100 pyta? do... :)

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

100 pyta? do... :)

Postautor: kopruch » października 15, 2006, 8:41 am

Kupilem ostatnio po ci??kich bojach Marshalla Valvestate S80 (8240). Na przedwzmacniaczu jest lapmpa Ecc83. Jak sie okazalo siedzi w nim jeszcze oryginalna lampa marshalla. Z moich obliczen wyniklo ze piec ma z 10 lat jak nic a tutaj wyczytalem ze srednia zywotnosc lapmy to 3 lata :). Jak poznac czy juz czas ja wymienic ?? No i na jak?. Firm jest kilka (Sovtek, JJ electronics, Electro Harmonics, itp) a ja nie mam sie kogo spytac. Sami ignoranci :P. Nie ma zadnych objaw?w typu samoczynne sciszanie si? czy jakie? cuda na kiju, ale kumpel tez ma taki piec u niego brzmi to ciut inaczej czyt. lepiej. No i drugie pytanie.Gain z lampy jest fajny ale... chcialbym go troche "dopali?". Mam Blues Brakera i Compresor Mxr Dynacomp. Nie wiem jak bylo by lepiej podlaczyc te efekty. Czy przez wyjscie z pieca na petle efektow czy miedzy piecem a wios?em a moze jedno tak a jedno tak. Pomocy !!!! :)
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: Jakub TELE » października 15, 2006, 5:56 pm

My?l?, ?e lampy na przedwzmacniaczu, graja nawet kilkana?cie lat wi?c si? nie martw. Lampy mocy trzeba wymieniac cz??ciej, tak jak piszesz od roku w g?r?.
Ja wymieniam co p??, z konieczno?ci :D , bo gram z takim jednym Nalejem co ma Mese 100W, i jak nie dam na maxa to sie nie s?ysz? :wink:
Awatar użytkownika
Jakub TELE
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: grudnia 10, 2005, 2:22 pm
Lokalizacja: ?yrard?w

Postautor: mr izzy » października 15, 2006, 6:15 pm

ja jakbym kupowa? lampe to sovteka ...a jak poznac czy czas wymienic lampy?? hmm jak ci piec chodzi bez zarzutu wszystko gra jak nalezy to znaczy ze lampy sa wpoz?dku
Awatar użytkownika
mr izzy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 67
Rejestracja: października 15, 2006, 4:08 pm
Lokalizacja: okolice Rzeszowa

Postautor: Krzysiek101 » października 15, 2006, 9:19 pm

M?wisz ?e u twojego kumpla lepiej to ?miga. Wydaje mi si? ?e wina le?y w lampie, bo jak wiadomo ka?da lampa (je?li nie sa parowane) r?zni si? jedna od dr?giej parametrami (niewiele, ale jak na lampy to du?o), co za tym idzie brzmienie si? nieco zmienia.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: jurek87 » października 16, 2006, 8:03 am

1) Nie wiem jak w Twoim, ale AFAIK w Valvestatach te lampy s? tylko dla picu. I te? brzmi? jak tranzystor.

2) Lampy czeskie (JJ) s? lepiej wykonane ni? ruskie (Sovtek, EH).

3) Parowanie dotyczy ko?c?wek mocy.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Krzysiek101 » października 16, 2006, 2:22 pm

jurek87 pisze:3) Parowanie dotyczy ko?c?wek mocy.


Je?li tak m?wisz to przyjm?, ?e tak jest. Przecie? nie b?d? si? sprzecza? z bardziej do?wiadczonymi, tym bardziej, ?e nigdy nie mia?em doczynienia z lampami.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: KRIST » października 18, 2006, 3:13 pm

JA WYMIENIAM LAMPY CO 2 LATKA ZAWSZE WSZYSTKIE TE MOCY I TE NA PRZEDWZMACNIACZU
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 322 gości