Strona 1 z 1

Without Percent. Coś dla fanów jazz-rocka

Post: kwietnia 8, 2013, 6:43 pm
autor: Tomek Mały Kotyla
"WITHOUT PERCENT- autorski projekt założony w czerwcu 2010 przez basistę Leszka Żygłowicza i gitarzystę Bartka Latusa.Muzyka jaką wykonuje W% to szeroko pojęty jazz/rock ale tak naprawdę trudno ją jednoznacznie określić i sklasyfikować .Słuchając W% możemy natknąć się na elementy funky,transu,fusion a nawet jazzu i elektroniki.Stanowcza i zagrooviona sekcja rytmiczna,melodyjne solówki gitarowe plus co jakiś czas wkradające się rockowe riffy to fuzja tego wszystkiego co wpływa na specyficzne brzmienie zespołu.

Nad materiałem pracowaliśmy od 2010 roku.W ciągu 2 lat udało się stworzyć 17 utworów w klimacie jazz/rock/fusion.Na płycie znajdzie się dziewięć z nich a także jeden remix (autorstwa Clean-Tone Factory). Do udziału w projekcie zaprosiliśmy wielu znakomitych muzyków m.in Tomka Łosowskiego,Bartka Pawlusa,Tomka Dominika,Daniela Mazurkiewicza,Krzysztofa Pająka. Dzięki temu płyta jest jeszcze bardziej zróżnicowana i enegretyczna .Obecność zaproszonych muzyków sprawia ,że materiał brzmi wielowymiarowo,każdy z nich prezentuje inny styl i tworzy nową jakość w różnych utworach."

Źródło:
http://withoutpercent.com/
-------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=__5VaiBUOTk

Re: Without Percent. Coś dla fanów jazz-rocka

Post: kwietnia 8, 2013, 6:59 pm
autor: Dziadek Władek
Tomek Mały Kotyla pisze:[...]
Nad materiałem pracowaliśmy od 2010 roku.W ciągu 2 lat udało się stworzyć 17 utworów w klimacie jazz/rock/fusion.Na płycie znajdzie się dziewięć z nich a także jeden remix (autorstwa Clean-Tone Factory). [...]

Trochę tego można posłuchać na kanale http://www.youtube.com/WithoutPercent