Twój Blues nr 45 LATO 2011

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Twój Blues nr 45 LATO 2011

Postautor: Spaniel » czerwca 27, 2011, 2:56 pm

Listonosz dostarczył TB 45 do Wrocławia :) ESK 2016 :!: Przed godziną wyciągnąłem ze swojej skrzynki nowy letni numer TB :D
Cieszy mnie osobiście spora dawka w numerze informacji o tzw. brytyjskiej fali bluesa. Jakby specjalnie dla zdemobilizowanej młodzieży tzn. tej urodzonej w latach 50 8). Jest też oczywiście coś dla młodszych roczników.
Interesujący wywiad z I Damą Polskiego Bluesa 2010 - Joanną Mrozek przeprowadzony przez red. Andrzeja Matysika.

No i troszkę prywaty dziękuję pięknie Redakcji TB i ... szczęściu za super zestaw CD, które wylosowałem
Teraz biegnę do lektury i słuchania muzyki :D
Ostatnio zmieniony czerwca 27, 2011, 8:03 pm przez Spaniel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: B&B » czerwca 27, 2011, 4:11 pm

Na Warmię też właśnie dotarł :)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: karambol » czerwca 27, 2011, 4:52 pm

Już wstępniak red. Matysika mnie zainteresował bo został poruszony temat, który jest taką moją małą idee fixe. Zawsze się dziwiłem, że w TB nie ma niepochlebnych recenzji płyt. Wygląda to tak jakby wykonawcy bluesowi nie wydawali kiepskich płyt. I jest wyjaśnienie :
Ostatecznie postanowiliśmy trzymać się zasady recenzowania płyt wartych polecenia, kosztem tych, które należałoby mniej czy bardziej skrytykować. Uznaliśmy, że brak recenzji jakiegoś tytułu na naszych łamach też jest ... recenzją.

No i wszystko jasne. Tylko żeby jeszcze czytelnik wiedział jakie to płyty zostały pominięte.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: StS » czerwca 27, 2011, 5:31 pm

Może pojawi się lista takich płyt?
P.S. Kiedyś była informacja, że w TB nie będzie relacji z festiwali, na które redakcja nie dostala zaproszenia.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Brzoza » czerwca 27, 2011, 5:59 pm

Ja wciąż czekam na listonosza :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Rock-A-Billy » czerwca 27, 2011, 6:41 pm

Ja swój, tym razem autorski :) już dostałem. Zadebiutowałem bowiem na łamach recenzją koncertu Bernarda Allisona :D :D :D :D
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: Spaniel » czerwca 27, 2011, 7:09 pm

Brzoza pisze:Ja wciąż czekam na listonosza :)

Też chyba autorski będzie Adamie :). Ciekawa relacja z Gdynia Blues Festival
. Gratuluję :lol:
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Twój Blues nr 45 LATO 2011

Postautor: kora » czerwca 27, 2011, 7:46 pm

Spaniel pisze:Jakby specjalnie dla zdemobilizowanej młodzieży tzn. tej urodzonej w latach 50 Cool.


A coś dla mnie się znajdzie ? rocznik poniżej lat 50 ?
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Twój Blues nr 45 LATO 2011

Postautor: Spaniel » czerwca 27, 2011, 7:59 pm

Spaniel pisze: Jakby specjalnie dla zdemobilizowanej młodzieży tzn. tej urodzonej w latach 50 . Jest też oczywiście coś dla młodszych roczników.


Troszkę rozszerzona "cytata" wyjaśnia wszelkie wątpliwości :D
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: WojtekU » czerwca 27, 2011, 8:03 pm

StS pisze:(...)P.S. Kiedyś była informacja, że w TB nie będzie relacji z festiwali, na które redakcja nie dostala zaproszenia.

Owszem, kiedyś zapytałem o chyba drugi festiwal w Gdyni i dostałem taką właśnie odpowiedź. Nie wiem jak jest teraz, bo przestało mnie to pisemko interesować.

PS Czy istnieje wogóle dziennikarstwo obiektywne?
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Mississippi Boy » czerwca 27, 2011, 9:03 pm

Czepiasz się WojtkuU Twojego Bluesa nie pierwszy już raz.
Z ostatnich trzech festiwali w Gdyni znajdziesz w TB całostronicowe relacje bogato ilustrowane zdjęciami. Albo tego nie zauważasz albo jesteś nad wyraz złośliwy.
Radzę Ci więc abyś powołał do życia podobne "pisemko" (i oby Twoje działania też doceniła The Blues Foundation) i zamieszczał w nim tylko "dziennikarsko obiektywne" recenzje wszystkich festiwali, jakich tylko zapragniesz. Spraw żeby twój produkt ludzie kupowali i zapewnij sobie pieniądze na pokrycie kosztów przejazdu, pobytu i honorariów dziennikarzy na festiwalach. Ale to, znając Cię, wierze, że bez trudu Ci się uda.
Ot, szykuje się kolejne polskie piekiełko!
Mississippi Boy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 72
Rejestracja: listopada 12, 2010, 9:22 am

Postautor: Brzoza » czerwca 27, 2011, 9:45 pm

Spaniel pisze:
Brzoza pisze:Ja wciąż czekam na listonosza :)

Też chyba autorski będzie Adamie :). Ciekawa relacja z Gdynia Blues Festival
. Gratuluję :lol:


Dzięki. To mój debiut i jestem ciekawy jak to wygląda na papierze :P
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » czerwca 27, 2011, 9:59 pm

W piątek wysłane zostały wszystkie przesyłki. Widzę, że dotarły już m.in. do Wrocławia, Olsztyna, Opola. Poczta Polska więc tym razem stanęła na wysokości zadania. Życzę miłej lektury! Dziękuję też za wyrażane opinie.
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: kora » czerwca 28, 2011, 7:58 am

WojtekU pisze:przestało mnie to pisemko interesować.



Cześć Wojtku :wink:
To nie jest jakieś tam pisemko :wink:

Pewnie u Was ( w UK) takich pism jest wiele
( muszę podpytać się fachowca Agrypy :wink: )

U nas jest to jedno, jedyne . Ja sobie je bardzo chwalę .
Owszem doczepić się można do wszystkiego - czemu nie, nasze prawo :D
Też bym chciała, aby w TB, był np. kącik archeo , najlepiej na 20 stron :lol: Z drugiej strony wiem,że gdyby ktoś tylko chciał, mógłby ów kącik stworzyć . Nie na 20 stron :lol: ( tu specjalnie przesadziłam :wink: ) ale choćby na jedną. Jeżeli artykuł byłby rzetelny i ciekawy , prawdopodobnie ukazałby się - bo taki jest Twój Blues ( Nasz Blues :wink: )

Pamiętacie artykuł o Robercie Johnsonie ?
Młoda,nieznana dziewczyna go napisała :wink: Spodobał się i został opublikowany . O czym to świadczy ? Ano o tym,że jeżeli ktokolwiek ma coś ciekawego do powiedzenia/napisania ,redakcja TB, nie przejdzie obok takiej osoby obojętnie i za to ma mój szacunek !

TB , rzetelnie obrazuje to, co dzieje się we współczesnym bluesie. Wojtku, może właśnie to Ci się nie podoba ? No ale to miej pretensje do innych ( kreatorów współczesnego bluesa ), nie do TB :wink:

Wojtku, może chodzi Ci o recenzje płyt ? Jeżeli tak, to się z Tobą zgadzam.
Faktycznie, mało obiektywne . I to jest minus , ogromny minus .
Ostatnio zmieniony czerwca 28, 2011, 9:52 am przez kora, łącznie zmieniany 2 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: karambol » czerwca 28, 2011, 8:35 am

kora_ pisze:... jeżeli ktokolwiek ma coś ciekawego do powiedzenia/napisania ,redakcja TB, nie przejdzie obok takiej osoby obojętnie i za to ma mój szacunek !

Mój też. I to jest poniekąd wcielona w życie idea dziennikarstwa obywatelskiego. Strasznie mnie wpieniają pojawiające się na forum przy różnej okazji uwagi o tym, że ktoś gdzieś tam wypisuje głupoty (mam na myśli materiały drukowane w różnych pismach). Może jednak warto wysilić się i napisać coś samemu. Będzie to z pożytkiem dla nas wszystkich.

kora_ pisze:...
Pewnie chodzi Ci o recenzje płyt ? Jeżeli tak, to się z Tobą zgadzam.
Faktycznie, mało obiektywne . I to jest minus , ogromny minus .

:D

A swoją drogą może warto aby redakcja podzieliła się od czasu do czasu ze swoimi problemami, rozterkami, wątpliwościami jakie mają przy redagowaniu pisma. W końcu my czytelnicy-odbiorcy też możemy coś podpowiedzieć, poradzić może nawet pomóc. We wstępniaku do bieżącego numeru red. Matysik napisał jaki mają problem bogactwa jeżeli chodzi o liczbę płyt do zrecenzowania. I fajnie że otwarcie o tym pisze. Jeszcze fajniej byłby gdyby gdzieś (nawet w internecie) była lista tych płyt które nie załapały się do recenzji. Bo jeżeli przyjąć, że recenzowane są te najlepsze a kiepskie pomijane to Cree doczekało się recenzji a najnowszy Dżem nie (a może przegapiłem - sprawdzę po powrocie z pracy). Znaczy kiepski? To tylko przykład bo nie wiem jakie inne płyty z powodu kiepskości nie zostały zrecenzowane. A czy fakt że recenzja płyty pojawią się w rubryce "W pięciu zdaniach" a nie dużym tekście sugeruje, że to są gorsze płyty? A może warto zastanowić się nad tym aby na bieżąco zamieszczać recenzje na stronie internetowej?
Chętnie bym się dowiedział dlaczego pismo wychodzi jako kwartalnik a nie częściej. Dlaczego ma tylko 66 stron. Brak materiału czy finanse? itp. itd.

W poprzednim numerze ukazał się długi i emocjonalny list czytelnika-słuchacza. Pojawiło się też wezwanie redakcji do dyskusji. Był jakiś odzew? Skoro w najnowszym numerze nic na ten temat nie wydrukowana wnioskuje że nie.

P.S.
jestem prenumeratorem pisma od lat i miło mi było kiedy pomimo tego, że zapomniałem odnowić prenumeraty Twój Blues przyszedł do mnie pocztą jak gdyby nigdy nic. Bardzo sympatyczne zachowanie redakcji. Fajnie że nie zapomina sie o stałych klientach. Oczywiście lekko wstecznie dokonałem stosownej wpłaty.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Syd » czerwca 28, 2011, 8:44 am

Pisma traktujące o muzyce, specyficzny gatunek humoru prezentują . Pewne trawnie w stagnacji . Niemożność otwarcia się, na niekonwencjonalne mówienie o muzyce .
Też i zasklepiałe formy , zamkniętego koła . Może pewna forma lęku że , się nie "słyszy" muzyki . A znani są mi , niesłyszący piszący . I gadający .
Życzę z lata ciepłem , otwarcia się na Muzykę . Sztukę .

Pozdrawiam Sławek Melaniuk :)


.
Syd
bluesman
bluesman
 
Posty: 258
Rejestracja: stycznia 9, 2007, 9:01 am

Postautor: Spaniel » czerwca 28, 2011, 9:09 am

Brzoza pisze:
Spaniel pisze:
Brzoza pisze:Ja wciąż czekam na listonosza :)

Też chyba autorski będzie Adamie :). Ciekawa relacja z Gdynia Blues Festival
. Gratuluję :lol:


Dzięki. To mój debiut i jestem ciekawy jak to wygląda na papierze :P

Wygląda na "papierze" ładnie :) Adamie. Zresztą sam się pewnie przekonasz. WojtkuU chyba jednak za bardzo po "bandzie" z tym mało subtelnym określeniem "pisemko". Nie uchodzi drogi kolego wobec całkiem świeżego wyróżnienia TB nagrodą Keeping The Blues Alive. Nie przyznało go w końcu jakieś krajowe grono kolesi :). Czytam posty red. Matysika i wydaje mi się chociaż człowieka znam można rzec wirtualnie, że otwarty jest więcej oczekuje na konstruktywną krytykę (podkreślam konstruktywną) . Wydaje mi się, że to naturalne uznanie jesteśmy doskonali prowadzi "równią pochyłą w dół" . Redaktor Naczelny jest tego świadom i wychodzi z założenia, że nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło lepiej być. Ja to dostrzegam i to chyba jeden z powodów dla których TB w coraz lepszej kondycji funkcjonuje już ponad 10 lat :). Pomyśl ile czasopism zniknęło z naszego rynku , bo uwierzyły w swoją nieomylność :!:
Reasumując zgadzam się ze swoimi "przedmówcami" ... myślę, że wczoraj miałeś gorszy dzień :). Pozdrawiam serdecznie z Wrocławia.
Myślę sobie, że gdyby mi kiedyś tego "pisemka" zabrakło byłoby mi bardzo smutno :?
Ostatnio zmieniony czerwca 28, 2011, 9:52 am przez Spaniel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: holonmic » czerwca 28, 2011, 9:27 am

karambol pisze:W poprzednim numerze ukazał się długi i emocjonalny list czytelnika-słuchacza. Pojawiło się też wezwanie redakcji do dyskusji. Był jakiś odzew? Skoro w najnowszym numerze nic na ten temat nie wydrukowana wnioskuje że nie.


Czekam na swój egzemplarz i właśnie to mnie interesowało, czy ktoś podjął temat. Przymierzałem się kilka razy, ale w końcu tak odwlekałem, że nic nie skreśliłem. Byłem ciekawy, co przyniesie w tym temacie nowy numer...

MH.
Awatar użytkownika
holonmic
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: września 9, 2008, 10:08 am
Lokalizacja: Górny Śląsk

Postautor: kora » czerwca 28, 2011, 9:45 am

karambol pisze:jestem prenumeratorem pisma od lat i miło mi było kiedy pomimo tego, że zapomniałem odnowić prenumeraty Twój Blues przyszedł do mnie pocztą jak gdyby nigdy nic. Bardzo sympatyczne zachowanie redakcji. Fajnie że nie zapomina sie o stałych klientach. Oczywiście lekko wstecznie dokonałem stosownej wpłaty.


Potwierdzam :wink: Wystarczyło jedno moje słowo - "zapomniałam,przegapiłam " , i akonto dostałam następny egzemplarz ( za który jeszcze nie zapłaciłam :wink: ) To się nazywa szacunek !
Jak ktoś cię szanuje -po dwakroć ten szacunek zwracasz :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » czerwca 28, 2011, 10:13 am

karambol pisze: :D


Ano właśnie :D Bardzo chętnie poczytałabym Twoje recenzje na łamach TB :wink: Bardzo sobie cenię Twoją szczerość ! Masz dar ( nie każdy go ma ) , jesteś obiektywny i szczery ( powtarzam się :lol:) - jak dla mnie - SZACUN ! :D
Tego mi właśnie brakuje w recenzjach .


Pomijając ten fakt , wszystko inne bardzo mi się podoba .
TB dla mnie jest ważne, bardzo ważne :wink: Połowa mojej wiedzy , to to, co wyczytałam w TB :wink: za co korzystając z okazji , niniejszym dziękuję :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: TITO » czerwca 28, 2011, 11:04 am

Ja niestety nie prenumeruję, ale regularnie kupuję T.B. (po ten numer byłem już dwa razy w Empiku i muszę iść trzeci raz ... i pójdę.
Troszeczkę sie nie zgadzam z Wami odnośnie recenzji. Ja wielu dziennikarzy znam osobiście i wiem czego się po nich spodziewać. Tak też traktuję te recenzje. Dziennikarz wybiera płyty na które czekał, bo się zna i jak się coś nadaje to pisze. Coś czego nie można traktować poważnie odrzuca. Ja zaczynam przeglądanie tej rubryki od ocen p. Ryszrda Glogera. Miałbym kłopot uwierzyć w słowa Mariusza Szalbierza na temat np. "Dust Bowl", a co by było gdyby to np. Kora miała ocenić tą pozycję ? Nic ... tzn. w ogóle by nie napisała tylko z miejsca do śmieci.
Faktycznie, może utworzenie listy "szlagierów", których recenzji nie PODJĄŁ SIĘ ŻADEN DZIENNIKARZ jest ciekawym rozwiązaniem (można by tych odrzutków dać na forumową tapetę). Problem recenzji polega na tym, ze trzeba być fachurą i nie mieć klapek na oczach! Współistnienie tych dwóch cech jest nieodzowne. Bawiąc się dalej, w mej opinii np. Kora jest fachurą, ale ma klapy na archeo, Kuba Chmiel nie ma klap, ale brak mu fachowości, Karambol fatycznie wydaje się rzetelny. :D
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: kora » czerwca 28, 2011, 12:08 pm

Karambol fatycznie wydaje się rzetelny. :D


Co prawda, to prawda :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 28, 2011, 1:28 pm

ANDRZEJ MATYSIK pisze:[...] dotarły już m.in. do Wrocławia, Olsztyna, Opola. [...]

W Częstochowie też już jest :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Brzoza » czerwca 28, 2011, 1:54 pm

Dziadek Władek pisze:
ANDRZEJ MATYSIK pisze:[...] dotarły już m.in. do Wrocławia, Olsztyna, Opola. [...]

W Częstochowie też już jest :)


W Gdańsku dalej nic :(
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: kora » czerwca 28, 2011, 1:58 pm

Brzoza pisze:W Gdańsku dalej nic :(


no to my chyba tak ," po sąsiedzku N->S " , w ramach kontrastu :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Brzoza » czerwca 28, 2011, 3:35 pm

Dostałem swój egzemplarz :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: WojtekU » czerwca 28, 2011, 4:31 pm

Tak, miałem gorszy dzień (gorsze 2 tygodnie). Przepraszam wszystkich czytelników TB za niefortunne sformułowanie. W Polsce biegałem do EMPIKu i szukałem najnowszego numeru. Teraz chcąc się czegoś dowiedzieć z internetu widzę tylko stemple na zdjęciach przesłaniające postacie. Delta przesadza z obroną praw autorskich...

P.S. Jeżeli jest możliwość nabycia treści TB online, bardzo chętnie zapłacę, na papierową wersję nie mam miejsca

pozdrawiam wszystkich czytelników jedynego bluesowego kwartalnika w Polsce :wink:
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: stefan wawa » czerwca 28, 2011, 4:34 pm

@ Wojtek U
zerknij jak jeden z najbardziej znanych muzycznych fotografów "przesadza" z ochroną praw autorskich:
http://www.rosshalfin.com/home/intro.php
stefan wawa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 22
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 5:23 pm

Postautor: WojtekU » czerwca 29, 2011, 1:10 am

@stefan wawa
trochę się rozpędziłem, szukałem na delta obrazków które kiedyś mnie wqrwiały - zapewniam, że takie były, ze znakiem wodnym przez środek zdjęcia - już ich nie znalazłem...
Tylko się cieszyć :)
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Robert007Lenert » czerwca 29, 2011, 10:49 am

kora_ pisze:
karambol pisze: :D


Ano właśnie :D Bardzo chętnie poczytałabym Twoje recenzje na łamach TB.....
Juz takowe byly. Przegladnij starsze numery :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 193 gości