Ze strony wydarzenia na fb:
Minęło ponad 40 lat od chwili, gdy Klan po raz pierwszy stanął na scenie. Niewiele mniej lat minęło od płytowego debiutu, wspaniałego widowiska „Mrowisko”. Po kilku krótkotrwałych reaktywacjach Klan powrócił w 1991 r., w nowej, akustycznej odsłonie i za sprawą płyty „Po co mi ten raj” ponownie zaistniał w świadomości słuchaczy. Teraz Klan powraca po raz trzeci. Z nowym materiałem, nowym składem i nową energią i płytą ,,Laufer''.
Marek Ałaszewski – gitary, wokal
Jacek Kępka – instrumenty klawiszowe,gitara , wokal
Piotr Gąssowski – gitara
Marek Ałaszewski Junior – gitara basowa, wokal
Grzegorz Grzyb – perkusja
Wjazd 15 zl.
A przy okazji warto dodać, że od 26 lutego dostępne jest cudowne kompaktowe wydawnictwo Klan 'Live In Finland 1972' wydane nakładem GAD Records.
Opis ze strony GAD Records:
W 1972 roku Marek Ałaszewski reaktywował Klan. W zupełnie nowym składzie, z premierowym materiałem z pogranicza free-jazzu i rocka. Tylko na jeden koncert w Finlandii. Na szczęście – zarejestrowany przez tamtejsze radio.
Gdy w 1972 roku Klan został zaproszony do Finlandii na koncert w ramach Festiwalu Helsińskiego, zespół od roku nie istniał. Rozpadli się z powodu braku perspektyw, pieniędzy i ciągłych zakazów… wyjazdów na zagraniczne koncerty. Marek Ałaszewski chciał jednak działać dalej i pojechał do Finlandii z zupełnie nowym Klanem. Do składu zaprosił gitarzystę Tomasza Jaśkiewicza, który chwilę wcześniej zakończył współpracę z Czesławem Niemenem oraz sekcję rytmiczną słynnego Kwintetu Tomasza Stańki – Bronisława Suchanka i Janusza Stefańskiego. Muzycy przygotowali zupełnie nowy program, w którym free-jazzowe fascynacje perkusisty i basisty spotykały się z rockową zadziornością gitarzystów. W efekcie powstała zimna, skandynawska psychodelia pełna swobodnych improwizacji, ciekawych dialogów instrumentalnych i intrygujących pasaży gitar. Niestety, muzycy w tym składzie zagrali tylko jeden raz.
Kompletny zapis koncertu został zarejestrowany w sierpniu 1972 roku przez fińskie radio. Zremasterowany materiał ukazuje się po raz pierwszy w historii na płycie, wzbogacony o obszerną książeczkę z licznymi wspomnieniami muzyków na temat tego barwnego wyjazdu.