Co s?dzicie o polskich gitarach elektrycznych firmy Defil

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: sedit » maja 10, 2006, 3:53 pm

W sumie masz racj?, jak jeste? "wielki" to taki defil jest dla Ciebie zbawieniem, grunt to mie? gitar? pod siebie!
Te firmy co pisa?e? to znam, owszem wygl?daj? ?adnie, ale c??, to jest typowe ostatnio SkyWay'e te? nei wygl?daj? ?le, a we?... Zajrzyj w temat o SW, to si? dowiesz :)
Pozatym, te? racja, jak gitara ma tyle lat i ciagle brzmi, nie jest "pogi?ta" to jest ju? pewnym instrumentem, kt?ry parametr?w nie zmieni. A do tego nowa elektronika, hm to faktycznie mo?e by? powoli smaczek. Zreszt? jak sadz? z Defilami by?o jak z wsp?lczesnymi Squier'ami, raz ?wietne raz po?al si? bo?e.
Ciesz? si?, ?e Wasze Defile to dobre instrumenty, m?j by? traum? w stopniu maksymalnym ;)

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Kożuch » maja 13, 2006, 9:39 pm

Hmm... w mojej pierwszej kapelce te? gitarzysta mia? Defila. Jak potem sobie kupi? MEGa, to chyba przez 10 nast?pnych pr?b zachwycali?my si? jego brzmieniem i tym, ?e nawet w miar? stroi ;)
Kożuch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: maja 11, 2006, 8:41 pm
Lokalizacja: August?w

Postautor: urban88 » maja 13, 2006, 11:04 pm

DAROO.FENDER pisze:Mowa mia?a by? o elektrykach ale co tam 8) m?j basista tez ma Defila... gitarka liczy sobie juz 31 lat :lol: ale trzyma sie ( w miare :twisted: ) gdyby nie ten gryf w kszta?cie C to by by?a nawet przyjemna :) no ale podziwiam tych kt?rzy lubiej? w?asnie taki kszta?t :)


I nie ten klucz, ktory trzeba przekrecac w dwoch :D:D
Awatar użytkownika
urban88
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 27
Rejestracja: kwietnia 7, 2006, 10:12 pm
Lokalizacja: Ostr?w Wlkp

Postautor: sedit » czerwca 11, 2006, 12:34 pm

Ciekawe za ile p?jdzie: http://www.allegro.pl/item109640937_ast ... azja_.html :D mysl?, ?e mo?naby zrobi? z tego gitarola :D Nie wiem czy Wam si? zwierzalem, kupuj? ko?o wrze?nia tak? star? gits?, b?d? si? bawi? :)
chce kupi? za darmo prawie i zrobi? sobie z niej gits? pd siebie, z?a opcja? :P mam czasem ochot? poplumka? na 6 strunach :D
pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: franz » lipca 4, 2006, 9:52 pm

Riki666 pisze:Czyli s? tak g?wnowarte ?e skoda o nich pisa? ?

dokladnie tak :?
Awatar użytkownika
franz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: czerwca 3, 2006, 7:23 pm
Lokalizacja: z poddasza

Postautor: escombo » lipca 17, 2006, 7:28 am

Pami?tam, ?e w pocz?tkowych okresach mojej tw?rczo?ci, by? u nas w kapeli bas z napisem na g??wce: "Bydgoska Fabryka Akordeon?w". Ju? na trzecim progu to nie stroi?o, a ?eby zagra? co? gdzie? wy?ej, to trza by?o imad?a :twisted: . S?dz?, ?e ten bas to by? jaki? Defil. ?udz?co przypomina? gitar? Samba kszta?tem. Mia?em te? do czynienia z Defilem Kosmos i z tego co sobie przypominam to by?a masakra...
Awatar użytkownika
escombo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: lipca 28, 2005, 12:26 pm
Lokalizacja: Glasgow

Postautor: grechut » lipca 17, 2006, 8:35 am

moj kolega mial klasyka defila i roznica miedzy defilem a chinskim everplayem(tez klasyk) byla wyczuwalna. Moze poprostu trafil na zla gitare ale z tego co wtedy odczulem z gry na defilu to te gitary sa nie do grania:/
grechut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 152
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 9:32 pm
Lokalizacja: gliwice

Postautor: The Wheeler's Band » lipca 17, 2006, 9:41 am

Witam.
To i ja dorzuc? trzy grosze.
W zamierzch?ych czasach mia?em okazj? trzyma? w r?ku w/w gitary tj. defil aster i cosmos. Cosmos poszed? na opa?, s?abe drewno, gryf jak trzonek od siekiery, nic si? z nim zrobi? nie da?o, natomiast Aster - po zdj?ciu oryginalnego lakiery zaczyna? nawet gra?, potem przysz?a kolej na gryf, troch? go zw?zi?em i by?o ca?kiem nie?le. Gitarka dosta?a nowy lakier, p?ytk? maskuj?c? jak w gibsonach, troch? zmieniony kszta?t i gra do dzisiaj - na szcz??cie ju? nie u mnie, ale na pocz?tek mo?e by? wymaga tylko troch? pracy.
Pozdro dla wszystkich defilowc?w.
Awatar użytkownika
The Wheeler's Band
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: lutego 17, 2006, 7:49 pm
Lokalizacja: Ostróda

Postautor: sedit » września 22, 2006, 8:21 am

a teraz obczajcie to :]
Gryf prosty, elektronika bardzo fajnie vintagowo mulista, mostek do wymiany i maszynki pewnie te?. Ale to si? zobaczy, akcja strun gor?ce p?? centymetra, zobaczymy mo?e przy normalnym Tune-o-matic zacznie lepiej si? sprawowa? ;]
Bardzo trafiony zakup i zaczynam renowacje :]
a co do lakieru, hmm no nie wiem, bo jest ?liczny :] w ?rodku baaardzo ciemna wi?nia, taki troch? maho?, przechodzi do ca?kiem czarnego na bokach.
Przynajcie, mi?d:)

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: The Wheeler's Band » września 22, 2006, 12:34 pm

Witam.
A oto pr?bka mo?liwo?ci mojego brata. Dwa przerobione Astery.
Awatar użytkownika
The Wheeler's Band
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 24
Rejestracja: lutego 17, 2006, 7:49 pm
Lokalizacja: Ostróda

Postautor: jurek87 » września 22, 2006, 1:43 pm

Hehe! Niedawno Micha? Garstecki (obecnie basista Arki Noego) przypomnia? mi jak w dawnej m?odo?ci razem grali?my na Defilach (to by?a Astra i Tosca!) i obiecali?my sobie ?e jak ju? b?dziemy s?awni i bogaci, zagramy koncert na tych gitarach :) Do s?awy jeszcze troszk? nam brakuje, ale sprz?t mamy ju? z zupe?nie innej p??ki - zaczynam jednak zastanawia? si? nad tym pomys?em. Tylko trza by si? rozejrze? za Astr? i Tosc? w dobrej cenie :)
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: sedit » września 22, 2006, 10:00 pm

wiesz Wheeler, bardzo mi si?podoba jak jest ten pierwszy Aster wyfrezowany, ja si? dzi? gryfem zaj??em i stroi na wszystkich (pomijaj?c jedn?, ale to zupe?nie nie wiem dlaczego, bo jest to 20 pr?g i tylko na A co? wykombinuj? ) pozycjach a wisi sobie ok. 4 mm nad 21 progiem(nizej struny to ju? zab?jstwo dla wybrzmiewania ;]), bardzo mnie si? to podoba :] Gitarka ci??ka i o bardzo milutkim, mulistym brzmieniu.

pozdrawiam Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Hat » września 29, 2006, 12:32 am

s? to wyroby gitaropodobne
Hat
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: września 29, 2006, 12:24 am
Lokalizacja: K-ce

Postautor: sedit » września 29, 2006, 9:25 am

Brawo!
Ambitnie!
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Al Koholik » września 29, 2006, 6:14 pm

A ja sie wylamie.... Pewnego dnia wszedlem z kumplem do lokalnego komisu ogladamy, patrzymy, podziwiami a tu PATRZ!!!! ALE DEFIL!!!! Buchlismy smiechem bo to wkoncu jedyna na swiecie gitara robiona przez stolarzy i to jeszcze jakies klucze pourywane a do tego dwunastka ... miodzio.... i poszlismy ubawieni na browara. Za jakies dwa tygodnie kumpel mi mowi ze nasz kumpel ma dwunastke... nigdy jeszcze na 12 nie gralem.... pozycze pogram. Kumpel ja pozyczyl od goscia ktory to dostal od innego goscia za to ze on cos tam zrobil, a on fajnie spiewa przy ognisku, a on wlasciwie nie gra to mu ja dal.... - taka to byla historia tej gitary. Ugadalismy sie na odbior pudelka ja patrze a to ta dwunastka z tego komisu kupiona za psie pieniadze... Pozniej ja chcialem odkupic wielokrotnie przeplacajac ale nie!!! Prezentow sie nie sprzedaje... i takim o to sposobem fajna gitarka zostala w cudzych rekach. Dodam ze wowczas posiadalem pudelko loszborna i to calkiem ladne ale gdybym wtedy mial taka mozliwosc to bym sie zamienil za te 20 letnie cacko (moze nie 20 ale mloda to ona nie byla)
Al Koholik
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 17
Rejestracja: lipca 9, 2006, 2:43 pm

Postautor: KRIST » października 20, 2006, 6:34 pm

HA HA slynna gitara defila troche raczki wykrzywila .
to tyle co mozna o niej powiedziec.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: Rebelman » listopada 8, 2006, 2:36 pm

Riki666 pisze:
Zakuty pisze:szczerze m?wi?c nie spotka?em si? jeszcze z pud?em Defila, kt?re by?o by 'zno?ne' :)

ps. przepraszam za trzy takie same posty, ale wyskakiwa?o mi, ?e post nie zosta? zamieszczony, a jednak zostal ;)


Ja mam 33 letniego klasyka defila i jest bardzo dobry , ale nie spotka?em si? nigdzie z takim drugim . M?j ma tak jagby p?aski gryf , nie jak inne defile w kszta?cie C . Jest bardzo wygodny .


Mia?em podbnie - moj 1 skrzypc?wa, odnaleziona na strychu w Domu Kultury - w tamtych czasach to by?o cudo, cho? nieco rzepoli?, ale jedna istotna sprawa - z takim mi?kkim i wygodnym gryfem nie spotka?em sie do dzi? - to by?o to; teraz mam skosnookiego strata i przyznam ze je?li chodzi o jakosc to jest kiepsciutki, wiec chyba zam?wie sobie jakiego? Les Paula u lutnika, tu pytanie czy kto? moze polecic dobry namiar w tym celu no i czy da sie cos sensownego zrobic za jakie? 1700 - 2000 PLN????
Pozdro
Rebelman
Rebelman
Rebelman
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: listopada 7, 2006, 12:55 pm
Lokalizacja: Bielsko-B. i okolica

Postautor: sedit » listopada 11, 2006, 7:18 pm

S?uchajta renowacji Astera ci?g dalszy, przysz?a pora na elektronik?, mam okazj? kupi? humby z epiphone'a 86 rok. Wszystko tu:
http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=115426#115426
prosz? wypowiedzcie si? kto ma poj?cie :)

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: SirGouda » listopada 18, 2006, 9:37 pm

Kupi?em ostatnio star? Malw? z bodaj 81 - nie wiem, co z tym szitem zrobi? :) Op?aca si? w to pr?chno inwestowa? czy lepiej na tapet? wrzuci?? :D

Edit: Na dobr? spraw? nie wiem do ko?ca, czy to jest Malwa - ale wygl?da jak ten cwiatek :)
SirGouda
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: listopada 18, 2006, 9:29 pm
Lokalizacja: A sk?d?...

Postautor: sedit » listopada 19, 2006, 9:27 pm

S?uchaj ja w niedziel? za?o?y?em przystawki od tego Epi co pisa?em wcze?niej, to czeska wersja by?a i kurde gitara gada naprawd? ?wietnie, tak?e je?li umiesz i chcesz si? bawic mo?esz wyprostowa? gryf, obni?y? struny i na pewno wymieni? elektronik?, bo ta defilowska jest bardzo s?aba. M?j Aster po takich zabiegach gada niesamowicie, bierz przyk?ad z Corvusa, kilka post?w wcze?niej, sp?jrz na jego elektroakustyka Defila..
Je?li wy?ej wymienionych umiej?tno?ci nie posiadasz.. Ostatecznie, Defil to niedrogi sprz?t, mo?esz si? nauczy? ;]

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Blues-66 » listopada 20, 2006, 7:01 pm

SirGouda pisze:Kupi?em ostatnio star? Malw? z bodaj 81 - nie wiem, co z tym szitem zrobi? :) Op?aca si? w to pr?chno inwestowa? czy lepiej na tapet? wrzuci?? :D

Edit: Na dobr? spraw? nie wiem do ko?ca, czy to jest Malwa - ale wygl?da jak ten cwiatek :)


Tak si? sk?ada, ?e te? kupi?em ten shit, ale .... 1980 roku (produkcja z 1979). Pracowa?em na ni? przez ca?e wakacja (mia?em wtedy 14 lat). Gitara swoje przesz?a i d?ugi czas le?a?a w piwnicy, ale przez sentyment jej nie wyrzuca?em. Malwa wygl?da tak: http://meatexz.com/cheesyguitars/defil_malwa.html
O ile pami?tam, to mia?a bardzo wygodny gryf, beznadziejne przystawki i elektronik?.
Teraz, po latach przypadkiem j? odnalaz?em i postanowi?em reanimowa?.
Na razie musia?em poskleja? rozeschni?te pud?o. Kolejnym etapem b?dzie zdarcie lakieru (do drewna), wyszlifowanie, lakier bezbarwny (kilka warstw). Gryf dostanie now? ?rub?, nowe progi, nowe klucze - wi?c bez lutnika si? nie obejdzie.
Zamontuj? w niej pikapy Merlina. Elektronik? wykonam we w?asnym zakresie.

Prawdopodobnie, koszt tego wyniesie ok. 700 z?, czyli cena w miar? przyzwoitego u?ywanego instrumentu, ale c?? . . . jestem sentymentalny :)

Na marginesie dodam, ?e m?j kumpel za tak? reanimowan? gitar? m?g? dosta? 1500 z? od pewnego znanego lutnika. Ale te? ze wzgl?d?w sentymentalnych jej nie sprzeda?. Ta jego gitara wygl?da mniej wi?cej tak: http://meatexz.com/cheesyguitars/defil_jowita.html

Pozdrawiam!

PS. Tak przy okazji. Za ok. 450 z? mo?na kupi? (r?wnie? przez internet) nowego Squiera strato w niemieckich sklepach - bez problemu wysy?aj? r?wnie? do Polski. Tak wi?c je?eli kto? chce robi? defil-reaktywacj?, to niech si? zastanowi.
Awatar użytkownika
Blues-66
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: sierpnia 10, 2006, 7:08 pm

Postautor: SirGouda » listopada 21, 2006, 10:28 am

Czyli ?ciana :) Albo wstawi? na dach gabloty :D

Szczerze powiedziawszy nie mam ani funduszy ani ch?ci na reanimacj?, szczeg?lnie, ?e niedawno kupi?em nowe wios?o...
SirGouda
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: listopada 18, 2006, 9:29 pm
Lokalizacja: A sk?d?...

Postautor: Blues-66 » listopada 26, 2006, 9:26 pm

SirGouda pisze:Czyli ?ciana :) Albo wstawi? na dach gabloty :D

Szczerze powiedziawszy nie mam ani funduszy ani ch?ci na reanimacj?, szczeg?lnie, ?e niedawno kupi?em nowe wios?o...


Proponuj? Ci zabezpieczy? j? i schowa?. Za kilka lat mo?e b?dzie Ci? sta? na jej reanimacj?, a wzro?nie napewno jej warto??, wi?c by? mo?e zrobisz niez?y intres:D - albo b?dziesz mia? unikatowy egzemplarz gitary.
M?j kumpel z po?udnia Polski odziedziczy? po ojcu defila z lat 60-tych. Mo?e jest na forum jaki? "defilolog" i pomo?e zidentyfikowa? ten model?
Pud?o i g??wka gryfu pokryte s? mas? per?ow? lub jej imitacj? (nie widzia?em jej na ?ywo, wi?c nie jestem pewien) wkr?tce wstawi? fotk?.
Obrazek
Awatar użytkownika
Blues-66
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 19
Rejestracja: sierpnia 10, 2006, 7:08 pm

Postautor: krzysztof chmieliński » grudnia 30, 2006, 3:51 pm

witam wszystkich i dorzuce co? od siebie.. Jestem lutnikiem i swojego czasu uczy?em si? i eksperymentowa?em na defilach w?a?nie. i tutaj ciekawostka, okaza?o si? ,?e wiele egzemplarzy tego samego modelu by?o robionych z zupe?nie przypadkowych gatunk?w drewna, gdy? jak wiadomo, w tej firmie pracowali stolarze... du?ym b??dem by?o stosowanie mahoniu na podstrunnice kt?ry brzmi ciemno i t?usto plus progi o twardo?ci cyny co sprawia?o,?e ju? na starcie dzwi?k by? skutecznie zabijany:) Albo u?ycie drewna bukowego na szyjki...Oczywi?cie, jest to twarde drewno ale znowu g?uche i bezwarto?ciowe w sensie lutniczym, korpusy robiono na szczescie g?ownie olchowe ale i bukowe sie trafia?y, same korpusy by?y za cienkie st?d brak mocy w tzw brzmieniu.. Jednak, na pocieszenie trafi?o mi si? kilka ciekawych egzemplarzy zbudowanych z normalnych gatunk?w czyli klonowy kryf i olchowy korpus, przetworniki typu humbucker robione w tczewie daj?ce zadowalaj?cy dzwi?k i sygna?, niestety sam uk?ad elektroniczny by? conajmniej dziwaczny, nie rozumiem zastosowania tam poch?aniaczy brzmienia w postaci rezystor?w bo kondensatory to jeszcze rozumiem, samo poprawienie fabrycznej elektroniki dawa?o znaczn? poprawe:) Generalnie, jesli trafimy na starego astera, zrobionego z tych normalniejszych materia??w to jesli nie jest pop?kany i odkszta?cony to mamy ?wietny materia? na w?asny instrument, drewno bedzie juz extra wysezonowane i gotowe do zabaw lutniczych, pierwsza rzecz do wymiany wiadomo mostek i klucze a reszta wed?ug upodoba?, trzeba jednak na pocz?tku zastanowic si? ile w to wpakujemy kasiory. Gdyby kto? potrzebowa? tanich us?ug lutniczych ,s?u?e pomoc?!!
Awatar użytkownika
krzysztof chmieliński
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: grudnia 28, 2006, 3:46 pm
Lokalizacja: wa?cz

Postautor: Corvus » marca 1, 2007, 7:55 pm

Blues-66 pisze:
SirGouda pisze:Czyli ?ciana :) Albo wstawi? na dach gabloty :D

Szczerze powiedziawszy nie mam ani funduszy ani ch?ci na reanimacj?, szczeg?lnie, ?e niedawno kupi?em nowe wios?o...


Proponuj? Ci zabezpieczy? j? i schowa?. Za kilka lat mo?e b?dzie Ci? sta? na jej reanimacj?, a wzro?nie napewno jej warto??, wi?c by? mo?e zrobisz niez?y intres:D - albo b?dziesz mia? unikatowy egzemplarz gitary.
M?j kumpel z po?udnia Polski odziedziczy? po ojcu defila z lat 60-tych. Mo?e jest na forum jaki? "defilolog" i pomo?e zidentyfikowa? ten model?
Pud?o i g??wka gryfu pokryte s? mas? per?ow? lub jej imitacj? (nie widzia?em jej na ?ywo, wi?c nie jestem pewien) wkr?tce wstawi? fotk?.
Obrazek


