Wzmacniacz lampowy MV3 - proszę o radę

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Wzmacniacz lampowy MV3 - proszę o radę

Postautor: Franky » maja 29, 2009, 5:25 pm

Witam,
Proszę o radę i pomoc w podjęciu decyzji kupna lub nie takiego wzmacniacza:
http://www.allegro.pl/item643996434_mv_ ... heady.html

Mam kolumienkę z wmontowanymi dwoma głośnikami Celestion jak na zdjęciu:
Obrazek

Chcę do niej dokupić jakiś w miarę dobry, tani (jak zwykle :)) wzmacniacz. Na razie odpinam z combo Fender Frontman 25R głośnik i podłączam kolumnę. Kolumna stoi na sali prób oddalonej o 250 km od miejsca gdzie mieszkam. Na combo grywam w domku i niestety muszę je (jako wzmacniacz) wozić na próby. Chcę zerwać z tym wstrętnym nałogiem i stąd moje poszukiwania pieca.
Gramy w sumie muzykę spokojną, blues-rocka, a osiągana głośność perkusisty na naszej salce jest taka, że trzeba się pilnować, żeby chłopa nie zagłuszyć 25 watowym piecykiem... Nie chcę dlatego kupować jakiejś wielowatowej bestii której i tak nie wykorzystam. Pomyślałem więc o MV3. 12 wat z lampy spokojnie wystarczy na próby i pubowe koncerciki.
Co jeszcze? Potrzebny jest mi przyzwoite, jak na tę półkę cenową, brzmienie clean. Na razie mam multiefekt Yamaha GW33. Chcę go zmienić na jakieś porządne kostki .... ale na razie zaczynam od piecyka.

Czytałem posty o MV3 na forum, ale dotyczą one innych aspektów posiadania a w zasadzie przerabiania tego pieca... mało zresztą z nich jako laik w dziedzinie elektroniki, zrozumiałem :). Chodzi mi tylko o aspekty użytkowe.
Na allegro są jeszcze dwa mv3:
http://www.allegro.pl/item648550821_wzm ... 3_bcm.html
http://www.allegro.pl/item647356541_hea ... onera.html

Tak więc pytanie: MV3 czy nie a jak nie to co?

pozdr.
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fender strato70 » maja 29, 2009, 5:34 pm

Znam ten wzmacniacz,jest to wzmacniacz basowy jak grasz na basie to go polecam. pozdro :D
fender strato70
bluesman
bluesman
 
Posty: 284
Rejestracja: sierpnia 30, 2007, 6:59 pm
Lokalizacja: bytom

Postautor: Franky » maja 29, 2009, 5:44 pm

gram na gitarze ... nie basowej hehehe. Enerdowcy w opisie nie wskazywali do jakiego instrumentu on jest przeznaczony - no chyba że po parametrach wejść poznajesz. Mówi sie o MV3 - wzmacniacz mikrofonowo instrumentowy.
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: aero » maja 29, 2009, 5:49 pm

Witam! Nie jest wcale basowy. Był produkowany do ''zebrań i wiecy w świetlicach zakładowych'' i się sprawdzał ,pod gitarkę też pasuje ,o ile nie chcesz grac na przesterze ,bo się go nie da przesterować . Miałem taki wzmacniacz ale na jego bazie zrobiłem combo /z przeróbką samego wzmacniacza również/bo pod harmonijkę chciałem mieć przester . co z tego wyszło możesz posłuchać tu http://aeroarte.com/harp.htm ,a prawie wszystko o mv3 jest tu http://www.fonar.com.pl/audio/fotki/mv3/mv3.htm .Grał kolega , jeszcze mv3 na gitarze i ładnie ciepło brzmiał .
aero
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 9
Rejestracja: marca 29, 2009, 12:28 pm
Lokalizacja: Starachowice

Postautor: Wojtek Młynarczyk » maja 30, 2009, 12:17 pm

Nie wiem jak się zachowuje z gitarą, ale kiedy ogrywałem mv3 mikrofonami harmonijkowymi (shure green bullet i hohner blues blaster), to przesteru miałem aż za dużo, zwłaszcza na green bullecie, który ma silniejszy sygnał. Zresztą, w przypadku gitary to żaden problem, zawsze możesz go dopalić jakąś kostką. Znajomy gitarzysta używa do ćwiczeń w domu i jest zadowolony. A zaprzyjaźniony specjalista od wzmaków lampowych też go chwali, jako bardzo udaną konstrukcję. Moim zdaniem na potrzeby, o jakich piszesz, będzie w sam raz.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: druciki » maja 30, 2009, 5:18 pm

Wojtek Młynarczyk pisze:Nie wiem jak się zachowuje z gitarą, ale kiedy ogrywałem mv3 mikrofonami harmonijkowymi (shure green bullet i hohner blues blaster), to przesteru miałem aż za dużo, zwłaszcza na green bullecie, który ma silniejszy sygnał. Zresztą, w przypadku gitary to żaden problem, zawsze możesz go dopalić jakąś kostką. Znajomy gitarzysta używa do ćwiczeń w domu i jest zadowolony. A zaprzyjaźniony specjalista od wzmaków lampowych też go chwali, jako bardzo udaną konstrukcję. Moim zdaniem na potrzeby, o jakich piszesz, będzie w sam raz.

Prawda!
A poza tym w tej cenie (okolice 5. stówek) - nie znajdzie się nic
konkurencyjnego.
-= low power tweed twin =-
druciki
bluesman
bluesman
 
Posty: 253
Rejestracja: stycznia 13, 2008, 5:07 am

Postautor: Franky » maja 30, 2009, 10:51 pm

serdeczne dzięki za pomoc... wchodzę w ten wagon ...
Franky
Awatar użytkownika
Franky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: września 23, 2008, 8:19 am
Lokalizacja: Szczecin


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 127 gości