Audycja 22.06.2008

Obrazek "Magazyn Bluesowy" - audycja Marka Kaczanowskiego w każdą niedzielę o 22:00. Katolickie Radio Fiat Częstochowa http://www.radiofiat.com.pl

Moderator: mods

Audycja 22.06.2008

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 4:53 pm

Zapraszam na kolejną audycję w której zagrają:


1. FLEETWOOD MAC
2. KAROLINA CYGONEK
3. COOLISH BLUES SESSION
4. K3
5. WALTER TROUT
6. SEVEN B
7. GANG OLSENA


Serdecznie zapraszam.
Ostatnio zmieniony czerwca 27, 2008, 8:46 pm przez Marek Kaczanowski, łącznie zmieniany 1 raz
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 5:45 pm

http://pl.youtube.com/watch?v=bSZHT2XvoLM

Zapraszam do obejrzenia i posłuchania.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 21, 2008, 6:10 pm

Fleetwood Mac
Obrazek
Zespół debiutował na festiwalu w Windsor i odniósł natychmiastowy i bezdyskusyjny sukces. Bluesowe improwizacje muzyków przyniosły im sławę w USA jeszcze przed wydaniem pierwszego albumu - "Fleetwood Mac" (1968). Płyta okazała się ogromnym sukcesem w Wielkiej Brytanii - przez ponad roku znajdowała się w pierwszej dziesiątce najlepszych albumów na Wyspach - jednak w USA przeszła praktycznie niezauważona.
Niebawem do zespołu dołączył gitarzysta Danny Kirwan. W 1969 roku ukazały się dwa kolejne longplaye zespołu - "English Rose" i "Then Play On". Na początku 1970 roku z Fleetwood Mac niespodziewanie odszedł Peter Green, który postawił na karierę solową. Jego miejsce zajęła grająca na klawiszach wokalistka Christine Perfect (wkrótce McVie). W 1971 roku z grupy zniknął Jeremy Spencer, który przez ostatni rok stał się liderem formacji. Po nagraniu albumu "Bare Trees" (1972) zespół opuścił także gitarzysta Danny Kirwan, którego zastąpili Bob Weston i Dave Walker (nagrał z Fleetwood Mac tylko jeden album "Penguin"). Bob Weston zrezygnował ze współpracy z grupą po płycie "Mystery to Me" (1974).
Obrazek

W 1975 roku McVie i Fleetwood zaprosili do zespołu soft-rockowy duet Lindseya Buckinghama i Stevie Nicks. Dzięki temu oblicze grupy zostało całkowicie odmienione - zarówno jeśli chodzi o image jak i o sposób grania. Jeszcze w tym samym roku ukazał się 'debiutancki' album odświeżonego Fleetwood Mac, zatytułowany "Fleetwood Mac". Krążek w samych Stanach Zjednoczonych sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy, a zawierał takie przeboje jak "Over My Head", "Rhiannon" i "Say You Love Me".

Jednak wraz z sukcesami komercyjnymi przyszły kolejne nieporozumienia wśród członków grupy. Pomimo tych problemów następny album zespołu "Rumours" (1977) odniósł oszałamiający sukces zarówno w USA jak i na Starym Kontynencie - zajmując pierwsze miejsca zestawień. Płyta w samych Stanach znalazła ponad 17 milionów nabywców. Przyczyniły się do tego single "Go Your Own Way", "Dreams", "Don't Stop" i "You Make Loving Fun". Kolejny album "Tusk" (1979) nie powtórzył już tego sukcesu.

Na początku lat 80. Fleetwood, Buckingham i Nicks nagrali solowe albumy, z czego największą popularnością cieszyła się płyta "Bella Donna" (1981) Stevie Nicks. W 1982 roku muzycy na chwilę połączyli siły jako Fleetwood Mac by nagrać album "Mirage", a następnie ponownie poświęcili się karierom solowym. W 1987 roku, po wydaniu piętnastego studyjnego album "Tango in the Night", Lindsey Buckingham opuścił grupę. Jego miejsce zajęli Billy Burnette i Rick Vito. W 1990 roku zespół w nowym składzie nagrał LP "Behind the Mask" i po raz pierwszy od 1975 roku album nie zyskał statusu Złotej Płyty.

Zespół Fleetwood Mac w klasycznym składzie - Mick Fleetwood, John i Christine McVie, Lindsey Buckingham i Stevie Nicks - spotkał się dopiero w 1993 roku, grając w czasie inauguracji prezydentury Billa Clintona. Niebawem grupę opuściły Christine McVie i Stevie Nicks. W 2003 roku ukazał się album "Say You Will" - pierwsza od czasu "Tango in the Night" studyjna płyta Fleetwood Mac w klasycznym składzie.
Obrazek




Skład
Stevie Nicks - śpiew (1975-1992,od 1997)
Mick Fleetwood - perkusja (od 1967)
John McVie - gitara basowa (od 1967)
Lindsey Buckingham - gitara, śpiew (1975-1987,od 1997)

Byli członkowie
Christine McVie - śpiew, instrumenty klawiszowe (1970-1998)
Peter Green - gitara, śpiew (1967-1970)
Jeremy Spencer - gitara, śpiew (1967-1971)
Bob Brunning - gitara basowa (1967)
Danny Kirwan - gitara, śpiew (1968-1972)
Bob Welch - gitara, śpiew (1971-1974)
Dave Walker - śpiew (1973)
Billy Burnette - gitara, śpiew (1987-1996)
Rick Vito - gitara (1987-1992)
Dave Mason - gitara, śpiew (1994-1996)

Dyskografia
Fleetwood Mac (album) (1968)
Mr. Wonderful (1968)
English Rose (1969)
Then Play On (1969)
Kiln House (1970)
Future Games (1971)
Bare Trees (1972)
Penguin (1973)
Mystery to Me (1973)
Heroes Are Hard to Find (1974)
Fleetwood Mac (album 1975) (1975)
Rumours (1977)
Tusk (1979)
Mirage (1982)
Tango in the Night (1987)
Greatest Hits (1988)
Behind the Mask (1990)
Time (1995)
Say You Will (2003)

Fleetwood Mac - Gypsy

So i'm back to the velvet underground
back to the floor that i love
to a room with some lace
and peper flowers
back to the gypsy...that i was...
to the gypsy...that i was...

And it all comes down to you
well you know that it does, well...
lightning strikes...
maybe once...maybe twice...
oh....and it lights up the night....
and you see your gypsy.......
you see your gypsy....

To the gypsy......
that remains.....
she faces freedom......
with a little fear.....
well i have no fear....
i have only love.....
and if i was a child....
and the child was enough.....
enough for me to love....
enough to love......

She is dancing away from you now
she was just a wish
she was just....a wish
and her memory is all that
is left for you now
you see your gypsy.....
you see your gypsy.....

Lightning strikes...
maybe once...maybe twice....
and it all comes down to you
oooooo......oh....
well it all comes down to you....
lightning strikes...
maybe once....maybe twice....
oh...I still see your bright eyes......bright eyes...
and i've always loved you....
and it all comes down to you
it all comes down to you.....
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 6:23 pm

Widzę Bamboszku że wziąłeś się za odrabianie lekcji. Świetnie.
Ten póżniejszy Fleetwood Mac jakoś do mnie nie trafia.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 21, 2008, 6:35 pm

KAROLINA CYGONEK & CAB2P

Grupa CAB2p (czyt. kabtupi) powstała w grudniu 2002 roku w Warszawie. Początkowo skład był czteroosobowy (dwie gitary, bas, perkusja), a muzyka miała charakter instrumentalny. Funk-rockowa stylistyka od samego początku zdominowała twórczość zespołu. Wszystkie utwory zostały przearanżowane dopiero wraz z dołączeniem do CAB2p wokalistki Karoliny Cygonek w drugiej połowie 2003 roku. Kapela nagrała jedną płytę demo na której jest pięć piosenek: Suspense, Iowa, Mountain, Somebody, Hey Hey. Wszystkie numery zostały skomponowane przez CAB2p z wyjątkiem Somebody (cover zespołu Black Wolga). 12 marca 2004 r. w Starej Prochowni w Warszawie odbył się pierwszy koncert zespołu... Z przyczyn medialnych od września'04 grupa występuje pod nazwą CAB2P. Powstały również nowe utwory nagrane w płockim studiu jako nagroda za wygranie letniego festiwalu Rockowe Ogródki. Są to: Hoochie Coochie, Woman, Loving You.
Karolina Cygonek
Obrazek

KAROLINA CYGONEK - oprócz ToMi Blues Kapela śpiewa w funk-rockowej grupie Black Volga.
Współpracuje m.in. ze znaną formacją jump-bluesową Banaszak And The Best . Chętnie bierze udział w najróżniejszych jam sessions, podczas których jest nieobliczalna, a jej brawurowe interpretacje przechodzą do historii wielu imprez.

Z zawodu dziennikarka, poliglotka, a z pasji wokalistka śpiewająca wiele gatunków, wyraźnie jednak oscylując w kierunku bluesa i jazzu.


Obrazek
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 6:40 pm

O kurcze a kto to na tym zdjęciu ? :D
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 21, 2008, 6:47 pm

COOLISH BLUES SESSION
Obrazek

Zespół ten zawiązałem w poczatku roku 2004. Jest on kontynuacją a zarazem zwieńczeniem moich poszukiwań bandu, który będzie wykonował moje pieśni. Z niektórymi muzykami spotkałem sie wcześniej na swej bluesowej drodze. Najdłużej współpracuje ze mna Marek Drobny - basista. Pierwszy wspólny występ mielismy już w 1987r. Następnie Błażej Chwieralski, poznany gdzieś około 1989 roku. W ciagu 20 lat mojego muzykowania zespołów załozyłem kilkanaście. W każdy włozyłem kawałek swojej duszy ale i wiele godzin życia, poświeconego próbom. Te próby to był zawsze poczatek końca każdej z nich. Dlatego w 2001 rozwiazując ostatnią kapele poprzedzającą CBS, powiedziałem sobie nigdy więcej prób. Tą kapelą było Black & The River. Tam rozpoczalem współpracę miedzy innymi z Wojtkiem Smoragiem - pianistą. I tak powstał w mojej głowie zamysł kwartetu, z którym mogę od razu rozpocząć koncerty.Pierwszy z nich miał miejsce w nieistniejącej juz knajpie w Tychach "Na Wschodniej".


Ponieważ dobrze się nam grało zagralismy jeszcze parę imprez w okolicy i pojechalismy do studia w Czechach. Tam powstał w ciagu jednej czterogodzinnej sesji materiał na płyte "Boogieman". Ku mojemu zaskoczeniu płyta ta odniosła dość duzy sukces w bluesowym światku. Zwłaszcza podobała się krytykom muzycznym. Andrzej Matysik "Twój Blues": "....

Coolish Blues Session - jeden z najbardziej autentycznych i oryginalnych polskich zespołów grających bluesa. Zespołowi przewodzi obecny na polskich scenach od niemal 20 lat Adam Kulisz (gitara, wokal, harmonijka). Frontman Coolish Blues Session jest obecny na bluesowej scenie od 1986 roku, kiedy to z zespołem Old River Blues Band wystąpił na dużej scenie Rawa Blues Festival. W roku 1987 powtórzył ten sukces z formacją Czarni-Czarni. W kolejnych latach występował jeszcze z grupami Stereo Blues Boys, Black & The River, oraz solo pod pseudonimem Gerard Kalczer Korzyniec, tym razem na bocznej scenie festiwalu. Muzyk ma na swoim koncie dwie solowe płyty (Blues Korzyńca 1998 i Bluesidła 2000) oraz płytę "Boogieman" nagraną już z formacją CBS w 2004. Zespół prezentuje głęboko osadzoną w bluesie muzykę, bardzo spójną stylistycznie, rozkołysana bluesem i boogie. Niewątpliwym atutem tych kompozycji są bardzo świeże, w większości bardzo pogodne i żartobliwe teksty Kulisza, który jak mało kto w Polsce potrafi zharmonizować tekst napisany w języku ojczystym z czarną bluesową muzyką."

W ankiecie czytelników Twojego Bluesa Blues Top 2004 płycie "Boogieman" przypadło zaszczytne drugie miejsce.Jako zespół CBS uplasował się na szóstym miejscu.Adam Kulisz został wybrany ósmym wokalistą i gitarzystą za ten rok.

Zespół został zauważony i zaczęliśmy intensywnie koncertować. Zagraliśmy na festiwalu "Ku przestrodze". Tak wspomina to Janek Chojnacki:

".....Tyle o wrażeniach ogólnych. Ze szczegółów poruszę tylko jeden. Nazywa się on Coolish Blues Session. Pod tą światową nazwą kryje się banda bardzo przyjemnych bluesowych koleżków z Kobióra. Lider - Adam Kulisz gra bluesa już 20 lat. Po raz pierwszy usłyszałem go jako lidera Old River Blues Band w 1986 roku. Rok później, już z zespołem Czarni-Czarni, o mały włos nie stał się sensacją festiwalu Rawa Blues. Występ przed wielotysięczną widownią okazał się jednak niewypałem. O czym też donosiłem osobiście na łamach Non Stopu. W osiemnaście lat później, na niniejszych łamach, donoszę, że Adam Kulisz bluesmanem pełną gębą jest! Jego muzyka jest kwintesencją bluesowej prawdy: chropawe teksty o życiu, stylowa powtarzalność frazy i fantastyczne kołysanie. Tak było na estradzie w Tychach. Tak jest też na świeżutkiej płycie zatytułowanej Boogieman (omerta.art). Będzie ona dostępna wkrótce na półkach naszych muzycznych hipermarketów. Jeżeli chcecie wiedzieć, czym naprawdę jest śląski blues, kupcie ją niezawodnie."


Po tym koncercie podszedł do nas Krzysztof Konopka, niegdyś harmonijkarz Ligi Dusz. Dołączył do składu. Koledzy Błażej i Marek zaproponowali aby rozszerzyć skład o druga gitarę a mianowicie Łukasza Sojkę, z którym wcześniej współpracowali. I tak w połowie roku 2004 wygladał nasz skład.


Obrazek


Drugi skład - koncert promocyjny płyty Boogieman

W tym rozszerzonym już składzie, zagraliśmy na Rawie Blues 2004, "Bluestracje", "IX Warsaw Blues Night". Na imprezie "Dla Kawy" poznałem Michała Kielaka, harmonijkarza, któremu zaproponowałem wyjazd do Czech aby zagrał na naszej następnej koncertowej tym razem płycie. Tak się też stało. W roku 2005 ukazała się płyta "Blues Navigator - Live in Harenda". Lepiej tym razem odebrana przez słuchaczy, aczkolwiek recenzje również nie były złe.Płyta była trzecia w ankiecie czytelników "Twój Blues" za rok 2005. Na stałe zastapił Krzyśka - Michał "Cielak" Kielak


Z większych imprez, które zagralismy w 2005 roku mozna wymienić:
Bluestracje - Chorzów, Olsztyńskie Noc Bluesowe, Blues Festival Gdynia, Lato Jazzowo - Bluesowe Elbląg, Skałka Blues Festival Świętochłowice. Z róznych powodów zdarzało się czasem, że ktoś nie mógł zagrać zaplanowanego wcześniej koncertu. Dziwnym trafem nigdy to nie byłem ja. Postanowiłem, że skład CBS będzie kwestia otwartą. Dzięki temu mogłem dalej grać koncerty z CBS, a zaowocowało to kontaktami z wieloma uzdolnionymi muzykami, którzy wyrazili chęć wystapienia ze mną na scenie. Rzecz jasna nigdy nie byli to muzycy przypadkowi. I tak przwinęli się pomiedzy 2005 a 2006 rokiem: Sobiesław Pawlikowski - bas, Paulus - gitara , Piotr Śliwka - bas, Prokopowicz - piano, Paweł Ziółkowski - piano, Rysiek Rajca -



Jednym z najbardziej energetycznych składów był skład na festiwalu "Lauba Blues Festiwal" w Chorzowie:

Obrazek

Łukasz Sojka-gt/Adam Kulisz-gt/Bart Szopiński-piano (Boogie Boys)/Krzysztof Baranowicz-hamm/Szymon Szopiński-perk(Boogie Boys)/Michał Kielak-harm/Paweł Mikosz-bass(nie ma na zdjęciu)
Ostatnio zmieniony czerwca 21, 2008, 7:02 pm przez Adam Węgrzynowicz, łącznie zmieniany 1 raz
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 21, 2008, 6:52 pm

K3
Obrazek
Załoga:
Obrazek
Adam „Coolish” Kulisz - śpiew, gitary, harmonijka

Michał Giercuszkiewicz - (perkusja) Charyzmatyczny perkusista zespołu DŻEM oraz Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek i wielu innych. Dyskografia z jego udziałem jest bardzo obszerna.

Mariusz Maksymowicz - Kontrabasista samouk z Goczałkowic. Grał w zespole Big John and The Rockets, który w połowie lat osiemdziesiatych z sukcesem występował na festiwalach Rawa Blues oraz Olsztyńskie Noce Bluesowe. W latach 90-tych współpracował z zespołem Rubens Band. Od dwóch lat występuję również z zespołem "NOUS". Z zawodu plastyk.

Świeży skład, doświadczeni muzycy "KULISZ TRIO"

Współpraca wieloletnich i cenionych muzyków polskiej sceny bluesowo-rockowej, zaowocowała wyśmienitym materiałem muzycznym, uwieńczonym na płycie BLUESLETTER. Dynamika, profesjonalizm na najwyższym poziomie – to najczęściej padające określenia pod adresem tej fornacji. Charakterystyczny, głęboki, hookerowski głos lidera grupy Adama Kulisza notabene dwukrotnego zwycięzcy plebiscytu pisma „TWÓJ BLUES”w kategorii „wokalista roku”, połączony z energetyzującą gitarą przewodnią. Kunszt pekusyjnego autorytetu polskiej sceny muzycznej,wieloletniego muzyka grupy DŻEM i Śląskiej Grupy Bluesowej - Michała Giercuszkiewicza, oraz dynamiczne i wyważone dżwięki cenionego kontrabasisty
Mariusza Maksymowicza.Wszystko to w połączeniu zapewnia niezapomnianą ucztę muzyczną.

"Minął rok od ostatniej sesji nagraniowej Kulisza i oto mamy nowy, świetny materiał muzyczny. Znowu w trio, tym razem bardziej elektrycznie, bardziej dynamicznie i bardziej rasowo - bluesowo. Wspaniałe teksty o sobie i o otaczającym nas życiu, humorystyczne i z przymrużeniem oka, czy poważne, zawsze ciekawie ubrane w zgrabne, bluesowe nutki. Przyjemne gitarowe granie, kilka smakowitych slide i motoryczna sekcja rytmiczna - zapewniają dobre kołysanie w różnorodnym rytmie bluesa. Bluesowy wokalista ubr. jest tu ciepły, silny i dynamiczny, potwierdzając kolejny, bardzo udany krok na długiej i niekończącej się drodze bluesa."
Obrazek
Piotr Gwizdała luty 2008r.
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 7:16 pm

Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ? :lol:
Mają już trochę lat :wink: :lol:
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: WojtekU » czerwca 21, 2008, 7:22 pm

Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ?

pewnie chodzi o przysłowiowe "odkrywanie Ameryki" :)
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 21, 2008, 7:27 pm

Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ? :lol:
Mają już trochę lat :wink: :lol:
To Mozę Jola nam wyjaśni też sie zastanawiałem co to za data :D
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 7:29 pm

WojtekU pisze:
Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ?

pewnie chodzi o przysłowiowe "odkrywanie Ameryki" :)


Chyba tak. Pażdziernik 1492.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 21, 2008, 7:31 pm

Bambosz75 pisze:
Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ? :lol:
Mają już trochę lat :wink: :lol:
To Mozę Jola nam wyjaśni też sie zastanawiałem co to za data :D


Jola napewno nam wyjaśni... może za jakiś czas. Dzisiaj mają wielką uroczystość.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: JaRas » czerwca 22, 2008, 10:11 am

Marek Kaczanowski pisze:
Bambosz75 pisze:
Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ? :lol:
Mają już trochę lat :wink: :lol:
To Mozę Jola nam wyjaśni też sie zastanawiałem co to za data :D


Jola napewno nam wyjaśni... może za jakiś czas. Dzisiaj mają wielką uroczystość.


To potwierdzenie mojej teorii o Śloonskich korzeniach bluesa, a w 1492 pradziad Adama (kapelmistrz na statku Kolumba) zawiózł go do Ameryki.
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 22, 2008, 10:14 am

Seven B
Obrazek
Zespół Seven B powstał w Grodnie na Białorusi w 1990 r. z inicjatywy Gienka Loska i Andrzeja Makarewicza (Makara). Przez około 2 lata grupa z dużym powodzeniem prowadziła działalność na terenie Grodna i okolic. W okresie wakacyjnym roku 1992 Gienek i Makar przyjechali do Augustowa na mazurach, gdzie koncertując szybko podbili serca lokalnej publiczności. Przez pewien czas mieszkali w Białymstoku, a w 1993 zawędrowali do Krakowa, gdzie do tej pory prowadzą działalność muzyczną. Pomiędzy 1994 a 1997 rokiem skład sekcji rytmicznej ulegał częstym zmianom. Z zespołem współpracowało wielu cenionych krakowskich muzyków m.in.: Jacek Chruściński - basista i Artek Malik - perkusista. W 1997 r. do grupy dołączył kolega Gienka i Makara z Grodna - perkusista Valery Novik, a następnie w 1998 r. Tomasz Dzień (z Mielca) - basista, który swoją karierę muzyczną realizował wcześniej w zespołach: Taurus, VooDoo, DNA i Mr Pollack. Od tego czasu zespół gra w niezmienionym składzie. W 2001 Seven B pozyskało drugiego utalentowanego gitarzystę Mariusza Kuchtę z Tarnobrzega. Ostatnio z powodów rodzinnych grupę musiał opuścić Valery Novik, a jego następcą został Grzegorz Shneider - uznany krakowski muzyk.
Obrazek

Seven B to grupa 5-ciu utalentowanych ludzi, którzy niezmiennie od wielu lat zachwycają publiczność polską i zagraniczną. Muzyka zespołu to rock'n'roll inspirowany latami 60-tymi i 70-tymi. Grają zarówno własne kompozycje jak i covery takich mistrzów jak: Lynyrd Skynyrd, CCR, Free, Led Zeppelin czy Rolling Stones


Obrazek
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 22, 2008, 10:15 am

Jarku , zapewne tak było. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: zadra » czerwca 22, 2008, 10:27 am

WojtekU pisze:
Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ?

pewnie chodzi o przysłowiowe "odkrywanie Ameryki" :)




Pewnie tak :wink: Tu przecież zrodzi się kiedyś najprawdziwsza muzyka


.
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 22, 2008, 10:34 am

Gang Olsena
Obrazek

Wszystko zaczęło się w Rudzie Śląskiej. Klub "Pulsar" był miejscem prób zespołów Big Tu Tu, Dinx Band i Lean Back, z których w 1988 roku powstał zespół Gang Olsena. Już sama nazwa grupy sugerowała charakter i "założenia programowe" Gangu: bawić siebie i publicznoœć!
Obrazek
Zafascynowani muzyką Blues Brothers, Jamesa Browna, Lynyrd Skynyrd i innych wykonawców z pogranicza soulu, rocka i rhythm & blues'a bardzo szybko określili swój styl i dopracowali się własnego wizerunku scenicznego. Spontaniczna zabawa na scenie, poparta dobrym warsztatem muzycznym zaowocowała pierwszym miejscem na "Młodzieżowych Spotkaniach Muzycznych" w Chojnowie. Tam właśnie nastąpił oficjalny debiut Gangu Olsena. Każdy następny rok działalności zespołu przynosił nowe sukcesy: 1989 - zwycięstwo w eliminacjach Rawy Blues i entuzjastycznie przyjęty występ na głównej scenie festiwalowej w katowickim "Spodku", 1990 - wyróżnienie na festiwalu w Jarocinie, 1991 - debiutancki album "GO!", Którym Gang Olsena ostatecznie zjednał sobie krytyków i nowe rzesze fanów? Swoją klasę "Gangsterzy" potwierdzili na koncercie "Rock Noc" w trakcie Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Prawdziwymi hitami okazały się "Białe Myszy Dzikie Koty" i "Martwe Neony Mojego Miasta". Rok 1993 przyniósł nowszą płytę zespołu: "Dzika Wolnoœć". Tym razem muzyka na płycie wskazywała na coraz większe fascynacje rockiem i muzyką soul. Przebojowe "Czuła jest noc" i "Uwierz Mi, Zacznij Żyć" długo gościły na wielu listach przebojów.
Bezprecedensowa formuła koncertów, bigbandowy skład zespołu (od 8 do 13 muzyków!) Oraz emanująca ze sceny radość grania sprawiły, że Gang Olsena jest entuzjastycznie przyjmowany na każdym koncercie. Zespół, jako jeden z nielicznych, jest zapraszany, co roku na organizowany przez Jurka Owsiaka "Przystanek Woodstock", oraz jest obecny na wszystkich dużych imprezach bluesowych i rockowych w kraju (Olsztyńskie Noce Bluesowe, wspomniana Rawa Blues, festiwale w Brodnicy, Bolesławcu, Jarocinie, Poznaniu...i Piknik Country w Mrągowie).
Rok 1998 był pracowity w karierze zespołu. Gangsterzy zagrali ponad 70 koncertów, w tym benefis Katarzyny Gärtner (Kraków, Teatr "Stu"), jubileusz Karin Stanek, z którą koncertują do dzisiaj, z przyjaciółmi nagrali piosenkę "Boże Narodzenie". W roku 1999 w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca, odbył się koncert z okazji X-lecia zespołu. Udział w imprezie wzięła cała czołówka polskiej sceny bluesowej, a atrakcji było, co niemiara!
Rok 2000 zaczął się od wydania nowej płyty "Raycowny Rhythm & Blues". Muzyka na niej jest bardziej dojrzała i wyrafinowana niż wcześniejsze produkcje. Do pracy nad płytą zespół zaprosił wielu goœci i wszyscy zgodnie twierdzą, że powrót do korzeni i prawdziwego rhythm & bluesa jest zgodny z trendami na światowym rynku muzycznym. Płyta jest "czadowa i rajcowna"! Nastały czasy, gdy ludzie ponownie zapragnęli się bawić przy melodyjnych i rytmicznych numerach. Nowy album Gangu wychodzi temu na przeciw.
Rok 2001 to w życiu zespołu otwarcie Przystanku Woodstock z Jurkiem Owsiakiem - specjalnie skomponowanym utworem na część tego widowiska artystycznego oraz praca koncertowa w Polsce i Słowacji. Powstał również w tym okresie i został nagrany tytułowy utwór do pierwszego polskiego westernu Eukaliptus, którego premiera miała miejsce na początku maja 2002r.
Obrazek
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 22, 2008, 10:42 am

zadra pisze:
WojtekU pisze:
Marek Kaczanowski pisze:Co to za data na tym pierwszym zdjęciu 1492 ?

pewnie chodzi o przysłowiowe "odkrywanie Ameryki" :)




Pewnie tak :wink: Tu przecież zrodzi się kiedyś najprawdziwsza muzyka


.


Witaj Jolu.
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA CIEBIE I ADAMA NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: maRysia » czerwca 22, 2008, 11:56 am

Ho ho... ale audycja się szykuje :shock:

Miło mi będzie posłuchać jej z Wami...

Marku pozdrawiam :)
Maria Mirowska-Jon
POZDRAWIAMy
maRysia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1473
Rejestracja: listopada 1, 2006, 2:12 pm
Lokalizacja: RAJCZA/śląskie

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 22, 2008, 12:53 pm

Marysiu nam również będzie miło w Twoim towarzystwie.
Pozdrawiam Marysiu.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: 74yaro » czerwca 22, 2008, 1:54 pm

Walter Trout


Urodził się w 1951r. w Ocean City, New Jersey. Początkowo grał na trąbce w szkolnym zespole. Wszystko zmieniło się, kiedy usłyszał płytę "Paul Butterfield Blues Band", od tego momentu zaczęła się jego przygoda z bluesem i gitarą. W 1973r. przeniósł się do Los Angeles gdzie był muzykiem sesyjnym grając m.in. z Lowellem Fulsonem i Percy'm Mayfieldem. Następnie grał w zespołach Johna Lee Hookera i Joe Texa. W latach 1981-84 był muzykiem Canned Heat. Po odejściu z zespołu dostał zaproszenie od Johna Mayalla i przyłączył się do jego Bluesbreakers grając z nimi do 1989r. W tym samym roku rozpoczął solową działalność zakładając Walter Trout Band. W 1998r. zmienił nazwę zespołu na Walter Trout & the Free Radicals, a później Walter Trout & Radicals. W 2000 roku pojawił się na albumie poświęconym Hendrixowi "Blue Haze", a w 2002r. na albumie "Hey Bo Diddley - Tribute".
W tym roku ukazała się jego najnowsza płyta "Outsider"

Obrazek
Ostatnio zmieniony czerwca 22, 2008, 4:17 pm przez 74yaro, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
74yaro
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6386
Rejestracja: stycznia 10, 2008, 10:06 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Adam Węgrzynowicz » czerwca 22, 2008, 2:28 pm

Jarku dzięki ze sie dołączyłeś
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 22, 2008, 3:12 pm

Jarku, również dziękuję.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: HarpSlav » czerwca 22, 2008, 8:50 pm

Dobry wieczór!
Uprzejmie melduję,
że Lublin już nasłuchuje.
Awatar użytkownika
HarpSlav
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1029
Rejestracja: maja 19, 2007, 8:25 pm
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Zośka L. » czerwca 22, 2008, 8:53 pm

Bydgoszcz również :) Dobry wieczór
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: RomanR » czerwca 22, 2008, 8:55 pm

DŻEMdobry--witojcie
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 22, 2008, 9:01 pm

Diabolique pisze:Bydgoszcz również :) Dobry wieczór


Zosiu jak miło. Dawno Cię nie było.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Kaczanowski » czerwca 22, 2008, 9:03 pm

Slawek Nowodworski pisze:Dobry wieczór!
Uprzejmie melduję,
że Lublin już nasłuchuje.



Cześć Sławku.
Magazyn Bluesowy - niedziela godz 22:00
słuchaj przez internet *
Awatar użytkownika
Marek Kaczanowski
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 26331
Rejestracja: listopada 23, 2006, 7:34 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: RomanR » czerwca 22, 2008, 9:03 pm

super-tego mi trzeba bylo :idea:
DŻEM
"Kaczor-Coś Ty Zrobił?"
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Magazyn Bluesowy - Radio Fiat Częstochowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 466 gości