Tu nie trzeba defilologa, wystarcz? chyba ja. Ot?? w latach '60 Dolno?l?ska Fabryka Instrument?w Lutniczych z Lubina rozpocz??a produkcj? gitar z pud?em typu archtop. Oczywi?cie by?y to Defile, ale nie posiada?y nazwy. Sama fabryka opisywa?a je jako "Gitara jazzowa typ [I]". Ostatni taki model zjecha? z linii produkcyjnej w 1973 roku. Zaopatrywane by?y one w 2 lub 3 pickupy albo humbucker. Mia?y to by?, jak to w tamtych czasach, kopia innego instrumentu znanej firmy, a firm? ? by? mia?o szwedzkie Hagstr?m.
P??niej produkowane by?y modele zbli?one do tego wygl?dem - czyli Malwy, jednak posiada?y one ju? inne otwory w pudle - ?ezki.
Awatar użytkownika
Corvus
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1132
Rejestracja: września 12, 2005, 2:55 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: junior » marca 5, 2007, 2:16 pm

:D:D:D Gra?em na klasyku defilu (tzn. uczy?em sie gra?), to by?a moja pierwsza gitara... z tego co pami?tam to zosta?a rozwalona na czyjejs g?owie... i chyba dobry los j? spotka?, przynajmniej sie przyda?a do czego? :D:D:D
Awatar użytkownika
junior
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: grudnia 28, 2006, 7:52 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Vial » marca 11, 2007, 7:15 pm

Ja mam Samb? od 4 lat. Wymieni?em w niej chyba wszystko: pickupy, klucze, gniazdo, zaczepy na pasek, potencjometr, lutnik naprostowa? mi gryf i nabi? nowe progi. I teraz brzmi jak gitara kt?ra w sklepie kosztuje ko?o 1000z? (wiem co m?wie, testowa?em wiele gitar), a mnie uda?o si? zamkn?? w konserwacji tej gitay w nieca?ej po?owie tej sumy. Nigdy tej gitary nie sprzedam bo za dobrze mi si? na niej gra. Troch? grubszy gryf wcale w niej nie przeszkadza.
Og?lnie to dzi? Defile to gitary dla majsterkowicz?w. Jak kto? ma czas i ch?ci to mo?e wyci?gn?? z tego sprz?tu naprawd? kapitalne brzmienie.
And if you're taking a walk through the garden of life...
Vial
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 28
Rejestracja: marca 2, 2007, 11:17 am
Lokalizacja: Lw?wek

Postautor: czsebastian » marca 11, 2007, 9:37 pm

defil powiem hamsko i w prost - kiedy? moja babcia nie mia?a drewna na rozpa?ke. defil pom?g? babci w rozpaleniu pieca. Od tego dnia babcia jest bardzo szcz?liwa tak jak ja.
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: czsebastian » marca 11, 2007, 9:38 pm

Polecam z tanich:
-samba
-Musima
-Jolana

dobre gitarki do 300z? -400z? ale trudno zdoby
Ponieważ blues ma działanie lecznicze dla duszy czy też psychiki człowieka, bluesman jest także uzdrowicielem...
Awatar użytkownika
czsebastian
bluesman
bluesman
 
Posty: 311
Rejestracja: lutego 19, 2007, 4:11 pm
Lokalizacja: Krotoszyn

Postautor: Cymer » marca 13, 2007, 11:26 pm

Ja mam w domu przepi?knego Defila Melodia z 1973 :D Kolor sunburst, kilka naklejek, znaczek pocztowy. To wszystko sprawia, ?e jest ona prawdziw? ozdob? mojej p??nocnej ?ciany w pokoju. I niech dalej tam wisi i czeka na czasy drugiej m?odo?ci... Narazie emerytura, zas?u?ony odpoczynek po latach ci??kiej pracy...
Bassman forever
Awatar użytkownika
Cymer
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: grudnia 31, 2006, 1:01 am
Lokalizacja: Kalisz

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości