Co? nowego na Festiwalu Im. Ry?ka Riedla - piszcie ! ! !

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Co? nowego na Festiwalu Im. Ry?ka Riedla - piszcie ! ! !

Postautor: Marciniasty » sierpnia 7, 2006, 5:13 pm

Jeden festiwal za nami, kolejne przed nami.
Co sadzicie o pociagnieciu koncertu Taj Mahala dalej? Mam na mysli stworzenie nowej tradycji koncertu zgranicznej gwiazdy pierwszego dnia. Mysl?, ?e jest to realne, trzeba tylko wiercic dziure w brzuchu komu trzeba.
Kolejna sprawa to przypomnienie, ze festiwal w Tychach, to festiwal im. Ry?ka Riedla, wiec ciekawym pomys?em (tak my?l? ja i pare innych os?b, min. Zegarmistrz) by?o by wys?uchanie utwor?w z tekstami Ry?ka w wykonaniu zaproszonych zespo??w (gdzie? mi?dzy swoimi utworami). Nie chodzi mi o jaki? konkurs, a o zwyczajne wpomnienie cz?owieka, kt?rego pamieci poswiecony jest ten festiwal.

Myslcie, piszcie!!! Jezeli te pomys?y do Was przemawiaja dajcie o tym zna?, bo bez Waszego g?osu "atakowanie" organizator?w jest bezcelowe.

Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 7, 2006, 8:12 pm

Pierwsza sprawa to ?wietny pomys? i powiem ci, ?e nie tylko ciebie ona nurtuje :). Ka?dy ma nadziej?, ?eby zagraniczna gwiazda sta?a si? standardem, podobnie jak na Rawie Blues. Jednak kwestia wiercenia w brzuchu komukolwiek jest raczej spraw? niewykonaln?, bo musia?by? gada? ze sponsorami, od kt?rych to wszystko zale?y. Gorzej tylko, je?li maj? oni szans? sprawdzi? popularno?? tego typu przedsi?wzi?? na podstawie koncertu Taj Mahala. Niestety, ca?a masa os?b by?a raczej zdegustowana wyst?pem Kr?la Bluesa i wystarczy?oby usadowi? si? przy kt?rejkolwiek bramce by us?ysze? par? lekcewa??cych s??w od os?b opuszczaj?cych teren sceny. A pono? wychodzi?o ich ca?e mn?stwo. A i ci co zostali do ko?ca kr?cili nosami. Nie m?wi? tu komentarzach w stylu "nie powali? mnie" bo sam nie czu?em si? powalony, ale chodzi mi g??wnie o konkretne ?alenie si?. Nie ma co ukrywa?, ?e ogromna ilo?? os?b przyjecha?a tam pod namiot a nie na koncerty. Wystarczy zauwa?y? ile z tych os?b p?jdzie jednocze?nie na Raw? (albo posz?a kiedykolwiek) gdzie nie ma namiot?w, piwa, jeziora, pla?y i trawiastych pag?rk?w. Nie ma co dyskredytowa? jednych albo drugich uczestnik?w, ale statystyki m?wi? same za siebie. Miejmy jednak nadziej?, ?e wyst?p Taj Mahal b?dzie nie tylko mi?? niespodziank?, ale pocz?tkiem nowej tradycji.
A co drugiego pytania... raczej kiepski pomys? :) wed?ug mnie. To ?e jest to festiwal im. Ry?ka Riedla nie znaczy, ?e musi to by? festiwal kultu jednostki. Mnie wystarczy, ?e s?ysz? ca?ymi godzinami w k??ko lec?ce piosenki D?emu w pobliskich knajpach i jakbym mia? jeszcze je s?ysze? je ci?gle na scenie to chybabym sobie darowa?. A w?tpie, ?e np. z zestawu "Whisky", "Ceg?a", "Norweska impresja bluesowa" b?dzie wypada?o, tak cho?by dla odmiany, to ostatnie. Akurat na tym festiwalu nie trudno by?oby przekroczy? granic? zwan? przesytem, a to by?oby niewskazane.Poza tym pe?no zespo??w mo?e pogrzeba? to piosenki instrumentalnie jak i wokalnie.
Ostatnio zmieniony sierpnia 7, 2006, 10:51 pm przez Kuba Chmiel, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marciniasty » sierpnia 7, 2006, 10:45 pm

Ha! Prawda le?y po ?rodku! Co do samego Taj Mahala to prawda, nie zachwyci? (?eby nie powiedziec - nudzi?), ale ci?gle widz? swiate?ko w tunelu. A pieni?dze bardzo wa?ne, nie musza by? pierwsz? przeszkoda - jest wielu ?wietnych muzyk?w czy w to w Euoropie czy w USA, kt?rzy nie maja super g?osnych nazwisk, a co za tym idzie super g?o?nych stawek za wyst?p.

Co do drugiej sprawy to z uporem maniaka obstaje przy swoim. A to dlatego, ?e od Dzemowych interpretacji i samej muzyki z tawerny te? chce odpocza?. Maj?c na mysli wspomnienie cz?owieka mia?em na mysli wspomnienie autora text?w i znakomitego wokalisty, nie ikon? popkultury.

A wracajac do wykonawc?w zagranicznych. Wielu wykonawc?w wystepujacych w klubach mog?o by zajrzec do Tych?w jesli sie o to postara?. Kto powiedzia?, ze od razu zabiera? si? za Gov't Mule czy BB Kinga ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 7, 2006, 10:59 pm

Zdaje si?, ?e zosta?em ?le odebrany :).
Mnie si? koncert Taj Mahal jak najbardziej podoba?, a mia?em na my?li reakcje co po niekt?rych malkontent?w.
A teraz wracaj?c do meritum... kwestia nie le?y w popularno?ci muzyka, a raczej w sprawie kto go tu sprowadzi. Mo?na m?wi?, ?e Taj Mahal zamieni? Kongres?wk? na tysk? scen?, ale gdyby nie interwencja, o ile pami?tam, pana Chojnackiego to nie dosz?oby do tego wydarzenia. Mo?na tu spekulowa? kto kogo i za ile, ale kto? to musi zrobi?. I sam troch? nieprecyzyjnie si? wcze?niej wyrazi?em, bo jednak musi si? znale?? mediator kt?ry zdo?a sprowadzi? nam bluesman?w zza oceanu. Ale co nam, szaraczkom, do tego.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marciniasty » sierpnia 7, 2006, 11:17 pm

Wi?cej wiary, stary! Bez nas, szaraczk?w (tu komentarz - piekne niemal farnciszka?skie okreslenie) ?aden koncert nie ma sensu! Je?eli ludzie, kt?rzy maja jaki? faktyczny wp?yw na to kto gra w Polsce zobacza, ?e jest sens by sprowadzic KOGO?, je?eli b?d? dostawac sygna?y, ?e my szaraczki chcemy KOGO? us?ysze? i przyjedziemy na jego wyst?p, nie b?d? owi odpowiedzia?ni mie? zbyt wielkiego stracha, a i moze ?atwiej pieniadze od sponsor?w pozyskaja, keidy powiedza - "Ludzie na to czekaja!". My nie jestesmy od sprowadzania muzyk?w, my mozemy pokaz?, ?e czekamy i chcemy dobrej muzyki tu, w Polsce, na festiwalu.

Ale, tak czy siak, dzieki chopie za dyskusje ! ! Moze to bedzie kamyk, kt?ry wywo?a bluesodajna lawin?!

P.S. Co do Taj'a - mia?em nadzieje na ?ywe, akustyczne granie. to co zapoda? w tychach zbi?o mnie z tropu. 3m sie zdrowo!
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » sierpnia 7, 2006, 11:23 pm

Witam!
Od d?u?szego czasu nie zabieram g?osu w jakichkolwiek tu dyskusjach, ale w tej chwili pisz? par? s??w sprowokowany do?? lekko rzuconym przez p.Marcinastego stwierdzeniem "A pieni?dze bardzo wa?ne, nie musza by? pierwsz? przeszkoda - jest wielu ?wietnych muzyk?w czy w to w Europie czy w USA, kt?rzy nie maj? super g?o?nych nazwisk, a co za tym idzie super g?o?nych stawek za wyst?p.
Jako, ?e jak zapewne wiecie - cho?by tylko z mych paroletnich do?wiadcze? w dzia?alno?ci AKW Delta oraz kontakt?w via TB - mam troch? orientacji w tym "co, kto, gdzie i za ile" ale, mimo tego, na takie stwierdzenie bym si? nie zdoby?.
O ile wi?c czytam tego typu stwierdzenie to rozumiem, ?e wyg?asza je cz?owiek zorientowany w szczeg??ach. Prosz? wi?c autora tych s??w o kilka nazwisk "?wietnych muzyk?w czy w to w Europie czy w USA, kt?rzy nie maj? super g?o?nych nazwisk, a co za tym idzie super g?o?nych stawek za wyst?p".
My?l?, ?e organizatorzy festiwali za t? podpowied? na pewno b?d? wdzi?czni.

Pozdrawiam,
Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 7, 2006, 11:29 pm

Ja jestem troch?, najwidoczniej, zgorzknia?y bierz na to poprawk?. Ekscytacje swoj? drog?, ?eby nie zatraci? poczucia w?asnej warto?ci ale mierzmy si?y na zamiary. Ja tam wol? jednak wyrazi? nadziej?, ni? podburza? lud ;). Bo z jednego i z drugiego taki sam efekt, niestety. Ale mo?e co? si? zmieni kiedy?...
3m si? r?wnie? i powiedz mi, chopie, czemu si? nie spotkali?my w Paprach? Spotkania forumowicz?w by?y obfite jak obecne d?d?e wi?c nie nale?a?o traci? takiej okazji ;).
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 7, 2006, 11:35 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:Witam!
Od d?u?szego czasu nie zabieram g?osu w jakichkolwiek tu dyskusjach, ale w tej chwili pisz? par? s??w sprowokowany do?? lekko rzuconym przez p.Marcinastego stwierdzeniem "A pieni?dze bardzo wa?ne, nie musza by? pierwsz? przeszkoda - jest wielu ?wietnych muzyk?w czy w to w Europie czy w USA, kt?rzy nie maj? super g?o?nych nazwisk, a co za tym idzie super g?o?nych stawek za wyst?p.
Jako, ?e jak zapewne wiecie - cho?by tylko z mych paroletnich do?wiadcze? w dzia?alno?ci AKW Delta oraz kontakt?w via TB - mam troch? orientacji w tym "co, kto, gdzie i za ile" ale, mimo tego, na takie stwierdzenie bym si? nie zdoby?.
O ile wi?c czytam tego typu stwierdzenie to rozumiem, ?e wyg?asza je cz?owiek zorientowany w szczeg??ach. Prosz? wi?c autora tych s??w o kilka nazwisk "?wietnych muzyk?w czy w to w Europie czy w USA, kt?rzy nie maj? super g?o?nych nazwisk, a co za tym idzie super g?o?nych stawek za wyst?p".
My?l?, ?e organizatorzy festiwali za t? podpowied? na pewno b?d? wdzi?czni.

Pozdrawiam,
Andrzej Matysik


Od czasu jak uda?o mi si? porozmawia? z lud?mi co znaj? tajniki organizacji koncert?w od strony zaplecza to powoli dochodz? do r?wnie smutnych konkluzji.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: mickiewicz jr. » sierpnia 7, 2006, 11:38 pm

to ja jestem za allmanami za rok ;] chocby karnety mia?y kosztowaz ze 100 z? ;]
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 7, 2006, 11:40 pm

Czemu nie? :)
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marciniasty » sierpnia 8, 2006, 12:11 am

A ja dochodze do wniosku ze zyjemy w jakims dziwnym kraju, w kt?rym nic nie ma sensu dop?ki nie obrabujesz banku. i gdzie wystepuje zalezno?c, ?e bez pieni?dzy nie ma zapa?u. Panie Matysik, lekko rzucone s?owa to wyraz nadziei i wiary w to, ?e mozna i warto, nie wyraz jakiejs niech?ci wobec Was - tych co faktycznie wiecie. I ?a?uj?, ?e nie mam jakiego s spisu z nazwiskami. Ani doswiadczenia. bo mo?e komus by sie przyda? taki spis. A na bank nie kazdy muzyk ma takie wymagania jak Buddy Guy czy Clapton. Ale tego co na razie widz? to na gadaniu o przysz?orocznym zgaranicznym wykonawcy sie sko?czy. Mamona d?awi wszystko w zarodku :(
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: MałaAlejaRóż » sierpnia 8, 2006, 12:11 am

ja te? sie podpisuje <serduszka> :D [edit-bo niezd??y?am;)] ..pod Allmanami znaczy :D albo jakby Ten Years After powt?rzy?o taki koncert z zesz?orocznych Nocy Bluesowych w Rawie Maz. to by by?o o jaaa :D :D
i mam nadzieje, ?e jednak jaki? odd?wi?k pesymistyczny powy?szego postu za rok (i nie tylko) nie b?dzie mia? takiego super mega odzwierciedlenia w rzeczywisto?ci :)
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: margo » sierpnia 8, 2006, 8:46 am

Oczywi?cie wyst?p zagranicznego go?cia niew?tpliwie podni?s? rang? festiwalu, ale przecie? Polacy nie g?si i swojego bluesa maj? ;)
taka jest moja osobista opinia
natomiast zamiast wykonywania przez r??ne zespo?y piosenek Ry?ka sugerowa?abym emitowanie na telebimie fragment?w wywiad?w z Nim w przerwach mi?dzy g??wnymi koncertami, zw?aszcza tych fragment?w gdzie przestrzega? przed narkotykami. Wszak to festiwal KU PRZESTRODZE a odk?d zabrak?o Marka Kota?skiego bardzo niewiele jest m?wione o niebezpiecze?stwach na?og?w.
pozdrawiam
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Marciniasty » sierpnia 8, 2006, 9:22 am

sugerowa?abym emitowanie na telebimie fragment?w wywiad?w z Nim w przerwach mi?dzy g??wnymi koncertami, zw?aszcza tych fragment?w gdzie przestrzega? przed narkotykami. Wszak to festiwal KU PRZESTRODZE a odk?d zabrak?o Marka Kota?skiego bardzo niewiele jest m?wione o niebezpiecze?stwach na?og?w.
- celna uwaga.
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: alojz keta » sierpnia 8, 2006, 1:08 pm

Par? groszy na temat gwiazd zagranicznych. Wydaje mi sie i? w tej chwili Festiwal dorobi? si? takiej frekwencji, ?e przy pozyskanej kasie z bilet?w i od sponsor?w wiele znanych nazwisk jest w zasi?gu organizator?w. Nic nie powiem o stawkach za koncert, nie wiem, nie znam si?, ale tak sobie my?l? ?e je?li Warren i ekipa, Derek Trucks, czy Walter Trout s? w zasi?gu organizator?w koncert?w dla kilkusetosobowej widowni to jaki problem zaprosi? takich wykonawc?w jak np. Robben Ford, Jeff Healey, czy Ronnie Baker Brooks na festiwal o kilkunastotysi?cznej rzeszy fan?w dobrej muzyki? Na pewno nie finansowy!

blu?ciski
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: paranoja » sierpnia 8, 2006, 1:22 pm

Pisz? odn Festiwalu, lecz z zupe?niej innej strony nawi?zuj?c. Odzyska?am utracone fotki, wi?c Ci, kt?rzy byliby zainteresowani zobaczeniem tych ze swoim udzia?em prosz? zg?asza? sie poprzez GG 7018526. Pozdrawiam paranoja
paranoja
 

Postautor: mickiewicz jr. » sierpnia 8, 2006, 2:44 pm

a ja jestem gdzies?:P na tych fotkach?
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: MałaAlejaRóż » sierpnia 8, 2006, 3:20 pm

Paranoja- spr?buj moje konto na Twoim tlenie naprawi? co?;)
i w og?le te fotki z wigilii festiwalu tam z Mych?, Arkiem, S?awkiem, Madzi? & company masz dzia?aj?ce??:)
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: paranoja » sierpnia 8, 2006, 5:29 pm

Mickiewicz - Ciebie nie ma chyba nigdzie u mnie.
A Ty Alejko jestes na kilku, napisz na tlena to Cie dopisz? i pode?le wszystko:]

pozdrawiam
paranoja
 

Postautor: dmin » sierpnia 8, 2006, 7:17 pm

Zareczam Ci Alojz ze przypatruj?c sie tzw "warto?ci rynkowej wielu zagranicznych gwiazd blues rocka z pierwszej polki(przyjmuj?c ze jest tzw ekstra p??ka i pierwsza p??ka jak w premiership:)) ) ich cena jest por?wnywalna z cena za plenerowy koncert Perfectu czy Maanamu-nie naruszam tu zadnych tajemnic bowiem wiem ze moi starsi koledzy z roznych agencji koncertowych od czasu do czasu publikuja do publicznej wiadomo?ci "pogl?dowe stawki".Swoja drog? to paskudne okre?lenie warto?? rynkowa gdy m?wimy o sztuce ale c?? taki lajf
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)

Postautor: Marciniasty » sierpnia 8, 2006, 9:21 pm

Czyli jest jednak swiate?ko w tunelu ! ! ! Czyli niechcie?, to znaczy chcie? niechcie? chcie?... Je?eli wi?c wymagania finansowe "pierwszej p??ki" s? perfectowo manaamowe, jak podaje dmin, Sprawa zale?y od tego czy sie po prostu chce. I mozemy da? zna?, ?e chcemy. Moze nasz g?os b?dzie brany pod uwag?, taka mam nadzieje. Bo jak ju pisa?em,bez nas ?adne granie nie ma sensu, no chyba ?e ktos robi sztuke dla sztuki. pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: mickiewicz jr. » sierpnia 8, 2006, 9:28 pm

a jak nie to sami sie za to wezmniemy ;) nie wiem ... jakies parady zrobimy ... zbieranie do puszek pieniedzy przed koscio?em na TGZ (tyskom gwiazde zagraniczn? ) i fokle...;]

pozdrawiam
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: dmin » sierpnia 8, 2006, 9:33 pm

Zeby by?a jasno?? -pisz?c o "pierwszej p??ce" nie mialem na mysli ani Allman?w ani EC.Bardziej np takiego R Randolpha.
pzdr
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)

Postautor: Marciniasty » sierpnia 8, 2006, 9:35 pm

mickiewicz masz ty pomys?y, hehehe ;)
TGZ to mo?e by? milowy krok hehe
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Czesiek » sierpnia 9, 2006, 8:51 am

W temacie tzw. gwiazd chcia?em doda? ?e zagraniczne jak najbardziej ALE: dlaczego pr?cz nielicznych niespodzianek jeste?my co roku "skazani"
na powt?rki z rozrywki typu np. Hey, TSA, Perfekt, Riders itp. Nie mam nic przeciwko tym zespo?om ale wydaje mi sie ?e ich miejsce z powodzeniem
mog?yby zaj?? wiele innych zespo??w, z nie mniejszym dorobkiem artystycznym, cho? mo?e mniej medialnych. Patchwork, Normalsi, Mietek Blues Band, Mr. Pollack, J.J. Band, Tortilla i wiele innych. Swietna jest formu?a Jimmiway Festiwal, gdzie nie ma powt?rek i za kazdym razem impreza jest inna. Nie mam nic przeciwko dotychaczasowej formule
Festiwalu im. Ry?ka Riedla, bo wszystkie by?y dla mnie ok., ale chyba warto by organizatorzy troch? urozmaicili dob?r wykonawc?w.

Pozdr?wka
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Morrisonka » sierpnia 9, 2006, 9:48 am

Ja mam postulat natury czysto organizacyjnej. Proponuj? w przysz?ym roku lepiej rozwi?za? kwestie higieniczne (prysznice, krany, toalety) no i sprzedawa? chyba mniej bilet?w bo w tym roku z tym t?okiem to by?a przesada. To by? m?j trzeci festiwal i uwa?am, ?e najbardziej syfiasty.
Co do muzyki to wola?abym wi?cej prawdziwego bluesa a mniej czego? w stylu Paradox.
jak inspirująco
jest tak leżeć w dużym
pokoju pijanym nagim
i śniącym, pod nieobecność
elektryczności . . .
Awatar użytkownika
Morrisonka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: sierpnia 8, 2006, 8:11 pm
Lokalizacja: Łódź

Postautor: MałaAlejaRóż » sierpnia 9, 2006, 10:12 am

Nie pami?tam czy tego linka ju? nie wkleja?am, ale co tam;)
http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,3517819.html
-to tak do wypowiedzi Morri.
No i mimo wszystko wole przepchane toiki, 2 prysznice itd., byle tylko klimat by? :)
Co do bluesa te? si? z Morri zgadzam... co nie zmienia faktu, ?e Paradox?w akurat lubie :D
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: burek » sierpnia 9, 2006, 10:56 am

Czesiek Riadersi to wazna i nie rozlaczna czesc festiwalu mieszkam w Wielkopolsce i rzadko moge ich posluchac a warto. zagraniczna gwazad jestem jak najbardziej za choc jak sadze nei jest to takie proste jakby siemoglo wydawac (sam chialem zorganizowac koncerci u siebei i jakos nei wyszlo mimo ze nei chialem gwiazd). Festiwal moim zdanei podaza w dziwnym kierunku powolutku odchodzi sie od bluesa na rzecz ptaky i inne takie nie wiem czy chodzi tu o przyciagneicie nowych ludzi osobiscie wolalbym zeby bylo bardziej bluesowo i z tego co wiem nei jestem odosobniony prawde mowiac gdyby nie Perfekt i Taj sobota dla mnei by nei istniala i przesiedzialbym calos w paprotce dobra koncze bo bzdury p[isze pozdro
burek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 60
Rejestracja: lutego 9, 2006, 7:29 pm
Lokalizacja: mosina/poznan

Postautor: Jimmy » sierpnia 9, 2006, 11:03 am

Jak dla mnie Paradox da? najs?abszy koncert. Zupe?nie mnie nie przekonali.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 9, 2006, 9:34 pm

Czesiek pisze:W temacie tzw. gwiazd chcia?em doda? ?e zagraniczne jak najbardziej ALE: dlaczego pr?cz nielicznych niespodzianek jeste?my co roku "skazani"
na powt?rki z rozrywki typu np. Hey, TSA, Perfekt, Riders itp. Nie mam nic przeciwko tym zespo?om ale wydaje mi sie ?e ich miejsce z powodzeniem
mog?yby zaj?? wiele innych zespo??w, z nie mniejszym dorobkiem artystycznym, cho? mo?e mniej medialnych. Patchwork, Normalsi, Mietek Blues Band, Mr. Pollack, J.J. Band, Tortilla i wiele innych. Swietna jest formu?a Jimmiway Festiwal, gdzie nie ma powt?rek i za kazdym razem impreza jest inna. Nie mam nic przeciwko dotychaczasowej formule
Festiwalu im. Ry?ka Riedla, bo wszystkie by?y dla mnie ok., ale chyba warto by organizatorzy troch? urozmaicili dob?r wykonawc?w.

Pozdr?wka


To mnie najbardziej boli...
Kapele w stylu Devil Blues wci?? s? w przedbiegach, a gwiazdy wieczoru w stylu Riders od lat graj? ten sam materia?. Wszystko fajnie, ale ile mo?na s?ucha? tych samych piosenek? Kompletnie nie widz? sensu zapraszania grup, kt?re ju? by?y a juz pomys?em wr?cz kuriozalnym jest zapraszanie tych?e pomimo braku posiadania przez nie nowego materia?u.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 278 gości