Kaczuszka

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Kaczuszka

Postautor: Walduś » grudnia 9, 2005, 1:19 am

Co s?dzicie o efektach typu wah wah. kt?ry model jest najlepszy?

dunlop gcb-95 to klasyka, ale zauwazylem ze kilku osoba psuje si? w??cznik.
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Luke » grudnia 31, 2005, 12:50 pm

Je?li ju? mowa o wymarzonych kaczorach to ja poprosz? na urodziny co? takiego:

http://www.analogman.com/mccoy.htm

RMC3, ewentualnie RMC2...
Bo marzenia, marzenia s? od tego...
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: deha21 » stycznia 7, 2006, 9:44 am

S?ysza?em tego Dunlopa i powiem, ?e nie jest z?y. Dobrze radzi sobie na cleanie i na przesterze, ale inni gitarzy?ci m?wi?, ?e "ujdzie". Mi tam si? podoba?. A je?eli masz wi?cej kasy to bierz VOX- to jest klasyka! A do przester?w polecany jest Dunlop JH (Jimi Hendrix, nie Jackhammer :P)
Sprzedam efekt - kopia Marshalla BLuesbrakera za 55 z?!!!
deha21
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: listopada 23, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Jastrz?bie Zdr?j

Re: Kaczuszka

Postautor: Luke » stycznia 7, 2006, 10:09 am

Waldu? pisze:Co s?dzicie o efektach typu wah wah. kt?ry model jest najlepszy?

dunlop gcb-95 to klasyka, ale zauwazylem ze kilku osoba psuje si? w??cznik.


Tak na serio to z ta?szych kaczor?w najch?tniej poleci?bym Ci Crybaby GCB95F Classic. Podstawowy model z induktorem fazy. Brzmi ca?kiem, ca?kiem!
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Re: Kaczuszka

Postautor: Maniol HIGHWAY » stycznia 7, 2006, 10:22 am

Waldu? pisze:Co s?dzicie o efektach typu wah wah. kt?ry model jest najlepszy?

dunlop gcb-95 to klasyka, ale zauwazylem ze kilku osoba psuje si? w??cznik.


gram na CRY BABY GCB - 95 MODEL, i nic mi si? nie psuje w nim, ale to odpuka? w niemalowane :wink: a mam go od 1999roku.
a co do brzmienia tej kaczuchy, to du?o zale?y te? od tego na czym chodzi. Ja gra?em do tej pory na wzmacniaczu Marschall Valvestate 2000 i kaczor gada? tak sobie. Teraz mam combo Fender Hot Rod Deluxe i prze?y?em szok jak zagra?em pierwszy raz na kaczce na nim. Jest totalna ?yleta w ka?dym pa?mie kaczora. Po prostu jest niesamowity!!!Na Marschallu si? troch? dusi? gdy by? w pozycji podniesionej, tak wi?c r??nie to bywa.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: joe_bonamassa » stycznia 14, 2006, 12:39 pm

Bierz GCB95 dunlopa albo Vox-a reszt? nie warto sobie glowy zawracac,bo i tak wczesniej czy pozniej wrocicsz do jednego z tych modeli:)

Przy okazji obie brzmi? inaczej, najlepiej miec dwie:),ja osobiscie wybralem dunlopa gdyz podbija minimalnie sygnal no i ma wejscie na zasilacz, vox jest tylko na baterie:)
joe_bonamassa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 41
Rejestracja: stycznia 14, 2006, 12:24 pm

Postautor: Krzysiek101 » października 15, 2006, 8:42 pm

Nie wiem czy kojarzy kto? kapele Allgood? W ka?dym razie w utworkach tej grupy takich jak: Ease on my way, Time is gona bring a change i Down where I live, mo?emy us?ysze? (moim skromnym zdaniem) pi?knie brzmi?c? kaczuch?, a zreszt? nie tylko w tych kawa?kach obecna jest kaczka, ale brzmienie kaczki w tych utworkach mi si? najbardziej podoba. Jedynie nie wiem co to za kaczka, bo w necie nigdzie nie mo?na znale?? info o sprz?cie na jakim grali, a szkoda, bo og?lnie rzecz bior?c ca?y zesp?? do?? fajnie gra. Mo?e kt?ry? z szanownych koleg?w zna te kawa?ki i mo?e stwierdzi? c?? to za kaczucha?
Ostatnio zmieniony października 15, 2006, 8:47 pm przez Krzysiek101, łącznie zmieniany 2 razy
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Leszek75 » października 16, 2006, 1:48 am

joe_bonamassa pisze:Bierz GCB95 dunlopa albo Vox-a reszt? nie warto sobie glowy zawracac,bo i tak wczesniej czy pozniej wrocicsz do jednego z tych modeli:)

Racja!
Przy okazji obie brzmi? inaczej, najlepiej miec dwie:),ja osobiscie wybralem dunlopa gdyz podbija minimalnie sygnal no i ma wejscie na zasilacz, vox jest tylko na baterie:)

A ja Vox'a mam na zasilacz, bo sobie zrobi?em, wi?c nie jest to argument przeciwko Vox'owi. A podbicie w Dunlopie dzia?a?o mi na nerwy (mia?em - sprzeda?em).
Awatar użytkownika
Leszek75
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: marca 2, 2006, 1:13 am

Postautor: kopruch » października 16, 2006, 9:51 am

BEHRINGER HELL BABE WAHWAH HB01 - wypowie sie ktos na ten temat :> moze ktos z was ogral tego pedala :). Budowa raczej licha bo to jaies twozywo, ale czy poza ograniczeniem wagowym graj?cego sa inne wady ??
LINK z pr?bkami:

http://www.allegro.pl/item132437539_kac ... hb01_.html
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: Luke » października 16, 2006, 11:44 am

Ch?tniej poleci?bym Ci solidniej wykonany efekt. np. Rocktron Tri-Wah:

http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... 12&id=6978

kaczka jest dok?adnie w takiej samej, solidnej obudowie jak Dunlop'owskie Crybaby. Znacznie mniej bajer?w ni? te w Hell Baby ma jednak wyra?ne odbicie na jako?ci samego efektu.
Serdecznie polecam!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: Krzysiek101 » października 19, 2006, 5:53 pm

Czy m?g?y kto? po kr?tce opisa? brzmienie poni?szych kaczek?
Vox V-847
Dunlop Cry Baby GCB-95
Dunlop JH-1

Chodzi mi o to kt?ra jest mniej/bardziej jazgotliwa tzn. mniej wi?cej w jakich pasmach one kwacz?? Jak si? ?le wyrazi?em to prosi?bym o co? w rodzaju rankingu.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: sir_kaczka » października 26, 2006, 1:12 pm

Krzysiek101 pisze:Czy m?g?y kto? po kr?tce opisa? brzmienie poni?szych kaczek?
Vox V-847
Dunlop Cry Baby GCB-95
Dunlop JH-1

Chodzi mi o to kt?ra jest mniej/bardziej jazgotliwa tzn. mniej wi?cej w jakich pasmach one kwacz?? Jak si? ?le wyrazi?em to prosi?bym o co? w rodzaju rankingu.

GCB - jeden z zakres?w brzmienia 535Q , bardzo solidna , nazwyklejsza w ?wiecie kaczka cry baby , ma?y zakres modulacji barwy , daje dupy na extremalnej g?rce , jak i na cleanie na mocno basowych brzmieniach.

JH1 - Nasdaje si? do mocno wysterowanych brzmie? , wi?kszy zakres modulacji , ale nieprzyjemny dla ucha moim zdaniem , co wi?cej w muzyce fusion , do kt?rej wydawa?oby si? , ?e jest stworzona , nie sprawdza sie.

Vox V847 - bardzooooo dobra , bardzooo du?y zakres modulacji , wr?cz nadsterowna , pi?kne brzmienie , pi?kna praca peda?u , dosy? ostra g?rka , mocno popdkre?la fla?olety przy zkaczkowaniu nosem w d?? .nie ma mo?liwo?ci zasilania z zewn?trz , tylko bateria, nie ma true bypass , alew przecie? mo?na go bezproblemu zrobi? samemu.

Behringer Hell Baby - g?wno , z wygl?du przypomina kaczk? , szkoda gada?
Inne opcje:

Budda - wszystkie zalety Voxa , podobny zakres wysterowania , ale ?agodniejsze modelowanie pasma modulacji

Boss FW3 - totalnie nadsterowna , najszersze pasmo modulacji , najostrzejsza modulacja , jako jedyna z wymienionych ma potencjometr suwakowy , czyli ma?a amplituda pracy peda?u , ale zakres modulacji brzmienia ogromny , najtrudniejsza do opanowania , ale i najwdzi?czniejsza.

Morley Bad Horsie - niez?y zakres modulacji , brzmienie typu moderne , czyli plastik przyudatny w brzmieniu gitary typu satriani , Vai i tym podobne shredowe myd?o

Bad Horsie 2 - pora?ka , ?adnych zalet

Morley Wah-SP , NSW , Classic Wah- bardzo ?adnie pracuj? przy brzmieniach typu funky , , texas blues , przy podk?adach granych funtami , do solo raczej nie polecam , ale solidne kaczki.

Wszystkie Morlejki maj? fotorefraktor , co powoduje pewne minimalne op??nienie reakcji peda?u na nadepni?cie. Da si? przyzwyczai
Pozdrawiam
Jak mi?o. Gershwin wiosn? u mnie na niebiesko Gra
Awatar użytkownika
sir_kaczka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 102
Rejestracja: kwietnia 21, 2005, 9:06 am
Lokalizacja: Mys?owice

Re: Kaczuszka

Postautor: Joint » grudnia 7, 2006, 11:47 pm

Waldu? pisze:Co s?dzicie o efektach typu wah wah. kt?ry model jest najlepszy?

dunlop gcb-95 to klasyka, ale zauwazylem ze kilku osoba psuje si? w??cznik.


mam GCB95 i ju? dwa razy si? ju? zje...? w??cznik
pierwszy raz pad? na ca?ego , a teraz mog? go w??czy? ale z wy?aczeniem jest gorzej , zaskakuje za kt?ryms razem
tak na marginesie czy znacie firm? kt?ra serwisuje efekty Dunlopa w Polsce ? wiem ze kiedy? by?a takowa ale kurcze zupe?nie nie mam namiar?w , zdaje si? ze w Lublinie by?a kiedy?
pozdrawiam
Śpiewaj jakby nikt cię nie słuchał.Żyj jakby raj był na ziemi.
Joint
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 52
Rejestracja: stycznia 25, 2005, 11:17 am
Lokalizacja: Lubin


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 303 gości