Jaki przester do grania bluesa

...czyli teoria i praktyka muzykowania

Moderator: mods

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 14, 2005, 3:23 pm

To je?li to jest dopa?ka do lampiaka to co by? poleci? do tranzystorowca kt?rego te? mam w planach budowa?, chyba ?e pokusze si? na lampe. A jak nie to kupie jakiego? tranzystorowca bo lampa to troche nie na moj? kiesze?. Tam wy?ej pisa?em co mog? zrobi? to wybierz co? z tego. Zreszt? na razie to wios?o bym i tak podpi?? pod wierze, to nie wiem jak to b?dzie chodzi
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: _Yard » kwietnia 14, 2005, 10:29 pm

nie zaczynaj od efektu - i tak wi?kszo?? piecyk?w tranzystorowych ma teraz wbudowany przester -cz?sto brzmi lepiej ni? kostki zewn. widzia?em fendera princetona na allegro - pojdzie pewnie za 700-800 z? - to jest ca?kiem spoko piec jak na tanie tranzytorki. podobnie fender stage 112. jakiego? lampowego laboge albo grunthella te? mo?na wyrwa? za mniej ni? 1000 wi?c mo?e jednak? :)

pzdr!
jarek
_Yard
 

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 15, 2005, 7:36 pm

Powiem Ci tak ?e zobienie efektu i kupienie cz??ci to nie a? taki du?y wydatek max 30z? i troch? czasu ?eby wszystko posk?ada?, wi?c to nie problem. Wiem ?e wie?a czy komp to nie to samo co porz?dny piec, ale zawsze to co? w ko?cu te? wzmacniacz. Jestem w fazie nauki to jeszcze nie jestem tak wybredny. Jakbym mia? kupowa? piec to my?la?em nad Marshallem MG15CDR tylko nie wiem jak no brzmi musia?bym wypatrzy? go gdzie? w muzycznym najwy?ej wzi??? sobie jaki? przester do tego np. te co pisa?em wy?ej i zobaczy? jak poszczeg??ne si? zachowuj?.

Wracaj?c do tych przester?w to najch?tniej bym zrobi? Ibaneza ale jak m?wicie ?e to jest "dopa?ka do lampy" to teraz mam w?tpliwo?ci. Drugi w kolejno?ci jest BluesBraker. Du?o dobrego o nim s?ysza?em, znalaz?em jak?? pr?bk? i fajnie brzmi, ale jeszcze bardziej podoba? mi sie jaki? Blue Magic (jak s?ucha?em na pr?bce) tylko nie wiem czy to na tym samym piecu by?o robione. Moj? pierwsz? koncepcj? by? Boss SD-1 (dop?ki nie znalaz?em reszty schemat?w) a teraz mam rozbicie my?lowe i nie wiem za co si? wzi??
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » kwietnia 15, 2005, 11:21 pm

a mo?e spr?buj zmontowa? sansampa GT-2 ?
nie jest to typowy przester, okre?lany jest raczej jako symulator wzmacniaczy gitarowych.
Ma 4 potencjometry (Gain, Low, High, Volume) i trzy prze?aczniki kt?rymi wybierasz symulacj? przedwzmacniacza, ko?c?wki oraz ustawienia mikrofonu wzgl?dem g?o?nika. Daje to du?e mo?liwo?ci, od leciutkiego przesteru po szata?sk? rze?ni?; z racji wbudowanej symulacji kolumny gitarowej mo?na go wpi?? w lini? np do kompa i trenowa? na s?uchawkach.
Mam takie cu? i sobie chwal
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 17, 2005, 6:29 pm

Nie wiem czy dobrze robie ale zabieram sie za BluesBraker'a :D
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: sir_kaczka » kwietnia 21, 2005, 9:49 am

Blues Breaker - dobra opcja, jednak ja prze?uci?em si? z niego na TO . U?ywam r?wnie? kopii RingDinger'a
Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 24, 2005, 1:19 am

Jest wysz?o i dzia?a, nawet nie?le, po tym jak przez 2 godziny szuka?em co zrobi?em nie tak i okaza?o si? ?e zapomnia?em sobie jednej ?cie?ki zrobi? :D
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Krzysiek101 » maja 15, 2005, 10:00 am

No Marshallek mi wyszed?. Teraz mo?e zmontuje tego Sansampa GT-2 tylko T jakby? m?g? mi przes?a? do niego schemat na kp101@op.pl

Teraz jeszcze my?l? czyby nie zrobi? Tube Screamer'a tylko kt?ry b?dzie lepszy TS-808 czy TS-9? Odrazu m?wie ?e chcia?bym rozszerzy? zakres brzmieniowy od bluesa przez rock a? po hard-rock (albo punk-rock) w stylu Foo Fighters. To my?l? ?e TS b?dzie dobry to takich wyczyn?w, a mo?e znacie co? lepszego?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » maja 15, 2005, 1:04 pm

Schemat masz tu: http://www.tonepad.com/getFile.asp?id=79

a co do TubeScreamera... przede wszystkim ju? jego nazwa sugeruje z czym sprawuje si? najlepiej (tube czyli lampa) No i nie ?ud? si? ?e uda ci sie zrobic idealn? kopie TS'a. Kopia niegdy nie zabrzmi jak orygina?.
Ja uwazam ?e sansamp powinien ci w zupe?no?ci wystarczy?; na nim mo?na ukr?ci? brzmienia od ciep?ego crunchu po trashmetalow? siar?. Elementy elektroniczne nie s? trudne do zdobycia, problem mo?e by? z prze??cznikami DPDT (on/off) oraz d?wigienkowymi ON-ON-ON. Ostatno widzia?em je w ofercie sklepu euroelektronika.pl
DPDT
http://euroelektronika.pl/oferta2.php?II=1439
http://euroelektronika.pl/oferta2.php?II=1448

ON-ON-ON
http://euroelektronika.pl/oferta2.php?II=30
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » maja 16, 2005, 8:59 pm

Ile wynios?y ci? koszty zbudowania tego cuda?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » maja 16, 2005, 10:08 pm

jakie? 60pln z zasilaczem afair
obudowe robi?em sam
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » maja 17, 2005, 2:12 pm

Jeszcze tak spytam z czego robi?e? obudow? i jak z szumami?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » maja 17, 2005, 3:47 pm

szumy po zastosowaniu stabilizowanego zasilacza w?asnej roboty zmala?y do zno?nych warto?ci
Obudow? wyci??em i dogi??em ze zwyk?ej blachy na wz?r obudowy dunlopowskiego tremola - tyle ?e moja jest sporo ni?sza
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » lipca 1, 2005, 10:27 am

Chyba postanowie kupi? sobie jak?? kostke i piecyk. Tylko co do kostek mam ma?y dylemat. Najch?tniej to kupi?bym co? co w brzmieniu b?dzie przypomina? D?em. Ostatnio znalaz?em pr?bki Marshalla BB-2 Guv'nor i Jackhammer. Nawet nie?le graj? w tych pr?bkach mo?na si? by?o doszuka? w?a?nie takiego brzmienia, tylko te? pr?bki to nie to samo co na test na ?ywca. Opr?cz D?emu no i oczywi?cie bluesa to chcia?bym gra? co? z klasyki rocka. Mo?e mi kto? doradzi? kt?ra z tych kostek by?a by najlepsza do uzyskania takich brzmie?.
Nie wiem czy do uzyskania D?emowego brzmienia to nie przda?yby si? humbuckery w gitarce.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: leszekblues » lipca 1, 2005, 10:52 am

Kszta?towanie dziwku to proces zlozony.
Wzmacniacz -czesto efekty-gitara-rodzaj przystawki.
nie nadarmo muzycy kupuja dobry sprzet.W?asnie po to zeby miec brzmienie.
Ty natomiast za pomoca jedne kostki nie uzyskasz brzmienie takiego jakie maja w?asnie muzycy uzywajacy dobrego sprzetu.No nieda rady.
Jesli ie wierzysz nagraj sie i zobaczysz co z twego pozornie dobrego brzmienie zostanie.
leszekblues
 

Postautor: T » lipca 1, 2005, 11:48 am

mia?em bluesbreakera, teraz mam do sprzedania guv'nor-a i powiem ci ?e np guv'nor wpi?ty w marshallowskiego valvestate vs100 mi si? podoba? bardzo, bluesbreakera na tym samym piecu s?ucha? nie mog?em. Na wzmacniaczu od klawiszy z kolumn? leslie bluesbreaker brzmia? cudnie, guv'nor marnie, z kolei ani jeden ani drugi nie sprawdzi? mi si? po wpi?ciu w starego fendera bassmana 10 (tu najciekawiej z moich kostek brzmia? sansamp GT2)
Ja do podobnych zastosowa? (blues /rock) u?ywa?em obu tych kostek na zmian?, potem zostawi?em tylko guv'nora, bo moim zdaniem jest bardziej uniwersalny Teraz i jego chce sprzeda? bo montuj? sobie co? nieco innego.
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » lipca 1, 2005, 1:18 pm

A co my?lisz o Jakchammerze?
Pozatym to wiem ?e ch?opaki z D?emu graj? na TS-9DX ale mnie na takie cudo nie sta? :( niestety. A chcia?bym uzyska? co? zbli?onego.
Apropo Marshalli Valvestate. Co myslisz o VS15, VS20 lub AVT20?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » lipca 1, 2005, 3:27 pm

VS15 to by? m?j pierwszy wzmacniacz, pozby?em si? go szybko. Na czysto by? zno?ny, przester fatalny
Og?lnie Valvestate to mia?a by? hybryda z lamp? na preampie. O ile 8040 i 8080 istotnie tak mia?y to valvestate II poni?ej modelu VS65R by?y 100% tanzystorami i brzmia?y raczej marnie

Jackhammera nie mia?em i nie znam
TS9 brzmi dobrze kiedy wepniesz go w dobr? lamp?
Mo?esz zapolowa? w sieci na schemat i zrobi? sobie sam kopi? TS9
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » lipca 2, 2005, 11:28 am

Schemat do TS-9 mam tylko ?e mia?bym problem ze zrobieniem p?ytki :(
A co do tych wzmacniaczy to VS15 VS20 to tranzystory, AVT20 te? ?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: T » lipca 2, 2005, 3:52 pm

VS15 to pe?ny tranzystor
VS20 nie znam
AVT20 ma jedn? lamp? na preampie i tanzystorow? ko?c?wk?; z tego co wiem kosztuje ok 1400z?
Za t? cen? mo?na kupi? u?ywany lampowy piec ok 40W
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Krzysiek101 » lipca 3, 2005, 3:28 pm

No 40W to chyab ciut za du?o jak na blok. Ale zale?y jak? lampe. Bo jak mia?bym ju? tyle kasy wyda? to chcia?bym ?eby to jako? po??dnie gra?o. I mo?e jestem wybredny (albo g?upi :D ) ale najlepiej ?eby to gada?o jak marshall :D
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Mr.Luke » lipca 6, 2005, 3:02 pm

Je?li mo?esz wyda? troch? ponad tysiaka to spraw sobie preamp Mesa V-Twin. Uwa?am, ?e jest to najcieplejszy brzmieniowo z pod?ogowych preamp?w lampowych przester. Oparty na dw?ch 12AX7, potr?jne EQ, kontrola sygna?u na wej?ciu (gain) i wyj?ciu (master). Trzy kana?y: czysty (bypass), delikatny przester (blues) i totalna rozpierdziucha (solo). V-Twin brzmi pot??nie lecz nie jest to dok?adne odzwierciedlenie Rectifiera Mesa'y... Preamp jest cieplejszy, mniej drapie?ny, bardziej zbli?ony charakterystyk? do serii Mark III, Mark IV Boogie. Je?li jednak nie sta? Ci? na wydanie podobnych pieni??k?w to rozgl?dnij si? za starym, sprawdzonym analogowym RAT'em. Zibolt wie co dobre!!! POZDRAWIAM
Mr.Luke
 

Postautor: Satriani » lipca 13, 2005, 12:55 pm

Siema.Nie chce mi sie czytac tego wszystkiego wiec powiem tak:mam wioslo Meg warrior,multiefekt zoom gfx 707 i piec marshalla valvestate 80v.Z tym zestawem co mam gram co chce,a zawdzieczam to mojemu zoomowi,mozna grac i rock i blus duzo by tu pisac...ma on wielkie mozliwosci,ale hehe wlasnie to jest jego jedyna wada ze jest ich za duzo,po pol roku dopiero wykorzystuje go w 100%.Za to wszystko dalem z 2000 zl.Moja gitara wyglada jak do ostrego metalu,ale to tylko wyglad,kup se sg Angusa z ACDC.Jak se kupisz taki zestaw jaki mam to nie bedziesz zalowac,no chyba ze nie chcesz tyle kasy dac na to wszystko.Pozdro
Satriani
 

Postautor: Mr.Luke » lipca 13, 2005, 4:25 pm

Satriani... Du?o bramki u?ywasz w Zoom'ie graj?c Blues'a? Jakich przester?w wykorzystujesz z tego procka graj?c Blues'a? Bo?e.... Joe!!! Ja nie wiedzialem, ?e grasz na polskiej gitarze... Rok temu widzialem Ci? na koncercie w warszawskim torwarze i ci?gle gra?e? na tych paskudnych Ibanez'ach... Zagraj prosz? najbli?szy koncert w polsce na naszym MEG'u!!! Wreszcie jaki? znany gitarzysta promuj?cy nasze instrumenty!!! Dzi?ki Joe!!!
Mr.Luke
 

Przester

Postautor: Leszek Jakubczak » lipca 13, 2005, 9:11 pm

Witam. Je?li chodzi o przestery typu D?em to Jurek Styczy?ski u?ywa Ts-9. I s? to najpopularniejsze przestery typu overdrive na ?wiecie (Ts9 i Ts-808) i chyba lepszych nie wymy?lono - odradzam wsp??czesne wersje Ts-9 bo brzmi? du?o gorzej od tych sprzed kilku lat, a tym bardziej od tych strarych z lat 80-tych. Drugi dobry przester typu overdrive to kostka Bossa - i jest ta?sza. A generalnie wszystkie przestery najlepiej pracuj? z rozkr?conym wzmacniaczem lapmpowym. I je?eli chcesz kupi? jaki? wzmacniacz, to lepiej troch? poczekaj, pozbieraj kas? i kup jakiego? lampiaka np. Fendera Blues Juniora. Wracaj?c do brzmienia D?emu to najwa?niejsza jest gitarka z humbuckerami, potem lampowy piec (na du?ej scenie Marshall, ma ma?ej Fender) a na ko?cu przester. I na ko?cu ma?a rada - je?eli zaczynasz gra?, to do brzmienia dojdziesz powoli (i do tego jakich kostek u?ywa?, strun, wzmacniaczy, gitar), a teraz wystraczy gira, kt?ra stroi i wzmacniacz, kt?ry ma przester i czas na ?wiczenia. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: leszekblues » lipca 14, 2005, 9:44 am

Mia?em Screamera z1983 roku i ws??czesnego turbo.
Ten nowy brzmia? o niebo lepiej od tego starego.
Ale juz og?lnie nie mam screamer?w.
Przereklamowane produkty.
leszekblues
 

Postautor: Mr.Luke » lipca 14, 2005, 12:54 pm

Przereklamowane mo?e nie... dawno nie widzia?em w ?adnym pi?mie reklamy z jakimkolwiek TS'em... Ja bym to okre?li? "gloryfikacj?", przez popularne nazwiska nale??ce do u?ytkonik?w tych zabaweczek. M?j idol gitarowy ma takiego wi?c jak sobie kupi? to pewnie b?d? brzmia? dok?adnie tak samo!!! ...bzdura!!! Inaczej TS gada na AC30, zupe?nie inaczej na Twin Reverb'ie... Rzeczywi?cie te nowe wydaj? si? by? solidniejsze, ciekawiej brzmi?, jest tylko jedno ale... strasznie s? drogie jak na swoj? klas?... Za te pieni??ki wola?bym ju? chyba kupi? Daddy'O Danelectro. Chyba rozs?dniej kupi? jaki? standard BOSS'a -wyr?wnany stosunek jako?ci do ceny.
Mr.Luke
 

Postautor: leszekblues » lipca 14, 2005, 1:49 pm

Teraz screamery nowe sa i tak chyba tansze.Na allegro tez.
Kupi?em nowego za dok?adnie 762z? pamietam.
Jak na kostke za duzo.Nie wart tych pieniedzy.
Cyba mozna je por?wnac do Blues drivera brzmieniowo.No i ta?sze.
leszekblues
 

Postautor: Mr.Luke » lipca 14, 2005, 2:08 pm

Dok?adnie!!! S? dwie niez?e kostki BOSS'a: BD-2 Blues Driver (319pln), SD-1 Super Overdrive (189pln). Poda?em sugerowane ceny detaliczne obowi?zuj?ce na nowe kostki. Dorwiesz je w ka?dym sklepie muzycznym! Sprawd?!!!
Mr.Luke
 

Postautor: Leszek Jakubczak » lipca 14, 2005, 2:37 pm

Ja posiadam TS-9 z 1982 roku, a do niedawna u?ywa?em tak?e drugiego Ts-9, ale to ju? by?o wznowienie - i w?a?nie tego sprzeda?em. W?a?ciwie ka?dy stary Ts-9 lepiej brzmi od tych nowych, ale s? wyj?tki - spora partia (z 83do85roku) zosta?a wyprodukowana z innym, gorszym chipem i by? mo?e LeszekuBlues trafi?e? na takiego. Boss jest tylko lepszy na cichym, nie rozkr?conym wzmacniaczu - Tubscreamery graj? dopiero po rozkr?ceniu piecyka na 5,6. Inn? ich cech? odr??niaj?c? je od Boss?w, jest ?adniejszy, okr?g?y, wokalowy ?rodek.

A r??ni idole gitarowi u?ywaj? (w90%) Tubsreamer?w bo nie ma lepszej kostki, jak do tej pory - my?l?, ?e si? znaj? (ci idole), szczeg?lnie, ?e maj? dost?p do wszystkiego. Kawa?ek tej cz?sci, kt?ra nie u?ywa Tubsreamer?w u?ywa kostek, kt?re bazuj? na Tubsreamerach.

A najlepsz? kostk? jak? s?ysza?em to stare Ts-808, ale te dopiero kosztuj? kosmiczn? cen? (ok.400-500$), a Ts-9 mo?na teraz kupi? w sklepie za 500z?, a u?ywane widzia?em ju? za 350z?. Pozdrawiam :twisted:
Awatar użytkownika
Leszek Jakubczak
blueslover
blueslover
 
Posty: 681
Rejestracja: lipca 12, 2005, 9:35 am
Lokalizacja: Warszawa

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Warsztaty i dyskusje...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości