Audycja 28.09.2008

Obrazek "Magazyn Bluesowy" - audycja Marka Kaczanowskiego w każdą niedzielę o 22:00. Katolickie Radio Fiat Częstochowa http://www.radiofiat.com.pl

Moderator: mods

Audycja 28.09.2008

Postautor: Marek Kaczanowski » września 24, 2008, 12:58 pm

W ostatnią niedzielę września w audycji wystąpią wykonawcy polscy którzy zagrają na Rawie Blues Festiwal oraz już wkrótce wystąpią podczas
Jimiway Blues Festiwal. Zagrają między innymi:

1 MAREK "MAKARON" TRIO
2 PUSTE BIURO
3 COOLISH TRIO
4 SIÓDMA W NOCY
5 WIELEBNY BLUES BAND
6 JĄKPA BLUES BAND
7 J.J.BAND
8 BLUES DOCTORS
9 S.O.U.L.
Zapraszam.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 24, 2008, 5:30 pm

Marek Makaron Trio
MAREK MAKARON TRIO to jeden z ciekawszych bluesowych i folkowych projektów ostatnich lat. Zespól nawiązuje do przepełnionego emocjami, tradycyjnego korzennego bluesa rodem z Delty Missisipi, czemu towarzysza równie emocjonalne teksty śląskich pieśni ludowych. Wspólny dla obu etos ciężkiej pracy tworzy niezwykle ciekawe połączenie.

W repertuarze zespołu znajdują się miedzy innymi piesni z okresu XV – XIX w. Napisane zostały w zanikającej gwarze śląskiej. Niejednokrotnie nie sa znane ich melodie, gdyż były przekazywane z pokolenia na pokolenie w formie pisanej jak m.in. pochodząca z XV wieku z terenu Katowic pieśń żałobna -Skarga Umierającego- prawdziwy zabytek polskiej literatury.

Założycielem zespołu jest MAREK MAKARON MOTYKA – ur. w 1974
Obrazek

gitarzysta i pieśniarz bluesowy. Od dwudziestu lat gra na gitarze akustycznej, posługuje się rzadko spotykaną w Polsce techniką fingerpicking. Gitarowe rzemiosło szlifował włócząc się przez trzy i pół roku po Europie. Grał w tym czasie na ulicach i w klubach Francji i Włoch. Tam pierwszy raz zetknął się z korzennym bluesem grajac m in. z takimi muzykami jak Alex Sozpenca (uczeń Stefana Grossman'a). Od ponad pięciu lat specjalizuje się w deltowym bluesie, do którego w 2007 roku postanowił śpiewać stare, śląskie pieśni.

Projekt śląskich pieśni miał swoja premierę na deskach festiwalu Rawa Blues 2007 gdzie artysta wystąpił na malej scenie w towarzystwie znakomitego harmonijkarza ADAMA JAWIENIA
Obrazek
(harmonijka ustna), którego wcześniej można było usłyszeć m.in. gościnnie na pierwszej płycie zespołu Highway 'Dokąd biegniesz?'. Kilka miesięcy później do projektu dołączył gitarzysta
PATRYK FILIPOWIC
Obrazek

, który bluesowej ogłady miał okazje nauczyć się w legendarnym już Domu Pracy Twórczej 'Leśniczówka' w Chorzowie, od takich znakomitych muzyków jak Maciej Radziejewski (ex-zespól Czesława Niemena) oraz Mirek Rzepa (Sląską Grupa Bluesowa, Ości), a projekt przybrał nazwę Marek Makaron Trio.

Pod koniec 2008 roku ukaże sie debiutancka płyta zespołu MAREK MAKARON TRIO: 'Makaron po Śląsku'. Trzymajcie rękę na pulsie!!!

Fotki Kobiór 2008

Ps ażeby Jaras nie był do końca spokojny to i tego Trio kopie płyty- matki mam w posiadaniu żartowałem mam 3 kawałki tylko
Ostatnio zmieniony września 26, 2008, 2:29 pm przez Adam Węgrzynowicz, łącznie zmieniany 2 razy
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: kora » września 24, 2008, 5:43 pm

Adaś dzięki :wink: :wink:

To ja jeszcze dodam fotkę,która będzie ...no właśnie jeszcze za bardzo nie wiem :roll: czemu służyć.
Na pewno jej przeznaczeniem jest wylądowanie na okładce,albo w książeczce płyty,która niebawem się ukaże :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » września 24, 2008, 5:43 pm

aaaaaaa zapomniałam o tej focie :twisted:

moment ..........
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » września 24, 2008, 5:45 pm

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 24, 2008, 5:57 pm

kora_ pisze:aaaaaaa zapomniałam o tej focie :twisted:

moment ..........

Teoretycznie staram się wstawiać fotki które uda mi się zrobić własnoręcznie na koncertach
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: lech » września 24, 2008, 6:26 pm

Na rozkładzie jazdy najbliższej audycji pojawiła się nazwa zespołu S.O.U.L.
Ten skrót oznacza Stowarzyszenie Ostatnich Uśmiechniętych Ludzi. Formacja została założona w 1999roku przez będącego w niej do dnia dzisiejszego Jacka Szczepaniaka. Tyle lat to czas grania i przerw. W różnych kolejach losu pojawił się czas przerwy w działaniach by w roku 2006 nastąpiła reaktywacja. Zespół pojawia się na różnych festiwalach zbierając nagrody oraz wiele koncertuje. W bieżącym roku zespół został laureatem festiwalu LAS WODA i BLUES. Więcej informacji na stronie www.soul-reaktywacja.yoyo.pl
Zdjęcie przedstawia zespół w trakcie koncertu na SPRING ROCK FESTIWAL 2007 w Nowej Soli
Obrazek
Ostatnio zmieniony września 24, 2008, 8:02 pm przez lech, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: kora » września 24, 2008, 6:32 pm

Lechu, odbierz priva :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » września 24, 2008, 6:34 pm

Stowarzyszenie Ostatnich Uśmiechniętych Ludzi - świetna nazwa :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: KRIST » września 24, 2008, 6:35 pm

Kasiu kapitalna fotka 8) .
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: Marek Kaczanowski » września 24, 2008, 9:19 pm

kora_ pisze:Obrazek


Kora ta fotka jest niesamowita. :D
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » września 24, 2008, 9:39 pm

To Ci faceci są niesamowici, fotka tylko to obrazuje :twisted: :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek Kaczanowski » września 24, 2008, 9:51 pm

Kasiu, w jakiej kolejności grają na Rawie ?
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » września 24, 2008, 10:21 pm

1. 3 Ptaszki
2.Kulisz Trio
3.Marek "Makaron"Trio
4.Puste Biuro
5.Teksasy
6.Schau Pau Acoustic Blues
7.The California HoneyDrops

no i Gwiazdy

Shakin'Dudi
Seth Walker
Samuel James
Debbie Davis

o gwiazdach jutro coś naklikam :P
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 26, 2008, 5:02 pm

PUSTE BIURO
Obrazek
Muzyka zespołu jest mieszanką soulu i bluesa, charakteryzuję ją masa energii i dobrej zabawy.Zespół jest laureatem takich festiwali jak Rawa Blues Festival, Blues Woman's Festival, okrzyknięty został nadzieja polskiego bluesa.Ciekawy jest skład grupy bowiem poza znakomitą wokalistka, Karoliną Kidoń możecie państwo usłyszeć żeński chórek w osobach Katarzyny Zaręby i Moniki Czaji.Członkowie zespołu to profesjonalni muzycy współpracujący lub pogrywający z takimi postaciami jak, Karen Edwards,Małgorzata Ostrowska, Zbigniew Wodecki, Jarosław Śmietana, Gang Olsena,Beata Przybytek, Jarosław Wasik, Styropian Blues Band.
Obrazek
Historia:
Zespół założony w 2004 roku w Cieszynie przez Łukasza Wichra (gitara) Mateusza Jachyma (bass) i Rafała Kasprzyka (The Hard Rocket), na perkusji grał Tomek Wicher. Na wokal po krótkich próbach instrumentalnych wskoczyła Karolina Kidoń. Na pierwszym koncercie Pustego Biura gościnnie zagrali Karol Pyka (klawisz) Maciek Zawaronek (harmonijka ustna),którzy zostali w stałym składzie. W 2005 i 2006 roku Puste Biuro działało jako projekt muzyczny koncertując okazjonalnie i w różnych składach.Zespół jednak na każdym koncercie starał się pokazywać blues,rock czy soul z różnych punktów widzenia, przez zaprasznie do współpracy różnych muzyków, między innymi : Maciek Lipina(Ścigani), Piotr Hetnał(Małe Kino), Justyna Cieślik, Maciek Słatyński, Wojciech Zięba i wielu innych.Aktualnie zespół ponownie wrócił do "stałego składu"muzyków,stale koncertuje. W najbliższych planach czołowe miejsce zajmuje nagranie debiutanckiej płyty.

Obrazek

Skład:
Karolina Kidoń- 24 lata, Ustroń. Wokalistka bluesowo-soulowo-jazzowa. Dotychczas zajmowała się głównie muzyką jazzową, wraz z zespołem Puste Biuro zakochała się w soulowej odmianie bluesa. Charakterystyczna barwa głosu i spora muzykalność urzekła już wielu ludzi ze świata muzyki. W wieku 17 lat była finalistką telewizyjnego programu “ Droga Do Gwiazd”.Występowała u boku Małgorzaty Ostrowskiej. Supportowała takie gwiazdy jak Zbigniew Wodecki, T. Love. Miała przyjemność zaśpiewać z naczelnym polskim bluesowym zespołem, Gangiem Olsena.Wraz z Karen Edwards (nominowana u boku Price'a do nagrody Grammy) wykonała utwór Summertime. Karolina jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów między innymi, Krokus Jazz Festival. Studiuje na wydziale muzycznym Uniwersytetu Śląskiego, pracuje jako menager artystyczny klubu muzycznego. Lubi Sławomira Mrozka, kabaret Mumio i swojego królika;) Mateusz Jachym-25 lat, Żywiec. Basista, kontrabasista. Skończył szkołę muzyczną drugiego stopnia w klasie kontrabasu, obecnie studiuje na wydziale muzycznym UŚ. W Pustym Biurze zajmuje się liderowaniem, ostatnie słowo należy do niego (czasami:)). Wcześniej był związany z zespołem Małe Kino, grającym poezję śpiewaną w specyficzny, bardziej umuzykalniony sposób . Z zespołem tym wygrał mnóstwo ogólnopolskich festiwali,przeglądów muzycznych. Miał przyjemność grać już kilkukrotnie na największym bluesowym festiwalu w Europie, Rawa Blues Festival. Ciekawostką jest ,że z racji pochodzenia grywa również muzykę góralską ;) Łukasz Wicher- 24 lata, Jordanów ,gitarzysta. Studiuje w klasie gitary akustycznej na UŚ. Z racji kierunku studiów grywa również muzykę klasyczną. Co ciekawe świetnie odnajduje sie także w muzyce rockowej. Poza czynnym koncertowaniem niedawno zaczął pracę jako nauczyciel muzyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Jest szczęśliwym tatą najzdolniejszego przyszłego perkusisty, półtorarocznego Tomka ;) Mimo ustabilizowanego trybu życia wie co to ideologia rock&rolla :) Karol Pyka- 23 lata, Katowice, pianista, klawiszowiec. Student Kompozycji i aranżacji Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz Klasy Fortepianu UŚ. W Pustym Biurze ma największe pojęcie o harmonii i teorii muzyki. Grywa z wieloma muzykami, zarówno bluesowymi jak i popowymi, jazzowymi. Akompaniował między innymi Beacie Przybytek, Dawidowi Koczemu. Interesuje sie dyrygenturą chóralną, gra na perkusji i jest osobą o której można szczerze powiedzieć ze cale jego życie kręci sie wokół muzyki. “Najgrzeczniejszy” w pustym Biurze :) Eryk Urbaniec- 26 lat, Żywiec, perkusista. Fanatyk rytmu związany dotychczas z wieloma zespołami od metalowych do poezji śpiewanej;) Obecnie poza Pustym Biurem gra w zespole rocka progresywnego Treetops. Przez kilka lat współpracował z Styropian Blues Band, z którym zdobył wiele nagród na bluesowych przeglądach, festiwalach. Został uznany instrumentalista roku na baszta Festiwal 2003r. Lubi swoja narzeczoną i w stanie upojenia alkoholowego śpiewać “ Sen O Victorii” :) CHÓRKI: Kasia Zaręba- studentka wokalistyki na AM w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), oraz Uniwersytetu Sląskiego. Pasjonatka mieszanek jazzowo-folkowych, z którymi kiedyś prawdopodobnie nagra płytę. Monika Czaja- studentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Śląskim, w klasie ..oboju! :) Wraz z Pustym Biurem debiutuje wokalnie ;)
Obrazek

na pierwszych 3 fotografiach Dziewczyny z Pustego Biura uwieczniła KORCIA podczas Blues Woman's Festival
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 26, 2008, 5:24 pm

KULISZ TRIO
Załoga:
Obrazek
Obrazek

Adam „Coolish” Kulisz - śpiew, gitary, harmonijka
Obrazek

Michał Giercuszkiewicz - (perkusja) Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Dyskografia z jego udziałem jest bardzo obszerna.
Obrazek
Mariusz Maksymowicz - Kontrabasista samouk z Goczałkowic. Grał w zespole Big John and The Rockets, który w połowie lat osiemdziesiatych z sukcesem występował na festiwalach Rawa Blues oraz Olsztyńskie Noce Bluesowe. W latach 90-tych współpracował z zespołem Rubens Band. Od dwóch lat występuję również z zespołem "NOUS". Z zawodu plastyk.

Świeży skład, doświadczeni muzycy "KULISZ TRIO"

Współpraca wieloletnich i cenionych muzyków polskiej sceny bluesowo-rockowej, zaowocowała wyśmienitym materiałem muzycznym, uwieńczonym na płycie BLUESLETTER. Dynamika, profesjonalizm na najwyższym poziomie – to najczęściej padające określenia pod adresem tej fornacji. Charakterystyczny, głęboki, hookerowski głos lidera grupy Adama Kulisza notabene dwukrotnego zwycięzcy plebiscytu pisma „TWÓJ BLUES”w kategorii „wokalista roku”, połączony z energetyzującą gitarą przewodnią. Kunszt pekusyjnego autorytetu polskiej sceny muzycznej,wieloletniego muzyka grupy DŻEM i Śląskiej Grupy Bluesowej - Michała Giercuszkiewicza, oraz dynamiczne i wyważone dżwięki cenionego kontrabasisty
Mariusza Maksymowicza.Wszystko to w połączeniu zapewnia niezapomnianą ucztę muzyczną.

"Minął rok od ostatniej sesji nagraniowej Kulisza i oto mamy nowy, świetny materiał muzyczny. Znowu w trio, tym razem bardziej elektrycznie, bardziej dynamicznie i bardziej rasowo - bluesowo. Wspaniałe teksty o sobie i o otaczającym nas życiu, humorystyczne i z przymrużeniem oka, czy poważne, zawsze ciekawie ubrane w zgrabne, bluesowe nutki. Przyjemne gitarowe granie, kilka smakowitych slide i motoryczna sekcja rytmiczna - zapewniają dobre kołysanie w różnorodnym rytmie bluesa. Bluesowy wokalista ubr. jest tu ciepły, silny i dynamiczny, potwierdzając kolejny, bardzo udany krok na długiej i niekończącej się drodze bluesa
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 26, 2008, 5:30 pm

Wielebny Blues Band
Ks.Arkadiusz Wieczorek - ur. 12 stycznia 1967 roku, ale tak naprawdę to urodziłem się dopiero w 1997 roku z powstaniem zespołu Wielebny Blues.
Tworzyli go wtedy: Mariusz Łęcki, Marcin Łęcki, Bartek Dolata, Karol Kryjom, Damian Skoniecki. W chórkach śpiewały: Agnieszka Skoniecka, Monika Łęcka, Renia Pacyna i Ela Wojak. Zespół powstał w Ostrowie Wielkopolskim przede wszystkim z potrzeby serca, ale i z konieczności zagrania na comiesięcznych młodzieżowych spotkaniach organizowanych przy parafii św. Pawła, w której to wtedy pracowałem. Po roku zespół zawiesił swoją działalność ( grałem wtedy w Dobrej Nowinie), by od 1999 roku zabrzmieć znów. Odliczyli się wtedy Wielebny, czyli ja, Mariusz i Marcin Łęccy, Bartek Dolata i nowy muzyk - Szymon Borysław. Różne koleje losu sprawiały, że zmieniali się muzycy. Z chwilą odejścia ostatniego z pierwszych zespół przyjął nazwę:"Wielebny Blues Band".
W zupełnie nowym składzie ( jeszcze bez harmonijki, czyli Piotrka Mamczaka), a z perkusistą Grzegorzem Grejnertem zagrał 3 maja 2005 roku w Wieruszowie.
Obecnie zespół tworzą: Wielebny - śpiew i gitara, Jarosław Bury - gitara basowa, Jurek Bojszczak - gitara solowa, Piotrek Mamczak - harmonijka i Artur Obalski - perkusja. Z osiągnięć zespołu ( jak i moich życiowych) wymienić trzeba dwa "Koncerty dla Przyjaciół", występy na festiwalach: "Jimiway " w Ostrowie Wielkopolskim i " Bluestracje " w Chorzowie, granie przed takimi filarami polskiej sceny bluesowej jak: Martyna Jakubowicz, zespołami Harlem i Dżem. Wreszcie nagranie i wydanie pierwszej płyty zespołu Wielebny Blues Band - "Tak banalnie... ". Zespół charakteryzuje to, że gra własne kompozycje do własnych tekstów. Zapożyczamy czasami z twórczości tekstowej Małgosi Urbańskiej (pisze, jak jest nieszczęśliwa) :(. Zagraliśmy od Beskidów ( Krawców Wierch) po Koszalin, za co Bogu i ludziom dziękuję. Tak przy okazji, że miało być o sobie, "parę słów o kapeli " przemycił Wielebny.


ks.Arkadiusz " Wielebny" Wieczorek gitara śpiew
Obrazek
Jerzy "Jurand" Bojszczak gitara solowa
Obrazek
Piotr "Piotruś" Mamczak instrumenty klawiszowe Harmonijka Gwizdek
Obrazek
Artur "Obal" Obalski Perkusja
Obrazek
Jarosław Jareta" Bury Gitara Basowa
Obrazek

info http://wielebnyblues.pl/ zdjęcia(moje) prywatne archiwa
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » września 26, 2008, 5:47 pm

Bardzo ładnie opisujesz Bambosz.
Dziękuję.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Adam Węgrzynowicz » września 26, 2008, 7:41 pm

a Wielebni z której płytki? bo jak z nowej to jeszcze bym chórki musiał dodać :wink: :) :)
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: effcia » września 26, 2008, 7:54 pm

Bambosz75 pisze:...to jeszcze bym chórki musiał dodać :wink: :) :)


..może lepiej nie ;)
Awatar użytkownika
effcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3005
Rejestracja: stycznia 9, 2006, 7:06 pm
Lokalizacja: Kobyla Góra

Postautor: Marek Kaczanowski » września 26, 2008, 8:30 pm

Bambosz75 pisze:a Wielebni z której płytki? bo jak z nowej to jeszcze bym chórki musiał dodać :wink: :) :)


Oczywiście z nowej. Przed chwilą miałem okazję wysłuchać płytę.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » września 26, 2008, 8:32 pm

effcia pisze:
Bambosz75 pisze:...to jeszcze bym chórki musiał dodać :wink: :) :)


..może lepiej nie ;)


Effciu, może lepiej tak. :D
Bardzo fajnie słuchało się płytę.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » września 27, 2008, 8:58 am

GWIAZDY RAWY 2008
***************************************************

DEBBIE DAVIS

Obrazek

Karierę rozpoczęła od grania w bluesowych i rock'n'roll-owych zespołach w zatoce San Francisco.
W 1984 roku trafiła na pozycję "głównej gitary" w damskiej kapeli Maggie Mayall.
W 1988 roku dołączyła do Icebreakers.Grała tam u boku samego Alberta Collinsa.
W 1990 roku wzięła udział w nagraniach albumu Johna Mayalla "A Sanse Of Place"
W 1991 roku z Collinsem i Icebreakers nagrała album "Picture This",który został nominowany do nagrody Grammy .
Od 1994 roku Debbie wydała 9 albumów solowych i 2 nagrane z innymi twórcami.
Davis otrzymała 8 nominacji do nagród Blues Music Awards
W 1997 roku wygrała w kategorii Best Contemporary Female Blues Artis
Współpracowała z całą plejadą artystów : Ike Turner,James Cotton,Petre Green,Coco Montoya,Duke Robilard,Chrlie Musselwhite i wielu innych.

John Mayall, powiedział o niej:
"Rzadko udzielam komuś poparcia lub daję referencje,lecz kiedy słyszę muzyka o takim talencie chcę,by ludzie o nim usłyszeli "



*********

SETH WALKER

Obrazek

Marcia Ball powiedziała o nim:
"Walker jest alternatywą w amerykańskim bluesie.W Jego utworach odnajdziemy połączenie swingu,rocka,boogie i bluesa.Postrzegany jest jako autentyczny twórca prawdziwej amerykańskiej muzyki,który tworzy nową klasykę"
Szlifował swoje umiejętności przez ostatnie lata w Austin /Teksas/.Posiada wielki dar tworzenia własnych utworów w bluesowym idiomie.
Seth pochodzi z długiej linii wielkich muzyków i śpiewaków bluesowych.Dzielił scenę z takimi ikonami jak Ray Charles,B.B King,Jimmie Vaughan.
Walker nagrał swój pierwszy album w 1997 roku,a od tego czasu ukazały się 3 kolejne płyty

Austin American Statesman,pisało o nim:
"(...)Posiada niezwykły talent,jest mistrzowskim gitarzystą bluesowym,śpiewakiem ze swingiem w głosie i pisarzem,którego autentyki jak "Gone Before I knew It 2' Left the Ceiling",brzmią nie tyle na skomponowane,co uwolnione"

Taj Mahal zafascynowany jego występem powiedział o nim :
"Młody Ray Charles !!!"

***********

SAMUEL JAMES

Obrazek

Tradycje muzyczne w jego rodzinie sięgają czasów zniesienia niewolnictwa.Jego dziadek był gitarzystą bluesowym,ojciec profesjonalnym trębaczem i pianistą.Samuel nauczył się stepować gdy miał 5 lat,grać na pianinie w wieku 8 lat,a w pierwszą profesjonalną trasę wyruszył po ukończeniu 12 roku życia.W tym samym roku stracił matkę i spędził swoje młodzieńcze lata w domach zastępczych.w wieku 17 lat powrócił do swojego ojca.
Samuel James jest wirtuozem gitary fingerstyle i slide,banjo,harmonijki i pianina.W jego grze wyczuwa się wpływy Skipa Jamesa,Sonny Terry'ego poczynając,a na Gusie Cannon'ie i Charley'u Pattonie kończąc.
Portlan Phoenix napisało o nim:
"Samuel jest jak wehikuł czasu - ten sam który utrzymuje Son House i Mississippi Johna Hurta we współczesnej świadomości"
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek Kaczanowski » września 27, 2008, 9:42 am

Dzięki Kora.
Dobrej muzyki nie zabraknie na tegorocznej Rawie.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Makaron » września 27, 2008, 2:34 pm

Dziękuję za prezentacje Bambosz75,dodam jeszcze od siebie że płyta która ukaże się jesienią jest nagrana w dwa dni 4,5 sierpnia .w stu procentach na żywo na sete ,bez żadnych dogrywek ,czy poprawek :P dziękuje i pozdrawiam
:mrgreen:
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: JaRas » września 27, 2008, 2:50 pm

Makaron pisze:Dziękuję za prezentacje Bambosz75,dodam jeszcze od siebie że płyta która ukaże się jesienią jest nagrana w dwa dni 4,5 sierpnia .w stu procentach na żywo na sete ,bez żadnych dogrywek ,czy poprawek :P dziękuje i pozdrawiam
:mrgreen:


OK, tylko mi Makarun powiedz jak to się dzieje, że Prezes Bambosz chwali się, że ma tę płytę - znowu gdzieś zhakował pirat jeden.
Kurcze Marek ale znowu świetna audycje przygotowałeś.
No nie mogę pojechać na żużel do Częstochowy :wink: bo nie zdążyłbym na audycję :wink: :wink: :wink: :idea:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Marek Kaczanowski » września 27, 2008, 2:52 pm

Makaronie Drogi.
Przelatujące jaskółki :wink: śpiewały że Wasza płyta nosić będzie tytuł
" Makaron po Śląsku ". Czy to prawda ?
Bardzo superfajny tytuł.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » września 27, 2008, 2:55 pm

JaRas pisze:
Makaron pisze:Dziękuję za prezentacje Bambosz75,dodam jeszcze od siebie że płyta która ukaże się jesienią jest nagrana w dwa dni 4,5 sierpnia .w stu procentach na żywo na sete ,bez żadnych dogrywek ,czy poprawek :P dziękuje i pozdrawiam
:mrgreen:


OK, tylko mi Makarun powiedz jak to się dzieje, że Prezes Bambosz chwali się, że ma tę płytę - znowu gdzieś zhakował pirat jeden.
Kurcze Marek ale znowu świetna audycje przygotowałeś.
No nie mogę pojechać na żużel do Częstochowy :wink: bo nie zdążyłbym na audycję :wink: :wink: :wink: :idea:


No właśnie Jarku w niedzielę żużel. Leszno- Częstochowa
Audycja Rawowo-Jimiwayowa.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » września 27, 2008, 3:51 pm

JaRas pisze:OK, tylko mi Makarun powiedz jak to się dzieje, że Prezes Bambosz chwali się, że ma tę płytę - znowu gdzieś zhakował pirat jeden.


nie zahakował, tylko słyszał wersję roboczą u nas po Laubie.
Nie było Cię,więc nic nie wiesz :D :twisted:

Marek Kaczanowski pisze:" Makaron po Śląsku ". Czy to prawda ?
Bardzo superfajny tytuł.


" Mataczorek ".... to byłby super tytuł :wink: Dlaczego ?
- to już każdy będzie wiedział, gdy przesłucha ten krążek :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek Kaczanowski » września 27, 2008, 4:42 pm

"Mataczorek" też fajnie. :D
Kiedy cały krążek będzie dostępny ?
Adaś pewnie wie.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Magazyn Bluesowy - Radio Fiat Częstochowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 503 gości