SOL?WKA 2007 zmiana terminu

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: KRIST » marca 22, 2007, 9:35 am

stern pisze:no to zapraszamy serdecznie na Sol?wk? - b?dzie niez?a zabawa!!! w imieniu Berlina i Bluesa czyta? Lucjan Szo?ajski
jak bog da a zdrowie pozwoli to moze bede. :wink:
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Postautor: Mrcin » marca 24, 2007, 1:34 pm

I juz po "Sol?wce". Troch? mniej zespo??w w konkursie ni? rok temu, ale klimat imprezy bardzo przyjemny. By?a kolejna okazja do integracji bluesowej :) Wszystko zwie?czy? swietny koncert tria K.?ciera?skiego-wielka klasa, oraz spontaniczny jam gitarowy w klubie.
Pozdrowienia dla ch?opak?w z Berlin Blues !
MG Project - instrumentalna muzyka w klimatach funkowo-jazzowych. Zapraszam do słuchania i lubienia :
https://www.facebook.com/www.mgproject

http://soundcloud.com/mgproject-1
Awatar użytkownika
Mrcin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 48
Rejestracja: września 14, 2005, 11:21 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

festiwalowe resume

Postautor: lech » marca 24, 2007, 2:58 pm

Dobieg?a ko?ca SOL?WKA 2007 po?wi?cona instrumentowi, kt?ry tworzy rytmiczne t?o ka?dego zespo?u. W tym roku bezdyskusyjnym laureatem zosta? Fabian Ma?kowiak z BERLIN BLUES. Kiedy przy zastawionym stole zasiad?o do obrad jury, od samego pocz?tku pojawi? si? niekwestionowany lider w osobie Fabiana. Ka?dy z oceniaj?cych postawi? go na pierwszym miejscu. Inaczej by?o w przypadku drugiego miejsca. Tu walczyli mi?dzy sob? Arkadiusz Goliw?s (EVENING STAR) i Marcin Gromnicki (BREAK TIME). Oba zespo?y to zielonog?rskie formacje. Po sporach II m-sce przyznano Marcinowi, a Arek otrzyma? wyr??nienie. Na tegorocznej Sol?wce pojawi?y si? gwiazdy wielkiego formatu a byli nimi STEVE FISTER BAND i KRZYSZTOF ?CIERA?SKI TRIO. Na festiwalowej scenie zagra? tak?e BLACK & BLUES i CZAS NA GRASS. Teraz przed nami kolejny festiwal na Ziemi Lubuskiej LAS WODA i BLUES
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 26, 2007, 9:02 am

W imieniu Berlin Bluesa chcia?bym serdec znie podzi?kowa? za zaproszenie nas do konkursu Sol?wka 2007 Tadziowi i ca?emu personelowi Festiwalu.
Jeste?my niezmiernie radzi z mo?liwo?ci poznania tylu wspania?ych muzyk?w z zespo??w konkursowych, z kt?rych nasz? uwag? najbardziej zaabsorbowa? Arek Goliw?s - ale to przez podobny spos?b czucia bluesa.
Ogromnie cieszy nas fakt, ?e pr?cz jednog?osnego wyboru Fabiana na laureata tegorocznej edycji, spotkalismy sie z wieloma pozytywnymi opiniamii ze strony os?b zwiazanych z bran??.
Cieszy nas opinia Krzysztofa ?ciera?skeigo o dobrej pracy sekcji, Marka Radulego, kt?remu nasz koncert sie podoba? i, a mo?e przede wszystkim, zaproszenie na Olszty?skie Noce Bluesowe wystosowane przez Pana Andrzeja Matysika.

Osobne pozdrowienia dla naszego weso?ego konferansjera!!!
Ostatnio zmieniony marca 26, 2007, 1:07 pm przez Grzegorz Sterna, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 26, 2007, 10:45 am

Co do wra?e? z koncert?w na Sol?wce to spr?buj? opisa? moje w?asne, bardzo subiektywne, mo?e nie do ko?ca zwi?zane z samym graniem hehehe.

Konkurs:

Break Time - mocno przemy?lane aran?e, muzyka wysmakowana, du?y potencja? wykonawc?w, kompozycje bardzo ciekawe, no i dwie urocze panie w sk?adzie.

Evening Star - bardzo solidny blues z ?wietna harmonijk?- Igor – jestes wielki!!!,niezwykle przyjemna gitara no i sekcj? z najweselszym basista Rzeczypospolitej.

Mojo - kawa? porz?dnego ulicznego bluesa, JLH snu? si? nad scen? w czasie ich koncert?w ca?y czas. Wokalista oddawa? sie muzyce niemal ekstatycznie, a jego perkusjonalia dodawa?y smaczku ca?o?ci.

Perspective – nie s?ysza?em zbyt wiele, jednak jak na (pono?) ca?kiem ?wie?y zesp?? brzmieli bardzo dobrze, teraz tylko jak najwi?cej koncert?w i kiedy ogorzej? b?d? wygrywa? konkursy bez problemu.

Dreaming Blues – zdziwi? mnie brak wokalistki, kt?r? s?ycha? na demo zespo?u. Panowie grali bardzo wysmakowanego bluesa, z gitar? klasyczna i fretlessem. Niestety w czasie ich koncertu nie by?o mnie za wiele (a za zwyczaj jak jestem to jest mnie wiele) wiec nie mog? pr?cz wra?enia sp?jno?ci i wysublimowanych d?wi?k?w nic wi?cej przekaza?.


Poza Konkursem

Steve Fister Band – Steve i jego holenderska sekcja zagrali bardzo dobry, mocny koncert, osobi?cie nie mam nic im do zarzucenia, cho? s?ysza?o si? opinie, ?e jak na bluesa to to jest raczej heavy metal blues, ale kto m?wi?, ?e Steve zagra bluesa?
Steve jak zwykle oczarowa? swoja wy?mienita technik?, Berend pokaza? jak nale?y tworzy? t?o w trio, a Hans wszystko spina? swoim rytmem.

Czas Na Grass – w czasie ich koncertu by?em ju? mocno posuni?ty w drodze w obj?cia Bachusa pami?tam tylko koj?ce d?wi?ki skrzypiec, ledwie przebijaj?ce si? banjo i anielskie g?osy wokalistek. Gdybym mia? si? przenosi? w krain? szcz??liwo?ci to ich d?wi?ki by?y by najlepszym podk?adem –by?y cudowne, znaczy si?.

Black&Blues – opowiem o otwarciu jamu, bo tam s?ysza?em ich bardzo dobrze. Bardzo konkretne i solidne podej?cie do bluesa. Sekcja pracowa?a jak dobrze naoliwiony parow?z, mocno i z jajem, gitarman ?wietnie lawirowa? miedzy rytmem a partiami solowymi. Do tego i fajnie ?piewaj?cy i graj?cy pi?knie na harmonijce Tadziu i nie mamy odpowied? dlaczego znale?li si? na ubieg?orocznej scenie „Tych, na kt?rych liczymy” ONB.
Na koncercie fina?owym s?ysza?em ich z boku sceny a by?o tam niezbyt selektywnie i niezbyt klarownie wiec nie spos?b opowiedzie? dobrze o koncercie, nie maj?c pe?nego ogl?du (os?uchu).

?ciera?ski Trio – s?ysza?em kawa?ek pr?by i pocz?tek koncertu. Powiem tylko tyle, ?e to zupe?nie inna galaktyka umiej?tno?ci i inna czasoprzestrze? kompozycji, harmonii oraz aran?u.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Mrcin » marca 26, 2007, 2:25 pm

Stern - mocne gard?o + umiej?tno?ci tekstowo-improwizatorskie. Pr?bk? takiego bluesowego freestyle`u da? Stern na jamie :)

Dzieki Sternie za mi?e s?owa :)
MG Project - instrumentalna muzyka w klimatach funkowo-jazzowych. Zapraszam do słuchania i lubienia :
https://www.facebook.com/www.mgproject

http://soundcloud.com/mgproject-1
Awatar użytkownika
Mrcin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 48
Rejestracja: września 14, 2005, 11:21 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 27, 2007, 6:26 am

jeste? drug? osob?, kt?ra mi m?wi o moich rymowankach na jamie, a ja ich nei pami?tam - widac Fabian nie?le mnie podla? wcze?niej, mam nadziej?,z e nie ?piewa?em nic zbere?nego, co mam zwykle w zwyczaju. Je??i mo?esz mi przypomnie? cho?by fragment tego freestyle'u - by?bym d?wi?czny
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 27, 2007, 7:47 am

tu sa moje zdjecia z Sol?wki

www.berlin-blues.prv.pl/sol.htm
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 27, 2007, 8:00 am

sprawa freestyle'u wyjasniona - to jakis drobny pijaczek sie dorwa? do mikrofonu i nawija? rymy w czasie gdy ja odchodzi??m od sitka, ?eby da? nmiescje na sol?wki.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: tadeusz » marca 27, 2007, 3:45 pm

Jako organizator chcialem serdecznie podziekowac wszystkim ktorzy na SOLOWCE sie pojawili. Przepraszam za niedociagniecia jesli takowe byly ale takie sa uroki organizacyjne. Milo mi bylo poznac nowych ludzi - pozdrawiam Cie Stern i caly Twoj zespol. Fajne z Was chlopaki. Do zobaczenia kiedys bo przeciez z pewnoscia sie jeszcze spotkamy gdzies w swiecie. JESZCZE RAZ SERDECZNE DZIEKI !
tadeusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 9:34 am
Lokalizacja: Nowa S?l

Postautor: Mrcin » marca 27, 2007, 8:54 pm

Ciekawa fotorelacja.

Ja zamieszczam fragment wystepu Tria K. ?ciera?skiego.
http://www.youtube.com/watch?v=9-KLX3MQNpg
MG Project - instrumentalna muzyka w klimatach funkowo-jazzowych. Zapraszam do słuchania i lubienia :
https://www.facebook.com/www.mgproject

http://soundcloud.com/mgproject-1
Awatar użytkownika
Mrcin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 48
Rejestracja: września 14, 2005, 11:21 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 29, 2007, 8:39 am

suoer!!
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Little Gi » marca 30, 2007, 1:14 am

Taak... Dzi?kuj? za te muzyczne wra?enia na Sol?wce 2007.:)))
Koledze z Dreaming Blues za wsparcie w jamowaniu drugiego dnia Sol?wki... Sternie i ch?opakom z BB za przemi?? bluesow?, bratni? atmosfer?.. w ko?cu poznalismy si? osobi?cie. ?ycz? dalszych sukces?w. Pozdrowienia dla Fabiana -naj basmana marca dwudziestego drugiego, co w NS da? kopa bluesowego (Sternie, to mniej wi?cej takie rymowanki by?y, r??nych os?b dotyczy?y, mi?e podchwytliwe czasem, wygoni?y na solowy jam sol?wkowy pewn? Kasi?..:)))
Czas na Grass, Steve Fisher band.. Krzysztof sciera?ski TRio... nie b?d? powtarza?, tego, co ju? napisa? Stern... niezapomniane wra?enia. Warto by?o by?. Ciekawe co za Sol?wka b?dzie za rok ??? :D
Little Gi
Little Gi
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: stycznia 11, 2005, 12:43 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości