Zamiast Gibsona ;)

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: Matragon » lutego 2, 2011, 12:04 pm

xxx
Ostatnio zmieniony września 21, 2012, 7:22 am przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: mick64 » marca 11, 2011, 3:33 pm

witam,mam ibaneza roadstar 2 z 1983 roku model steve lukather,kupilem go za 70 funtow.byl troche zapuszczony ale nie zamienie go na nic innego.wniosek szukac nie spieszyc sie.
blues is power
mick64
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: grudnia 11, 2009, 10:13 pm
Lokalizacja: uk

Postautor: googa » marca 12, 2011, 3:10 pm

Ja za Matragonem. Są takie Epi, że z butów wyrywają. Oczywiście wysokie modele.
Ale... Każdą gitarę należy ograć przed zakupem, bez względu na cenę. Jeśli musi leżeć w łapie, to nawet gitara za 18 tys. może nie spełnić tego warunku. Prawda?
Macać, macać, ustawić i zagrać. Podłączyć też do czegoś dobrego.
Na Crossroads 2010 Gary Clark JR. zagrał (i często gra) na Epi Sheratonie i brzmienie cud - miód! polecam!
Awatar użytkownika
googa
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 7
Rejestracja: marca 6, 2011, 5:21 pm

Postautor: Jedi » marca 14, 2011, 4:07 pm

W swoim opisie ująłem tylko te tańsze Epi bo o takich była mowa i z takimi miałem do czynienia. Znam historię tej firmy i wiele bym oddał za dobrego a w szczególności starego semi hollow.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Hope » marca 22, 2011, 8:58 pm

A ja w 2007 kupiłem sobie LP Epi Standard Plus i wymieniłem przetworniki na Gibson Classic 57' - i jestem BARDZO zadowolony z otrzymanego efektu (piękna barwa, dobry sustain, świetna czułość nawet na najmniejsze artykulacje), a trochę już gitar w życiu ograłem (w tym Gibsonów, Fenderów itd) :)
Awatar użytkownika
Hope
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 90
Rejestracja: stycznia 23, 2008, 10:35 pm

Postautor: tomekher » kwietnia 18, 2011, 9:02 am

Nawet gitara za 100 tys. nic nie da, jak się nie ma w sercu bluesa :)
Niestety gitara gitarze nie równe, niby takie same, a każda inna. Czasem gitra za 1500 leży świetnie w ręku i wychodzą nam piękne dzwięki a czasem ta za 10000 wcale nie gada. I to chyba w tym wszytskim jest najfajniejsze - ten sam instrument a każdy użyje go inaczej. Ja pokochałem fendery i cóż nie brzmią u mnie tak jak u moich idoli ;( , ale za to brzmią po mojemu.
Pozdrawiam
tomekher
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: kwietnia 15, 2011, 9:21 am

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości