Zakup sprz?tu (co wybra??)

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Zakup sprz?tu (co wybra??)

Postautor: kuba_soulfire » marca 6, 2007, 3:44 pm

Witam wszystkich forumowicz?w :wink:

Mam pytanie na temat wzmacniacza Hi Watt G 100. Szykuje si? do jego kupna cho? mam ma?e wahanie miedzy nim a Fender'em FM 212R? S?ysza?em jak brzmi ten Hi Watt i szczerze powiedziawszy to podoba mi si? jego brzmienie natomiast nie mia?em okazji pos?ucha? Fendera. Do ktorego? z tych wzmacniaczy oczywi?cie przyda?aby si? gitarka i tu mam do wyboru IBANEZA SA120 lub WASHBURN'a X33.

Prosz? o jakie? podpowiedzi i por?wnania dla tych sprz?t?w! :wink: :wink:

DZI?KI WIELKIE!! :D
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: az1z » marca 6, 2007, 4:35 pm

W innym portalu (:P) spotkalem sie z userem tego HiWatta i baaardzo dobrze o nim sie wypowiada?. To tyle je?eli chodzi o HiWatt, natomiast Fender FM212R.. nie ogrywa?em, ale wiele razy s?ysza?em, ?e ma bardzo s?aby przester. Clean pono? przyzwoity.

Ibanez vs. Washburn...

Mia?em podobne starcie, ale wybra?em Ibaneza SA-120 zamiast Wash'a X30. Poleca?bym Ibaneza, wi?cej mo?liwo?ci brzmie?. X33 to s-s-s.. no chyba, ?e odpowiada Ci taki uk?ad i nie chcesz gra? ci??szych riff?w.

Pozdrawiam ;)
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: michall » marca 6, 2007, 5:26 pm

Ja mam od kilku tygodnia tego Hiwatta. Szczerze mog? go poleci?. To naprawde rewelacyjny piecyk. ?wietny g?o?nik oraz 100 wat mocy daje naprawde kolosalnego kopa. ?wietny przester. Kana? czysty r?wnie?. Nie kupisz niczego lepszego, nowego w tej cenie. A co do Fendera... to te? s?ysza?em ?e ma fatalny przester. Je?eli wybierasz pomi?dzy tymi piecykami to zdecydowanie Hiwatt!!!
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: Tomiszon » marca 6, 2007, 6:25 pm

Hiwata nie znam, ale z tej klasy polecam VOX Valvetronix. ogromne mo?liwo?ci brzmieniowe, od dobrego cleanu, przez lekkie przybrudzenia, mocniejsze przestery po totalne mi?cho. porz?dne efekty, dwa kana?y, wszystko brzmi full pro. nowy 50 W mo?na wyci?gn?? za 1200 nawet, ale mo?na te? za troch? wi?cej wzia? 50 W na dw?ch 12" g?o?niorach (w obu wersjach celestion)

gwarantuj? satysfakcj? :]
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: kuba_soulfire » marca 6, 2007, 6:29 pm

Heja!:)

Do VOX'ow jako? za bardzo nie podchodze...Ma?o os?b chwali?o ten sprzet.

Pozdrawiam!:)
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: michall » marca 6, 2007, 6:57 pm

Tomiszon!! Gra?em na tym Voxie. Piecyk ca?kiem ca?kiem... ale te efekty to raczej zb?dna zabawka, bo niestety osobi?cie wola?bym ich nie u?ywa?. Symulacje wzmacniaczy to te? moim zdaniem do?? niepotrzebny bajer. Kwestia wyboru... czy chcemy kupi? bardzo solidny dobrze brzmi?cy 100 watowy tranzystor z dobrym przesterem i cleanem i p??niej dokupi? jakie? efekty... czy te? mo?e kupi? Vox kt?ry ma wbudowane kiepskiej jako?ci efekty. Zdecydowanie lepiej zabrzmi pierwsza wersja.:) Hiwatt jest naprawde rewelacyjny. Gram na nim na pr?bach i jestem na prawde ?okropnie zadowolony. W po??czeniu z moim Les Paulem mo?na wyci?gn?c z niego niesamowite brzmienie pocz?wszy od bluesa po hard rocka:) Polecam!!
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: kuba_soulfire » marca 7, 2007, 9:18 pm

No ostatnio czyta?em recenzje jednego z VOX'?w i by?o w niej napisane mniej wi?cej tak "Fajny piec lecz niestety po dw?ch dniach sie spali?...." dlatego VOX'a jakiegokolwiek sobie daruje i najprawdopodobniej kupie HiWatta:) a co s?dzicie o gitarach: IBANEZ SA120 lub WASHBURN X33?

Pozdrawiam!
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: kuba_soulfire » marca 7, 2007, 9:23 pm

....a mo?e jaki? LES PAUL?


Czekam na porady:))
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: michall » marca 7, 2007, 9:31 pm

Gdyby? wpad? na pomys? zakupienia Les Paula jakie? pare miesi?cy temu... to m?g?by? dosta? za 1000 z? rewelacyjnego Richwooda Les Paula re 125. Niestety podobno ostatnio poprostu ich nie ma i nie wiadomo kiedy wr?ca na rynek. ?eby teraz kupi? nowego DOBREGO Les Paula trzeba mie? oko?o 1600 z?. Za t? kwot? mo?esz kupi? Epiphone Les Paul Standard. Ta?szych kopii nie polecam, gdy? mia?em okazji gra? na niekt?rych i to naprawde nic ciekawego. Ja mialem takie szcz??cie, ?e wtedy kiedy wymienia?em gitar? , na rynku pojwi? si? gitary Richwooda, kt?rych jako?? wykonania oraz brzmienie wykraczaj? poza swoj? p??k? cenow?. Graj? lepiej ni? chocia?by Epi Standard :D Odchodz?? jednak od tematu... musisz podj?? dezycj? jak? gitar? chcesz kupi?. Les Paul czy Stratocaster to zupe?nie odmienne ?wiaty. Zupe?nie inne gitary. Czasami za ponad 1200 z? mo?esz dorwa? meksyka?skiego Fendera Stratocastera. Do bluesa to chyba b?dzie najlepsze rozwi?zanie.
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: kuba_soulfire » marca 7, 2007, 9:35 pm

a wiesz cos na temat tego Ibaneza SA120 bo do niego sie najbardziej przymierzam??
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Krzysiek101 » marca 7, 2007, 10:15 pm

michall pisze:Gdyby? wpad? na pomys? zakupienia Les Paula jakie? pare miesi?cy temu... to m?g?by? dosta? za 1000 z? rewelacyjnego Richwooda Les Paula re 125. Niestety podobno ostatnio poprostu ich nie ma i nie wiadomo kiedy wr?ca na rynek.(...)


A mnie uda?o si? znale??: http://www.musiccenter.pl/?mod=brand&g1=1&g2=1&g3=1&brand=221

Jak wida? nawet w niez?ej cenie.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: michall » marca 7, 2007, 10:42 pm

Krzysiek... bardzo odkrywcze to nie by?o bo uda?o Ci si? znale?? opis i zdj?cie tej gitary w sklepie Music Center :D . Niestety w magazynach nie ma tej gitary od wielu miesi?cy. Gibson oskar?y? Richwooda o robienie zbyt dobrych kopii ich gitar. Richwood wstrzyma? produkcj?. Gitary maj? si? jeszcze pojawi? ale zapewno nie b?d? ju? tak ?wietnie wygl?da? i mo?liwe ?e r?wnie? nie b?d? gra? jak te poprzednie. Je?eli nie wierzysz to popytaj w sklepach. Ja gwarantuje , ?e tej gitary juz nie dostaniesz. :)
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: kuba_soulfire » marca 7, 2007, 10:48 pm

te? s?ysza?em w?asnie ze Gibson "wytoczy? wojn?":)
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: kuba_soulfire » marca 8, 2007, 10:25 pm

Dobra to wzmacniacz ju? wiem jaki sobie kupie:) a teraz gitarka Ibanez SA120 czy Washburn X-33? obie maj? ruchomy mostek mog? by? k?opoty ze strojeniem?
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Krzysiek101 » marca 8, 2007, 11:02 pm

michall pisze:(...)Niestety w magazynach nie ma tej gitary od wielu miesi?cy. Gibson oskar?y? Richwooda o robienie zbyt dobrych kopii ich gitar. Richwood wstrzyma? produkcj?.(...)


M?j b??d :oops: . Nigdzie tam nie napisali, ?e aktualnie ich brakuje wi?c najpro?ciej w ?wiecie pomy?la?em ?e s? dost?pne.
Co do Gibsona to :roll: ..... ehh szkoda gada?...
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: az1z » marca 9, 2007, 4:54 pm

kuba_soulfire pisze:Dobra to wzmacniacz ju? wiem jaki sobie kupie:) a teraz gitarka Ibanez SA120 czy Washburn X-33? obie maj? ruchomy mostek mog? by? k?opoty ze strojeniem?


Mam Ibaneza SA-120 i jestem zaaaaadowolony ;) Pocz?tkowo niezbyt mnie do tej gitary ci?g?o, ale pos?ucha?em, pogra?em.. wzi??em ;) Je?eli chodzi o blues-rock, hard rock to SA-120 jest jak najbardziej polecany. Prze??cznik jest 5-way, wi?c i stratopodobne brzmienie uzyskamy. Mnie zale?y tak?e na dobrym brzmieniu na mocnym przesterze, wi?c jaki? czas temu kupi?em na ebayu Seymoura Duncana SH-4 JB ;) (czekam a? do mnie dotrze).

Og??em gitara jest POSITIV. Prosz? si? nie sugerowa? zdj?ciami, bo w rzeczywisto?ci jest o niebo pi?kniejsza..
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: kuba_soulfire » marca 9, 2007, 8:45 pm

no gitarka bedzie raczej wykorzystywana do bluesa i lekkiego rocka :)
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: az1z » marca 9, 2007, 10:09 pm

Wi?c koniecznie powiniene? osobi?cie ogra? t? gitark? w muzycznym, przekona? si?.. ;)
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: kuba_soulfire » marca 9, 2007, 11:14 pm

no to wiadome ?e j? ogram!!:) wybieram sie do muzycznego tylko czekam na dostaw? Ibanez'?w:)
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Beatles » marca 10, 2007, 11:54 am

Witam. Jestem jak wida? nowy i zupe?nie zielony je?li chodzi o gitary. Jednak chcia? bym si? nauczy? gra? :D . Mam nast?puj?ce pytanie. Czy lepiej zacz?? od akustyka, a potem przerzuci? si? na elektryka, czy mo?e od razu kupi? elektryka. No i nasuwa si? jeszcze jedno pytanie. Jaka gitara by?aby najlepsza na pocz?tek. Zakres finansowy to tak mniej wi?cej 400- 600 z?. Mam tak?e mo?liwo?? zakupu gitary w USA wi?c znawcy maj? pole do popisu :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Beatles
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 9, 2007, 10:48 pm

Postautor: az1z » marca 10, 2007, 12:54 pm

hmm.. 600 z?. Kupowanie elektryka w takiej cenie w dodatku przez kompletnego pocz?tkuj?cego-chc?cego to IMO bez sensu. Znudzi Ci sie i zong. Za sze?? st?w powiniene? wyci?gn?c przywoitego akustyka. Je?eli chodzi o USA no to m?g?by? sprowadzi? co? takiego np. http://cgi.ebay.com/USED-FENDER-GD0-200 ... dZViewItem
tylko czy jest sens skoro dopiero bedziesz sie uczy? gra? ?
W Polsce te? mozna dosta? niezla gitar? dla pocz?tkuj?cego. Moze Richwood ? http://musiccenter.pl/?mod=item&g1=1&g2=1&g3=3&id=7359
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Beatles » marca 10, 2007, 1:05 pm

Dzi?ki za szybka odpowiedz. Teraz przynajmniej wiem na czym stoj? :wink: . M?g?by? jeszcze napisa? jakie firmy polecasz/ nie polecasz? ?ebym wiedzia? czego szuka?

PS: No ten Richwood ca?kiem ?adny 8)
Awatar użytkownika
Beatles
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 9, 2007, 10:48 pm

Postautor: az1z » marca 10, 2007, 2:23 pm

W tym przedziale cenowym czym bardziej wyg?rowana marka tym mo?e by? gorzej..
Je?eli masz kogo? w rodzinie albo jakiego? znajomego, ktory gra na gitarze to wybierz sie z nim do muzycznego i niech ogra np. tego Richwooda. Du?o si? mowi, ?e sa niezle. Ba nawet sam Gibson wytoczy? im sprawe - to mowi samo za siebie..

Jeszcze moglbys sprawdzic Epiphony. Model DR200 - o nim tak?e wiele dobrego s?ysza?em. Znajoma(virtual) ma takiego z cutawayem(wciecie dla dostepu do wyzszych progow) i jest bardzo zadowolona.
MARIUSZ B
Awatar użytkownika
az1z
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 139
Rejestracja: września 13, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Rozdrażew / Londyn / Poznań

Postautor: Beatles » marca 10, 2007, 3:26 pm

Awatar użytkownika
Beatles
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 9, 2007, 10:48 pm

Postautor: Turgon » marca 10, 2007, 4:17 pm

Mam tego DR-200 z Cutawayem... Gitara genialna, za normalne pieni?dze...
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: kuba_soulfire » marca 10, 2007, 8:27 pm

ja bym r?wnie? poleca? Hohnera HC 06 kosztuje ok 250 z? ale brzmienie ma (jak na t? cen?) ?wietne! Poleci?em j? kumplowi kt?rego ucz? gra? - kupi? i jak pogra?em na niej ma naprawd? niezwyk?e brzmienie wiec polecam! Na sam pocz?tek akurat!!
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: Beatles » marca 10, 2007, 9:00 pm

Tylko widzisz ja chcia?em raczej akustyka, ?eby potem ?atwiej mi by?o si? na elektryka przerzuci?.

Wiem ze za tak? cen? nie mo?na zbyt wiele oczekiwa?, ale co powiecie o takim czym? (stosunek cena/jako??)
http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/g ... -sw-201-bk
Awatar użytkownika
Beatles
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 9, 2007, 10:48 pm

Postautor: kuba_soulfire » marca 10, 2007, 9:11 pm

to ju? lepiej bym poleca? tego Ibaneza:

http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =3&id=2971
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: kuba_soulfire » marca 10, 2007, 9:15 pm

lub.... http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =3&id=5332

i masz ju? wszystko do niej!
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Postautor: kuba_soulfire » marca 11, 2007, 6:24 pm

A co s?dzicie o Washburn'ie X30 lub X33? Jakie s? zasadnicze r??nice mi?dzy nimi?
Blues moj? drog? w d??eniu przez ?ycie...


www.soulfire.freehost.pl
Awatar użytkownika
kuba_soulfire
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 10:20 pm
Lokalizacja: Ostrzesz?w

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości