Popularnosc festiwali ....

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Ktory festiwal oceniasz najwyzej

Czas głosowania minął listopada 28, 2006, 12:48 pm

JimiWay Blues Festiwal
22
39%
Ku Przestrodze
16
29%
Galicja Blues Festiwal
5
9%
Rawa Blues Festiwal
3
5%
Olsztynskie Noce Bluesowe
6
11%
Front Porch Blues
4
7%
 
Liczba głosów : 56

Popularnosc festiwali ....

Postautor: Tomii » listopada 7, 2006, 12:48 pm

Czy miara jakosci festiwali moze byc ich popularnosc na najwiekszym obecnie polskim forum

bluesowym ?

Chodzi mi przede wszystkim o ilosc odpowiedzi w temacie oraz samych wyswietlen i w jaki sposob przeklada sie to na rzeczywistosc. Bardzo ciekaw jestem Waszych opinii i mam nadzieje, ze ten temat wolny bedzie od klotni i zwad oraz udowadniania na sile swoich racji.
Moze tym razem postarajmy sie o rzeczowa i kulturalna dyskusje.


Na chwile obecna (wtorek 07.11.06 godz. 12.27) ten ranking wyglada tak:



1. JimiWay Blues Festiwal - 546/15903,

2. Ku Przestrodze - 357/10368,

3. Galicja Blues Festiwal 169/5521,
4. Rawa Blues Festiwal 162/8191,
5. Olsztynskie Noce Bluesowe 154/5181,

6. Front Porch Blues czyli Lauba Pelno Bluesa - 131/4509 (debiut - I edycja),
....



Oczywiscie lista powinna byc dluzsza, ale skupilem sie tylko na wyraznej czolowce, ktora wyglada tak a nie inaczej.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 7, 2006, 6:42 pm

Fajny pomys? Tomii, ale nie do zrealizowania. Niewiele os?b zaliczy?o wszystkie 6 festiwali, wi?c odpowiedzi b?d? skrajnie tendencyjne. Tak wi?c powinien by? inny tytu?: na kt?rym festiwalu si? by?o, ale forum nie pozwala na wyb?r wi?cej ni? jednej opcji.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tomii » listopada 7, 2006, 6:54 pm

Chyba troszke malo uwaznie przeczytales pytanie zachecajace do dyskusji, tak wiec je ponowie:

Czy miara jakosci festiwali moze byc ich popularnosc na najwiekszym obecnie polskim forum bluesowym ?

Pozdrawiam
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 7, 2006, 7:23 pm

No tak, ale co do tego ma ta sonda?
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tomii » listopada 7, 2006, 7:32 pm

Sonda jest niejako przy okazji, w pewnym stopniu zawiera sie tez w czesci pytania.
Po prostu z czystej ciekawosci.

Moze nie wszyscy jak wspomniales byli na wszystkich wymienionych festiwalach, ale spora grupa z pewnoscia miala okazje by na nich byc tak wiec maja podstawy by glosowac w sondzie. Takze i Ci, ktorzy byli na chocby jednej z tych imprez maja to samo prawo, byli bo tak wybrali, bo moze na innych nie mieli mozliwosci pojechac, ... - powodow jest tysiace, a to jest tylko sonda - mala, niewinna sonda.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Rob_n_Roll » listopada 7, 2006, 9:23 pm

Czas ankiety jest bardzo sprzyjaj?cy JimiWay Blues Festival. Nie wszycy jeszcze och?oneli po festiwalu :).

Ja osobi?cie mog? powiedzie? ?e by?em na trzech z wy?ej wymienionych festiwalach: JimiWay, Ku przestrodze i ONB. Wszystkie maj? sw?j specyficzny klimat, dlatego ci??ko jest wybra? jeden. My?l? ?e muzycznie to chyba JimiWay b?dzie najwy?ej. Ze wzgl?du na miejsce - ONB i Ku przestrodze.
Niech rock'n'roll będzie z Wami!
Awatar użytkownika
Rob_n_Roll
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: października 27, 2004, 9:37 am
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: Tomii » listopada 7, 2006, 9:33 pm

Zgoda co to czasu, ale dlatego dalem na glosowanie tylko 21 dni, mam zamiar ja powtorzyc i uzupelnic czas jakis po Blues Alive oraz Woman Blues Festiwal ....
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tommi » listopada 7, 2006, 9:43 pm

Coby tu napisa?...
z wymienionej listy by?em tylko (lub a?) na Rawie i Jimiway'u wiec moja ocena bedzie letko okrojona. Ciezko jednak ocenic "kt?ry ponad kt?ry" - kazdy festiwal ma jakis swoj konik i cos co go wyr?znia, czy te? jest w pewnych wzgledach speczywiczny i chyba ciezko tak porownywa?.
Cho? jednak z tych dw?ch chyba bardziej mi przypad? do gusta JimiWay.
Nasuwa mi sie jeszcze pewien MINUS wszystkich festiwali - mianowicie ?e zwykle jest to "maraton" i na drugi dzie? cz?owiek zawsze pada z n?g - ale zato plusem jest to ?e jak minie zmeczenie to d?.festiwale ?ADUJ? NAS pozytywn? energi? :D

A czy miar? jako?ci festiwalu moze byc popularno??..? - hmmmm... chyba nie - niewszystko co znane, rozs?awione i popularne zawsze jest dobre i jest zgodne z tym jak wykreowa?a go owa popularno??. 8)
If you're down on your luck
And you can't harmonize
Find a girl with far away eyes
Awatar użytkownika
Tommi
blueslover
blueslover
 
Posty: 421
Rejestracja: sierpnia 19, 2004, 4:03 pm
Lokalizacja: Ostrow Wlkp.

Postautor: Janusz M. » listopada 8, 2006, 10:32 am

Moim zdaniem brakuje Bluestracji.
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Stanley-1 » listopada 8, 2006, 12:10 pm

:D trudno wybra?, imprez jest full... :D wszystkich i tak nie da rady zadowolic.. 8) Tomi mia? pomys? i zaproponow?... :D wi?c g?osujcie...... :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Tomii » listopada 8, 2006, 10:19 pm

Nie chce mi sie juz powtarzac, ale ponownie prosze o przeczytanie uwaznie pierwszego postu, no chyba ze cos napisalem w sposob niejasny lub pokretny.

Pozdrawiam
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 8, 2006, 11:37 pm

Narobi?e? zamieszania t? sond?, chopie ;). Bluesmany to pro?ci ludzie, widz? to co jest.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Tomii » listopada 8, 2006, 11:51 pm

Colossus pisze:Narobi?e? zamieszania t? sond?, chopie ;). Bluesmany to pro?ci ludzie, widz? to co jest.


Jezeli narobilem - przepraszam, a ze stwierdzeniem ze to prosci LUDZIE nie zgadzam sie, chociaz, w prostocie jest cos niezwyklego, fascynujacego, wznioslego, dojrzalego , ... slowem - dla ludzi, a blues jest wlasnie taka muzyka.
Nie zdawalem sobie sprawy, ze to az tak ... w kazdym razie juz powoli uzyskuje odpowiedzi na moje pytanie a wlaciwie pytania.
Z pewnoscia wielu z piszacych w temacie oraz tych, ktorzy tylko go obserwuja wie, ze nie jestem jak to napisal gdzies, kiedys Maniol "Ortodoksem bluesowym" a raczej sklaniam sie muzycznie w kierunku nieco twardszych brzmien, jednak ten gatunek muzyki, oraz przede wszystkim ludzie z nim zwiazani pozwalaja mi na ... moze za mocno powiem, ale na przetrwanie. Raz jesze przepraszam, byc moze wywolalem burze w szklance wody, ale chyba czasem dobrze jest, kiedy solidnie popada deszcz emocji, pragnien, wspomnien, a slowotok mysli krazacych w duszy wyjdzie na swiatlo dzienne slowem pisanym.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kuba Chmiel » listopada 8, 2006, 11:59 pm

Nie przejmuj si? Tomii, jakby nie to, ?e rzadko kiedy bywam na kompie, a teraz jestem zbyt zm?czony, ?eby wyt??a? umys? to podj??bym czynny udzia? w dyskusji, a nie szuka? dziury w ca?ym. Powiem jedynie, ?e miara popularno?ci nie jest ?adn? miar? jak pokaza? Front Porch Blues. Impreza na poziomie bez t?um?w. Dziwne, ale pewnie dlatego, ?e pierwsza edycja no i dzie? wcze?niej by?o ?wi?to browar?w. To jednak w og?le nie przeszkada, im bardziej kameralnie tym lepiej.
Ostatnio zmieniony listopada 9, 2006, 10:06 am przez Kuba Chmiel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Stanley-1 » listopada 9, 2006, 1:38 am

:D coby nie powiedzie? zdecydowanie w tej ankiecie na pierwszym miejscu wypad? Jimway 2006 i to byloby na t? chwile... :D :D :D
nikt nie straci? nikt nie zyska? decyuja emocje kt?re nabardziej utkwi?y w g?owie...... :D :D :D w demokratycznym g?osowaniu..... :idea: :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: andrzej.staszok » grudnia 23, 2006, 5:56 pm

temat troche przysechl, ale dziwi mnie fakt, ze w rankingu nie pojawil sie Blues Express Zakrzewo na ktory ludzie ciagna jak pszczoly do ula czyzby nikt o tym nie pamietal? impreza jakze oryginalna i przesympatyczna od strony muzycznej i organizacyjnej :)
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: andrzej.staszok » grudnia 23, 2006, 5:57 pm

zbliza sie koniec roku ,wiec moze po zebraniu calorocznych opinii wystawic ankiete jeszcze raz na probe...
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 345 gości