Odtwarzacze MP3

Wszystko co tyczy się sprzętu audio. Od Hi-fi po High-end. Wasze doświadczenia, problemy oraz testy.

Moderator: mods

Odtwarzacze MP3

Postautor: vonchary » listopada 26, 2006, 7:58 am

Co? o MP3.Wydaje mi si?, ?e ta technologia powa?nie ugodzila w s?uchaczy, spos?b kompresji nie daje ?adnych szans dla ucha.Producenci musz? chyba zdawa? sobie spraw? i? oferuj?c, szerz?c slab? jako?? jako norm?, skracaj? tym samym rynek odbiorc?w, muzyki z mp3 trudno s?ucha?, d?wi?k jest bardzo nijaki, zw?aszcza w przeno?nych odtwarzaczach.Muzyka z CD playera, oczywi?cie z plyty w CDA, czyli w?asciwe pelne 44khz, tu nie ma por?wnania, powinnismy rozpoc??c akcj?, jako??!!! ludzie nie zdaj? sobie sprawy ile trac?.
Awatar użytkownika
vonchary
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: listopada 26, 2006, 7:36 am

Postautor: Jimmy » listopada 26, 2006, 4:28 pm

B&B pisze:Zablokowali ci temat i kazali szukac, wskazujac link nie na temat (nawet szukac trzeba umiec :) )
"Podobny temat ju? by?. Prosz? u?ywa? opcji
szukaj".
http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=4472

Sensowna wymiana zdan jest zarejestrowana tu:
http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=329
i poki co nie zablokowana. Sa tam kapitalne wypowiedzi Derfa, Arcziego i innych na temat technicznych niuansow mp3 oraz uzytkowych i moralnych zasad korzystania z mp3.
Polecam temat i audiofilom i piratom :)


Przeniesiony z zak?adki wy?ej. Mimo wszystko zach?cam do szukania ;)
Ostatnio zmieniony listopada 27, 2006, 12:37 pm przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: bartic » listopada 26, 2006, 11:11 pm

tak. du?o by?o na forum w tym temacie. zw?aszcza derf du?o napisa? i obszernie. warto poszuka?. to forum ma ju? histori? i du?o wiedzy.

rozpoczynamy akcj?, ale 'stop lenistwu' ;)

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Turgon » listopada 27, 2006, 4:08 pm

Ludzie...Nie rozumiem was zupe?nie. W domu korzystam z kolumn Celestion nap?dzanych Pioneerem i wie?y Panasonica. Wtedy s?ucham najwy?sz? jako??, a jak jestem np. w szkole to wystarcza mi MP3-ka :)
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Odtwarzacze MP3

Postautor: Jurek Plieth aka George » listopada 29, 2006, 11:09 pm

vonchary pisze:...ludzie nie zdaj? sobie sprawy ile trac?.

Ludzie id?c do opery, lub filharmonii zak?adaj? zazwyczaj garnitur i koszul? z krawatem, ale id?c na pla?? ju? niekoniecznie.
W domu dobrze s?ucha? muzyki na tak dobrym sprz?cie na jaki ka?dy z nas mo?e sobie pozwoli?. Jednak przy obecnym post?pie techniki noszenie ze sob? poza domem przeno?nego DC playera uwa?am za lekk? przesad?.
A poza tym. S? r??ne nagrania Mp3! Nie zapominajmy, ?e ?wiadomy u?ytkownik mo?e przy ripowaniu w pewnych granicach regulowa? stopie? kompresji; po jednej stronie jest jako?? trudna do zaakceptowania, a po drugiej niewiele odbiegaj?ca od orygina?u!
Jurek Plieth aka George
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 77
Rejestracja: października 16, 2005, 12:16 pm
Lokalizacja: Gda?sk

Postautor: Kruposz » listopada 30, 2006, 9:42 am

no ja osobi?cie u?ywam mp3 nie tylko poza domem...bo po prostu nie mam funduszy na tyle p?yt audio ile chcia?bym sobie pos?ucha? :) ale oczywi?cie ch?tniej s?ucham audio...
Awatar użytkownika
Kruposz
bluesman
bluesman
 
Posty: 393
Rejestracja: maja 1, 2006, 11:10 am
Lokalizacja: Rzesz?w / Kraków

Postautor: kopruch » grudnia 6, 2006, 12:13 pm

a moze ktos napisac o radiach w odtwarzaczach mp3?? bo nie mialem okazji tego sprawdzic. tnz czy lapia stacje czy ich nie gubia czy uciega stereo czy zrzeraj? baterie no i w ogole w ogole :)
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: B&B » grudnia 7, 2006, 9:18 am

Radia w playerach mp3 sa zazwyczaj tylko dodatkiem, czasem nawet polaczonym z funkcja nagrywania audycji prosto do pliku mp3, ale ze tylko dodatkiem, to w 95% przypadkow jakosc/czulosc sa duzo slabsze niz w dedykowanych mini-radiach.
O ile z jakoscia to jeszcze bywa niezle, to z czuloscia (a co za tym idzie gubienie stereo oraz szumy w stereo) jednak kiepsko. Sporo zalezy od... sluchawek, bo to one sa antena. Metoda prob i bledow mozna wymienic sluchawki na inne (dluzszy/grubszy kabel) a efekt moze byc zaskakujaco dobry.
Ale i tak nie dorowna mini-radiom dedykowanym. Mam takie malenstwo Sony sprzed 10 lat, zasilane paluszkiem AAA - tylko te radyjko zdaja zadawalajaco prawdziwy egzamin jakim jest sluchanie radia w pociagu!
Podsumowujac - jesli masz do nadajnika nie wiecej jak kilka kilometrow, jesli nie sluchasz w samochodzie/pociagu, jesli do nagrywania z takiego radia mozesz polozyc player w 'dobrym' miejscu i rozlozyc odpowiednio sluchawki jako antene - wtedy radio w playerze spelni twoje oczekiwania.
Jesli jednak chcesz to robic w bardziej dynamicznych warunkach lub dalej od nadajnika - musisz liczyc sie z 'zakloceniami w odbiorze'

ps. z roznych recenzji wiem, ze sa playery w ktorych radia graja naprawde przyzwoicie (to te 5% :) ), ale to wymaga poszukiwan i osobistego sprawdzenia w twoich warunkach eksploatacji
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kopruch » grudnia 11, 2006, 1:56 pm

ok w takim razie jeszcze jedno :) Przegladalem playery mp3 na allegro bo mam zamiar kupic sobie dwugigowego. Zastanawiam sie tylko czy to dobry pomysl kupowac taki odtwazacz w postaci tych malych "paluchow". czy na taka ilosc mp3 odlalezienie czegos (utworu) nie bylo by prostsze i szybsze na odtwarzaczu mp4 ? czy warto zainwestowac stowke wiecej ?? Aha no i meczy mnie w tych mp4-kach ten wbudowany akumulatorek. Pewnie to jakies guwienko i jak mi padnie to juz nie wymienie a beterie zawsze moze zmienic bez wzgledu na to gdzie jestem.
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: andrzej.staszok » grudnia 11, 2006, 9:53 pm

korzystam z najprostszego creativa 512MB to ok 10 plyt, do tego dobre sluchawki senheiser dla mnie full wypas i jestem zadowolony nie jestem sprzetowym onanista i nie musze miec wszystkiego z gornej polki :)
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: kopruch » grudnia 11, 2006, 9:58 pm

moze sie nie znam ale creativ i senheiser to juz raczej wyzsza polka w tym temacie :)
streemo.pl/zamach stanu
Awatar użytkownika
kopruch
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 105
Rejestracja: kwietnia 16, 2006, 6:02 am
Lokalizacja: Siemianowice Sl.

Postautor: andrzej.staszok » grudnia 11, 2006, 10:29 pm

w zasadzie tak ale moj modelik kosztuje w polsce ok 190 a sluchawki nie wiem ale tu gdzie teraz mieszkam to najtansze ok polowe ceny mptrojki
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: B&B » grudnia 12, 2006, 2:42 pm

smiem twierdzic, ze creativ to 'srednia' polka,
ta wyzsza jest jeszcze drozsza: iAudio, iRiver, niektore iPody, RioKarma, ale i ma lepsze parametry i wieksze mozliwosci...
temat rzeka... pol roku wybieralem na swoje potrzeby :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: andrzej.staszok » grudnia 17, 2006, 10:34 pm

mialem mozliwosc wyprobowania kilku rodzajow sluchawek i stwierdzam ze nalezy na to zwrocic dosc duza uwage , roznica w jakosci odsluchu moze w niektorych przypadkach porazic
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Wronek » stycznia 1, 2007, 8:34 pm

andrzej.staszok pisze: do tego dobre sluchawki senheiser


bur?uj ;P szczerze powiedziawszy jesli chodzi o sluchawki to do swojej mp3 szarpnalem sie na creative ep630 bo nie lubie chodzic w duzych sluchawkach po miescie... co prawda kosztuja 90zl ale stwierdzilem ze jak nie kupie to kase up?ynnie... wiec wolalem wyjsc pare razy mniej do pubu za to posluchac muzyki na sluchawkach o klase albo i dwie lepszych ;) i szczerze nie zaluje :)
sa to sluchawki dokanalowe maja takie gumki jak stopery do uszu i nic nie slychac oprocz muzyki i czasami wlasnego kroku (chyba spowodowane jest to jakims tam cisnieniem... niewazne XD) kolejnym plusem jest to ze nie wypadaja z uszu jak typowe pchelki i prawie ich nie widac... za to jest jeden minus... raz mnie omalo auto nie potracilo ^^

takze jesli chodzi o mp3 playera to wybralbym z nizszej polki za to zainwestowal w sluchawki ;)
got mule ?

When im sad, She comes to me
With thousand smiles she gives to me free
My lovely.... music ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wronek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 160
Rejestracja: lutego 5, 2006, 10:14 pm
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Sławek Nalej » stycznia 2, 2007, 12:37 am

A ja uzywam Creative Muvo 1GB i sluchawek tez Creative: HQ-1700. To dobry zestaw, ale trzeba wylozyc ok 350zl.

Pozgrywalem sobie plyty audio na mp3 w 320 kbps ... choc i 256kbps tez nie pogardze. ;)

Polecam takie rozwiazanie (tylko nie audiofilom). Mysle, ze nie jest najgorsze
Awatar użytkownika
Sławek Nalej
bluesman
bluesman
 
Posty: 272
Rejestracja: września 1, 2005, 2:56 pm
Lokalizacja: Mazowsze

Postautor: rykuj » stycznia 22, 2007, 8:44 pm

polecam SAMSUNGA yp-f1 (1GB). Poza problemami ze zgraniem z PC (mimo zainstalowania oprogramowania) w koncu to si? udaje (choc stanowi to drobny klopot).
Sam sprzet super, ?wietna (IMHO) jako?? ale oczywi?cie z innymi s?uchawkami.
rykuj
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 133
Rejestracja: października 30, 2006, 9:54 pm

Postautor: andrzej.staszok » stycznia 22, 2007, 11:40 pm

Wronek pisze:
andrzej.staszok pisze: do tego dobre sluchawki senheiser


bur?uj ;P szczerze powiedziawszy jesli chodzi o sluchawki to do swojej mp3 szarpnalem sie na creative ep630 bo nie lubie chodzic w duzych sluchawkach po miescie... co prawda kosztuja 90zl ale stwierdzilem ze jak nie kupie to kase up?ynnie... wiec wolalem wyjsc pare razy mniej do pubu za to posluchac muzyki na sluchawkach o klase albo i dwie lepszych ;) i szczerze nie zaluje :)
sa to sluchawki dokanalowe maja takie gumki jak stopery do uszu i nic nie slychac oprocz muzyki i czasami wlasnego kroku (chyba spowodowane jest to jakims tam cisnieniem... niewazne XD) kolejnym plusem jest to ze nie wypadaja z uszu jak typowe pchelki i prawie ich nie widac... za to jest jeden minus... raz mnie omalo auto nie potracilo ^^

takze jesli chodzi o mp3 playera to wybralbym z nizszej polki za to zainwestowal w sluchawki ;)

mialem na mysli sluchawki douszne, fakt osiagaja cene rowna empetrojce :roll:
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: andrzej.staszok » stycznia 22, 2007, 11:42 pm

teraz nosze KOSSy , maja wlasnie taka miekka koncowke jak stopery i nie wypadaja
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Wronek » stycznia 23, 2007, 2:28 pm

andrzej.staszok pisze:teraz nosze KOSSy , maja wlasnie taka miekka koncowke jak stopery i nie wypadaja


no te moje wlasnie sa takie... dla zainteresowanych foto ;P

Obrazek
got mule ?

When im sad, She comes to me
With thousand smiles she gives to me free
My lovely.... music ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wronek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 160
Rejestracja: lutego 5, 2006, 10:14 pm
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Helmut » kwietnia 14, 2007, 3:46 am

A macie t? ?wiadomo??, ?e s?uchawki "douszne" degraduj? ludzi s?uch i prowadz? w szybkim tempie do g?uchoty.
Helmut
Helmut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 59
Rejestracja: października 1, 2006, 1:19 pm
Lokalizacja: Tychy


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Kącik Audiofila

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 150 gości