RAWA BLUES 2006 - 7.10. - Katowice SPODEK

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

RAWA BLUES 2006 - 7.10. - Katowice SPODEK

Postautor: flower » maja 13, 2006, 11:08 am

Wiadomo juz jakie gwiazdy beda goscily na tegorocznej, 26 RAWIE BLUES. Wsrod glownych wykonawcow beda to:
Dave Hole
Nora Jean Bruso
Roy Rogers
Paul Geremia
Irek Dudek


Na scenach festiwalowych pojawia sie takze:
Adam Coolish & Micha? Kielak, Beat Maszyna, Blues Doctors, Devil Blues, Easy Street, Mizia & Mizia, O?ci, Pink Elephant, Si?dma w Nocy, Styropian Blues, ?cigani, Teenage Beat, Teksasy, Tomi Blues Kapela & Karolina Cygonek.

Widac wiec, ze organizatorzy w tym roku postawili na nieco mlodsze pokolenie ;)

Pozdrawiam.
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Re: RAWA BLUES 2006 - 7.10. - Katowice SPODEK

Postautor: oskark » maja 13, 2006, 11:48 am

flower pisze:Wiadomo juz jakie gwiazdy beda goscily na tegorocznej, 26 RAWIE BLUES.
Widac wiec, ze organizatorzy w tym roku postawili na nieco mlodsze pokolenie ;)

Pozdrawiam.


Jestem za pokoleniem m?odszym:) Mi?o znale?? si? w tak zawodowym gronie:)

Oskar
nowa płyta -fragmenty- http://www.bluesdoctors.info/?m=5
Awatar użytkownika
oskark
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 34
Rejestracja: marca 31, 2006, 9:36 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: bluesman7 » maja 13, 2006, 12:59 pm

Ja r?wnie? za m?odszymi si? opowiadam...cho? czasem i starszaka jakiego zapuszczam z przyjemno?ci?:)
do zobaczenia na RAWIE
ps.pozdrowienia dla chlopak?w z SI?DMEJ W NOCY
wcze?niej widzimy si? wszyscy w Olsztynie
Sebastian Kozłowski
Awatar użytkownika
bluesman7
bluesman
bluesman
 
Posty: 328
Rejestracja: października 24, 2005, 1:11 pm

Postautor: KAJTEK » maja 15, 2006, 1:28 pm

C?? moge powiedzie?..........
Spe?niaj? si? moje marzenia z czas?w kiedy zaczyna?em gra?. Ciesz? si? ?e zn?w spotkamy si? w "Trasie".
"Kiedy ostatni słuchacze dawno już opuścili klub
I najwyższy czas wrócić do domu i odpocząć,
Zdejmuję swoją gitarę i wychodzę.
Na zewnątrz dawno już wstał świt.
Właśnie wtedy jest SIÓDMA W NOCY"

www.kajetandrozd.pl
Awatar użytkownika
KAJTEK
bluesman
bluesman
 
Posty: 262
Rejestracja: grudnia 22, 2005, 8:36 pm
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Hans » maja 15, 2006, 2:01 pm

No c?? ! :):):)
_

Obrazek
Awatar użytkownika
Hans
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: lipca 27, 2004, 9:20 am
Lokalizacja: Ruda Sl. Zdroj

Postautor: Krzysztof Gadomski » maja 15, 2006, 2:14 pm

no i mamy premiere otwocki zesp?? w spodku. Tomi Blues Kapela
W KIEŁPIŃCU MIESZKA BLUES
www.kielpiniec.pl
www.zegarserwis.pl tu zawsze jestem gg 4723241 tel.668-215-363
Krzysztof Gadomski
blueslover
blueslover
 
Posty: 692
Rejestracja: maja 19, 2005, 1:56 pm
Lokalizacja: Józefów

Postautor: boony » maja 15, 2006, 8:19 pm

czy zesp?? O?ci to kapela Andriu Unrnego??
:)
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: Czesiek » maja 15, 2006, 9:53 pm

