przester lampowy-kostka+combo-pełny tranzystor-co sądzicie?

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

przester lampowy-kostka+combo-pełny tranzystor-co sądzicie?

Postautor: czakczes » lutego 23, 2009, 7:53 pm

Jeżeli był poruszany już podobny wątek to proszę o info...
Błąka mi się po głowie pomysł kupna przesteru lampowego (dokładnie Tube King’a Ibanez’a); z lampami nie miałem do tej pory czynienia (a chciałbym wreszcie mieć, i od czegoś trzeba zacząć), gitarę mam podpiętą pod średniej klasy combo (Laney GC80) – pytania brzmią:
1) Czy lampa w przesterze, w w.w. konfiguracji podniesie mi słyszalnie jakość brzmienia? (relatywnie oczywiście – wiem, że niektórzy pomyślą, że jakość brzmienia to sobie poprawię po zakupie lepszego pieca, ale nie stać mnie teraz na wydatek 4 koła i wyżej)
2) Jakie jest zużycie takiej lampy - przy założeniu, że pogrywam sobie (w domu i na próbach) jakieś10 godzin w tygodniu, co jaki czas będę musiał ją wymienić? (statystycznie oczywiście – czy jest to skala kilkumiesięczna, roczna czy kilkuletnia)
3)Według producenta lampa w Tube King’u to Sovtek 12AX7WXT – nie znalazłem żadnej oferty cenowej w sieci akurat na ten model i tego producenta, czy w przyszłości, gdy zajdzie potrzeba wymiany lampy, mogę zastosować jakąś inną? Jeśli tak, to jaką? Jakiego rzędu jest to wydatek?
Z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi.
czakczes
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 22, 2009, 6:17 pm

Postautor: badboy7 » lutego 23, 2009, 9:47 pm

niewiem, jak brzmi twój wzmak,ale ten sprzęt napewno ubarwi dźwięk,słyszałem próbki i czytałem test w magazynie"Gitarzysta" na tym tylko się opieram,niemiałem z nim styczności w realu:) co do lampy to wszystko zależy od stopnia nasycenia tej lampy jak mocno wysterujesz tą kostkę.Ale myślę że jak jest ona zasilana 9V to lampa wydaje się być wieczna(może się mylę). Jeśli chodzi o koszty lampy 12ax7... itp to wydatek od 30-40zł w górę do....> bliżej nie określonej kwoty,niektóre firmy i modele potrafią się cenić
badboy7
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 65
Rejestracja: lutego 17, 2007, 7:55 pm
Lokalizacja: Polkowice

Postautor: czakczes » lutego 24, 2009, 1:24 pm

Dzięki badboy.
Może ktos jeszcze by coś dodał?
Mam jeszcze pytanie związane z samymi lampami i ich wymianą - czy moge wymienic ew. zużyte lampy 12AX7WXT, na jakiekolwiek o symbolu zaczynającym się na 12AX7? Jak już wspomniałem jestem zielony w tym temacie...
czakczes
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: lutego 22, 2009, 6:17 pm

Postautor: Tomek D. » lutego 24, 2009, 5:08 pm

czakczes pisze:Dzięki badboy.
Może ktos jeszcze by coś dodał?
Mam jeszcze pytanie związane z samymi lampami i ich wymianą - czy moge wymienic ew. zużyte lampy 12AX7WXT, na jakiekolwiek o symbolu zaczynającym się na 12AX7? Jak już wspomniałem jestem zielony w tym temacie...


Tak możesz, na dowolne 12AX7, tak samo jak na dowolne ECC83, E83CC.
To są odpowiedniki.
Nie możesz natomiast wstawić lampy 6n2p, dlatego, że ma inaczej wyprowadzone żarzenie.
Awatar użytkownika
Tomek D.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1592
Rejestracja: listopada 17, 2007, 3:45 am
Lokalizacja: Wrocław


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości