tego co te? wiem to gra na TS9-DX a nie TS-9 :)
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Kuvisit » lipca 29, 2005, 11:11 am

M?j kolega ma Exar Blueser z serii 3. Ca?kiem dobry, por?wnywalny z BB2 kt?rego ma tak?e ;p Szczerze to nie wiem kt?ry z nich lepszy ale exar na pewno ta?szy ;)
Obrazek

"Reality is better than a dream"
Awatar użytkownika
Kuvisit
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: czerwca 4, 2005, 4:28 pm
Lokalizacja: Nowy S?cz

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 12:09 pm

Luke jaki masz preampik pod?ogowo-lampowy?
Ja mam engla E430.
Duza maszyna.Za duza.
leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 12:12 pm

V-Twin Mesa/Boogie! Jest OK! P?ki co styka w zupe?no?ci. Kupi?em trzy lata temu za 1200pln, mysl?, ?e teraz mo?na taniej dorwa
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 12:20 pm

Gra?em kiedys na dw?ch v-twinach.
Niestety zaden mi nie pasowa?.Jakies takie brzmienie niekonkretne i nieklarowne.
Dzis za 1000 mozna kupic na allegro bez problemu.
leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 12:48 pm

Kupuj?c swojego na dzie? dobry wymieni?em w nim lampy. Pozatym, wtedy u?ywa?em jeszcze lampowych Fender'k?w (DeVille'a, p??niej Twin Reverb'a) i musz? przyzna?, ?e by? to najbardziej optymalny zakup. Nigdy nie chcia?em taszczy? za sob? takiego klocka ja tw?j Engl... wybiera?em pomi?dzy Tube'em Kettner'a, ElectroHarmonix'em i V-Twin'em. Wygra? Twin i p?ki co bardzo go sobie chwal
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 12:57 pm

TAK ENGL TO KLOCEK.
ALE TYLKO 4KG.
4 KANA?Y PLUS JEDEN BAJPAS NA DZIEN DOBRY.PRZY ZASTOSOWANIU MIDI MASZ KOLEJNE 5 BRZMIEN.
CZY NIE WART GRZECHU?
leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 1:05 pm

Ye Beybe!!! A ile ten smok kosztuje?
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:12 pm

Da?em za niego grubo ponad dwa klocki.Kupi?em nowy.
Na allegro widzia?em niedawno za 1100 jakis zryty.
leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 1:18 pm

Tak, tak... widzia?em go. Wiesz z tym Blackface'em to powoli ju? co? ?wita... Dorwa?em nowego Twin Amp'a z Case'm za 3500pln. 100W na dw?ch 12", kryszta? na czystym, ?wietne "vibro-tremolo", t?usty drive... Chyba go wezm?!!!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 1:28 pm

Aha!! Jeszcze jeden wynalazek mnie zainteresowa?... ciekawe w jakim stanie...?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58149571 POZDRAWIAM
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:41 pm

Widzia?em
Wez tego Twina.Z casem to dobra cena.
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:49 pm

leszekblues
 

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:50 pm

leszekblues
 

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:51 pm

leszekblues
 

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:55 pm

leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 1:57 pm

leszekblues pisze:Tu tez jeden niedaleko Ciebie

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=58995043


Identycznego w?a?nie bior?!!! Ale nie za te pieni??ki!!!
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 1:58 pm

leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 2:05 pm



Mniam, mniam!!! Ciekawe jak si? ma do Uni Vibe'a...? Zawsze marzy?em i ostatnio wreszcie wzbogaci?em sobie gad?eteri? o najzwyklejszy na ?wiecie Phaser MXR'a "Phase90". Jest rewelacyjny!!!
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 2:42 pm

Tez o tym mysla?em ale oze model 100 z dwoma porencjometrami?
leszekblues
 

Postautor: leszekblues » lipca 29, 2005, 2:43 pm

Planuje kupic tremolo co bys poleci??
Co powiesz o Bossie TR-2?Jak tam szumy?
leszekblues
 

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 3:01 pm

Phase100 jest dro?szy (cena bli?sza tysiakowi) a r??ni si? tylko skokowym potencjometrem, kt?rym ustawiasz sobie nasycenie Phaser'a wzgl?dem sygna?u... Tak naprawd? esencj? okaza? si? najprostszy Phase90. Zamieni?em wszystkie flnger'y, chorus'y w?a?nie na to pomara?czowe male?stwo. "P?ywa" jak UniVibe!!! Tremolo zawsze najlepiej zabrzmi z lampy (he, he, he b?de mia? na pok?adzie Twin'ie).... Z analogowych na t? chwil? nie widz? innej alternatywy... TR-2 jest bardzo "czysty". Lubi? t? kostk
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Luke » lipca 29, 2005, 3:02 pm

Phase100 -649pln... ale gaf? trzasn??em... Sorry...
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: leszekblues » czerwca 12, 2007, 3:08 pm

NO to mnie wrzuci?o tu znowu i w stary temat chyba przy okzcji grze4bania w google
Dzis dotar? do mnie TR-2 V-trem by Keeley
POgram Por?wnam z bossem i cos skrobne
Mo?e komus sie przyda
Szczeg?lnie interesuje mnie jak zachowa sie jako booster
leszekblues
 

Postautor: krienai » czerwca 13, 2007, 12:41 am

a jak ju? o tremolo to i ja cos skrobn?:) kupi?em ostatnio WORMa Electro Harmonixa( cztery ustawienia-autowah, phaser,tremolo i vibrato) i musze stwierdzi? ,ze zakup w 80% udany...80% bo tremolo takie o jakie mi chodzi?o g??bokie, surfuj?ce miodzio:) tyle ,?e ...g?o?ne ustrojstwo:/ syczy pulsacyjnie:( co do reszty ustawie?(wah,phaser i vibrato) to brzmi rewelacyjnie i ju? nie ha?asuje:) ale ja chcia?em tremolo hehehehe... a WORMa kupi?em tylko dlatego ,?e WIGGLER (tez EHX) jednak troch? za drogi jak na mnie....ale lampowy jest za to :roll: pozdrawiam
"There must be some kind of way out of here..."
Awatar użytkownika
krienai
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: lutego 11, 2007, 1:40 am
Lokalizacja: wieś stołeczna

Postautor: jurek87 » czerwca 13, 2007, 8:13 am

leszekblues pisze:Planuje kupic tremolo co bys poleci??
Co powiesz o Bossie TR-2?Jak tam szumy?


Wprawdzie pyta?e? dawno temu, ale dopiero zajrza?em w ten w?tek. Gdyby? mia? jeszcze zastrze?enia do swojego wyboru, to Boss jest wg mnie ok. Nie szumi, nie zgrzyta, robi to co ma robi? :) Ja go w??czam w p?tl?, przed pog?osem.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 211 gości