:) Nie Adas ..od Krzysia Glucha pozdr
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Tomii » maja 15, 2006, 10:03 pm

Le?nicz?wka Chorz?w 03.03.2006
(...)
Trzeciego dnia marca, kilkana?cie minut po godzinie dwudziestej w chorzowskiej Le?nicz?wce w cyklu "Twarze ?l?skiego Bluesa" Wyst?pi? zesp?? O?ci w sk?adzie:
Krzysztof G?uch - klawisze,
Mirek Rzepa - bas,
Micha? Giercuszkiewicz - perkusja,
Pawe? Ambroziak - gitara,
Agnieszka ?apka - ?piew.
Jest to stosunkowo nowy, bo niespe?na p??toraroczny projekt, kt?ry dotychczas nie pokazywa? si? zbyt cz?sto na deskach, by zaprezentowa? si? szerokiej publiczno?ci. Spotkali si? w listopadzie 2004 roku w Klubie „Blues” w Piotrowicach, dzi?ki uprzejmo?ci Henryka Bialika, kt?ry zaoferowa? im sw?j Klub na pierwsze pr?by, gdzie ?wicz? do dzisiaj. Wtedy jeszcze za perkusj? siedzia? Adrian Fuchs. „Zanim Krzysiek G?uch zaproponowa? mi przes?uchanie, sk?ad by? ju? prawie zamkni?ty. W?a?nie na tej listopadowej pierwszej pr?bie okaza?o si?, ?e wszyscy wpadli?my sobie w ucho ...” powiedzia?a mi Agnieszka i nie spos?b si? z tym nie zgodzi?. Wkr?tce odszed? Adrian, a jego miejsce zaj?? Micha? Giercuszkiewicz. W tym sk?adzie zesp?? muzykuje do dnia dzisiejszego i chyba mo?na przyj??, ?e by? to ich debiut sceniczny.
Pierwszej tr?jki instrumentalist?w przedstawia? chyba nie trzeba, ich nazwiska s? mark? sam? dla siebie, a ich dokonania muzyczne nie pozostawia?y cienia z?udze? i w?tpliwo?ci czego b?dzie si? mo?na tego wieczoru spodziewa?, natomiast posta? gitarzysty Paw?a Ambroziaka mo?e dla niekt?rych z Was by? nieco egzotyczna. Postaram si? w kilku s?owach przybli?y? sylwetk? tego gitarzysty.
Pawe? grywa z Loco Richterem, Tomaszem Lesiem (100nka) oraz z Andrzejem "Karwa" Ruskiem, znanym z Shakin Dudi. Jego jazzowa przesz?o?? doskonale sprawdza si? w okolicach takt?w dwunastu. W zespole m?wi? o nim, ?e jest: "...pe?en entuzjazmu, bardzo dobrym gitarzysta”, co potwierdza na scenie podczas koncertu. Graj?c ma to co?, co?, co powoduje, ?e z gry czerpie rado?? zar?wno on sam jak i s?uchaj?ca go publika.
Zupe?n? niespodziank? okaza?a si? m?oda wokalistka. Za mikrofonem stan??a kolejna nadzieja ?l?skiego bluesa Agnieszka ?apka. Jej twardy, wyra?ny i charakterystyczny g?os ni?s? si? po lesie jak echo. Za?piewa?a z wyczuciem, energetycznie i momentami zmys?owo, ani przez moment nie za?ama?a g?osu pomimo m?odego wieku i obecno?ci kamer telewizyjnych.
Nie chc? jej por?wnywa? do ?adnej innej wokalistki czy to z Polski czy z poza naszego kraju. To por?wnanie by?o by chyba krzywdz?ce, gdy? wed?ug mojego odczucia by?a na scenie sob?, w czym utwierdzi?a mnie podczas kr?tkiej rozmowy w przerwie mi?dzy setami. Zar?wno na scenie jak i poza ni? jest spokojna, stateczna a zarazem przekazuj?ca przy pomocy strun g?osowych niesamowitych wra?e?, a robi to perfekcyjnie. „Do tej pory ?piewa?am okazjonalnie,..... w r??nych dziwnych miejscach, cz?sto w gara?ach...”- powiedzia?a, natychmiast nasun??o mi si? do?? ?artobliwe i retoryczne w swojej formie pytanie; czego to nie znajduj? si? w gara?u? Wynika z tego jednoznacznie, ?e cz??ciej nale?y zagl?da? w takie miejsca, w kt?rych jak wida? mo?na spotka? niesamowite talenty. A ?e jest to talent pisz? to tylko i wy??cznie dla tych, kt?rzy nie byli obecni na koncercie.
Ca?y projekt, chocia? pod do?? przewrotn? nazw? O?ci bardziej przypomina? mocny i pot??ny kr?gos?up, podtrzymuj?cy dobre tradycje ?l?skiego bluesa, ?agodnie uzupe?nianym jazzowymi nutkami. Po??czenie do?wiadczenia, Krzy?ka, Mirka i Micha?a w po??czeniu ze ?wie?o?ci? Paw?a i m?odo?ci? Agnieszki da?y piorunuj?cy efekt. Tego wieczoru w tym wyj?tkowo klimatycznym miejscu mo?na si? by?o delektowa? muzyk? przez du?e "M". Ca?y ich repertuar oparty na tekstach i muzyce w?asnej, z wyj?tkiem ma?ego zapo?yczenia tego dnia „Call me Lola’, wykonywanym wcze?niej przez zesp?? „DDD”. W pozosta?ych utworach teksty s? autorstwa Agnieszki, muzyk? do „If I” oraz „Unpluged” skomponowa? Mirek Rzepa, a pozosta?e wykonane tego dnia: Weekend Heart, Summer Without Butterfiles, March, All I Know, Sleepless Blues, Goodbye oraz Between My Secrets s? autorstwa Krzysia G?ucha. Uzupe?nieniem by?o kilka zaimprowizowanych utwor?w „z kapelusza’, ot takie radosne granie.
Z wielk? ciekawo?ci? oczekuj? na dalsze poczynania zespo?u, na polskie teksty i polecam uwadze wszystkim, kt?rzy b?d? mieli mo?liwo?? uczestniczy? w ich koncercie. Je?eli chodzi o mnie pragn? zg?osi? osob? Agnieszki do tytu?u Odkrycia Roku.

Dla przypomnienia ....
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Scypion » maja 16, 2006, 5:27 am

By?em na koncercie w Lesie i s?ysza?em J?... je?eli jest to nadzieja ?l?skiego bluesa to ja jestem Duane Allman, monotonia i sm?cenie to znak rozpoznawczy...niezale?nie od tempa utworu ona ?piewa?a zawsze tak samo...wolno, sm?tnie jakby z walkmana w kt?rym siad?o napi?cie...bardziej koncentruj?c si? na uzyskaniu ciekawej co prawda, ale m?cz?cej na d?u?sz? met? barwy... jak dla mnie zar?n??a ten koncert...no ale mo?e si? myl?...

a co do Rawy jak zwykle (nie)zaskoczeniem jest sklad gwiazd festiwalu...
"The night they drove old Dixie down
And all the bells were ringin'
The night they drove old Dixie down
And all the people were singin'
They went, "Na, na, na, na, na, na, .... "
Awatar użytkownika
Scypion
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: maja 23, 2005, 12:01 pm
Lokalizacja: Dixie Land

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 16, 2006, 10:18 am

a my sie nie dosta?y biedne
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: flower » maja 16, 2006, 11:41 am

Male sprostowanie :)
Na Rawie w towarzystwie Adama Kulisza i Michala Kielaka wystapi takze Tomek Karkoszka wiec bedziecie mogli zobaczyc i posluchac K-3 w calej okazalosci ! :D
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: łapka » maja 16, 2006, 3:03 pm

monotonia i sm?cenie to znak rozpoznawczy...niezale?nie od tempa utworu ona ?piewa?a zawsze tak samo...


pracuje nad tym :D

Pozdrawiam !!!
łapka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: marca 21, 2006, 9:07 pm
Lokalizacja: tychy

Postautor: leszekblues » maja 16, 2006, 3:29 pm

Agnieszko

Nie s?ysza?em Cie
Ale nie s?uchaj takich opinii
R?b po prostu swoje
Rozwijaj sie po swojemu a nie tak jak ktos pr?buje ukierunkowac kogos

POzdrawiam
TRzymaj sie
leszekblues
 

Postautor: anna » maja 16, 2006, 3:58 pm

monotonia i sm?cenie to znak rozpoznawczy...niezale?nie od tempa utworu ona ?piewa?a zawsze tak samo...


Scypion, to chyba nie s?ysza?e? Cohena :))) dla mnie jest wyj?tkowy, dla ciebie mo?e nie istnie? :))
W?a?nie po przeczytaniu twojej wypowiedzi w??czy?am p?yt? "Dear Heather"...:)) ile? tu pi?knego sm?cenia..

Agnieszko, popieram Leszka, nie t?umacz si? z tego co robisz, je?eli sprawia to Tobie i innym rado??.

pozdrawiam serdecznie :)
anna
 

Postautor: Tomii » maja 16, 2006, 9:15 pm

Scypion pisze:By?em na koncercie w Lesie i s?ysza?em J?... je?eli jest to nadzieja ?l?skiego bluesa to ja jestem Duane Allman, monotonia i sm?cenie to znak rozpoznawczy...niezale?nie od tempa utworu ona ?piewa?a zawsze tak samo...wolno, sm?tnie jakby z walkmana w kt?rym siad?o napi?cie...bardziej koncentruj?c si? na uzyskaniu ciekawej co prawda, ale m?cz?cej na d?u?sz? met? barwy... jak dla mnie zar?n??a ten koncert...no ale mo?e si? myl?...

a co do Rawy jak zwykle (nie)zaskoczeniem jest sklad gwiazd festiwalu...


Jak zwykle Wielki Scypionie byles podczas koncertu w Dixie Landzie, ale takie narzekanie i marudzenie, i ... malkontenctwo tez jest potrzebne, czekam na chwile kiedy ujawnisz swe dosc tajemnicze oblicze, jednak sadzac po postach jakie wypisujesz nie nastapi to nigdy.
Pozdrawiam zatem serdecznie i do kolejnego wytykania i narzekania :)
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rockenroller » maja 26, 2006, 5:23 am

A mnie bardzo cieszy przyjazd Dave'a Hole. Facet gra z niesamowit? energi?, to slide'owy rze?nik pe?en uczu? :)
Szkoda, ?e Berlin Blues si? nie zakwalifikowa?, mo?e w ko?cu m?g?bym ich us?ysze?.
A przy okazji. Mo?e zmontujemy jak?? ekip? z Poznania na wyjazd?
rockenroller
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: lipca 12, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: Jimmy » maja 26, 2006, 6:20 am

rockenroller pisze:[...] to slide'owy rze?nik pe?en uczu? :)
[...]

ale? etyketke nada? :shock: :lol:
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 26, 2006, 6:21 am

Berlin Blues nied?ugo zagra w Poznaniu w miejscu opisanym tu: http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=3717
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: getright » maja 30, 2006, 10:43 am

Ja uwielbiam wokal Agnieszki :) i popieram kandydatur? na "odkrycie roku". By?am na koncercie O?CI nie jeden raz..zachwycili mnie:)
Awatar użytkownika
getright
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 132
Rejestracja: lipca 3, 2005, 9:29 am
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Grzegorz Sterna » maja 30, 2006, 11:37 am

ma kto? mo?e adres strony O?ci?
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: getright » maja 30, 2006, 12:04 pm

z tego co mi wiadomo to nie maj? swojej strony
Awatar użytkownika
getright
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 132
Rejestracja: lipca 3, 2005, 9:29 am
Lokalizacja: Londyn

Wiem ze nie trzeba

Postautor: rapataplan » czerwca 7, 2006, 12:28 am

trzym si? Agnieszko, trzym si?:-)
coz zrobic droga redakcjo, to nie moja wina ze wplatuje sie w historie z ktorych srednio udaje mi sie wyplatac ale i tak was lubie
Awatar użytkownika
rapataplan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: czerwca 7, 2006, 12:23 am
Lokalizacja: z drogi, z drogi

Postautor: rockenroller » lipca 2, 2006, 11:59 pm

Chyba jednak Dave Hole nie przyjedzie do Polski na Rawa Blues. Zar?wno ze strony organizator?w jak i ze strony muzyka znikn??a informacja o zaplanowanym koncercie. Jedyne co pozosta?o to tylko link wklejony przez Flower. Czy kto? co? wie na ten temat?
rockenroller
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: lipca 12, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » lipca 3, 2006, 5:25 am

Spotkany na Chicago Blues Festival Bruce Iglauer powiedzia? mi, ?e organizatorzy festiwalu odwo?ali przyjazd Dave'a Hole'a do Katowic.
Andrzej Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: rockenroller » lipca 3, 2006, 5:11 pm

Dzi?kuj? za t? informacj?. Musz? przyzna?, ?e jestem tym troch? rozgoryczony, bo od momentu kiedy na stronie artysty ujrza?em, ?e wystapi on w Polsce by?em bardzo mi?o zaskoczony i podekscytowany. Wielka szkoda, ale jak rozumiem by?y ku temu jakie? powody. C??, nie mog? mie? do nikogo pretensji, organizowanie takiego przedsi?w?i?cia jak Rawa to bardzo trudny kawa?ek chleba i nigdy nic do ko?ca chyba nie wiadomo.
rockenroller
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 64
Rejestracja: lipca 12, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Pozna?

Postautor: Janusz M. » lipca 3, 2006, 6:36 pm

Ale niestety nie zmienia to faktu,?e coraz mniej gwiazd przyje?d?a na Raw?.Z roku na rok gorzej to wygl?da.Mo?e warto by organizatorzy rozwa?yli powr?t do pierwotnej formy,przegl?du krajowych wykonawc?w w klubach?
Jak by nie patrze?,my?l? ?e konieczne s? jakie? zmiany.Je?li nic si? nie zmieni,to boj? si? ?e Rawa mo?e nam niestety "wyschn??" ;-)
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Michał » lipca 3, 2006, 6:39 pm

Masz racje Janusz Rawa wysycha, ale rozkwitn? inne festiwale w Tychach pojawia si? Taj Mahal, Olsty?skei Noce Bluesowe maj? ciekawy program, a na pojedynczych koncertach by?o kilka giwazd (i nie tylko bluesowych) !!!!
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Kuba Chmiel » lipca 3, 2006, 8:20 pm

Blues to taka muzyka, ?e zar?wno gwiazdy jak i ma?o znani wykonawcy trzymaj? r?wny poziom. Nie ma co si? obawia?, zawsze b?dzie dobra zabawa i po?ywka dla ducha ;).
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Perfect Stranger » lipca 3, 2006, 9:18 pm

Hmm... mam plyte Dave'a Hole'a... zapis koncertu... szczerze powiedziawszy to jakos pikus czy przyjedzie czy nie... bo... zreszta zrecenzuje ta plyte w ktorys dzien... to sie dowiecie czemu : P
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości